CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kikyou

antara Haq dan Batil

Close [Copy link]
Reply 23# kikyou

~~nanti saya sambung pasal gangguan ketika berpantang~~

sambung... jgn x sambung....

you go girl
you go girl

Reply  kikyou

owh..tapi bagus jugakla dapat abah mcm abah akak tu..
kalau ade case emerge ...
melinda_gordon Post at 24-12-2010 11:23

tulah, alhamdulillah. tapi sekarang, akk banyak buat sendiri. sebab kesian dengan abh yg dah tua. abah akk pon mintak dengan Allah jugak. buat sendiri pon, mintak dengan Allah jugak.

tulah, alhamdulillah. tapi sekarang, akk banyak buat sendiri. sebab kesian dengan abh yg da ...
kikyou Post at 24-12-2010 16:43

yela..pokok pangkal diri sendiri jugak kena tolong diri sendiri kan?

ni ketika berpantang pulak...

saya berpantang kat umah mak saya. waktu balik dari hospital tu, abah saya terus ambik baby. bila abah saya baca sesuatu kat telinga dia, baby tu terus pusingkan wajah dia pada abah saya. itu tandanya baby tu menurut kata (tp skang ni nakal je. tak dengar cakap)

~~mlm pertama alhamdulillah, tak ada apa yg pelik. sampailah seminggu lamanya, semua ok. masuk hari keenam, anak saya kena kuning. 2 hari duduk kat hospital. kuning dia paling tinggi dengan bacaan 8.6.. doktor dah risau taku kalau makin tinggi mesti kena tukar darah.  tapi kata doktor, budak kuning, makin tinggi, makin suka tido. anak saya ni sebaliknya. makin aktif. semalaman saya tak tido layan dia. dia langsung tak nak duduk bawah cahaya lampu tu.

~~dalam pukul 3 pagi, saya sakit perut. cemana la saya nak tinggalkan dia. langsung tak nak tido. sudahnya saya berserah je pada Allah bila dia terlelap sekejap. saya g toilet. keadaan masa tu kelam ngan cahaya lampu samar2 je. org lain sedap tido.

~~dah setel urusan saya berjalan semula ke katil. agak jauh jugaklah. waktu tu saya terperasan ada seseorang kat katil saya. tolong jaga anak saya. yg pasti bukan nurse. seseorang yang berpakaian serba putih, bertudung labuh sedang membongkok jaga anak saya. memang anak saya pon tak nangis.

~~sampai sekarang saya tertanya siapa pompuan tu. sebab makin saya dekat, makin kelihtan kabur sebelum terus hilang...

~~bila kuning anak saya dah ok, (saya bantai bagi susu kambing) saya balik sambung pantang kat umah. mlm tu bermula segala2nya kekacauan. anak saya menangis tak berhenti. muka dan badan dia dah pucat sangat2. saya tak tahu nak buat apa lagi dah. nak kata kembung perut, elok je. kaki semua pakai stokin n sapu minyak panas. saya buntu. sudahnya saya menyebut nama Allah dalam hati, (tak leh solatkan..)kebetulan abah saya juga buat zikir 3 pagi tu. dan apa yg saya n abah nampak adalah sama. seekor beruk berpakaian silat datang nak makan anak saya...dia dah duduk kat kepala anak saya pun. (sebenarnya tu adalah khadam silat)

~~masa tu saya macam nak gila. rasa macam nak amuk je. kenapa nak kacau anak saya. tapi mak ada tenangkan perasaan saya. kalau tak, meroyan saya. hehehe. mak saya ambik anak saya n masukkan dalam buai nak bg tido. mak suruh saya berehat. tapi anak saya tetap menjerit. badan dia nampak lebam2. sudahnya abah saya letak tasbih n turun dari tangga(rumah saya dua tingkat. tingkat atas khas untuk solat je). saya, mak ngan anak saya terdiam. tengok abah saya siap berjubah putih, berserban memang lain sangat2. dengan muka tua dia yg berseri2, berjanggut putih,, rasa macam, dia bukan abah saya. susah saya nak terangkan. (just bayangkan arwah m.rajoli berpakaian jubah putih. mc tulah ayah saya)..abah saya sendiri yang buaikan anak saya. sampai pagi budak tu tido. nyenyak lagi.

~~esoknya saya tatap mata anak saya, bengkak kemerahan. demam panas~~sedih sangat...badan plak lebam2:cf:

yela..pokok pangkal diri sendiri jugak kena tolong diri sendiri kan?
melinda_gordon Post at 24-12-2010 13:15

betul tu. sampai bila kita nak bergantung dengan orang. kalau abah akk da tak de,,,haa gelabah pulak nak cari org. hehehe

Follow Us
sila sambung lagi TT, dah seronok baca. thank u

sila sambung lagi TT, dah seronok baca. thank u
merahbaiduri Post at 24-12-2010 13:53

hehehe, sementara ank tido, lehla sambung lg. heheehe.

ok, ni saya cerita selingan sikit ye. rehatkan minda dulu. hehehehe.

cerita ni berlaku kat umah saya sendiri. memang kawan2 perumahan ni selalu momokkan saya dengan macam2. kata kuarters ni berhantulah, pernah nampak hantu duk kat bawah pokok depan kuarters saya la, macam2. saya pon wat2lah seram sejuk. konon nak bagi dorang lagi syok bercerita sebenarnya. hehehe

~~ni muqaddition je dulu. rumah saya yang paling atas, tingkat 3. depan umah tak de orang n dua lagi tingkat atas pon tak de org. kira kuarga saya jelah kat tingkat 3 ni.

