CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bateesta

Seksualiti Merdeka: Azwan Ismail "Saya Gay, Saya OK" (update video)

Close [Copy link]
ape maksud die ni OK?

aids free?

Tidak semua benda di dunia nie kita boleh pilih. Adakah kita boleh pilih kita nak jadi jan ...
Muntz Post at 18-12-2010 09:34

setuju, adalah amat memualkan apabila orang2 yang tidak merasa bercakap seolah2 mereka tahu akan segalanya dan boleh merasa apa yang orang lain rasa. jika kita ingin bercakap, jangan hanya beranggapan dan perhati dari luaran sahaja maka segera boleh memahami situasi itu dan menceritakan kepada semua orang seolah2 penceritaan kamu itu adalah satu fakta.

sebelum bercakap, adalah lebih elok kita fahami dahulu subjek yang ingin kita cakap kan.

untuk Azwan Ismail
" BERTAUBATLAH, ALLAH MAHA PENYAYANG
DAN MASIH MENERIMA TAUBAT HAMBANYA
SELAGI NYAWA HAMBANYA DIKANDUNG BADAN
DAN SELAGI MATAHARI BELUM TERBIT
DISEBELAH BARAT "

Reply 62# Changa

adekah kitorang perlu menjadi pembunuh dahulu sebelum bercakap tentang pembunuh?????

Reply 61# annehuda

liberalized sex orientations...will Msia be a liberal country? May be he's been hoping for that to happen in the near future.

Tidak semua benda di dunia nie kita boleh pilih. Adakah kita boleh pilih kita nak jadi jan ...
Muntz Post at 18-12-2010 09:34

wah, mod,
lain macam je bunyiknye

Follow Us
takut pengakuan mamat ni membuka semangat lebih ramai gay-in-closet to come out secara terang-terang ...
cursebreaker Post at 18-12-2010 08:43

curse biler nak wat pengakuan terbuka?

Reply 62# Changa

ya. betul. setuju. but as you go along the threads in this forum, u'll find people of that kind, a lot.

Reply 24# cruisekeanu

Betul la tu...sama gak kat Msia ni org tak terbuka kalo ada yg nak main dgn anjing. Ada plak yg pi rogol kambing kena penjara, apa ni Malaysia tak open minded? Kan ke elok kalo kita open je..biar le jantan dgn jantan, betina dgn betina, jantan dgn anjing betina, betina dgn kambing jantan. Baru le meriah muka bumi ni dgn spesis2 yg beragam2...open minded la katakan... Ouukkkk....pedulikan apa perintah Allah, yg penting kita manusia, kita bukan malaikat, salahkan Allah mencipta Gay (Gay tak salah kalo tak dapat kawal nafsu sebab nak wat apa suma kawal mengawal nih sebab tak payah semayang, tak payah posa, tak payah buat benda2 camtu, yg penting pegi kelab gay togok Beer, beli kondom...itu baru namanya kawal nafsu). Kalo org tegur bley jawab - apa, ko ingt suma org yg pegi masjid tu straigh? Hahahaha..ni aku jawab - mmg bukan suma tapi ada gak le nampak divine and baru le kita bley cakap itu antara dia dgn Allah. Yg join kelab Gay tu...divine sgt le tu.

Msk CI crita mcm kat Bod Gossip - I wish you all good luck with this kinda thinking.

aku paham muntz and setuju dgn muntz yg being gay/homosexual x sama dgn men-who-have-sex-with-men atau istilah medik kata msm

ramai worg tak paham, gay tak semestinya buat seks songsang....n msm pulok tak semestinya adalah gay

byk kes msm dilakukan sesama heteroseksual jugok....

n dlm quran, larangan sebenaq ialah msm lah, bohkannya larangan menjadi gay/homoseks....tak caya hangpa bukak tafsir surah hat cerita nabi luth n sodom tuh.....

kaum sodom mmg kaum hat beranak pinak, means depa ada anak bini..tp depa ada satu praktis sukakan liwat (Anal sex) n anal sex nih hangpa kena kaji la, menda nih dr jaman yunani-rom dolu2 lg worg heteroseks dh buat n amal dolu sbelom homoseks amal

dlm agama samawi, liwat/anal seks nih la hat dilarang.....atau istilah lebih general nya msm....quran tak kata org dilahirkan suka sesama jantina tu dilanat...tp sesapa hat buat sesama jantina tu hat dilaknat...

hat buat msm ni, tak kira orientasi...sesapa hat ada anak kt skolah asrama tuh, ntah2 ada hat dh penah main sesama sundri sapa tau...besaq nnti kawen jugok dpt cucu cicit bagai...

tp tu tak menjadikan dia bebas dr larangan msm hat allah ckp tuh...kalu banding hetero hat penah main pondan (ni byk dlm askar n polis) dgn gay hat tak penah pong buat ngn sesapa, hetero tuh lg bedosa n menepati larangan allah dlm quran sdangkan gay tuh tak bedosa apa pong...

larangan n laknatan allah utk msm (laki main laki x kira la orientasi dia apa) dgn larangan zina laki-pmpuan ni sama jah.....dua2 bedosa besaq

aku pelik ngn masyarakat hat anti gay/homoseks tp dlm masa hat sama dia tak sedaq dan redha worg hetero hat penah ada history buat seks dgn worg lain sbb at least depa dh bekawen beranak pinak bagai..

kt board agama ada thread ni jugok aku nk gelak bila tt tuh gigih dok soh umat isele nenek moyang bedoa jgn allah tebalik bumi malaysia tkot jadi sodom gomorrah bagai wakkakaka

janganlah hina allah sgt mulayu sekalian, allah tak kena tunggou worg gay utk bagi bala....takat remaja2 mulayu gigih berzina sakan n askar2 malaysia gigih buat seks dgn pelacur, pondan tu pong allah buleh bagi bala sebala2 nya...tak kena tunggu ada org menaku gay dlm youtube

Reply 67# dauswq

you wish my dear..you wish...

