CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: insanbiasa89

arah buang salib, najib digesa mohon maaf

Close [Copy link]
Reply  wizardLy_boy

first off, maruah agama islam terletak pada benda bodo camni yerrr. ...
muaythaiko Post at 3-1-2011 23:02

bro....janganlah kita sama kan negara seperti tu dengan Malaysia......cara pemikiran dan perlaksanaan kita tidak sama....bg aku rakyat Malaysia kebanyakkannya berpengetahuan dan berfikiran lebih matang dari rakyat negara tersebut....
so.....
pikirlah cara rasional perlukan kita compare cara  pemikiran rakyat  islam seperti negara di atas dengan rakyat islam di negara ini....?

Adakah negara2 di atas seperti saudara sebutkan tadi mempunyai bilangan kaum dan agama berbagai seperti negara kita ini ?

so kat cn pn kita leh mmbuat kesimpulan......

bro... kalo ko baca sejarah imam hambali atau hanafi aku tak silap, die pernah berdebat dgn kafirun dlm masjid. malah kafir tu naik atas mimbar siap. ko plak pandai2 nak ketatkan lagi undang2 ke???

berdebat zaman tuh mn sama klu teresa tuh debat ngan najib....tuh Imam Hambali or Hanafi....najib nih sapa....PM kat msia ja....tuh taraf Imam....yang nak samakan ngan najib tak mau pi gereja sbb ada upacara tertentu tu apa kes....nak bawa teresa pi masjid ka...tak salah...klu dia boleh memenuhi syarat dalam Islam....tapi nak ker dia??? klu dia dtg cara baik tak kan nak aniaya dia....tapi klu masuk nak srh ubah2 susun atur masjid tuh yang aku tak bagi....

aku nak tya lah skit kat ko nih kan....apa maksud konsep hari raya bukan Islamik...explain...tak ...
mizzluna Post at 3-1-2011 23:05

Jikalau anda jelas dengan perbezaan agama, bangsa, adat, budaya anda tidak perlukan penjelasan ini. Ini soal basis dalam Islam. Kita mengiktiraf diri sebagai Muslim bukan sebab keturunan, kebudayaan, tradisi atau atas perlembagaan, melainkan atas iktikad, lisan dan perbuatan kita menurut apa yang kita imani yakni Quran dan Sunnah. Itulah makna menyerahkan diri sepenuhnya pada Tuhan (Aslama).

Eid dalam Islam ialah suatu ibadah sedangkan hari raya hanyalah folk celebration atau pop culture versi nusantara.

Reply 56# wizardLy_boy

Aku x tpikir pun Archbishop nak buat jamuan dlm church...

Jamuan tu dibuat di kediaman rasmi archbishop...bukannya dlm church...

Reply 62# mizzluna

aku bawak contoh tu sebab nak tunjukkan pada hang jgn jumud sgt pemikiran tu. kalo kafir mmg langsung takleh sentuh quran, takleh tgk masjid pon. camne depa nak kenal islam.

Reply 61# wizardLy_boy

kalo isu salib ni pon takleh paham. takyah le nak ngaku matang

Follow Us
Reply  wizardLy_boy

yg ko takut sgt dgn gereja tu apsal???
jadi murtad ke kalo semata2 masuk gereja.
muaythaiko Post at 3-1-2011 23:19

bukan aku takut gereja....tapi ini berkaitan aqidah

jadi murtad ke kalo semata2 masuk gereja

Jawaban dari Lajnah Da’imah Lil Buhuts Al-Ilmiah Wal Ifta:
Seorang muslim tidak boleh menemui orang kafir di tempat-tempat ibadah mereka karena banyaknya keburukan mereka. Hal ini didasarkan hadits yang diriwayatkan al-Baihaqi dengan isnad shahih dari Umar radliyallah 'anhu, beliau berkata:

