CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Highflyer19

[Politik] PANAS, PANAS: PRN - Referendum tolak PH-BN, Anwar dan Zahid perlu letak jawatan

Edited by rikiruj at 15-8-2023 12:58 PM

Dalam keluar sekejap Ong Kian Meng tanya pendapat Kj & Shahril how strong impak akar umbi rejection pada zahid sampai undi melayu UMNO/BN pergi PN instead of PH.. aku rasa walaupun dia dah tau jawapan tapi dia nak dengar dari orang UMNO (bekas) sendiri… rasanya kalau Zahid stay most likely DAP akan biarkan UMNO/BN terkonteng2 sendirian next PRU.. sebab analysis yg dia buat memang tunjuk majority malay votes pergi PN.. yg pergi ke PKR memang melayu totok PKR.

Tak mustahil jugak, DAP dalam proses nak move from left to center akan cari stronger & cleaner partner.  PKR buat masa ni ok lah tapi kalau PMX still hang on to Zahid, may not be a suitable partner in the long run.  Tak mustahil juga PAS with it’s strong showing nak move towards center jugak to make them more appealing to the masses, particularly non-malays.. sama jugak DAP dah tak berapa vocal dengan anti-bumi stance depa. MB Terengganu, Kedah tak nampak extremis sangat, malah kalau depa dapat perform dalam pembangunan negeri.  Tak mustahil PAS & DAP will join force and become be the new UMNO, MCA, MIC kelak… Bersatu, Amanah and even UMNO tunggu masa je lenyap.. PKR akan jadi pembangkan macam PAS & DAP suatu ketika dahulu…
Aku rasa perlu ada juga parti melayu dominan dalam tiap2 perikatan.  PKR never seen as parti Melayu.  Pada pendapat den, cuma UMNO, PAS, Bersatu dan sedikit sebanyak Amanah (tapi tak dapat Malay appeal) je yang orang melayu nampak as parti Melayu.  DAP and MCA memang seen as parti Cina.  Sebab tu PRU 14 PH boleh menang sebab undi melayu (yang bukan totok PKR) boleh pergi ke PH sebab ada representation dari Parti Melayu - Bersatu.  PRU 15, pilihan orang melayu pergi ke PN sebab it's a better representation of Parti Melayu (PAS & Bersatu).. so nak tak nak next PRU DAP kena cari strong Parti Melayu as partner.. UMNO definitely gone, PKR is not really considered as Parti Melayu.. PKR ni appeal to Melayu liberal which is not majority Malayu.. so kita tengoklah caner..

pengecatbintang replied at 15-8-2023 11:44 AM
yer ler sembang pasal gomen la ni..

tu yg aku bgtau gomen la ni x der sakau n resuah..

yang tu ja ka explaination? budak pakai pampers pon boleh ceghita kalau lagu tu..   ngaku je lah tak leh nak justify segala salah laku dan kebodohan yang ada dalam kerajaan sekarang. lagi better dari dok jilat segala najis2 untuk menyuci dan memaksumkan pimpinan. tapi tak tau la kalau2 menjilat tu lagi lazat.

rikiruj replied at 15-8-2023 12:40 PM
Dalam keluar sekejap Ong Kian Meng tanya pendapat Kj & Shahril how strong impak akar umbi rejection  ...

good analysis...nak taknak di Malaysia race base politics will not go away anytime soon...majoriti rakyat malaysia adalah melayu islam...di mana Islam itu adalah hidup mati org melayu...mana2 bangsa atau agama that goes against islam akan di tentang habis-habisan, ibarat perang uhud dan perang badar...

mana2 parti melayu akan ada pendukung Islam yg kuat, cina dan india knows this and they cannot do anything...kalau bangkitkan juga, akan di sembelih oleh parti2 melayu...kedudukan raja2 melayu, islam dan bangsa melayu itu sendiri menjadi driving force pentadbiran malaysia...tetapi persoalannya sampai bila?

abahcow ni sila pimpin anak2 sendiri sebelum sebok nak pimpin rakyat..

biasa la tu, PN kan belajar dari langkah kajang. lepas tu nak merealisasikan tag line "I have the numbers" suatu ketika dulu walaupon sampai ke sudah tak dak number.    masa tu kan puak2 tu mana pikiaq pasai ekonomi la, kestabilan politik la. sekarang ja tiba2 "TING!" lampu mentol atas kepala dapat idea. yang pencacai pon ikut laa jilat menyucikan najis2 yang lepas.

ifanonline replied at 15-8-2023 01:54 PM
good analysis...nak taknak di Malaysia race base politics will not go away anytime soon...majoriti ...

