CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bateesta

Seksualiti Merdeka: Azwan Ismail "Saya Gay, Saya OK" (update video)

Close [Copy link]
Reply 36# Muntz

mungkin maksud die..."apa salahnya jadik gay, buat seks sesama jantan" tuh...dah tau diri gay, then embrace it totally by committing the act. itu kot maksud die..bukan lah asal gay saje mesti buat seks sesame jantan gitu...

ini pun menarik juga Muntz  u know... sebab what is normal and what is not  tang ni pun su ...
mbhcsf Post at 18-12-2010 09:42

I tak pernah pun cakap buat seks sesama jenis itu halal, atau boleh, atau dibenarkan. Never. I cuma defend org2 yg dilahirkan dgn sifat yg mmg ada pada dirinya yg sukar diubah, spt kecacatan fizikal, mental termasuklah orientasi seks. If u ask me apa pandangan I terhadap gay yg buat seks sesama jenis, I'd choose not to comment. Biarlah Allah memberi hukuman dan keputusan. Itu bukan hak kita, kita hanya hamba Allah. Let Him the big guy up there do the judgement. Jgn pula kita memandai nak menghukum mereka, seolah2 kita ada kuasa yg diturunkan oleh Allah.

Gay tu semuanya buat seks sama jantan ker? Pandai betul ko cipta fakta sendiri ek... inilah cara org yg perasan pandai agama sangat. Konon pandai giler sampai boleh kafirkan orang dan cakap org takder agama.
Muntz Post at 18-12-2010 09:42 AM

terang2 kat situ aku tulis, GAY yg tak ada agama akan anggap buat seks sesama jantan pun tak apa
kalau ko tak puas hati pasal benda semalam, janganlah hentam tanpa gunakan akal fikiran :re:
aku bukannya pandai agama, tetapi orang yg belajar agama sikit2
mcm ko belajar engineering, ko tahu pasal enginering
org mcm aku x tahu tetiba aku cakap mcm aku faham pasal bidang tu
ko yg arif pasal bidang tu gunakan hujah ko tersendiri nak lawan hujah tu
adakah disebabkan ko lebih arif, aku konon2nya nak tuduh ko sesaja nak berlagak pandai dlm hal kejuruteraan
kalau ko gunakan akal ko, yg mana lebih arif, org yg tak faham kejuruteraan ataupun yg berlagak pandai seolah2 diaorg faham pasal kejuruteraan, ikut suka sendiri nak sembang pasal kejuruteraan? :re:

kalau hang tak nak ikut panduan agama yg sebenar, lantak ko la :re:
aku tak rugi langsung

Reply 40# Muntz

eh, ko faham ke tak apa aku tulis? aku kata perbuatan gay (melakukan seks sesama jenis) itu yg dilaknat Allah. perbuatan seks sesama jenis. aku ulang 2 kali nih supaya ko tak sesenang nak kata aku tak kenal Tuhan aku.

kan aku dah state dengan terang, setakat gay (yg bersifat lembut) tak ada masalah. so, kot celah mana yg ko nak kata aku sebut Tuhan laknat golongan gay yg bersifat lemah lembut? yang aku tulis yg meliwat sesama sendiri. faham ke tak ni?

kalau rasa tak faham, tanya. bukan nak pukul rata aku tak faham ilmu tauhid.

Reply 40# Muntz

herm..sy pun masih mencari huraian tepat bersandarkan alquran tentang perkara ini...

adakah laknat Allah itu pada semua makhluk yg menyalahi fitrah ciptaan-Nya? atau Dia melaknat hambanya yg melampaui batas (commit gay scenes)?....

Reply  Muntz

mungkin maksud die..."apa salahnya jadik gay, buat seks sesama jantan" tuh...dah  ...
cursebreaker Post at 18-12-2010 09:47

Kalau ko tanya aku, aku taknak komen pasal buat seks sejenis sbb itu biarlah Allah saja yg menentukan. Tapi, aku defend semua org, tak kira gay atau tidak, yg dilahirkan secara semulajadi dgn keadaan tertentu, spt kecacatan termasuklah gay.. sbb itu ialah hak asasi manusia. Tak kiralah seseorg tu buta ker, pekak ker, gay ker, dia berhak sebagai manusia biasa, utk menjalankan hidup seperti manusia2 lain.

Follow Us
hanya org yg ase dia pn menjurus ke arah gay akn paham apa si mamat ni rasa
so no wonder la akan kuar komen2 yg ckp gay itu tak menjadi apa2 etc
semua bgantung pd diri sniri. tinggal nk ubah dgn tak je

I tak pernah pun cakap buat seks sesama jenis itu halal, atau boleh, atau dibenarkan. Neve ...
Muntz Post at 18-12-2010 09:49

kita tak boleh menghukum sure tapi ia juga tidak juga mengekang nak berkata itu salah , kan? like
  how about kleptomania ( a person yang ada tendencymencuri ) versus   perbuatan mencuri tu oleh orang normal  ...

perbuatan itu salah tapi kita tak judge orang tu - how could that be...tapi  this is puzzling really , kan?

