CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 556|Reply: 10

Wanita Berhijab Suap Anjing Makan Siap Belai, Tahan Hati Kena Maki, Tak Sampai Hati Tengok Haiwan Jalanan Kebulur

Satu peristiwa yang berlaku pada 2018 menjadi titik tolak kepada usaha murni Ummi Sakinah Rusmi, 29, bagi menyantuni anjing-anjing terbiar.

Wanita yang juga dikenali sebagai Mommy Manes di TikTok mengakui hatinya tersentuh apabila 'dipertemukan' dengan seekor ibu anjing yang kelaparan dalam kejadian tersebut.

Katanya, ketika itu seekor anjing datang kepadanya dalam keadaan lapar. Ummi yang kebetulan baru sahaja membeli satu 'bucket' Kentucky Fried Chicken memberikan seketul ayam.

"Saya tergerak bagi seketul ayam, anjing tu menangis keluar air mata masa saya bagi ayam. Saya tengok ibu anjing pergi bagi ayam tu untuk anak-anaknya yang masih kecil. Hati saya tersentuh. Sudahnya bucket KFC RM60 tu saya berikan semua.

"Kemudian saya pergi beli KFC yang lain untuk keluarga saya. Sejak itu saya mula bagi makan kepada anjing jalanan di Perak. Kemudian saya pindah Damansara pada tahun 2022, saya teruskan pula bagi makan anjing jalanan di sekitar Damansara dan Petaling Jaya," ujarnya.

Menurut eksekutif pemasaran di sebuah bakeri itu, dia tidak kisah berbelanja RM2,000 hingga RM3,000 sebulan untuk anjing-anjing jalanan, bahkan sanggup membuat kerja sambilan sebagai ejen jualan kereta untuk menampung perbelanjaan.

Di sebalik usaha murninya itu, Ummi berkata dia juga tidak terlepas menerima teguran segelintir individu termasuklah yang memarahinya ketika dia memberi makan kepada haiwan jalanan.

"Saya berpegang kepada apa yang mak saya cakap, dia kata Allah tahu niat kita. Selagi kita yakin, teruskan saja. Manusia tak akan berhenti kecam. Mereka carut, saya abaikan saja. Kalau saya tak tolong, siapa lagi nak tolong anjing jalanan?

"Ada yang maki saya depan-depan. Dia kata kau Melayu, kau bodoh ke bagi anjing makan? Walaupun dimarahi tapi saya tak sedih sebab saya yakin niat saya betul. Apabila tengok kegembiraan anjing tu, hilang semua komen-komen negatif," ujarnya lagi.

Sumber: mStar

Klu makanan tu letak je kat situ, biar anjing2 tu makan sndri, xblh ke?? kena belai2 jugak??

Bodoh tu tak boleh sorok ke? Nak jugak kongsi untuk tontonan orang lain...

Aku pun tolong anjing tp takde la aku pegang.. aku pegang kayu pas tuu aku letak mknan.. kayu tuu Kot Kot dia mai aku acah acah pukul .

Baik lagi bagi anjing makan dari bagi manusia berperangai anjing makan

Kenapa pulak tak boleh bagi anjing makan? asal tak bela untuk petting sudah lah.

Bagi je anjing makan, cuma kalau kau usap2 gitu kak, kang dia ikut pun payah. Bagi makanan saja dah cukup. Aku nak bagi makan pun kene jauh2 letak. Anjing ni kang kita bagi dia ikut balik orang yang bagi dia makan.

Cuma nya, kenapa anjing dalam gamba di atas semua ber collar?

Follow Us
Lagi elok bila anjing habis makan ko pegi kemas balik sisa2 tulang tu kutip buang kat tong sampah.. haishh

Salah ke bagi anjing makan? Tak salah, malah mulia sungguh perbuatan mu itu...
Tapi bagi makan sampai suap dan belai2, mak kau sendiri pun kau tak buat mcm tu kan?
Apa kata kau cemolot anjing tu sekali sambil bagi makan, tak pun kau suap mulut ke mulut, pastu tanya org ramai, salah ke bagi makan anjing?...

kalau bagi makan hasil kumpul derma org, ye mmg patut rakam utk penyumbang derma tengok. tapi kalau pakai duit sendiri pon nak rekod dan share tak lain tak bukan kebulur perhatian minta dipuji la kan?

Bakalan femes ah ni kat tt mcm faiz hanjeng tu ....pastu nnt dah makin femes mulut pun tambah lancang knowing that ramai "peminat".....

nak buat baik better tak perlu share dekat medsos sis tambah pula macam ni