CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: insanbiasa89

arah buang salib, najib digesa mohon maaf

Close [Copy link]
kan bgus amalan mcm kerajaan indonesia..hanya bahasa indon digunakan..nama pon mesti guna nama indon...wut a desperate chink!

tumpang lalu....
mohon maaf klu tak sependapat.....{:3_84:}
bg sy la kan,tak salah kta kongsi perayaan,dah namanya msia ni berbilang perayaan.
yang pentingnya niat....
terima kasih....{:2_66:}

Dah 1 Malaysia, kena la smua sama ratakan...

Dah 1 Malaysia, kena la smua sama ratakan...

boleh tolerate almost everything except iman (akidah)

pada pendapat saya kalau berkunjung ke rumah kaum lain semasa perayaan tak salah..asalkan tak ikut dorang semayang,minum arak,makan makanan tak halal

Follow Us
bila cina mula berkuasa ckit ni lah akibatnya bila ada Melayu yang bagi sokongan.... apa kes PM nk minta maap kat dia lak...bukan satu agama pon...matlamat tak menghalakan cara...

Post Last Edit by shamsadis at 3-1-2011 14:05
thread ni dah di buka kat isu semasa, sy bukak kat ruang agama ni sbb nak tanya pendapat tentang per ...
insanbiasa89 Post at 30-12-2010 15:48

ermmm

slogan yg memakan diri.

boleh je nk pergi majlis perayaan ni.
datang borak2 salam2 pastu balik la..
makan2 tu takyah la..
memang la diorang akan kata halal.. tapi, tuan majlis akan ckp dgn tukang masak "bukan diorang tau pon makanan ni halal ke haram..apedaa.. hehehe.."

tapi kalo korang rase dgn cara meyakinkan diri yg makanan tu halal tu akan halal, makanlah.. badan korang bukan badan aku..

hehe..

semua tak boleh wow!. yang boleh hanya kalau ikut telunjuk depa...

Reply 27# mizzluna

imagine kalo PM kita kristian, PM nak dtg masjid utk majlis ramah mesra. keluar pulak arahan utk turunkan lambang bulan bintang drpd pejabat PM. amacam OK???

Post Last Edit by wizardLy_boy at 3-1-2011 21:47

Reply  muaythaiko

imagine kalo PM kita kristian, PM nak dtg masjid utk majlis ramah mesra. keluar pulak arahan utk turunkan lambang bulan bintang drpd pejabat PM. amacam OK???...

sorry la to say....klau lah aku imagine kan perkara di atas ini btul ......apa kena mengena lak islam....... dengan  lambang bulan dan bintang.....?
tlg jwb ckit leh.....?   

kalau sedara/saudari seorang yg  beragama Islam perkara dia atas mungkin x timbul.....jangan lah kerana politik agama di permain2 kan....Masya...Allah
anggap lah lambang tuh hanya sekadar hiasan semata2 di mana bulan dan bintang itu  bukti kewujudan Maha Pencipta.....
Adakah kristian menganggap salib itu hiasan.....?

kalau bukan ......sila klik link dibawah sekadar rujukan.....time kasih

klik disini

klik2 ni sebab nk duit ke bro

Reply 33# sarcofago

bukan beb klik dulu baru tau.....

Reply 32# wizardLy_boy

ni pasal religous harmony. yg nak takut sgt ngan salib tu pasai apa???
kepada mereka2 yg mengutuk tindakan kristian yg terasa akibat perkara ni. cuba korang letakkan diri korang dlm situasi yg sama.

samada bulan dan bintang tu mmg lambang islam sejati atau bukan itu tak menjadi masalah. tapi mmg lambang tu dah sinonim dgn masjid dan islam. cuba pikirkan.

katakan PM kita beragama kristian. ada satu islamic centre cthnye jemput PM kita utk satu function. tiba2 keluar arahan drpd pejabat PM utk turunkan lambang bulan bintang atau remove segala ayat2 suci drpd dinding.

ape perasaan korang semua??? mesti terasa kan...
so kalau org islam ade perasaan sensitiviti, mereka pon ada.

imagine kalo PM kita kristian, PM nak dtg masjid utk majlis ramah mesra. keluar pulak arahan utk turunkan lambang bulan bintang drpd pejabat PM. amacam OK???

PM kita bukan kristian n aku takkan imagine mcm tuh....

satu lagi jgn samakan agama kristian ngan Islam ngan lambang bulan ka bintang yang mcm tuh...

bulan ka bintang ka semua tuh ciptaan tuhan....pasti akan musnah...

Islam hanya ada dlm diri kita iaitu iman..... tak dak agama lain  yang kita boleh samakan dgn Islam....

aku tak kan tunduk kat org kapir nih klu sampai nyawa tergadai untuk pertahankan agama Islam....

Najib wat mcm tuh ada sebab....mcm ni lah bila tak tahu perkara sebenar....org kapir jadi sahabat saudara seagama jadi musuh...

betul bro..... apa yg ko taip tuh aku sokong 100%.
Tp knp nak dijdkan issue lak ? PM wat mcm tuh mngkin ader reasonable nyer trsendiri.
Bg aku sbgai PM yang bermajoritikan penduduknya beragama Islam.....so dia buatlah keputusan macam tuh......walaupun nmpk janggal
mybe kalau ader sp2 snap gambar salib ngn najib nnt cerita lain lah keluar ....buang salah x buang slah.......

1 malaysia x brmakna 1 agama kan.....?

Reply 36# mizzluna

tgk sekali betapa inferiornye ko terhadap benda2 camtu ni. aku just nak bagi korang walk in their shoes supaya ko boleh bayangkan perasaan tu. aku bukan suruh beranggapan yg PM malaysia kristian. sebab semua manusia ada perasaan. especially benda2 berkaitan agama. kalo org islam sayangkan agama dia. kristian, buddhist pon sama sahaja.
   korang semua tak suka kan, kalo ada org agama lain yg suruh turunkan perhiasan alquran dlm masjid kan???

suka atau tak suka??

Reply 37# wizardLy_boy

ye mmg betul, 1malaysia tak bermakna 1agama. tapi kalo benda bodo2 camni pon tak boleh settle. pemikiran islam kampung. mmg membodohkan diri sendiri ajele najib oiii.

korang semua tak suka kan, kalo ada org agama lain yg suruh turunkan perhiasan alquran dlm masjid kan???

suka atau tak suka??

aku tak kan sesekali invite org kapir nak masuk masjid....n memandai mandai nak atur dlm masjid....tidak sama sekali....

yang si kapir laknatullah terang terang dlm Al-quran kata tuh buat smbutan kat  gereja tuh apahal....dah tu nak jemput PM....kira besar rahmat la PM nak pi....tak tolak bulat2 demi menjaga perpaduan....kita sambut hari raya buat rumah terbuka mn ada kita buat kat masjid....org India agama hindu mn ada wat kat kuil....org buat kat tmpat yang tak mendatangkan fitnah....ko tahu tak kristian nih agama org yahudi yang terbesar skali nak hapuskan Islam....yang ko nak jaga sgt agama org kristian nih apa kes...??? satu agama pon boleh nak bela agama lain nih...disebabkan pahaman politik yg berbeza baik mengucap balik.....istighfar byk2....astagfirullahalazim......