CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: primarikey

Simpan Hati pada siDia, tapi Kalo Dia Tau Statusku? Hmm...

Close [Copy link]
ishhh... tak yah la beradik kakak angkat...aku pun masa sekolah dulu cam pelik je ngan konsep angkat2 ni...

terus terang je lah pasal status awak tu kat dia malam ni..., sambil2 bersms tu..., pastu ambil langkah seterusnya berdasarkan respon sebelum....

gud luck prima.....

kisah prima mengingatkan aku winter 2008 ms memula aku jumpa wife aku....

lelaki tak suker pompuan yg mengada2, yg suker sgt meminta2, yg byk karenah.....  lelaki tak perlu di layan seperti raja tp mereka bangga jika di layan seperti hero ..... tau bezakan antara hero & raja... bg aku raja tak menyumbang apa2 tp mendesak supaya dirinya di sanjung & di hormati manakala hero sentiasa berjuang berhabisan tuk menawan hati perempuan yg dia cinta & sayang demi mempertahankan cintanya....

tu la...sbb smlm pas saya reply sms die bitau kunun nak jenguk anak kat kg terus die jad ...
primarikey Post at 22-12-2010 16:01

perlu ke ko nak hint dia pasal ko dah ada anak? bukan ke dia memang dah tahu? patotnya ko bagi hint yg ko tu IT laaa

cik kak oiii....baru kene tenung takkan dah jatuh hati kut

dari mana datangnya lintah
dari sawah turun ke kali
dari mana datangnya cinnnnta
dari mata turun ke haaaati

saya tau pantun tu..tapi cik kak paham camno?

sekali pandang harus, berkali2 pandang haramm
nabi pun pesan suh tenguk bakal bini..semolek nya anak dara (bukan makna mak jan tak molek, di galakkan pilih anak dara )

cik kak tak tau ke? saya kasik tau la..dalam dunia lelaki ni, merenung pompuan LAMA LAMA tu salah satu cara mengorat ok? kire target lah

harimau kalo nak tekam anak kambing pun dia target..bukan dia main terkam jek ok?

cik kak gundah gulana, resah jiwa sebab pandangan dia, lalu tersentuh hati..jatuh cinte

ek?

budak lelaki belum sunat pun dah biasa wat keje gini..tak caye tanya bingkaubi tu but saya tak yakin dia pro bab ni..stail dia maybe lain sebab dia gelemer cam afundi tuh

bila kita (lelaki) dah suke 1 oang awek memana la..misal dalam kelas ke, dalam lrt ke..dalam bas ke..kalo malam2 kat tepi pokok tu ambut panjang2 baju putih hok tu jangan ler tenung..naaaaaaaaaahas kamu, cik pon tuh, maka di renung or MAIN MATA lama2..nanti awek tu syiokkkkkkkkkk, prahsantan pun ye..rimas gelisah bencikkkkk tapi suke pun ye

kendian lepas berkali2 gitu di susuli..kim salam ker..nota ka..surat sembur minyak wangi mak ke haa, laa ni SMS gitu kan? sure awek tu terus berkhayal

kita sebut ni proses PEMUKAUAN..saintifik jek takyah baca2 mentera semerah padi dan sembur2 muke..tu seme temberang jek..

awek tu wajar di beri kan ilusi wawasan harapan yang berbunga2 as real as possible supaya pemukauan tu tak padam2

di masa sama kita lelaki akan kekadang baran kekadang manjeee kekadang perkasa kekadang cam pondan kekadang machos kekadang cam mat rempit kekadang cam ostad kekadang cam nazi..seme ada ..rojak campoq gitu

ini menjadikan satu MISTERI..sesuatu MISTIK..in the DARK..kasik awek tu meraba2..tertanya2 dan FOKUS nya hanya pada kita nan soang tapi awek keliling pinggang dan penuh dua tiga bijik buku 555

gitu lah proses awalan nya..bab selanjut nya dapatkan buku saya taun 3010 nanti

mean time..saya cakap apa pun tak guna, esp kat kaum ibu ni..depa kalo dah syiokkkkk sundri mau ingat lah..nabi adam a.s pun kalah..ini plak saya yang hina dina..btui dak !

perlu ke ko nak hint dia pasal ko dah ada anak? bukan ke dia memang dah tahu? patotnya ko  ...
wanitajelita Post at 22-12-2010 20:05

IT tu apa?
Dari tadi lagi aku nampak word IT

cik kak oiii....baru kene tenung takkan dah jatuh hati kut
dari mana datangnya lintah
dari sawah ...
ajinomotonosuga Post at 22-12-2010 20:30

So maksud ko tenungan mamat tu kat TT cuma sekadar renungan biasa yg takda pa per gitu?
Ke aku yg salah paham

Follow Us
TT..my simple word...if a man likes a woman, he goes for her...he looks for her...
mcm ai, jenis dolu2 sket....nk llki approach, nk llki mencari, nk llki yg mula dulu..
but..let me tell u this..instint should give u sum hint, rite?

