CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: norafizal

Adakah Perangai Istriku Melayakkan aku ada Perasaan pada Perempuan Lain?

Close [Copy link]
Jgn lupa hulur ruff.. boleh gak dia rolling duit hantaran.. hehehe...
want2bhappy Post at 7-1-2011 16:28

insyaAllah...kikikiki

TT, aku dah ketinggalan kapal...tapi nak nasihatkan bahawa the grass might be greener d other side....nanti yg dikejar tak dapat, yg dikendong terciciran plak...baik kita betulkan yg di rumah dulu, lagipun TT dh ada 2 cahayamata...jgn kerana perasaan sendiri, TT tak ingat perasaan anak2..(excluding perasaan wife)

come on la bro...ko lelaki la....ingat kawin lain boleh selesai masalah ker??? tambah masalah lagi a ...
deal_maker Post at 6-1-2011 15:25

statement x bleh blah.......

lagi byk ko citer pasal bini ko, makin aku rasa kurang usaha ko utk didik bini ko.. siyes bro..

adeke balik umah mak mertua, jerit2 panggil somi die suh basuh berak anak walhal die bukan ade keje lain pun mase tu..
    dok belek majalah saje...
    haisssssssshhh.. x pahamla aku bini cenggini .......
haitt Post at 7-1-2011 16:47

agak2nya, apalah perasaan mak mertua tu bila anak beliau diperlakukan begitu?
kalo dah sampai mcm ni...masih lagi salah org lelaki ke?

aii...abg polis mcm mana nie...ngan bini tak mau tegas2...ngan org awam garang lak hehe...tegas sket lah bang polis hehehe

Follow Us
aku tgk polis trafik especially, tgk misai depa pun dah gerun
haitt Post at 7-1-2011 09:20

teringat cite roda2 kuala lumpur

Salam forumner,Sya dah berkahwin dan dikurniakan 2 org anak..entahla, kdg2 hidup berumahtangga ni ...
norafizal Post at 6-1-2011 14:37

nanti kalo bini ko dah baikkkk baguss cam kawan dia tuu..ko gak terindu rindu perangai lama dia yang kuat bebel..

manusia salu cam tu..tak pernah cuba fikir apa dia ada, tapi dia fikir apa dia nakkkkkkkkkk ada ..aaaaaaa ko paham dol?

dah ler badan beruniform..lemauu tak bertempat

buat nya public or civilian tu ramai macam bini ko..camna ko handle? mai sini luahkan perasaan kah?

tegas tak semestinya keras,, loving but firm..itu maksud nya ok?

ntah2kan perangai bini ko tu sebenarnya nak melahirkan or membentuk sifat ketua dari dalam diri ko, dia nak tenguk suami dia tegas, so far dia nampak suami asik mengalah so dia jadi cam tu la kut

suami kalo nak bersabar or berlembut dengan bini kene cara dan tempat gak, nabi pun tinggalkan bini2 dia demi nak ajar depa skit

tinggalkan sekejap gitu

ada kekdah dalam agama cara suami membentuk isteri soleh yang ada substance taat

isteri wajib taat suami kecuali pekara mungkar yang suami suruh..kalo ko larang dia balik tgk mak ayah dia mati pun dia wajib ikut, kalo ko larang dia call kg dia tu pun dia wajib ikut..memang lah nampak kejam tapi ko sendiri lah tau kenapa dan mengapa

kenapa tak tenguk perangai oang lain itu sebagai CERMIN MEMBENTUK SIKAP DIRI?

sebenonya, oang lain tu semuanyaaaa cermin, saya ni cermin pada oang lain, oang lain tu cermin pada saya, bini awak tu cermin pada awak, awak tu cermin pada dia, so apa dalam cermin tu BUKAN REAL, bukan YANG SEBENAR..kamu kene fikir dalam lagi ok?

ingat perasaan ni bleh lompat2 kaa dari 1 oang pi 1 oang lain? perasaan seme ni diri kita yang lahirkan, yang bentuk, yang cipta, dari pengalaman dalam dan luar diri..bila kita dah cipta 'feeling' ini , nanti kita akan pertahankan feeling ni..sebab?

sebab itu ego kita, feeling tu dari kita dan feeling ni bukan mengambarkan hakikat sebenar gak, boleh jadi ianya akibat dari sentuhan peristiwa, even kenangan lama misal masa kanak2 bleh cipta feeling sesapa pun SEKARANG

saya buleh cite or cipta 1 kisah dongeng or cam cerpen dan pembaca akan membentuk feeling2 tersendiri bergantung pengalaman hidup depa lah ..kan?

