CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: norafizal

Adakah Perangai Istriku Melayakkan aku ada Perasaan pada Perempuan Lain?

Close [Copy link]
Teruk dah ni TT, ko kena gertak la bini ko mcm ni.. sampai memalukan ko di tempat kerja.. takde hotak ka beliaw..... aku rasa kalau ko cerai kan bini ko tu pun... nanti kalau ko buat slack sikit nanti dia serang ko kat balai... aku rasa ko kena slow talk dgn dia....

ttg bagaimana menjaga air muka somi, maruah dia mana dia letak duk memekak kat tmpat kerja somi.... cakap nak mintak tlg kemas rumah tak salah tapi jgn sampai memerintah... and sila la bagi ugutan sikit jer yg ko tak teragak cari pompuan lain yg tahu hormat somi kalau dia tak berubah.. melenting la sekali and luahkan lah segalanya baru dia tau... ko tu mmg terasa sgt dgn dia.... dia patut tahu and bersyukur bahawa ko pilih dia bukan kerana rupa... and yes lagi nak feeling madam?

Hmn, nila reality kehidupan kan..ms bercinta semua indah, tp bila dah berkahwin 1001 masalah timbul. Tp TT jgn salah faham, bukan nk salahkan TT ye. Nmpk dari cerita TT ni, TT agak takut dgn isteri eh.
Mmg kalau someone tu ditimpa masalah mcm ni, cenderung utk dia berubah hati. Tp TT kene ingat, TT dh cukup byk masalah & kalo TT wat perangai dgn pempuan lain itu hanya akan menambahkan lg beban yg bertimbun2. X mustahil kalo dh byk masalah, nti leh effect semua benda termasuk kerjaya, mental, fizikal semua. Org2 muda skrg pun dh byk yg mati sakit jantung sbb stress. Semoga TT akan lebih tegas terhadap isteri. Doala byk2 agar isteri TT tu lembut hati ckit ye.

dari pengalaman gue...TT kena tegas..bgtau isteri tu klu kapal ada dua kapten mmg x bley..huru hara jdnya..bgtau u sja kapten kluarga bcoz TT ni suami..istri hnya pmbantu shj..lpas tu klu isteri tu nak sindir2 ke apa..buat x tau sja..yg penting buktikn TT tu bley jd ketua/kapten yg bagus..salute kapitan..

TT.

adakah gaji bini ko lebih dari gaji ko?  
adakah ko penah slowtalk, pukul, n tidur asing?  ...
shiro_gunners Post at 7-1-2011 06:37

terus   terang gaji i kecik dr isteri..coz i polis biase jer....tu mmg avatar i...i dah puas slow talk dgn dia...penah bawa bincang elok2....ape i buat semua tak kena pada dia....i'm good for nothing to her...

Reply 6# deal_maker

Pengakap...hahhahah! Tulakan, x sgka wpun badan beruniform bla dpt wife mcm ni kdg2 tetap susah nk handle...mcm2 hidup ni.

kalo ko rase terseksa hidup dgn wife ko ... ko cerai jer ... tkyah pikir nak panjang mcm kebanyakan lelaki ...

ikut cam pompuan la ... dorang rasa susah atau sakit hati jer terus pegi mintak cerai ... i follow jer la ... kita pun patut buat camtu, tkyah nak kesian2 ...

tentang kawan bini ko tuh ... kalo ko dah suka, ko rembat jer buat bini ... bagi alasan ko suka kat dia jer ... jangan bagi alasan sebab bini ko begitu begini ... kita tentukan sendiri apa yang kita mahu buat, jangan sekali-kali nak salahkan org lain termasuk bini ko ...

ada faham ka?

Follow Us
Reply  cik.panda

wife i nurse je..
norafizal Post at 6-1-2011 15:50

aku pun ade kenal sorng kerja nurse yg pangai mcm wife tt ni..anak 2 jugak ..kawin dah 5 tahun jugak ,
    balik kg somi pun jarang2 jugak sampai ipar duai sume kate si somi takot bini sbb bini asik nak balik kg die je...
    kalu balik kg somi, selamba badak je jerit2 kat somi suh somi buat  susu anak, basuh berak anak..adoyai..
    adekah wife tt tu org yg same dgn nurse yg aku kenal tuh??

agaknye kerja nurse ni  tensen kot. sbb tu die suh tt tlg kemas umah sbb die lik keje dah penat nak kemas umah...

keluarga tt kata apa dgn perangai bini tt ni.. tt kalau rajin cari la kisah nabi ibrahim yg soh anaknya tukang 'tiang rumah' tu.. mesti tt paham.. tapi slow talk la dulu dgn bini tu.. kalau tak berubah.. tt tak teragak2 nak cari lain.. tgk ada perubahan tak...

kalo ko rase terseksa hidup dgn wife ko ... ko cerai jer ... tkyah pikir nak panjang mcm kebanyakan  ...
kudajantan77. Post at 7-1-2011 08:58

ini cara pun ada best jgk..