Aku nampak dalam semua parti2 ni DAP yang ada situational awareness.. since menang 2018 & jatuh lepas langkah sheraton depa belajar kesilapan depa.. coming to pru15 depa start positioning themselves.  Hampir semua character2 extremist depa nix, sideline atau at least depa silent kan.. prn baru2 ni depa continue cleanup.. ramasamy & co.  Masukkan calon melayu memang dah start even before pru14.  Depa want to be seen now as party for all tapi depa tau bukan senang nak kabur & menang hati orang melayu.. once a wolf you will always be one.  Nak tak nak depa kena cari strong partner untuk undi melayu.

PAS pulak aku rasa sokongan yang depa dapat daripada orang melayu secara besar2an ni bukan sebab internal strategy & tactic tapi lebih kepada durian runtuh disebabkan kelemahan parti melayu yang lain.  Tapi kredit boleh diberikan sebab depa took the advantage by riding the wave, dan pemerintahan dinegeri depa in power is in the good eyes of the state people.

Bersatu aku rasa tak lama, aku rasa melayu atas pagar kalau diberi pilihan buat masa ni akan pilih PAS over Bersatu.  Post Muhyiddin, tak nampak halatuju.  UMNO tak yah cerita lah.. tapi masih ada masa nak dibetulkan tapi first kena get rid Presiden & juak2nya.. UMNO pada aku ada lebih ramai layer pemimpin berkaliber daripada Bersatu cuma tak berpihak pada Presiden la.  PKR ni kalau dia hang on to DAP ada la lifeline nak pegang kuasa, aku still rasa PKR takde appeal to the mass Malays... since DAP pun cuba nak move dari non-malay based party to multi racial party so apa beza antara depa dua? In the end depa akan dapat same no of vote kalau letak from either party so what's the point.  Amanah tak lama la kot..

Follow Us
rikiruj replied at 15-8-2023 03:19 PM
Aku nampak dalam semua parti2 ni DAP yang ada situational awareness.. since menang 2018 & jatuh le ...

now it is seen as parti melayu against parti cina...istilah parti multiracial ni sukar di terima oleh majoriti melayu...sebab melayu masih hormat kpd sultan, agama dan bangsa...

melayu2 liberal aje yg boleh terima perubahan yg agak radikal...parti2 seperti PKR, MUDA, Amanah cuba nak kelihatan multiracial, tetapi gagal...termasuk juga DAP, PAS, Umno, etc...race base politics is very much alive...

jadi kpd rakyat malaysia yg tidak bersetuju dgn race base politics, mungkin dah boleh fikir2 utk migrate...sebab halatuju Malaysia ada berdasarkan kaum, full stop.

BUKAN DAH ABIH KE....TUNGGU LAGI  5 THN LE....
BUAT KEJE...BUAT KEJE

gila ke apa? prn baru habis sibuk nak gulingkan kerajaan?

buktikan dulu peringkat negeri performance ekonomi. ramai je pengundi atas pagar. anytime boleh swing vote..

Edited by pengecatbintang at 15-8-2023 04:26 PM
FMKiller replied at 15-8-2023 01:49 PM
yang tu ja ka explaination? budak pakai pampers pon boleh ceghita kalau lagu tu..   ngaku je lah ...

so..

apa yg resuah n sakau yg berlaku dlm gomen la ni?

stakat main hembus mcm tu tak tunjuk bukti

gay niger pong mampoo

FMKiller replied at 15-8-2023 01:58 PM
biasa la tu, PN kan belajar dari langkah kajang. lepas tu nak merealisasikan tag line "I have the  ...

PH mewarisi masalah ekonomi n sosial dari gomwen terdahulu..
mcm ko lah..

baru memula keje...

parents ko ada masalah kewangan utang 300k...

tp ko x mampu nak settle masalah tu dlm 8 tahun..

ko mampu beli kete 300k masa memula keje?

lain ler ko anak orka

Mesia yg diwarisi ada utang 1,5 trillion

pengecatbintang replied at 15-8-2023 04:25 PM
so..

apa yg resuah n sakau yg berlaku dlm gomen la ni?

