CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matamata

Piala Suzuki AFF-Final 29/12/10 di Jakarta ( Malaysia Juara) 4-2

Close [Copy link]
ayat terbaik drpd safee, dalam berita tv1
penyokong indon tak bermoral..

Reply 1900# DTECCONAN

sentap balik tros konar tmpt lain lagi????

Reply 1789# rayyanrafael

sukan sukan lah...
politik politik lah...
yg korang campur adukkan tue buat apa?

edited sbb nak redkan quote aku...

Post Last Edit by amirul_nazri at 31-12-2010 21:13
tak dak gheja aku nak gaduh pasal sukan ni dengan berfakta2 ni
dah memang aku tak minat sukan, nak expect aku ni terror bab sukan sebab apa?

sape expect ko terror bab sukan?? perasan lebih jahhhh...
dah aku cakap benda betul, aku tak rasa nak bangga sangat bila Malaysia menang Piala AFF ni tu pun salah ker
bg aku sama jer la, menang sukan sea ka, menang AFF ka, menang, harumkan nama negara, bangga sama saja
bukan setakat bola, semua sukan pun sama, x ada beza pun bg aku

then yg ko menge quote ke hulu ke hilir apa kemenda beb ?? x da beza then jgn main quote..perasaan x bangga ko, ada org lain kisah?

tak dak gheja nak tunggu benda tu dpt pengiktirafan badan sukan mana2
kalau dah Malaysia sendiri hantar mana2 pasukan negara ada yg menaikkan nama Malaysia aku bangga
tapi tak ada la sampai rasa syok menang Piala Suzuki AFF mcm memang peringkat dunia dah

org duk happy sbb menang piala suzuki AFF la beb...n org kata harap2 nie bermulanya kebangkitan pasukan bolasepak negara ke peringkat dunia..takder plak aku perasan org lain syok baca macam menang piala dunia...alahaaaaaiii cetek  betul telahan ko nie

kalau ada yg syok terlebih terpulanglah, nak buat apa pun bila pasukan negara menang peringkat Piala AFF tu buat la
kalau aku kutuk tak berfaedah langsung nak ambik tau pasal bola sat lagi ramai yg sentap
kalau aku kata buang masa jer layan bola, kutuk ku kaki bangku pula
jadi, sapa nak layan bola layan ler
aku pun x terhegeh2 nak masuk thread bola, nak tau apa jadi, ni pun sebab ada manusia yg tak puas hati sebab aku tak setuju cuti sebab bola, tersilap sebut benda2 pasal bola sembang kat sini

sendiri rasa sentap ke kena kutuk ngan aku??
toksah konar2 baring lagi..lepas nie baca jer..aissssshhhh...budak2 U la nie  mmg tak cukup didik lagi ehhh...

Nie la contoh forummer attention seeker...org duk happy cuti tanda rasa gembira pasukan malaysia juara, dia duk konar2 sana sini tunjuk power....

adehh budak U nie...pi baca buku ehhh.  graduation dulu yer .

sial la sape campur adukkan politik dengan sukan. memang haramjadah! takde beza korang dengan ahli politik sial yg campurkan politik dgn bola,badminton n so on

aku penyokong kuat pembangkang, so dah sampai sini kalau tiba2 be end  pun nak seronok skali aku no hal.sama2 kita gembira la.kalau dah masuk thread be end, aku bantai depa balik. itu pun susah ka. ingat aku tak meluat ka tgk muka shabery air lior tu. tapi apa nak buat.

sial sapa yg sebut pas la anwar la ketuanan la kat thread sini.gampang tak ingat! nak bersukan sukan jela, nak politik, politik pegi thread lain!! ambik kau!

Follow Us
tuh dia syarahan pengenalan oleh cik kiah kita

Nie la contoh forummer attention seeker...org duk happy cuti tanda rasa gembira pasukan malaysia juara, dia duk konar2 sana sini tunjuk power....

adehh budak U nie...pi baca buku ehhh.  graduation dulu yer .

amirul_nazri Post at 31-12-2010 09:08 PM

lantak pi la sapa nak happy pasukan Malaysia juara Piala AFF, ada aku kesah ker
hang pa nak buat apa pun ada aku kesah
sapa yg attention seeker? haram tak dak pun aku nak post kutuk2 pasal bola ni, tu si Bornbaby tu yg dok qoute posting aku masuk sini, apa kejadahnya

sapa ler yg dok ajar, budak U jer baca buku? dah tak masuk U tak baca buku ker?
Islam suruh membaca tak kira siapa pun, x ada pula kata hanya budak U jer boleh membaca

AFF tak sama ngan AF ya Conan

Post Last Edit by amirul_nazri at 31-12-2010 21:39
lantak pi la sapa nak happy pasukan Malaysia juara Piala AFF, ada aku kesah ker
hang pa nak bua ...
DTECCONAN Post at 31-12-2010 21:26

uihhh sentap nampak?? marah ker

tuela org yg dah grad dr belajar kat U nie ckp---> kalau baca buku, baca quote org, baca tafsiran org---> fahami betul2---> baru react..think before u quote...baru "quote" x2 kan...