baik ka buruk kaa isteri or suami tu..kita kene improvised tentunya dengan kebijaksanaan kita so keperluan fikir faham sedar buat review usaha lagi jgn putus asa sabar syukur seme ni wajib ada lah kan?

hanya sebab ada manusia lain , yakni meke berupa OPTION mudah, short cut untuk hilangkan feeling bad kita lalu kita membina rumusan yang salah

cuba bayang kamu di pulau, berdua saja dengan bini macam tu..suke ka benci kaa..kamu ada option apa? genggam je lah bara tu sampai jadi arang..tak btui?

oang pompuan tak reti sharing emotion depa lebih dari 1 lelaki..btuiii, dari kisah penciptaan Hawa saya buleh hujah mende ni satu manusia lam donya tokleh patahkan

walo ada 4 bini, suami tu kene make sure tiap 1 bini tu seolah berasa dia saja bini si suami..sungguh ok?

sebab mudah jekk..takdak 1 sama pun lelaki dan perempuan kecuali kedua itu manusia hamba Allah swt.  Apa kita lihat pada lelaki tu terbalik pada apa kita faham mengenai wanita macam lelaki kasar, pompuan lembut, lelaki skop dia luas, pompuan skop dia kecik i.e lelaki dia.

saya percaya kalo kamu kenal siapa itu wanita, nanti kamu kenal lah siapa isteri kamu tu, tak kenal susah kamu nak cinta. takde cinta tadak mana2 pompuan nak setia sanggup mati nak lahirkan zuriat..saya bukan cakap cinta picisan ni cinta tadak dua tadak tiga..tuhan je leh tahu

nurse nie aku rasa ada problem mental lah..mcm bini sepupu aku..suka sound laki dia..suh jaga anak..laki lak bodo jer ikut telunjuk bini...takut bini

aiii.. aku x abis bc dah x sabo nk comment.....
bini ko nie jd mcm nie sbb ko bg muka,
aku pun mcm bini ko gak tp x se-xtrem bini ko la...
laki aku bg muka makin naik la tocang aku......
ok org mcm aku nie klu somi ugut o marah2 tengking2... lagilah aku naik angin
jenis ego tggi dan x nk mengalah....
so ko kena ckp baik2 + ugut skit...
cth ayat:
awk nie syang saye lagi ke? klu syg x kan awk wat sy mcm nie.. xdgr ckp saya.. awk je yg betul.... klu awk dah x de pasaan lagi ngan sy awk nk ape? pisah ke? ....

then tggu la jawapan dia ape....

tp ko kena ckp dlm nada yg lembut ye, sbb pompuan mcm nie pantang di ugut2 dan di bentak2......

kalo nurse biasanye suami keje beruniform....hmmm

ko ni keje beruniform ni mesti tak polis/ askar??.... aparaa   buat malu kaum jer be ...
darkcloud Post at 7-1-2011 13:19

kalau jadi polis, tak semistinya semua tangkap orang jahat.
kalau jadi askar, tak semistinya semua masuk hutan.
keje beruniform ni mcm organisasi jugak. ada orang jadi kerani, jadi driver, jadi akauntan, jadi doktor, jadi dentist.
eh. kalau askar, derang ada doktor sendiri. tapi, polis, takder doktor.

Sorry bro.....

Gua ingat lu sudah terkucil.... ( kalo betul la lu punca cerita ...)

Hebat juga ...
fcoy Post at 7-1-2011 10:21

well said..... tbik hormat....

1. nasihat isteri dengan hemah dan hikmah supaya taat suami

lepas tu kalo tak makan saman...

2. pangey oang ketiga, jadi oang tengah, contoh mertua, kaunselor marriage cam di mahkamah syariah tuh

kalo tak makan saman gak..

3. buleh di pukul dengan syarat tangan berlapik kain dan cuma bagian tertentu

kalo tak leh pakai gak nih..

4. pisahkan tempat tido untuk beberapa tika

kalo tak leh gak..

