CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: insanbiasa89

arah buang salib, najib digesa mohon maaf

Close [Copy link]
PM kita bukan kristian n aku takkan imagine mcm tuh....

Itu cuma senario yang perlu difikirkan saja. Bayangkan anda menetap di sebuah negara bukan majoriti Muslim dan pemimpinnya adalah non-Muslim yang meminta hal yang serupa. Ini soal sensitiviti keagamaan dan tiada paksaan dalam agama. Rujuk semula apa Sunnah Rasulullah saw dalam hal ini.

Pernahkah nabi atau Sahabat menyuruh salib di gereja dan istana Najasyi di Habsyah diturunkan semasa para sahabat berlindung di sana?

satu lagi jgn samakan agama kristian ngan Islam ngan lambang bulan ka bintang yang mcm tuh...

bulan ka bintang ka semua tuh ciptaan tuhan....pasti akan musnah...

Yang dimaksudkan di sini ialah sensitiviti pada pandangan agama

Islam hanya ada dlm diri kita iaitu iman..... tak dak agama lain  yang kita boleh samakan dgn Islam....

aku tak kan tunduk kat org kapir nih klu sampai nyawa tergadai untuk pertahankan agama Islam....

Tak perlu tunduk tidak bermakna kita perlu menganiaya orang dari agama lain. Saya tidak percaya ini ajaran Islam

Najib wat mcm tuh ada sebab....mcm ni lah bila tak tahu perkara sebenar....org kapir jadi sahabat saudara seagama jadi musuh...
mizzluna Post at 3-1-2011 22:04

Najib atau orang2 nya yang buat sebegitu hanya sebab takut maruahnya dicalar oleh musuh politiknya seperti cuba mengaitkan dirinya dengan upacara Kristian. Tindakan Najib menghadiri upacara Kristian itupun sudah tidak perlu dalam Islam jadi saya yakin tindakan membuang salib juga bukan kaitan dengan Islam tetapi sebab politik.

Sebab politik pertama, beliau menganjurkan 1Malaysia yang caca merba konsepnya
Kedua, kerana takut maruah dicalar atau tindakan diperkotak katikkan musuh politik, dia mengarahkan perkara yang tak sepatutnya sedangkan dia hanya tetamu

aku tak kan sesekali invite org kapir nak masuk masjid....n memandai mandai nak atur dlm masjid. ...
mizzluna Post at 3-1-2011 22:34

sebagai muslim yang sayangkan Agamaku Islam....... aku sokong infinitie %

Reply 40# mizzluna

bro... kalo ko baca sejarah imam hambali atau hanafi aku tak silap, die pernah berdebat dgn kafirun dlm masjid. malah kafir tu naik atas mimbar siap. ko plak pandai2 nak ketatkan lagi undang2 ke???

Pernahkah nabi atau Sahabat menyuruh salib di gereja dan istana Najasyi di Habsyah diturunkan semasa para sahabat berlindung di sana?

good point. jgn disempitkan sgt pemikiran umat islam ni. fobia sgt dgn lambang salib tu.

aku tak kan sesekali invite org kapir nak masuk masjid....n memandai mandai nak atur dlm masjid....tidak sama sekali....

yang si kapir laknatullah terang terang dlm Al-quran kata tuh buat smbutan kat  gereja tuh apahal....dah tu nak jemput PM....kira besar rahmat la PM nak pi....tak tolak bulat2 demi menjaga perpaduan....kita sambut hari raya buat rumah terbuka mn ada kita buat kat masjid....org India agama hindu mn ada wat kat kuil....org buat kat tmpat yang tak mendatangkan fitnah....

