CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: insanbiasa89

arah buang salib, najib digesa mohon maaf

Close [Copy link]
sesungguhnya islam itu indah . hanya penganutnya yang menjadikan imej islam kelihatn buruk. marilah sama2 muhasabah diri dan menambhkn ilmu di dada. n smoga kita sentiasa tergolong dlm golongan yg sentiasa dberi hidayah oleh-Nya. Amin =)

thread ni dah di buka kat isu semasa, sy bukak kat ruang agama ni sbb nak tanya pendapat tentang per ...
insanbiasa89 Post at 30-12-2010 15:48

teresa nie rasanya dan sebenarnya lebih berminat ttg perkara ini dari segi politik..dah ahli politik!...bila masa isu agama masuk dalam senarai "top list' politik..biasanya masa pilihanraya je...

INGAT LAH SEPERTI  AYAT DIBAWAH...

Barangsiapa banyak bicara maka banyak pula salahnya dan barangsiapa banyak salah maka banyak pula dosanya, dan barangsiapa banyak dosanya maka api neraka lebih utama baginya. (HR. Ath-Thabrani)

Di antara wasiat-wasiat (pesan-pesan) Rasulullah Saw adalah: "Jangan takut berada di jalan Allah terhadap celaan orang yang suka mencela." Aku berkata, "Tambah lagi ya Rasulullah." Beliau melanjutkan pesannya: "Katakanlah apa yang hak meskipun akibatnya terasa pahit."( HR. Ibnu Hibban)

INGAT SURAH AL KAAFIRUN
Katakanlah: "Hai orang-orang yang kafir
aku tidak akan menyembah apa yang kamu sembah.
Dan kamu bukan penyembah Tuhan yang aku sembah.
Dan aku tidak pernah menjadi penyembah apa yang kamu sembah
Dan kamu tidak pernah (pula) menjadi penyembah Tuhan yang aku sembah
Untukmulah agamamu dan untukkulah agamaku".

SO RASANYA 1MALAYSIA..1MALAYSIA GAK...HARAP KITA KENA FAHAM MANA YG LEBIH PENTING...
PM salah?..rasanya tak jugak..ikut suka dia le..teresa betul?..tak jugak....awk tu sapa?..ketua gereja malaysia?

Reply 12# muaythaiko

hakhak.... takut pekebendanya ngan lambang salib tuh

Post Last Edit by naruto3484 at 13-1-2011 15:05
Reply  wizardLy_boy

first off, maruah agama islam terletak pada benda bodo camni yerrr. ...
muaythaiko Post at 3-1-2011 23:02

skang mike pikir lak sape tuan tanah sape warganegare...kalu mike g Biro Tatanegara gerenti berasap telinge...

Post Last Edit by naruto3484 at 13-1-2011 15:23

tgk sekali betapa inferiornye ko terhadap benda2 camtu ni. aku just nak bag ...
muaythaiko Post at 3-1-2011 22:20 [/quote]

mesti mike nie kristian...tu sbb mike terase...

Reply 104# naruto3484

islam mmg demand respect dan special treatment bukan saja ditanahnya sendiri tapi di eropah sekalipon. kalo ko kaji ttg islamization of europe ko akan tau camne kurang ajarnya muslim di europe terhadap tuan tanah eropah. so dlm kes ni takde pehal plak nak suruh turunkan salib.

Follow Us
Reply 105# naruto3484

aku bukan kristian, aku bukan hindu dan aku bukan buddhist

Reply  naruto3484

islam mmg demand respect dan special treatment bukan saja ditanahnya sen ...
muaythaiko Post at 13-1-2011 18:33

same la ngan org kristian..suke wat kontroversi dan demand yg bukan2... kalimah Allah pun dia org nk guna gak seperti yg terjadi baru2 nie..tu belum kartun yang menghine Nabi Muhammad g..kalu kat europe atau pun kat barat maruah islam dipijak2..sampai yg muslimah nk pakai tudung pun x leh..kat singapore azan pakai pembesar suare dah x leh dah..