Kenapa mesti Allah laknat apa yg dia ciptakan? Adakah dibagitau dalam Quran, manusia yg di ...
Muntz Post at 18-12-2010 09:45

yg citer kaum nabi lut tu ape muntz?
aku x pandai ilmu2 agama
kalau ada yg tahu boleh huraikan perihal cerita kaum nabi lut tu

OK.. aku tengok semuanya yg reply aku dah faham apa yg aku maksudkan. That's a good move. Aku tak pr ...
Muntz Post at 18-12-2010 10:01

orang yang tidak faham menganggap being gay itu terus berdosa disebabkan di dalam otak mereka, gay melakukan seks bontot sahaja, tetapi adakah mereka fahami being gay dan melakukan seks bontot adalah entiti yang berbeza?
sefahami saya being gay adalah perasaan suka kepada kaum sejenis manakala main bontot adalah perlakuan seksual yang salah di sisi agama be it sesama sejenis ataupun dengan seks berlainan.

jika kamu fahami apa itu dosa pahala, maka kamu akan faham yang mana satu berdosa dan mana satu tidak berdosa.

jika kamu sesorang hetero dan melakukan seks bontot dengan girlfriend kamu adakah kamu beranggapan ianya tidak berdosa sebab kamu seorang hetero maka bebas untuk melakukan zina dan seks bontot?

situasi nya sama sahaja di dalam agama islam, being hetero, homo itu lahiriah kamu sejak lahir akan tetapi melakukan zina, seks bontot adalah pilihan kamu yang akan menjatuhkan dosa di dalam agama.

jom join club GAY= gagasan anti yahudi..

tp yg gay(main laki sesama laki)aku xsuka la..sbb pa aku x suka?dh tuhan pn x suka bnda ni..aku pn x suka la..tobat la weh wahai gay2 skalian.buta2 ja nt bumi kena terbalik..huhuhuhu

sebagai manusia kita diberi pilihan...tapi tulah kan u know...kekadang pada zaman globalis ...
mbhcsf Post at 18-12-2010 09:29

well said..shida

Reply  Muntz

herm..sy pun masih mencari huraian tepat bersandarkan alquran tentang perkara in ...
cursebreaker Post at 18-12-2010 09:51

apakah u menyalahkan Allah?

Satu pengakuan yang jujur dan ikhlas. Kasihanilah dia dan redha dengan ketentuan yang terjadi kepada ...
cruisekeanu Post at 18-12-2010 09:17

u gay?

aku paham muntz and setuju dgn muntz yg being gay/homosexual x sama dgn men-who-have-sex-with-men at ...
7anan Post at 18-12-2010 10:18

di harapkan penerangan kamu ini akan jelas untuk manusia2 yang masih tidak faham apa itu dosa seks bontot dan apa itu perasaan suka sesama sejenis.

Reply  Nichelena

clearly don't understand my thoughts. what i was trying to say earlier is,

...
cursebreaker Post at 18-12-2010 10:09

are you sure  that thoughtis not obsessive  or just the innate thought you have when you are having the urge?

kinda curious sikit  tang you ni ..as  dunno who you are

you are not, you know...not happy with your assigned gender , aren't you?
you tak gender dysphoria kan ( yang jenis men or  female feel trap in the wrong body type type ni )

are you genetically male ( sebab  i dengaq pengalaman my senior masa  like 10 tahun lepas ) ?

ni sebab my senior dulu citer seoranghamba allah ni bukan malaysian tapi islam , dia lahir di negara Teluk , dan dia dianggap wanita  sejak lahir tapi bila pi negara eropah ni ..dia ada mingle dgn my seniors lah semua  dan depa ni ingat mmg dia wanita so ...tak salah kan sebab mas tu mmgdia puningat diadidik as seorg wanita  okay..tang tu tapi diapun tak faham kenapa dia ada tendencyuntuksuka wanita  so di apun somehow when to the GP kot buat genetic testing and she was later foinfd out to be "he and asa tu baik tau thsi brothet  dia call my seniors semua ...cakap dia ni so and so dah tolong tutup aurat ...semua
tapi now alhamdulilah he is married semua ...i mmg kenal dia ni pun tapinothing wrong lah dalam citer ni

i tetakut yoni macam tu jer  kot kot yer bukan tuduh

apakah u menyalahkan Allah?
noor2 Post at 18-12-2010 10:22

MasyaAllah..Nauzubilah hi min zalik...
tak pernah plak saya terfikir nka mempertikaikan kekamilan al-quran nih..jauh sekali meragui ketetapan Allah..

apa yg sy cuba sampaikan dlm post2 saya adalah, ayat2 dalam al-quran mungkin tidak menyatakan secara jelas tentang hukum/keadaan ke atas manusia yg bernaluri songsang nih walaupun mereka cuba untuk mengawal & tak melakukan dosa hanya kerana mereka sudah begitu rupa....tentang perlakuan seks luar tabi'e & liwat, mmg terang2 dinyatakan Allah melaknat...

cuma mungkin perlukan bantuan pakar untuk merungkai persoalan pertama sy tadi melalui isi2 kandungan alquran yg mana layman mcm kita2 nih sukar sket nak faham secara kasarnya..