5. talak

itu seingat saya lah kekdah dalam islam dalam membentuk isteri yang taat ketua or pemimpin keluarga

tak plak kekdah tu kata cuba2 usha mana2 awek lom kawin

Reply  lepapilon

agreed...aku pernah gaduh besar ngan nurse masa jaga nenek kat spital dulu ...
asfna Post at 7-1-2011 16:34

ye ke ko ckp mcm tu??? bagus222..... aku mmg menyampah ngan nurse2 yg kerek......masa aku bersalin ari tu lagi la.. dah la czer , kuar je bilik bersalin dowang trus trf aku kat wad bawah
so brg2 aku tggl kat wad ats... pastu ada sowang nurse tny mn barang2 aku, aku ckp la brg2 tu ada kat atas..
blh dia ckp asal x bawak? beranak pandai...
mcm s***... dah tentu aku kena czer kul 6 pagi, laki aku kat umah sape lak nk bwh brg2 aku turun...
nasib aku bru kena operate x de tng klu xdah lama aku bahasa kan nurse tu.....:@

Reply 175# shida81

kejamnya

Ada masalah dng wife, then nak pulak menyelesaikan dng mencarik 'org lain' adalah satu tindakan yg sangat2 tidak bijak datuk. 1st. of all, be a husband...dlm erti kata husband yg mendidik isteri. Mcm mana isteri boleh berani tengking2 datuk kalau sepanjang tempoh perkahwinan ni datuk dok senyap je ala2 penyabar yg amat? I supposed, your wife tu telah terlalu diberi 'muka' sampai tak rasa bersalah, tak rasa takut meninggi2kan suara & mengarah2 suami mcm tu. Frankly speaking, saya ni sendiri bukan lah seorang isteri yg dlm kategori 'lemah-lembut', cakap mcm nak mati ala2 wanita melayu terakhir bagai, ada masa moody jugak, kalau husband cakap sepatah 2-3 patah jugak saya menjawab...but NEVER, sepanjang 11 tahun saya berkahwin ni saya meninggikan suara pada husband, apatah lagi nak memaki hamun or keluarkan perkataan2 yg tak sedap didengar...(bukan nak puji diri sendiri, just bagi contoh je)..sebab saya sedar apa implikasinya pada hubungan suami isteri kalau sekali terlepas benda2 mcm ni. Sepatutnya, from the beginning your wife start bentak2 you, keluarkan perkataan2 yg tak elok/tak sedap pada you...you dah boleh bagi warning dah. bagi warning tak semestinya dng cara kekerasan, dlm nada suara yg lembut pun you boleh bagi warning pada dia. dng cara dan perlakuan you jugak you boleh bagi warning pada dia, not necessary kena melayang periuk belanga semua or sampai keluar anak tekak menjerit2.
ini semu dek sebab dah terbiasa dng perangai mcm ni, ditambah pulak sikap u yg suka berdiam diri (bersabar katanya), dah merumitkan lagi keadaan.mmg suami patut 10 kali ganda sabar drpd isteri, tapi sabar dlm had yg mcm mana, kena tahu tu semua datuk. saya bersimpati dng keadaan datuk, tapi believe me, dng niat nak mencarik lain, apatah lagi kawan baik yr wife sendiri, adalah satu tindakan yg sangat2 tidak bijak saya rasa, unless your wife yg offer la...
Apa2 hal pun, carik la ilmu rumahtangga lebih2 sikit, dapatkan nasihat2 drpd org yg amanah & dihormati, luaskan sikit pembacaan ilmu2 rumah tangga, insyallah ada jalan penyelesaian nya.Doa saya utk datuk, semoga panjang jodoh.Amin.

Bagi aku.....TT nih, kelakian lemah sbb tak mampu kawal bini.....

Tapi pd masa yg sama, nafsu besar....nak kat org lain...

Kalau satupun tak mampu, cam mana nk jaga 2??.....Nak cerai ke??....

Aku ni pompuan tapi aku tak faham la kenapa ada lelaki jenis macam TT ni??...takut bini....apalagi TT ni keje polis ke??....sepatutntnya TT ni arif pasal disiplin and ikut cakap. Tapi tak leh praktis kat rumah...cam mana tu??......

Mengapa nya kalau keje nurse....maka nurse tu kurang ajar...iye ke?/...tak de kaitan dgn nurse ke apa ke tapi kelemahan TT ni sendiri sebenarnya.......

Keras sikit la....tolong la TT....aku ni paling bosan dgn polis.....selalu kurang ajar ngan aku ni......tak faham aku mengapa seorag polis LELAKI tak mampu nk "KURANG AJAR" dgn bini....kalau aku la laki..aku tau apa aku nk buat dpt bini cam TT ni....aku bkn geram dgn bini dia ni....aku geram betulll dgn TT nih......apa la...