وَلاَ تَدْخُلُوْا عَلَى الْمُشْرِكِيْنَ فِي كَنَائِسِهِمْ وَمَعَابِدِهِمْ فَإِنَّ السُّخْطَةَ تَنْـزِلُ عَلَيْهِمْ

"Janganlah kalian masuk menemui orang-orang musyrikin  di gereja-gereja dan tempat-tempat ibadah mereka, karena kemurkaan (Allah) turun kepada mereka." (HR. Al-Baihaqi dalam As-Sunan 9/234, Abdurrazaq dalam Al-Mushannif, no. 1609. Lihat Iqtidha Shirath Al-Mustaqim, karya Syaikhul Islam 1/455 dan Majmu' Fatawanya 6/110-111).
Tetapi, jika untuk kemaslahatan syar'i atau untuk menyeru mereka ke jalan Allah dan yang serupa, tidak masalah.
Hanya Allah-lah yang mampu memberi petunjuk. Shalawat dan salam semoga dilimpahkan kepada Nabi kita Muhammad, keluarga dan para sahabatnya. (PurWD/Islamway)

• Sumber: Majmu' Fatawa al-Lajnah ad-Daimah-Saudi arabi, Jilid 17 (aqidah).

Reply  wizardLy_boy

kalo isu salib ni pon takleh paham. takyah le nak ngaku matang
muaythaiko Post at 3-1-2011 23:34

sapa yang xpaham sebenarnya......?

Reply 67# wizardLy_boy

so thats why islam was name as religion of hate. the teaching contain hate speech toward others.

After all, this is Islamic board, so we are talking about Islam and its Jurisprudence to apply in every matter that is raised here.

Kalau rasa perlu bincang dari soal politik semata-mata, maka board Politik sudah ada. Saya tak nampak apa kepentingannya untuk kaitkan tindakan Najib dengan Islam jika tiada sumber yang sahih dari Quran mahupun Sunnah atau sekurangnya dari mana2 sumber tidak disepakati untuk menegakkan benang yang basah melainkan alasan berbaur politik semata-mata.

Reply  wizardLy_boy

Aku x tpikir pun Archbishop nak buat jamuan dlm church...

Jamuan tu dibua ...
cmf_shalom Post at 3-1-2011 23:29

aku paham tapi........kebanyakkan Ique ttg bnde bwh nieh......

Teresa berkata arahan berkenaan menetapkan supaya lambang salib disisihkan daripada satu majlis yang dihadiri Najib pada 25 Disember lalu.

Majlis berkenaan diadakan di kediaman ketua biskop gereja Katolik Kuala Lumpur.

Arahan berkenaan juga melarang berlakunya upacara sembahyang dan nyanyian lagu-lagu pemujaan di majlis anjuran Persekutuan Kristian Malaysia (CFM) itu, kata Teresa lagi.

apa pon forumer kat cnie semua Islam...Islam tak suruh kita bertelagah sesama sendiri pon...Islam nih  luas n byk lagi aku kena blajar.... cuma aku tya kay muaythaiko apa maksud yang tersirat yang hari raya tu bukanlah konsep Islamik....tak bg taw pun...akceli takyah la nk bro kan aku...sbb aku nih perempuan..ok muaythaiko....

Reply  wizardLy_boy

so thats why islam was name as religion of hate. the teaching contain h ...
muaythaiko Post at 3-1-2011 23:36

that y la aku ckap ini berkaitan aqidah.....aqidah dlm Islam no compromise

sebagai rujukan....
Islam bukanlah agama yang rumit...tp sesuciannya perlu dipelihara terutama aqidah......

maksud aqidah :-   kepercayaan atau keimanan kepada hakikat-hakikat atau nilai-nilai yang mutlak, yang tetap dan kekal, yang pasti dan hakiki, yang kudus dan suci seperti yang diwajibkan oleh syara" iaitu beriman kepada Allah swt, rukun-rukun Iman, rukun-rukun Islam dan perkara-perkara ghaibiyyat.

