CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 1194|Reply: 20

Rakan Sepejabat 'Terpaling Kampung', Tegur Tak Nak Jadikan Menantu Sebab Kupas Buah Guna ‘Peeler’

Seorang wanita meluah rasa terkilan dan kecewa apabila dipandang sinis seorang wanita lanjut usia yang menegurnya kerana tidak mengenali sesetengah barangan dapur.

"Ada sekali tu dia judge aku sebab aku cakap aku suka peeler (pengupas) kalau nak kupas buah. Dia bebel cakap kena belajar pakai pisau sebab macam mana kalau rumah mak mentua tak ada peeler.

Gambar hiasan

"Aku jawab la kalau tak ada peeler, aku pergi la beli sendiri. Hidup ni mudah je, kau tu je yang suka judge orang," tulis wanita itu melalui satu ciapan di Twitter.

Perkongsian wanita itu merupakan ciapan balas kepada satu perbincangan tular di Twitter yang menyentuh soal kebolehan seseorang untuk mengenal pasti barangan dapur di pasaraya.

Warga maya lain pula mengatakan tindakan makcik itu adalah tidak wajar kerana gaya hidup masa kini sudah bergerak seiring dengan perkembangan teknologi semasa.

Warga maya lain pula sempat memberikan tip tentang cara untuk menjadi cekap membeli barang dapur.

"Saya lebih berminat beli barang dapur di kedai Aceh (kedai runcit) sebab kalau apa-apa tak tahu boleh je terus tanya tuan kedai tu, mereka biasa sporting dan sedia untuk membantu. Kadang tu mereka carikan terus untuk kita.

"Tapi itu la kedai aceh ni kadang dia main letak je harga tinggi ikut suka dia. Kalau pasaraya pula, ada label dan senang kita nak mencari barang. Tapi kena 'tawaf' sikit la pasaraya sebesar-besar alam tu.

"Jadi terpulang kepada masing-masing selesa nak beli barang dapur di mana, asalkan jangan kecundang salah beli barang sudah, menjawab nanti dengan isteri," kata sebahagian warga maya.

Sumber: mStar

Ni antara contoh mak mertua b40 vs menantu m40. Mmg xsesuai sbb pemikiran xngam

Benda kecil nak diperbesarkan, chill la

Benda mcm ni pon nak debat. Tak perlu kot. Kalau t20, m20 atau b40 sekali pon bincangkan isu ni nampak sgt lah fikiran korg tu tahap yg sama je

Hahahgaa... Mcm makcik laki aku. Dok borak2 pasal ayam yg dah potong2 kat kedai. Kemain die kutuk org tak pandai potong ayam sbb die potong ayam sendiri... Tak suruh org kedai.

Bende senang ade... Tp menyusahkan diri nk buat ape... Bongok.

Nenek aku yang dah arwah tu pun kupas kentang guna peeler

Follow Us
Acik tu mmg suka judge..kau tera mcmana pun tetap dia cari ape benda kau x reti utk dibahankan. Biarkan aja dia melingkup sorang.

opie5662 replied at 16-7-2023 11:03 AM
Hahahgaa... Mcm makcik laki aku. Dok borak2 pasal ayam yg dah potong2 kat kedai. Kemain die kutuk or ...

Aku suka pi pasar basah..memang org tu tanya nak potong 8 ke 12 ke ..20pun dia layan ahhah senang kan hidup kita.
Potong kat rumah mau terpercik dinding & sinki

Meiizu replied at 16-7-2023 03:11 PM
Aku suka pi pasar basah..memang org tu tanya nak potong 8 ke 12 ke ..20pun dia layan ahhah senang  ...

Kekadang daku ke pasar, otak melayang-layang. Bila brader potong ayam tanya nak potong berapa, daku terus lupa berapa kerat dah selalu daku order, daku jawab gini je "potong kecik, nak buat sup ayam" mujur brader ayam tak judge

Arwah ayah aku dulu terer kupas mangga pakai parang yg besar tu. Cantik pulak kupasan dia tu.

esbok replied at 16-7-2023 06:47 PM
Kekadang daku ke pasar, otak melayang-layang. Bila brader potong ayam tanya nak potong berapa, dak ...

Pekerja pasar basah rumah i pun diorg yg akan potong & bersihkn ayam siap²..kalo aku tetiba blur tak tau nak cakap potong berapa diorg akan tanya nak masak apa pastu dia akan potong ikut kesesuaian kita nak masak

kalau acik tu tanya aku, kat rumah mertua takde peeler mcmana..aku jawab..kalau takde peeler, aku tak kupas la...biar mertua kupas sendiri.. hidup ni mudah, buat apa nak susah2...ahahah

Benda mcm tu pun nak share dgn satu dunia...

Kenapalah makcik ni tak jumpa aku ek. Seronok buat gaduh ni.

pasal kupas kulit pun jadi isu kah...??

asal berkupas sudah.....

mcm2 hal la...bnyk betul masa nak heboh hal2 remeh....

arwah mak aku membesar kat kampung gak, zaman 70-80an lagi dah pakai peeler, siap belikan untuk mertua dia lagi. rilekkkkkkkkkkkkkkk je

kupas kentang pakai pisau, tak senipis peeler. tak caya, buat laaaaa...

daku kupas buah & kentang pakai peeler la. Tak kan tak pakai kata beli sampai dkt swiss sana nun cap victorinox hoccay

Ada ke rumah yg tak de peeler?...
Sama lah mcm rumah tak de pisau

kucingitam replied at 17-7-2023 05:48 AM
kalau acik tu tanya aku, kat rumah mertua takde peeler mcmana..aku jawab..kalau takde peeler, aku ta ...

hahahah.. kannn.. senang citer. esok2 keluar jln2 beli je buah2 potong tu.. lg senang nak mkn

12Next
Return to list New