47 kes tu takde bukti ka wei? hahahaha..saja butakan mata ka? ka mangkuk tak reti nak baca? aku tanya pasai 47 kes (ada prima facie) jadi TPM, lead pendakwaraya digugurkan, KDN salah guna kuasa untuk overrule ROS decision. nak bukti lagu mana lagi?

buat masa sekarang takyah spin dan cuba jawab/bagi komen pasai 3 benda ni? hang setuju ka dengan ketiga2 ni? persoalannya masih menganggap suci kah kerajaan kamu?

tempe sembab ni tak habis2
pagoh tu apa jer yg dia dah buat selama ni
bosan kot
pagoh darul lalat bersepah

ifanonline replied at 15-8-2023 03:31 PM
now it is seen as parti melayu against parti cina...istilah parti multiracial ni sukar di terima o ...

Teori aku next PRU mmg PH akan kalah teruk. PKR mungkin akak menang kerusi di KL bandar2 besar klang valley. DAP mcm biasa

The problem start to rousing bila Pas PN ni xde idea dan penyokong gov dan pembangkang dok push2 gov itu ini

Aku x rasa bila pas memerintah islam akan lebih but people will notice yg pas mmg a big fail

Zahid tu aku setuju suruh berundur
Tapi Anwar tu bagilah can mentadbir dulu
Baru berapa bulan. Sepenggal pun takda lagi
Ni tak nampak hasil je suruh tukar,tukar tukar
Orang baru kawen pun ambik masa nak serasi
Tak nak suruh cerai cepat
Pelabur akan takut nak invest kat Malaysia sebab asyik tukar PM je
Menunjukkan tak stabil

Mudah2an Pmx terus memerintah selagi berdaya, Aamiinn

caprut replied at 16-8-2023 02:40 PM
Teori aku next PRU mmg PH akan kalah teruk. PKR mungkin akak menang kerusi di KL bandar2 besar kla ...

ada benarnya...ada satu cara aje PH nak kekal memerintah...PMX kena buat something yg sangat radikal sehingga seluruh rakyat malaysia terkejut, tercirit, terberak, etc...PMX kena tangkap semua pemimpin2 melayu yg terlibat rasuah semasa pemerintahan BN dulu...really come down hard on corruption, tangkap kroni2, kawan2, ahli keluarga, etc...PMX perlu nampak sangat serius dan sangat ganas dlm membendung rasuah...kemungkinan besar PH akan memerintah buat selama-lamanya

Edited by pengecatbintang at 16-8-2023 03:06 PM
FMKiller replied at 16-8-2023 02:19 PM
47 kes tu takde bukti ka wei? hahahaha..saja butakan mata ka? ka mangkuk tak reti nak baca? aku ta ...

ha ha ha...

bila kes tu berlaku?

kan aku dan tulis banyak kali..

SELEPAS DSAI PM

Ko bodo ke

ka mangkuk tak reti nak baca?

ha ha ha

ko ni multinick @Silencekiller ekk?

immi replied at 14-8-2023 07:12 AM
Itu pun pas masih ikut telunjuk org2 bersatu. Kesian nya

you missed very important point.

kau ingat PAS ngn BERSATu tu nak sangat jadi PM?
Kau samakan Yidin & Hadi ketamakan kehalobaan kuasa nak jadi PM macam Nuart ke?

PAS dan BERSATU sanggup ketepikan agenda untuk satupadukan Melayu.
Orang Melayu sekarang ni buta. Tak nampak hak yang semakin terhakis dengan kebangkitan PH (belakang DAPig).
Muncul plak 2 idolat mcm Nuart dan Wakjait melayu gila kuasa dan kakirasuah, kena kuda je lah.

Yang salah, yang merasuah jangan dismpan.
Masukkan ke penjara.
Adili macam Najib.

Nuart ni poblemnye dia gila kuasa sampai sanggup diperkudakan DAPig. Dia lemah. takde prinsip.

Aku taknak Malaysia dipimpin pemimpin kena cucuk hidung ngn Barat / DAPig.

caprut replied at 16-8-2023 02:40 PM
Teori aku next PRU mmg PH akan kalah teruk. PKR mungkin akak menang kerusi di KL bandar2 besar kla ...

kalo da next PRU...

PH akan kalah

lantak lah situ nak melingkup pong..