CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bateesta

Seksualiti Merdeka: Azwan Ismail "Saya Gay, Saya OK" (update video)

Close [Copy link]
Kenapa mesti Allah laknat apa yg dia ciptakan? Adakah dibagitau dalam Quran, manusia yg di ...
Muntz Post at 18-12-2010 09:45

adakah allah melaknati manusia cacat ciptaan nya?tidak bukan?

MasyaAllah..Nauzubilah hi min zalik...
tak pernah plak saya terfikir nka mempertikaikan kekam ...
cursebreaker Post at 18-12-2010 10:27

alhamdulillah....rupanya saya yang salah paham dengan ayat u....maaf..

gay tu berdosa.. tp aku tak lah anti gay sbb itu pilihan dia..
klu lah dosa tu boleh kita nampak mcm diitampal-tampal kat badan, tentu dah ramai manusia didunia ni kena pulau dek masyarakat..
ada byk perkara mudah berdosa  yg kita patut tegur & sebat klu perlu.. contohnya, isteri/ anak perempuan yg tak menutup aurat & Muslim yg tak solat 5 waktu..
benda-benda wajib & mudah, tp tak dilaksanakan mcm tu boleh pulak org tak ambik kisah..

Reply 32# Muntz

Tu pasal guideline dia diberi oleh Allah. Didikan dari kecik, didikan dr besar, guideline dah ada. Kalo salahkan takdir je takyah le beragama sebab takdir dijadikan escapism. Kenapa bila buruk dikatakan takdir?..Napa tak tgk Barrack Obama, Bill Gates, Donald Trump?...Adakah itu takdir diorang jadi cam tu? Kalo tny diorang suma akan cakap ini adalah hasil usaha dia with the help of a lil bit of wat u call luck. Bukan 100% takdir.

Aku tak percaya ini suma takdir diorang memilih jadi Gay. Diorang cuma nak justify kelencongan fikiran. Tu pasal rata2 org mcm ni takkan menyentuh sudut pandangan agama selain drp "Ini takdir Allah...korang tak rasa, mana korang tau" Pernah dgr atau baca "Allah tidak akan merubah nasib sesuatu kaum/makhluk jika dia tak berusaha merubah nasibnya sendiri".

Reply  Muntz

eh, ko faham ke tak apa aku tulis? aku kata perbuatan gay (melakukan seks ses ...
Nichelena Post at 18-12-2010 09:50

adik, kamu perlu mengerti apa itu maksud gay terlebih dahulu.
jangan campur adukkan maksud gay dan perlakuan seks di dalam maksud yang sama.
apabila kamu tahu untuk bezakan nya kamu datang balik dan cerita lah apa yang kamu ingin ceritakan.

being gay tak semestinya melakukan hubungan seks sejenis, being gay itu adalah perasaan suka sesama sejenis.
adakah mereka berupaya untuk mengelakkan zina? itu mengikut individu masing2.

seperti juga kamu seorang hetero, adakah kamu mampu untuk mengelakkan zina? tanya sahaja lah diri sendiri

Rate

1

u gay?
noor2 Post at 18-12-2010 10:23

Tak tahulah sebab belum pernah cuba lagi, lagi pun saya masih belajar dan masih suci lagi sampai ke saat ini. Mungkin tidak le kot sebab sampai ke saat ini saya hanya banyak berkawan dengan golongan ini tetapi tidak terfikir untuk melakukan sesuatu yang terlarang. Walau bagaimanapun, saya kasihan dengan golongan gay yang selalu dipersalahkan oleh orang-orang yang terlalu taksub dengan agama ni. Dalam kalangan kawan-kawan saya dan juga pensyarah yang gay kebanyakannya terbuka seolah-olah tidak salah cuma apabila terjumpa segelintir insan yang "kolotmoden" jadi lain pula. Kadang-kadang, tertanya-tanya juga "salahkah kalau individu itu memilih jalan hidupnya sendiri dan orang lain tidak perlu nak menyibuk?"

Rate

1

Follow Us
di harapkan penerangan kamu ini akan jelas untuk manusia2 yang masih tidak faham apa itu dosa se ...
Changa Post at 18-12-2010 10:25

penting la hang utk bezaakan bnd tuh...teringat aku ms aku buat jaman undergrad study dolu, ada kawan hat present clinical case kt prof, dia habaq dlm social history, pesakit dia tuh homosexual n pnah main...tp bila tny balik dia pesakit tuh habaq ka dia gay? tak habaq pong.......

so kena sound kaw2 dia dek prof pasai tang mana dia tau worg tuh gay hny sbb worg tu menaku main pondan. dlm medicine takbuleh generalize worg hat penah main laki2 tu dicop gay n tak buleh generalize worg hat gay tu maknanya penah main sesama jantina...dua benda bebeza

Reply 1# Bateesta

malas nak dengar pengakuan manusia kita boleh kategori menzalimi diri sendiri..

tengok dari pandangan fizikal...memang dia dilahirkan sebagai lelaki...cuma kita perlu ingat antara manusia ada syaitan...syaitan sentiasa cuba menyesatkan manusia dengan pandangan dan bisikan ke arah melawan tuhan dan memesongkan yang benar..

dia sudah terpesong jauh...semoga dia kembali ke jalan yang benar yang ditetapkan oleh tuhan dan diampuni tuhan sebelum nyawanya diambil...