Konsep hari raya pun bukanlah Islamik. Jadi tiada kaitan dengan Islam di sini untuk diumpamakan.

ko tahu tak kristian nih agama org yahudi yang terbesar skali nak hapuskan Islam....yang ko nak jaga sgt agama org kristian nih apa kes...??? satu agama pon boleh nak bela agama lain nih...disebabkan pahaman politik yg berbeza baik mengucap balik.....istighfar byk2....astagfirullahalazim......
mizzluna Post at 3-1-2011 22:34

Tapi Allah swt berlainan pendapat dengan saudari

Dan sesungguhnya kamu dapati yang paling dekat persahabatannya dengan orang-orang yang beriman ialah orang-orang yang berkata: ‘Sesungguhnya kami ini orang Kristian.’ Yang demikian itu disebabkan kerana di antara mereka itu terdapat pendeta-pendeta dan rahib-rahib, dan kerana sesungguhnya mereka tidak menyombongkan diri.” (Al-Ma`idah: 82)

Tak perlu tunduk tidak bermakna kita perlu menganiaya orang dari agama lain. Saya tidak percaya ini ajaran Islam

another good point.

Follow Us
sebagai seorang PM, kalo ada jemputan dia mestilah pergi. walaupon dari gereja sekalipon. barulah boleh berbincang dan bermasyarakat dgn org agama lain.

ajaran islam ke utk pulaukan penganut agama lain??

Reply  wizardLy_boy

ye mmg betul, 1malaysia tak bermakna 1agama. tapi kalo benda bodo2 camni pon tak boleh settle. pemikiran islam kampung. mmg membodohkan diri sendiri ajele najib oiii.
   muaythaiko Post at 3-1-2011 22:30

Bg aku tindakan PM adalah amat bijak.....demi agamanya....xkisahlah pemikiran islam kampung ker apa ker ? tp demi maruah agama islam so kat situ die dah pelihara.....

aku masih x paham kenapa kita nk jaga senstiviti agama lain sedangkan senstiviti agama sendiri......buat deek jer....?

kenapa Teresa suh PM mohon maap sedangkan perkara nih....amat kecil impaknyer pada rakyat Malaysia ?

adakah ada agenda sebaliknya......?

Andainya PM tolak jemputan dengan alasan tidak turunkan Salib serta upacara sembahyang dan nyanyian lagu-lagu pemujaan di majlis anjuran Persekutuan Kristian Malaysia (CFM) ....apa pula tindakan susulan......seperti Teresa akan lakukan?
adakah kena mohon maaf juga.....?

Dan sekiranya PM tolak jemputan tanpa apa2 alasan.....? adakah CFM akan berpuas hati ? dan perkara tersebut tamat kat situ sahaja?

pikir pikirkan lah......

Nampak sangat Najib suh buang lambang salib sbab politik.......tapi diorang kalo taknak buang takyah la besar2kan lak........kalo tak buang Najib tak datang itu jer......

Dari pandangan saya jemputan tu sendiri sebenarnye sebab politik. Atau lebih kepada perangkap politik. Kalau main datang jer esok kuar dalam internet Najib dengan lambang salib. Kalau tak nak datang kuar lak isu PM tak nak jaga hati orang dari agam lain. Kalau mintak buang lambang lak jadi ler cam skang nih.

Nanti time deepavali kita tengok diorang guna taktik sama tak? hehehe....

Berkongsi raya sbenarnye bahaya untuk akidah orang Islam. BUdak2 kecik yang Islam lak mungkin ada yang percaya ngan santa nih. Pandangan yang semua agama sama kerana semua agama mengajak kepada kebaikan pun tersangatlah bahaya. Sebab hanya Islam yang diredhai Allah.

sebagai seorang PM, kalo ada jemputan dia mestilah pergi. walaupon dari gereja sekalipon. barulah boleh berbincang dan bermasyarakat dgn org agama lain.

ajaran islam ke utk pulaukan penganut agama lain

kalo mcm tuh kn ikut telunjuk diorang lah....byk lagi tempat klu nak bincang...mmg Islam tak suruh pon pulaukan agama lain...bila aku kata Islam srh pulaukan agama lain....tapi kita sebagai org Islam agama kita tak sama dgn mn2 agama kat dunia nih....PM nak suruh turunkan semua benda tuh...tak dak acara sembahyang diorang nyanyian diorang...tu jer....kena lah hormat dia sbgi PM beragama Islam....bukan dia kata taknak trima pon...susah sgt ker...dia tuh PM kn la jaga maruah dia sbgi Islam....nanti ada pulak yang fitnah bagai mcm lak...post gambar dia sebelah salib ker...dan lain2 yang boleh jatuhkan dia....bukan aku srh tembak  org kapir nih....mn ada PM kita menzalimi bangsa lain pon...tidak wat pa dia wujud slogan 1Malaysia....