Bagus mempunyai keyakinan diri..
tau apa yg dikehendaki...
tau diri sendiri...
bersemangat & bercita2 tgi...

Tapi....kalo da membelakangkan agama Islam
bkan la sorang yg BIJAK

Salah mempergunakan akal yg diberi Allah
yg sepatutnya mengkaji lagi agama yg dianuti

Sedih dgn perkembangan semasa skang ni
msg2 bangga menjadi GAY

Ya Allah, selamatkan la mereka sblm diambil nyawa mereka....amin

sebelum banyak lg perbahasan , ape yg korang definisikan maksud 'gay ' ini sebenarnya ??

Reply  Muntz

herm..sy pun masih mencari huraian tepat bersandarkan alquran tentang perkara in ...
cursebreaker Post at 18-12-2010 09:51

Bagi org Islam skarang nih.. dua2 dia maksudkan. Padahal dalam Islam tiada istilah "original sin". Mereka yg memaksudkan konteks yg pertama itu ialah mereka yg percaya pada "original sin".

Kalau ko tanya aku, aku taknak komen pasal buat seks sejenis sbb itu biarlah Allah saja yg ...
Muntz Post at 18-12-2010 09:51

well mmglah ada baisc rights ...takkan kita nak pi  pukul dia pulak i mean ..itu mmglah...tapi golongan ini ada dinyatakan dalam sejarah theologi pun mana mana agama samawi ....so ..well..i leave it as that to interpretation lah...

aku boleh terima seorang yg dilahirkan GAY tetapi tak boleh terima pendapat bahawa kalau ditakdirkan jadi GAY tak ada salahnya menjadikan cara hidup seperti org biasa dengan cara hidup GAY, cuma bezanya tukar jantina

Reply 46# Muntz

i do understand what u've been trying to say. i kinda agree with that either.

if there are creatures with deficient in physical features, it's not impossible if there are ones emotionally or spiritually distorted too.

well, He knows everything above and underneath it all.

OK.. aku tengok semuanya yg reply aku dah faham apa yg aku maksudkan. That's a good move. Aku tak promote gay sex di sini.. tapi aku promote basic human rights kepada setiap insan di dunia nie.. tak kira gay ker, autist ker, pekak ker, buta ker.... mereka semuanya manusia dan perlu mendapat pembelaan sewajarnya, bukannya dikutuk kerana asal kejadian mereka.

Reply 45# cursebreaker

ini adalah dari Ayat Allah, Al-Quran Kareem. if rasa nak doubt, silalah cari pak ustaz untuk pencerahan kalau yg ni tak berapa cerah lagi.

“Of all the creatures in the world, will ye approach males,
“Patutkah kamu melakukan hubungan jenis dengan lelaki dari kalangan manusia,

“And leave those whom Allah has created for you to be your  mates? Nay, ye are a people transgressing (all limits)!”
“Dan kamu tinggalkan apa yang diciptakan oleh Tuhan kamu untuk kamu(melakukan hubungan yang halal) dari badan isteri-isteri kamu? (Kamuorang-orang yang bersalah) bahkan kamu adalah kaum yang melampaui batas(keinginan kebanyaKan haiwan)!”

(ayat 165 - 166 : Asy Syu'araa')

nak kena tepek yg arab sekali ke?

Reply 42# Muntz

so,kalau orang yang tidak setuju dengan GAY ni,maknenye kitorang ni menghukum la???aku paling xleh blah ngan statement ala-ala artis bahawa kite bukannye Allah,siape kite nak menghukum...d'uh,kitorang just nak nasihatkan....kalau certain perkara tu da ditetapkan sebagai dosa adekah kite sebagai MUSLIM hanya perlu mendiamkan diri melihat ini semua sebab manusia xlayak menghukum???walaupun aku xsuke ngan gay tapi xde lak aku hukum dorang ngan lempar batu or ape.....kesimpulannye,lepas ni kalau ade-ade perkara mungkar yang berlaku depan mate kite wahai forumer,diamkan aje kerana kita x layak menghukum...

cute cute nyer emoticons  ni  heheeh

lah,ingatkan azwan ali tadi..

rupanya azwan ismail..

btw,sapa azwan ismail ni?

Reply 56# Nichelena

clearly don't understand my thoughts. what i was trying to say earlier is,

yes, there are lines in the Quran stating that committing gay sex is sinful.nobody denies that. but is there a line stating that being emotionally gay without getting urself into the scenes is also sinful?

erm..i dont know..that's why i ask it. i aint backing anyone up here. cheers.