"Sesungguhnya orang-orang mukmin yang beriman kepada Allah swt dan RasulNya kemudian mereka tidak ragu-ragu".
(al-Hujurat : 15)

1. Yang Memakruhkan
Ulama di kalangan mazhab Al-Hanafiyah menyatakan bahawa makruh hukumnya seorang muslim memasuki gereja atau tempat ibadah orang kafir.
Sebab tempat tersebut merupakan tempat berkumpulnya syaitan bukan kerana seorang muslim tidak mempunyai hak untuk memasukinya.

2. Yang Membolehkan
Para ulama di kalangan mazhab Malikiyah dan Hanabilah serta sebagian ulama Syafi'iyah berpendapat bahawa seorang muslim diperbolehkan memasuki gereja atau tempat ibadah orang kafir lainnya. Tapi sebahagian yang lainnya mensyaratkan harus ada izin dari mereka yang menggunakan tempat tersebut. Keterangan seperti ini boleh kita baca pada kitab Kasyful Qana' jilid 1 halaman 294 serta kitab Hasyiyatul Jamal jilid 3 halaman 572. Oleh karena itu hukum memasuki gereja seperti halnya untuk menghadiri perkawinan atau bertugas melakukan pekerjaan tertentu, bukanlah sesuatu yang diharamkan. Asalkan selama orang muslim tersebut tidak melaksanakan hal-hal yang bertentangan dengan aturan-aturan agama. Meskipun demikian, sebaiknya dia tidak melakukannya (masuk ke gereja) kecuali jika perlu dan mendesak.

Yang Mutlak Diharamkan
Sedangkan hukum memasuki tempat ibadah orang kafir pada saat mereka sedang merayakan hari agama mereka adalah haram. Sahabat Umar bin Al-Khattab ra berkata:
"Janganlah kalian memasuki tempat ibadah orang kafir pada saat mereka sedang merayakan hari agama mereka, kerana kemarahan Allah akan turun kepada mereka."

After all, this is Islamic board, so we are talking about Islam and its Jurisprudence to apply in ev ...
arabic_student Post at 3-1-2011 23:37

so apa point nya.....?

aku bawak contoh tu sebab nak tunjukkan pada hang jgn jumud sgt pemikiran tu. kalo kafir mmg langsung takleh sentuh quran, takleh tgk masjid pon. camne depa nak kenal islam

hmmm...sapa yang jumud nih...klu aku tak dak wudhuk pun aku tak pgg Al-Quran klu tak beralas....yang nak sampai ke situ napa??? ramai jer cina masuk Islam....ada ker aku halang....nak knl Islam kenal laa...kat skolah ka universiti ka or kat mn2 klu ada bangsa lain nak blajar pasal Islam tak dak nya aku nak halang.....apa kena mengena dgn tajuk thread nih....bukan nyer aku srh bunuh teresa pon yang nak kata aku nih tak bagi kapir masuk Islam....tak bagi knl Islam...

gereja atau tempat ibadah orang kafir.
Sebab tempat tersebut merupakan tempat berkumpulnya syaitan bukan kerana seorang muslim tidak mempunyai hak untuk memasukinya.
wizardLy_boy Post at 3-1-2011 23:50

Oh...baru aku paham..thnx..

Oh...baru aku paham..thnx..
cmf_shalom Post at 4-1-2011 00:03

welcome.....

sama2 lah kita pertingatkan ilmu agama kita.....Islam
sama2 lah kita belajar.....
kalau saya ada kekurangan ....sama2 kita menegur ea....salam

tumpang lalu....
mohon maaf klu tak sependapat.....
bg sy la kan,tak salah kta kongsi pera ...
AdieSen Post at 3-1-2011 09:59

setuju....kalu x der salib x leh ke?Aidil fitri, CNY, Deepavali x der apa2 lamabang pun..Teresa ni saja nk buat 'Publisiti murah" maklum ler lama x kluar dlm media takut org lupa lak next election

kecoh arrr cina kopet teresa nih.

Rate

1