aku paham muntz and setuju dgn muntz yg being gay/homosexual x sama dgn men-who-have-sex-with-men at ...
7anan Post at 18-12-2010 10:18

itu fahamlah isk isk.... you nak dichotomised diseecting yang gay tu in  the mind or in the act .... yes i know yang heteroseksual pun  boleh buat semua benda tu

that is understood

tapikan  you know ...can it be the reverse -

mind over matter
matter over mind

gay at thinking level translates to behaviour

or
not in behaviour but in mind

for the latter case - where does this lead to ?

just for academic discussion ?

kalau agama samawi yang lain

the thought is permissible ke tak

we are not judging here just to discuss

ini semua adalah misconception dalam maksud gay bagi kaum melayu yang senantiasa sahaja mempunya maksud2 yang berlainan daripada maksud manusia normal yang lain.

sebagai contoh, orang melayu memanggil highway sebagai PLUS regardless highway mana yang kamu lalui.
begitu juga dengan angkasa lepas, orang2 melayu yang tidak cerdik akan memangil pegi ke bulan apabilla astronaut pergi ke angkasa lepas walhal pergi ke ISS sekalipun.
jadi jangan tersentap apabila orang memanggil kaum melayu adalah bodoh.

gay tu berdosa.. tp aku tak lah anti gay sbb itu pilihan dia..
klu lah dosa tu boleh kita nampak mc ...
zehra2 Post at 18-12-2010 10:30

dosa seorang gay sgt besar sehingga masyarakat marah2 secara totalnya kononnya takut terkena bala sama seperti bumi terbalik etc.

bagaimana dosa sorang normal yg mencuri, berzina, rasuah, tinggalkan solat, tak berzakat? sy mmg takde hak nak menilai dosa/pahal sesama manusia..sy tau diri...tapi apa yg sy cuba sampaikan adalah dosa2 orang normal yg disebutkan seolah2 sudah menjadi norma yg 'normal' di kalangan masyarakat kita...

bila sebut perkataan gay saje..terus ingat liwat & dosa besar & bumi terbalik & bala kena dia sama...

Rate

1

adakah allah melaknati manusia cacat ciptaan nya?tidak bukan?
Changa Post at 18-12-2010 10:28

aku ni jahil dan x tahu
nak gak tanya, adakah perasaan terhadap sesama jenis itu kecacatan sejak lahir?
sama jugak macam 'adakah perasaan suka mengambil barang orang seperti suka mencuri juga adalah kecacatam sejak lahir'?
boleh tolong aku jelaskan...

Tak tahulah sebab belum pernah cuba lagi, lagi pun saya masih belajar dan masih suci lagi sampai ...
cruisekeanu Post at 18-12-2010 10:32

u rasa jalan yang mereka pilih tu salah ke betul disisi agama islam ...dalam pandangan allah...?..adalah Allah akan menerima perlakuan mereka?

like saying

kleptomania is kleptomania

mencuri itu salah

hmm?

make sense ke tak ?

Reply 70# 7anan

ok yg aku paham, it's ok to be emotionally attracted to someone from our own gender, tapi confident ke dapat menahan diri dari tidak melakukan hubungan seks dengan si dia, atau sekurang-kurangnya membayangkan dia dalam keadaan mcm tu. there's a reason why it is called 'make love'....

Reply 40# Muntz

Kenapa mesti Allah laknat apa yg dia ciptakan? Adakah dibagitau dalam Quran, manusia yg dilahirkan perasaan gay nie dilaknat Allah? Wah.. begitu sekali interpretasi kamu terhadap Tuhan kamu ek. Kena belajar balik ilmu Tauhid nih.

Kalo camtu takde le jadi apa yg diceritakan dlm Al-Quran - Pasal kaum Ad, Kaum Tsamud, Kaum Luth, Kaum Nabi Noh...adakah ini bukan laknat Allah pada yg melebihi sempadan? Suma tu balasan pada kaum2 yg melampaui batas supaya kita belajar dan tak melampaui batas mcm tu jugak.

penting la hang utk bezaakan bnd tuh...teringat aku ms aku buat jaman undergrad study dolu, ada  ...
7anan Post at 18-12-2010 10:34

dia silap faham ttg sexual orientation ... yang  ni org tukena ngaku ler  sexual orientation dia ....dia silap sebab dia interpret ka atau pesakit tu tak nagi tau ...tapi dia kata pesakit sa sa buat hubungan sejenis dia tu  homoseksual ?

macam tu ka>

or  your colleague mmg tak tau sexualorientation tu ada berapa dan apa?

Reply  Muntz

"Ini takdir Allah...korang tak rasa, mana korang tau" Pernah dgr atau baca "Allah tidak akan merubah nasib sesuatu kaum/makhluk jika dia tak berusaha merubah nasibnya sendiri".
sharfox Post at 18-12-2010 10:30

mungkin tak semua begitu. don't generalize here. mungkin ada sebahagian dari golongan ini yg sedaya upaya cuba untuk kawal nafsu & naluri mereka walaupun sekali sekala tergelincir...tapi hanya dia & Allah sahaja tahu bagaimana di mencuba untuk menghindar.

Reply 65# cursebreaker

mcm boleh je...in his next life i guess... tu pun kalau reincarnation tu sebenarnye wujud...

Reply  Muntz

Kenapa mesti Allah laknat apa yg dia ciptakan? Adakah dibagitau dalam Quran, manusi ...
sharfox Post at 18-12-2010 10:38

kan sharfox
i agree with u
dan adakah 'perasaan terhadap sesama jenis tu terklasifikasi kecacatan sejak lahir'?
mcm tidak sama sekali kan