termenung jap saya baca komen cik emo nih...
kalaulah saya ade keberanian tu...
primarikey Post at 22-12-2010 14:05

dear, maksud kak emo bukanlah kena terlalu blunt sangat....if melampau2 berani pun orang lelaki takut jugak....maksud kak emo berterus terang tu ialah when you got the chance, jangan tunggu lama sangat coz terlalu lama rasa mcm live in misery...

you have the feelings, buat solat istikharah......buat berkali-kali, bukan sekali je tau.....kena buat selalu sampai benar2 yakin dengan petunjuk Allah...then proceed.  Jangan setakat solah Hajat sahaja...solat hajat untuk something yang kita inginkan,tapi kena ingat Allah lebih tahu apa yang terbaik untuk kita....so Istikharah sama penting, minta petunjuk juga.....

So maksud ko tenungan mamat tu kat TT cuma sekadar renungan biasa yg takda pa per gitu?
Ke aku ...
camrey Post at 22-12-2010 21:52

dariiiii keranaaa mataaaaaaaa...yang mammmponyaiii kwasaaaa
oooooooo aku tergudaaa aku tergudaaa terkacewa

tu lagu R Azmi

setau saya lah..apa pun sesapa pun takkan mampu berkuasa atas diri seseoang yang lain melainkan dari keje usaha kederat diri oang tersebut atas izinNYA..

malah paling kuat iblis n d geng bleh buat pun sekedar MEMBUJUK

so ni soal SELF DEVELOPMENT laa..kasik ler superman cicakman otromen or pak leman renung pun, kalo tuan puan badan kata NO, tetap NO tapi kalo kucing tenung wat muke kesian dia lapaq..tuan puan badan kata ciannnnn..tetap cian..btui dak?

ramai pompuan merana sebab keciannnn pada yang lain..depa de rahim..rahim tu in arabic, makna kasih so pada dasar nya setiap wanita tu soang pengasih lagi pengasihani, naturally gitu, di jadikan camtu, antara nya sebab depa nanti nak melahirkan baby

so renungan lelaki tak bermakna dia suka, kekadang bermaksud di jadikan mangsa
pompuan selalu lupa , lebih2 lagi bila di buai rasa, botol kicap pun di sangka botol cuka...apa nak di kata???

salam...terima kasih bang aji sbb da menyedarkan saya dari sebuah kelalaian...

saya pn ade gak terpikr camtu mula2..

ntah la...tapi saya dah agak lama gak perhatikan perangai dan tingkah laku die...
so far nampak ok jer...budi bahasa pn ok...tapi belakang saya tak tau la camane kan...
saya ade gak risik2 secara tak langsung ngn kawan2 rapat die..dorang pn kata die ok dan die memang pendiam orgnya...

sebenarnya bukan la kerana pandangan dan renungan tu yg buat saya jatuh cinta sepenuhnya kat die...ade sbb lain gak...
renungan dan pandangan tu cuma menyedarkan saya tentang kewujudan die je...sblm ni saya tak penah amik tau pn pasal org lain...saya gi kelas, balik kelas ngn kawan rapat jer...sebolehnya saya nak mengelak dari bcampur ngn pelajar lelaki...
tapi masa die renung2 saya tu baru saya perasan kehadiran die dalam kelas saya...tapi masa tu saya takde ape2 perasaan lagi...cuma saya start perhatikan die..cara pembawaan diri die...sikap dan tingkah laku die..semuanya la yg saya boleh nampak dan faham...dari situ saya tengok die ni ok...dalam pergaulan die nampak berhati2 wlpn sesama lelaki...percakapan yg sopan..budi bahasa pn elok...tak banyak cakap..senang cakap semuanya nampak ok la di mata saya...lama2 perasaan suka tu datang dgn sendirinya....camtu la....

IT tu apa?  
Dari tadi lagi aku nampak word IT
camrey Post at 22-12-2010 21:39

it = ibu tunggal...

semalam saya try approach die...tapi bukan sbg adik angkat or someone yg special...saya tak mau terlalu tergesa2...sprt yg saya katakan smlm...saya nak kenal lebih mendalam lagi tentang diri die...jadi saya approach die sbg 'kawan baik'...

perbualan tu lbh kurang camnih...

salam. x nak tanya sket bole tak?...

ye ...tanya pe..

bole tak kalau akak nak jd kawan baik x...kawan utk berbual2 dan bertukar2 pendapat...

boleh...saya ok jer..memang suka bkawan dengan ramai org..xde masalah...tp akak xpe ke..

nape tanya camtu..

xdelah..xpe ke slalu dok msg2 saya ni...nt ada org marah ke..

sape yg nak marah plak..gf x ker?

akak ler...saya ok..

akak ok jer..

ok la, klu camtu..

xde org marah ke klu akk msg2 nt...x tak kesah ke..

xpe..tp kalau bz mgkn x smpt reply..

xpe...faham...x duk kat negeri Y kat mane ye..

kat J, tau tak....tempat L

J tak tau....tapi dulu akak penah duk kat K jap sblm dapat keje kat kl..ex hubby asal situ...