~~isi penting..nak dijadikan cerita, saya memang lah selalu sangat dengar guli terabur, perabut ditarik. biasalah tu mainan jin nak takutkan kita. tapi wat tatau jelah. sekarang ni tak dengar dah bunyi tu. sebab diaorang join duk dalam umah saya. hahaha

~~pengalaman saya duk serumah dengan dorang ni memang menyeronokkan. sebab diorang ni benda liar. bukan saka etc. memang tak berhajat langsung nak wat "pagar" sebab dorang pon makhluk Allah. setiap kali lepas saya dan kuarga masuk bilik nak tido, (memang tutup pintu bilik) akan dengarlah suara berborak kat ruang tamu. jelas sangat tapi saya tak faham bahasa apa dorang cakap. bila saya tanya suami, dia tak dengar apa2 pun.

~~ada sekali tu, saya dan suami dah masuk bilik. berhempas pulas dengan budak sorang ni yg tak mo tido jenuh jugaklah. dah letih, suami n budak nakal ni tertido jugak akhirnya. tengah saya mamai nak tido tiba-tiba....

"gedebuk!!" bunyi seseorang jatuh. ingatkan anak jatuh katil, pasal dia memang buas tido. tengok dia siap berdengkur lagi. suami pon elok je tidonye. tapi saya tak berhajat nak kuar tengok. esok pagi pas subuh saya kuar kat ruang tamu. saya tengok remote astro macam kena lenyek siap ada kesan kat carpet lagi. secara logik akal, siapa pulak masuk umah kami. tengok barang2 semua ada. tak de yg terusik pon...

~~hehe kawan2 dapat agak tak, siapa yg jatuh mlm tu?~~

hehehe, sementara ank tido, lehla sambung lg. heheehe.

ok, ni saya cerita selingan sikit ye.  ...
kikyou Post at 24-12-2010 17:39

adakah pada malam tu ada perlawan wrestling atau bola kat astro? tu yang kawan tu lebih emosi sampai terjatuh dari tempat bertengek dia hahahahaha

betul tu. sampai bila kita nak bergantung dengan orang. kalau abah akk da tak de,,,haa gelabah pul ...
kikyou Post at 24-12-2010 17:08

hehehe..tapi kira akak kuat semangat jugak kan..

Reply 31# kikyou

orang yg terjatuh sampai terpenyek remote control tu pasti overweight gila2 tu, kalau tidak takkan sampai terpenyek.

Reply 34# wizz

hahaha ye lah tu overweight. tapi memang sampai sekarang tatau benda apa yg jatuh tu.

Reply 33# melinda_gordon

hehehe, alhamdulillah amin. yg penting banyak ingat Allah. mesti semangat tu ada. kalau jumpa benda2 ni, siap boleh guna tagline sailormoon lagi. kekekeke. "dengan kekuatan bulan, akan menghukummu!" hehehehe

ada lagi ka?...sambung ..apa maksud sailoormun 2?

ada lagi ka?...sambung ..apa maksud sailoormun 2?
Nape?Tak caye? Post at 25-12-2010 14:35

hahaha itu gurau jelah, dik. hehehehe

hahaha itu gurau jelah, dik. hehehehe
kikyou Post at 25-12-2010 21:32
owh tq... aku nenek orang lah dek bukan dik.....

owh tq... aku nenek orang lah dek bukan dik.....
Nape?Tak caye? Post at 25-12-2010 18:05

owh ye ke? cu mintak ampun nek. jangan hantar hantu kat cu ye? hehehe

kikyou Post at 25-12-2010 22:06

ko cakap cakap pasal pendamping ni ..aku nak tanya ... kalo orang yang dapat komuniket ngan jin ni leh tau ka semua pasal orang yang kena damping?
adakah kita tau ada benda tu dekat kita atau orang tertentu saja tau,.. yang empunya badan x tau ka?

kikyou Post at 25-12-2010 22:06

antu x naik belon hehehe

ko cakap cakap pasal pendamping ni ..aku nak tanya ... kalo orang yang dapat komuniket nga ...
Nape?Tak caye? Post at 25-12-2010 18:46

hurm cemana nak cakap ye. camnilah, selalunya kalau org yg ada ilmu atau kelebihan atau keistimewaan ni lebih banyak peluang utk tahu seseorang tu ada pendamping atau tak. dan orang yg didampingi ni pon ada dua jenis.
~~1~~ dia tau yg dia tu didampingi jin.
~~2~~ dia tatau yang dia tu didampingi.

~~kalau yg tau dia didampingi, agak bertuahlah. kalau yg tak tahu tu, agak bernasib malanglah. dorang lebih terbuka utk di ganggu atau sebagainya. jadi pendamping yang paling baik adalah, Allah. berdampinglah dengan Allah. banyak kelebihannya.

~~wallahu'alam