Reply  naruto3484

aku bukan kristian, aku bukan hindu dan aku bukan buddhist
muaythaiko Post at 13-1-2011 18:34

abih mike nie Atheis ke?..

same la ngan org kristian..suke wat kontroversi dan demand yg bukan2... kalimah Allah pun dia  ...
naruto3484 Post at 14-1-2011 09:23

please la weh. jgn menuduh barat yg bukan2. kalo ko nak tau lagi banyak perempuan pakai burqa dilondon drpd dikuala lumpur. pemikiran ko ni skrg masih lagi orientasi yg salah. barat dah bagi mcm2 keistimewaan pada arab immigrant tapi mereka nak jadikan tanah eropah mcm bapak depa punya sedangkan mereka hanya minoriti.

Reply 109# naruto3484

yes i am. setelah saya melihat banyak kepincangan dlm islam maka saya beralih arah.

barat dah bagi mcm2 keistimewaan pada arab immigrant tapi mereka nak jadikan tanah eropah mcm bapak depa punya sedangkan mereka hanya minoriti.
muaythaiko Post at 14-1-2011 17:41

bukti?

Post Last Edit by muaythaiko at 14-1-2011 22:13

Reply 113# sixret

banyak sgt. tapi kalo otak tu dah songsang sgt asyik pikir hanya barat saja yg salah dan hanya islam sahaja yg patut duduk diatas sampai suppress hak orang lain, mmg susah nak terima kenyataan.
aku bagi satu dulu. baca pasal anjem choudary. muslim ekstremist citizen UK yg jadi pejuang islam di UK. cuba tgk video2 temuramah dia dlm youtube macamana dia elak drpd jawab soklan2 dan membelit kesana kesini. dia siap pernah mengaku yg perjuangan pengganas adalah betul. darah kafir yg terkorban dlm london bombing adahal halal.

civilised society mana yg boleh terima org yg bercakap camni???
dia ni tak bekerja dan berjuang utk tegakkan hukum syariah dilondon. dia dapat benefit drpd gomen UK sebanyak 25k pound setahun. bila dipertikaikan kenapa tak nak bekerja. dan kenapa benci sgt dgn society yg dia sendiri enjoy hidup dgn duit benefit yg dia dapat. dia cakap duit tu milik Allah.

sensitivity agama harus diajaga juga, jangan tak perihatin datu seri Bijan... cuma kalau i a berkait dengan agenda freemason kita haru s berhati hati juga.

please la weh. jgn menuduh barat yg bukan2. kalo ko nak tau lagi banyak perempuan pakai bur ...
muaythaiko Post at 14-1-2011 17:41

ate..yg kat palestin tu mike bute ke..dah ramai arab palestin tu kene semelih ngan org yahudi elok la tu pd pandangan mike n org2 barat yg berfahaman cam mike?...

Reply  sixret

banyak sgt. tapi kalo otak tu dah songsang sgt asyik pikir hanya barat saja y ...
muaythaiko Post at 14-1-2011 22:07

mase tragedi holocaust semua org europe dan barat mengutuk perbuatan pihak nazi..tapi bile org arab palestin kene semelih dia org sokong lak yahudi...sape yang berat sebelah?mike nk kate org barat betui?...mike yg x betui ropenye...

Reply 115# naruto3484

pernah pegi palestin dan lihat sendiri dgn mata kepala sendiri???  isu dah lapok dah. org mesia makin sedar skang ni yg arab palestin tu bukannya baik sgt pon

pasal hal palestin tu byk sgt hidden story yg kita tak tau. muslim mmg dididik utk benci yahudi walaupon negara israel itu tak wujud.

Reply  naruto3484

pernah pegi palestin dan lihat sendiri dgn mata kepala sendiri???  isu da ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 15:00

mike nie ade x tv kat umah?..kan ke tahun sudah satu dunia heboh pasai rombongan kapal2 yg menghantar bantuan ke Palestin kene serang ngan israel...dlm byk2 penumpang tu termasuklah wartawan dr Malaysia..wartawan tu la yg menceritekan pengalaman beliau kat sane..pe yg org barat wat?merestui aje ke perbuatan laknat israel tu?..mike pun same kan...

pasal hal palestin tu byk sgt hidden story yg kita tak tau. muslim mmg dididik utk benci yahudi wala ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 15:02

kalu mike tgk bola sepak ade x pasukan dr israel...maknenye negare israel tu wujud..sebab dia org rampas tanah2 arab palestin..