Ooo....J tu dkat S, jauh sket je ngn K tu...K dekat ngn P...akak kg kat ne..

kat kt PG..pnah smp sana tak..

Ooo...taun lepas selalu o/s PG. boleh dikatakan byk tmpt dah g

kat sini duk ngn sape

kat sini menyewa je ngn membe kat Y

xpe kan klu akak nak jd kawan baik x...bukan ape...kkdg rasa sunyi gak duk sorang2 kat sini...boring...klu ade kwn bbual ok sket..

ok..xpe...x balik kg ke..

baru je balik 2 mggu lepas...uruskan anak masuk tadika...x tak balik kg ke

Ooo..ari jumaat ni saya blk lh :-)

x, akak nak mintak tolong sket bole tak..

bole..tolong pe tu..

xde ape...cuma nak mintak tolong jgn bitau sesape tentang status akak as single parent...saje akak rahsiakan..tau la...kbykn org suka pndg serong pd org yg bstatus cam akak ni, wlpn kita tak buat salah ape..harap x faham..

ok...xpe..saya faham..dun worry.. :-)

k la...nak smbg studi plak...nt smbg ye...nite :-)

ok..gud luck...

agak kelakar kan perbualan tu...sgt spoil sbb die pggl saya akk...
tak penah saya rasa sesantai itu masa bsembang seblum2 nih...
slalu ade sket stress sbb asyik citer pasal pelajaran, asgmnt dan exam..
tapi bila da approach sbg kawan baik...rasa lebih ok utk tanya dan citer pasal hal2 yg agak peribadi...
tak pe la klu die pggl saya akak pn...sbb saya anggap masa utk bkawan baik tu adalah masa utk saya mengenali hati budi die dgn lbh rapat...nak kena tau gak perangai2 buruk die...takut indah di luar buruk di dalam lak... saya xnak pisang bbuah 2 x....

buat masa ni saya tak berani nak mharapkan sesuatu yg lebh daripada die...dapat bkawan..bsembang2 dan bbual dengan santai ngn die pn da kira ok...dh dapat ilangkan sedikit kebosanan dalam idup saya...harap kitorang leh btul2 jadi kawan baik...selebihnya..saya hanya mampu berserah...ape pn yg bakal terjadi saya akan terima dan redha....

agak2 korang kan...dari cara die bsembang tu...ade harapan tak...

Reply 153# primarikey

xde

Prima lepas tu masa study masuk ke .. mesti berbunga eh...

Reply 154# sukun

sukun terlalu awal utk mengatakan tdk... tapi dari cara dia tu.. cam nak mengiyakan apa yg hang ckp jer.. cuma prima rasanya leh jer berusaha utk memenangi hati dia...

Reply  primarikey

xde
sukun Post at 23-12-2010 08:23

klu xde pn tak pe...sekurang2nya saya da berusaha...jd takde la ralat sgt...
lagpn saya approach die sbg kawan baik je...mst la die layan sbg kawan je kan..

Prima lepas tu masa study masuk ke .. mesti berbunga eh...
want2bhappy Post at 23-12-2010 09:07

kurang tumpuan da lps tu...
slalu leh abeh 1 bab...tapi smlm dpt baca separuh je...

Reply  sukun

sukun terlalu awal utk mengatakan tdk... tapi dari cara dia tu.. cam nak mengi ...
want2bhappy Post at 23-12-2010 09:09

skrg saya da tak kesah sgt pasal tu...
dapat sembang2 ngn die pn da kira ok...

cam yg penah saya katakan sblm ni..
buat masa ni saya cuma perlukan kawan utk bsembang dan kongsi citer dan masalah...
kalau nak bcinta mgkn susah sket kut...banyak sgt komitmen...smpkan nak jenguk anak kt kg pn nak kena buat jadual...
jadi pada saya buat masa ni...jalan yg terbaik adalah bkawan je dulu..di samping mengenal die dengan lbh mendalam...
ape yg terjadi lepas tu biarlah tuhan yg tentukan..
sekurang2nya saya da berusaha...jadi takde la saya rasa sedey/menyesal sgt nt...

terima kasih kepada kawan2 forumer yg banyak bagi nasihat dan pandangan..

mgkn ade yang rasa perkara ni kecik je...
tapi pada saya...sbg IT...saya perlu jaga setiap langkah saya...

masa saya ambil keputusan utk bpisah ngn ex hubby dulu...
saya da bjanji dengan diri saya yg saya akan menjaga maruah diri...sbb tu saya sgt berhati2 dengan setiap keputusan yg nak diambil...
kdg2 tu nak pegi kedai pn saya pikir 2,3 kali utk pilih baju yg sesuai...
agar tidak tlalu menjolok mata dan sesuai ngn status saya sbg seorg ibu..

Alhamdulillah...dalam tempoh 2 tahun ni...idup saya sangat bahagia wlpn hidup bsendirian di sini...doa dan nasihat ibu sentiasa saya pegang dan ingat...