Reply 178# leni

mantap!
pdgn yg jujur lg ikhlas.;)

Post Last Edit by luna.millieu at 7-1-2011 21:57
I boleh terima dgn nasihat u all...takde yg salah pun kalau ikut....nanti la i try suruh mak i kemas ...
norafizal Post at 7-1-2011 14:58

ishhhh... tt ni macam tak baca jek nasihat2 bernas dr #122 newnham ngan #127 entah_xtau  
penat diorang dok tulis panjang2 tsk tsk...

tt...
sudah2la dengan inferior complex tt tuu...
nak kemas cemane lagi nak kasik bersih standard wife tt, or nak soh mak tt kemas umah kat kampung tu bukan lah main problem tt skang ni. tt pecaye kat Allah tak? tt pecaye tak kita sumer dan segala benda yang hidup mahupun yang mati ni sumer nyer milik Allah swt? kalau tt pecaye dan yakin, Alhamdulillahhhh... kalau tak, cuba ingat2 kan balik.

dan cuba juga ingat2 kan balik, yang hati2 manusia ni milik Allah.
Allah nak balik2 kan hati kita, iman kita, anytime Allah boleh buat.
termasuk lah hati tt, dan hati wife tt, Allah yang punya.

luna pikir camni,
mungkin ni sumer peringatan dr Allah. isyarat dari Allah.
mungkin dah lama sangat hierarki keluarga tt senget. kena perintah, maki hamun pun tt sabaaaaarrrr jugak, layaaaannnn jugak. maka? Allah pemilik hati2 hamba2Nya ni, meletak kan besfren wife tt tu in the midst of kehidupan tt hari2.
dan Allah gerakkan hati tt tersyiok la sket ngan besfren tu.

tapi kita kena pikir kenapa sesuatu benda tu terjadi.
apa hikmah nya? apa makna nya bila hati yang tak patut berubah tu terubah, atau di ubah oleh Dia.
memang dugaan tu selalunya nampak manis dan menggoda, tapi mungkin ianya adalah satu ujian yang kalau kita pass, akan diberi ganjaran yang besar dari Nya. selalunya manusia ni suker nampak yang best jer. mudah lupa apa yang penting.

anyway, untuk peringatan kita semua,
bercerai itu adalah benda halal yang paling dibenci oleh Allah.
kita taknak dibenci orang, tapi bodoh sombong sangat ker kita2 ni nak memilih satu keputusan yang mengundang kebencian Allah? kena ingat tu, jangan ikut hati jer... mintak nasihat ustaz2... solat lah istikharah mintak di tunjuk kan jalan. solat hajat mintak diberikan kekuatan & keimanan untuk menjadi suami yang soleh, yang di hormati & di sayangi isteri, mintak dilembut kan hati isteri etc etc... Allah dengar, insyaAllah bila kita mintak bersungguh2 dengan hati dan niat yang betul & bersih, Allah tunaikan. mungkin bukanlah dan2 tu jugak, Allah akan tunaikan bila masanya sampai. ingatlah, Allah itu Maha Pemurah, Maha Mengasihani. kita jer yang selalu lupa nak mintak kat Allah tsk tsk...

hof cossssss...
kenalah kita jaga solat. jaga puasa. macam akak newnham cakap,
jaga relationship dengan pencipta kita dulu, insyaAllah relationship kita dgn lain2 pun akan lancar. so... firstly and foremostly and yang paling penting sekali, JAGA LAH HUBUNGAN DGN PENCIPTA KITA. the rest, insyaAllah Allah akan pelihara.

also... sebagai orang islam, apa2 hal skali pun,
isteri akan hormat pada suami bila tengok suami jaga solat.
apatah lagi bila baca qur'an. ajar anak2 baca muqaddam, MasyaAllah... sekeras mana pun hati, lambat laun kan lembut jugak insyaAllah. especially bila disertakan dengan doa dari suami yang soleh

luna rasa tt memang dah lama tertekan, lama simpan perasaan. takpela tt, mengadulah dekat Allah. Allah sentiasa mendengar, nak nangis kalu, nangis kat Allah. zikir banyak2 insyaAllah, hati tt akan tenang.

anyway, panjang2 taip, actually apa yang luna nak cakap ialah,
1st thing u should do, slow talk ker nak berdiskusi ker apa ker, sebelum all that,
1st and for mostly, bina dulu relationship yang teguh dgn Allah swt.

insyaAllah, tengah sibuk2 nak bina relationship,
tetiba masalah selesai.
takde yang impossible, kun fayakun!
dengan syarat kita kena usaha.
ingat, Allah Maha Adil

and mungkin tu yang Allah nak dgn ujian ni.
bukannya tt pegi cari masalah lain padahal masalah dalam tangan belum selesai.
kukuhkan relationship dgn Allah dulu, and then mungkin Allah akan kukuhkan yang lain2.
insyaAllah, Amin!

luna doakan yang terbaik utk tt dan keluarga tt.
malam ni sebelum tido pegi mengadu puas2 ngan Allah dulu tau!?

Rate

1