Reply 48# wizardLy_boy

Bg aku tindakan PM adalah amat bijak.....demi agamanya....xkisahlah pemikiran islam kampung ker apa ker ? tp demi maruah agama islam so kat situ die dah pelihara.....

aku masih x paham kenapa kita nk jaga senstiviti agama lain sedangkan senstiviti agama sendiri......buat deek jer....?

first off, maruah agama islam terletak pada benda bodo camni yerrr. tu sebabnya semua negara islam cam lahanat. ape negara paling tertinggi korupsi dlm dunia???? bangladesh. di pakistan 80% isteri dipukul dan sampai ketahap disimbah minyak panas oleh suami. malahan di sekitar karachi seorang pompuan dibunuh setiap hari. tapi presiden die sendiri pon tak peduli pasal hal ni. yg disibukkan ialah menghukum aktivis wanita demi menjaga nama baik negara.
   sebab ape semua negara islam tak maju dan penuh korupsi???? sebab pemimpin sibukkan benda2 bodo camni. benda yg penting dia tak peduli.takutkan sgt lambang salib sampai nak suruh turunkan lambang tu dekat rumah tuan tanah??? wtf???

kalo ko tanya kenapa kite perlu jaga sensitiviti mereka ialah kerana mereka tuan rumah. tetamu mesti hormat tuan rumah. dan jgn sebut pasal kenapa mesti digereja. sebagai PM dia mesti dtg kalo dijemput. takkan nak jadi kera sumbang plak kot.

Konsep hari raya pun bukanlah Islamik. Jadi tiada kaitan dengan Islam di sini untuk diumpamakan.

aku nak tya lah skit kat ko nih kan....apa maksud konsep hari raya bukan Islamik...explain...tak salah kan kongsi ilmu....aku nih bukan lah bijak pandai dlm agama....tlg terangkan.....

Reply 50# mizzluna

datang bersosial dan beramah mesra di rumah ibadat agama lain itu mengikut telunjuk mereka ke???
jumudnya pemikiran. tu yg org islam ni jadi plague dlm dunia ni. dtg membawak masalah. baru ni jadi serangan pengganas di gereja di egypt time new year. semua tu dtg hasil pemikiran sebegini lerr.

Reply 49# shahaizat

Aku x fikir pon jemputan Archbishop itu sebagai perangkap politik...jemput menjemput ini adalah perkara biasa...PM pun kalau buat rumah terbuka masa raya,juga turut menjemput ketua-ketua agama lain untuk datang bertandang.Kalau PM dpt dtg....kira bagus...kalau PM x dpt datang x apa...aku rasa tiap2 tahun jemputan dibuat...apabila PM x dtg selama ni...x pun dijadikan isu...

Masalah skrg...kat Malaysia ini, segala2 nya nak dipolitikan...kalau boleh tandas pon nk dipolitikkan...

Aku rasa, kalau rakyat malaysia semakin taksud dengan sentimen politik, x payah lagi amalkan konsep rumah terbuka bagai...x payah nak raya2 bagai...biar hari raya org Islam sahaja beraya....hari xmas org Kristian sahaja ber xmas...cny hanya org cina saja ber cny...kaum/bangsa/agama yg x bkaitan...turun kerja ...

kalo mcm tuh kn ikut telunjuk diorang lah....byk lagi tempat klu nak bincang...mmg Islam tak suruh pon pulaukan agama lain...bila aku kata Islam srh pulaukan agama lain....tapi kita sebagai org Islam agama kita tak sama dgn mn2 agama kat dunia nih....PM nak suruh turunkan semua benda tuh...tak dak acara sembahyang diorang nyanyian diorang...tu jer....kena lah hormat dia sbgi PM beragama Islam....