AFF tak sama ngan AF ya Conan
penyo. Post at 31-12-2010 21:34

yg nie takper la tak perlu komen ...aku anggap mungkin dia terlupa lg 1 huruf F kat keyboard masa menaip.. ..

Attention seeker ada jugak benarnya......Mungkin berduyun2 forumer ucap tahniah dan happy dgn kejayaan Harimau Malaya memenangi AFF, maka susah sikit la nak menonjolkan diri. So, kebrangkalian posting bagai nampak tak nampak tu memang tinggi laa...
Jadi apabila kita berposting menentang arus, maka baru la forumer2 lain membuka mata terhadap posting yg dilakukan oleh 2-4 kaki bangku ni bila komen pasal bola. Atau dengan kata lain kurang kasih sayang / terbuang

yup, kemenangan skuad Harimau Malaya dlm kempen Piala Suzuki tahun ni memberi kesan yg agak ku ...
axl_bach Post at 31-12-2010 20:17

itulah.... anya terbaca dess tulis kata orang melayu saje yang terlompat2 kegembiraan.... that is not true kan... macam yang axl tengok pun... non malays pun proud of our team's achievement...... talk show pagi2 pun, derang macam excited sangat tau sebab malaysia menang......  anya rasa kalau pun tak boleh nak rasa bangga dengan pencapaian team kebangsaan nih..... tak perlulah cakap bangsa lain pun tak affected.....football is a game that affects everybody.... show the fans a little bit of luv and the players get all the hugs and kisses back......macam team malaysia buat recently..... they showed the fans some love by playing well and as a result, they are now the fans' craze....

Attention seeker ada jugak benarnya......Mungkin berduyun2 forumer ucap tahniah dan happy dgn kejaya ...
penyo. Post at 31-12-2010 21:38

alamak....kita kena show attention seekers nih some love jugak ke penyo....
sekarang everybody's busy lovin' the national team....

Ini adalah match summary. Kepada kawan2 yg kaki bangku dalam forum ni, nombor tu menunjukkan minit yaa dan bukan jumlah gol ya kawan2 atau pun jumlah SMS........Piala AFF tak sama dgn Piala AF (Akedemi Fantasia) dimana Piala AF ditentukan jumlah SMS.
Satu lagi, Piala AFF Suzuki ini, ataupun dulu lebih dikenali sebagai Piala Tiger ini juga telah wujud sejak 14 tahun yg lalu, Walaupun begitu, 14 tahun bukan lah bermakna 14 kejuaraan telah dimenangi, tetapi 8 kejuaraan ya,yakni 2 tahun sekali, dimana Thai dan Singapore telah memenangi sebanyak masing2 3 kali, Veitnam sekali, Malaysia sekali (2010). Semoga selepas ini tidak lagi kedengaran fakta jahilion sudah ada  negera menjulang piala ini sebanyak 14 kali,

sekarang eve ...
anya8797 Post at 31-12-2010 21:44

Sama kes dgn Uncle Seekers juga depa ni anya. Kurang kasih sayang

pelik betoi, apa kejadahnya aku nak attention seeker
tak pernah2 pun aku dok ucap tahniah ke hulu ke hilir pasal sukan dah tak pernah pun nak kutuk mana2 pasukan Malaysia yg kalah dalam sukan
dah bila menang bola peringkat asean terus jer dapat cuti, sukan lain sampai menang peringkat dunia tak dak pun dpt cuti, (kecuali Piala Thomas) aku cakap tak berbaloi pun ada org nak kata aku attention seeker

ingat aku ni jenis kemaruk sangat ker nak dpt perhatian, mcm org tu dok SPAM sana sini nak kutuk aku pasal AF apa kejadahnya pun x tau
diri sendiri tu jenis attention seeker dulu dok SPAM PeyNo, tak yah ler dok buat lawak bodoh nak tuduh org lain pula
aku bukannya jenis ikut kepala org, apa yg aku post tu laen pada org nak buat mcm mana

hak masing2 ler nak rasa apa, lain ler aku kutuk pasukan Malaysia ker apa boleh gak tuduh aku attention seeker

pelik betoi, apa kejadahnya aku nak attention seeker
tak pernah2 pun aku dok ucap tahniah ke  ...
DTECCONAN Post at 31-12-2010 21:51

nie nak konar ke mana plak nie...

Ini adalah match summary. Kepada kawan2 yg kaki bangku dalam forum ni, nombor tu menunjukkan  ...
penyo. Post at 31-12-2010 21:47

Piala AF... ...kesian dia yg quote AF tue..Budak U mmg suka main quote ikut perasaan jer..atau mungkin  tersilap kot...sbb tersentap

sekarang eve ...
anya8797 Post at 31-12-2010 21:44

Tapikan anya,kalau attention seekers ni dikalangan budak2 nampak cute taw anya....tapi kalau remaja purba yg jadi attention seeker
memang buruk betul perangai