Reply 60# norafizal

X sangka aku ade jgk org yg pemikiran mcm TT. Perempuan x cantik = lg sng nk handle. Hmn, TT silap besar tu. Tp dh terlajak kawen nk wat mcm mana kan, anak pun dh 2. Mmg x patut la isteri TT wat mcm tu smpi mengganggu kerja. Mmg TT ni kena lebih tegas la. Tegas terhdp isteri bukan bermakna kene naik tgn or maki hamun. Tp tegas dlm menyuarakan pendpt. TT patut lg paham sbb TT bekerja dlm bdn beruniform. Lg satu pesanan aku, jgnla menilai org dari paras rupa lg ye. cth: perempuan x cntik = sng nk handle, lg baik etc or perempuan cantik = sombong, ego lebih etc. Sbb dari pengalaman aku, kekwn aku mostly cantik & jugak berbudi bahasa & aku pernah jmpe org yg x cantik dan perangai pun sgtlah hazab & berlagak. Semoga TT tabah la ye dpt isteri mcm tu.

Rate

1

terus   terang gaji i kecik dr isteri..coz i polis biase jer....tu mmg avatar i...i dah puas slo ...
norafizal Post at 7-1-2011 08:54

gaji nurse besar ke?
tapi, wife ko nurse hospital swasta ke gomen?

nasihat aku, ko nak kawen, kawen ajer la. takyah bukak pekung isteri ko tu byk2.
gersang2 mlm2, bini ko tu jugekk ko cari.
dah ada 2 org anak pun.

entah betul ke tidak citer ko nie.
jgn2 sengaja memperbesar besarkan hal yang kecik asalkan boleh justify yang KO TGH ANGAU NAK BERCINTA DGN PEREMPUAN LAIN.

kalau ko buat poll, misti semua org bersetuju ko bercinta & kawen.

so, KAWEN AJER LAAA..

lagi mau bukak topik, citer pasal buruk2 pasal bini ko.

Salam...

Ini jenis isteri yang tak sedar diri langit tinggi ke rendah... sekali laki dah buat perangai.. baru dia meraung gajah.....

So dik..try ... beli no baru..olok2..msg  hang punya h/p...msg...konon2 hang dah ader awek...mesti haru biru dia....ha ha ha...saja mainkan perasaan dia.....

agaknye kerja nurse ni  tensen kot. sbb tu die suh tt tlg kemas umah sbb die lik keje dah penat nak kemas umah...
haitt Post at 7-1-2011 09:00

keje nurse ini, salah satu keje yang sentiasa kena berdiri & berjalan.
agak2 kalau 8 jam bekerja kena sentiasa berdiri & berjalan, penat tak?

itu blum lagi kena angkat pesakit yang gemuk2.
tolong pesakit basuh berak.
tolong pesakit kencing.
tolong pesakit yang baru lepas beranak.

Don't think that you're the only one feeling tired after a day's work. Being a nurse is a stressful  ...
lwyl Post at 6-1-2011 17:41

semua kerja pun penat hokey!!
    even jadi surirumah sepenuh masa pun penat hokey!!
    so x da alasan penat sbb kerja NURSE & layan somi mcm s**l ...:@

bukan niat utk burukkan isteri...saper tak syg isteri...tapi dah byk bsabar...nafkah batin mmg tak beri pun...dgn alasan penat dan tak berminat...i pun buat tak reti jer...sbb dia ego sgt....org lain mgkin tak faham keadaan i....kalau tak buat ape luah kat sini...mmg i takde tempat nak meluah pun....tu la nak tanye pdpt kwn2 kat sini ape harus i buat memandangkan i dah mati akal skg nih..

Melampau la bini tt ni.. aku ni garang gak dgn laki .. tapi takder aku samapi hati nak memerintah dia de.. lagi teruk nafkah batin pun tak bagi... adui... tt kena buat sumthing laa..... untuk sedarkan dia .. otherwise kalau dia refuse nak berubah... tt patut lagi tau nak handle kan..

Hana apsal ko ni sallu opposite dari sumer org.. ko cam bini dia gak ke... ko bukan duduk dlm situasi dia pun... man2 la...

Reply 75# norafizal

ko tak citer pun pun org sekeliling bulih nilai la... apa ntah lagi keluarga ko.... kluarga bini ko ni mcm mana peel nye... cari lah org yg boleh nasihat dia...

Post Last Edit by cmf_houdini at 7-1-2011 09:27

Nampak gaya macam manjakan dan bagi muka sangat sejak awal
Lawa sangat ke wife ni sampai ditatang sebegitu rupa ?

Salah sendiri gak kan, mengikut jek
Mengada-ngada je lebih wife tu, bukannya apa
Tapi sebab dah selalu sangat bagi muka, dia jadi lemak la

Sila bertegas! sayang berpada-pada la
Macam sayang anak-anak jugak la, mana boleh manjakan sangat kan
Nanti jadi anakku sazali gitu

Jangan ingat kawin lain akan ok
Mungkin kalau anda terus dengan cara melayan wife dgn wife baru nanti
Wife baru pun akan jadi macam wife sekarang

terus   terang gaji i kecik dr isteri..coz i polis biase jer....tu mmg avatar i...i dah puas slo ...
norafizal Post at 7-1-2011 08:54

x sangka ade jugak polis x garang..
   aku tgk polis trafik especially, tgk misai depa pun dah gerun ..

aku rasa TT ni yg lemah pada awalnya
dia yg xdpt control wife dia
ptt dr awal TT kena control
n jg bg peluang wife dia jd mcm ni
so da terlambat nk reconcile balik