Jadi hujahnya ialah kerana menghormati PM beragama Islam? Maaf dalam sumber yang tidak disepakati pun tiada amalan Khalifah untuk diikuti (Amalan Ahli Madinah ada), inikan pula ingin mengikuti PM yang tiada apa2 nilai pada Islam. Menghormati Muslim tidak bermakna menghormati Islam. Islam tidak didirikan atas Muslim tetapi Muslim berdiri dengan Islam

ajaran islam ke utk pulaukan penganut agama lain??
muaythaiko Post at 3-1-2011 22:45

kt cn xder pun kita sentuh ajaran agama Islam pulaukan agama lain2 bro....tp bagaimana kita rasa significant perbincangan itu di adakan di dalam gereja wajarkah.....? sbg PM kita paham byk pihak perlu beliau jaga tapi perkara yang paling minimize impaknyer.....itulah jalan terbaik beliau wat keputusan......

kat cn bg aku xder pihak yang bersalah...ttp perlaksanaannya tidak memuaskan......

good point. jgn disempitkan sgt pemikiran umat islam ni. fobia sgt dgn lambang salib tu.

mmg aku tak suka pon lambang salib nih....nak tgk pon aku tak nak...apatah lagi nak ke tempat2 yang ada lambang2 mcm nih....PM kita nih mmg mementingkan perpaduan tapi tak sampai la nak tunduk kat org kapir nih....Malaysia majoriti org Islam...PM pon org Islam...sepatutnya kapir nih laa yang hormat kita bukan kita ikut telunjuk dia....aku tak srh zalim pon kat diorang nih....

Reply 56# wizardLy_boy

tidakkah ko nampak bahawa itu sebagai satu tanda penghormatan gereja kepada PM dan keterbukaan mereka. simbolik yg pihak gereja berbesar hati utk bermasyarakat dgn sesiapa pon. tak boleh bermasyarakat ke. yg nak jemput tu PM. bukan pak abu atau pak ali.
  yg ko takut sgt dgn gereja tu apsal???
jadi murtad ke kalo semata2 masuk gereja.
ada hadis atau ayat quran yg mengatakan jgn sesekali masuk kerumah ibadat agama lain. jikalau masuk jugak murtad.

Tidak akan sesat selagimana kita berpegang pada Quran dan Sunnah. Itu warisan nabi. Nabi tak pernah bersabda pula Islam cara kampung sebagai panduan.

Menjaga Islam bukan sekadar hal remeh temeh ini, sedangkan rasuah dan kepincangan berleluasa pun tidak dapat dibanteras. Islam bukan hanya berkaitan dengan rupa dan bentuk atau upaca/ritual semata, tetapi satu cara hidup.

kenapa Teresa suh PM mohon maap sedangkan perkara nih....amat kecil impaknyer pada rakyat Malaysia ?

adakah ada agenda sebaliknya......?

Andainya PM tolak jemputan dengan alasan tidak turunkan Salib serta upacara sembahyang dan nyanyian lagu-lagu pemujaan di majlis anjuran Persekutuan Kristian Malaysia (CFM) ....apa pula tindakan susulan......seperti Teresa akan lakukan?
adakah kena mohon maaf juga.....?

Dan sekiranya PM tolak jemputan tanpa apa2 alasan.....? adakah CFM akan berpuas hati ? dan perkara tersebut tamat kat situ sahaja?

pikir pikirkan lah......
wizardLy_boy Post at 3-1-2011 22:52

Ini semua sangkaan dan sangkaan tiada nilai dalam Islam kerana kebanyakan sangkaan hanya mendatangkan dosa (Rujuk al-Hujurat:12)

Reply 57# mizzluna

tapi takpe aku paham pemikiran ko. 10 tahun dulu pon aku berpemikiran mcm ko. tapi setelah merantau kebeberapa negara dan bertemu dan bersosial dgn mcm org. aku ambik tau perkembangan dunia. akhirnya aku faham sedikit demi sedikit.