CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

★-pengalaman sebagai perawat-★

Close [Copy link]
Oic...2lah pasal...kalau mak dah ajak pegi tu macam2 alassan saya bagi...sampai mak kata nak biarkan ke benda tu dok dalam badan jer...saya kata nanti lah...tp mmg nak pegi lagi...kalau leh nak habiskan ubat ngan orang tu cecepat....

cepat2 la habihkan berubat rien.
dia dok lama2 dlm badan kot mudarat bertambah2 nnt.
good luck ye...

cepat2 la habihkan berubat rien.
dia dok lama2 dlm badan kot mudarat bertambah2 nnt.
good luck ye. ...
cikedis Post at 19-1-2011 11:24

InsyaAllah...thanx yer cikedis...hmm mmg skarang nie badan rasa berat..kepala pening...n badan rasa malas sangat...sbnrnya dah lama saya kena tapi baru perasan n baru pergi berubat...hari tu masa b4 pergi berubat takde plak rasa macam nie...sbb pakcik tu cakap dia sihir guna abu mayat mungkin...siam punyer bomoh...n then mmg dia bagi kesan yang kita dapat tau lambat...skarang nie aper2 saya buat tak jadi....aper2 planning pun macam nak tak nak jer usahakan...adoyai...tension jadinya

ko kena lawan dia tu.. jangan bagi dia pengaruh ko....

Yeah...skarang nie nampak gaya macam banyak dia pengaruh aku...tp aku cuba lawan terdaya mungkin...skarang nie aku tgh dgr yassin dari hp...ko tau tak aper yang aku rasa skarang??? kepala aku nie rasa macam kembang semacam pastu macam nyut...nyut...bergegar macam aku cakap tadi....n sakit...

so eazzad...citerlah lagi pasal pengalaman ko mengubat orang

Follow Us
ok saya off dulu cerita pengalaman perawat tapi saya ceritakan bagaimana saya leh jadi perawat...

masa saya kecik2 lagi dah nampak semua ni... pelbagai ujian datang... dari situlah ada 1 misteri yang saya kena cari jawapan dia... SIAPA DIRIKU??

masa saya berumur 2-3 tahun... saya leh nampak jin2 dan syaitan.. tapi saya xtahu itu adalah jin dan syaitan... saya nampaklah benda tu jalan2 ikut orang... ada yang duduk kat bahu orang dan sebagainya...

semasa saya duduk di rumah moyang tapi moyang dah meninggal waktu saya dilahirkan... kebetulan pulak bilik saya adalah bilik moyang tu... saya selalu nampak ada satu cahaya yang akan kuar kat bilik tu.... jelmalah 3 orang perempuan yang cantik... main2 kat bilik tu..  pakaian yang cantik dan bersih... ada yang sebaya dengan saya pun ada masa waktu tu.. tapi yang selalu datang tu 3 orang perempuan yang selalu dalam bilik tu...

kebetulan pulak kat kampung moyang saya tu.. dalam pinggir kampung tu ada 1 kampung yang xwujud di depan mata manusia.. tapi saya selalu pergi ke kawasan tu.. nampak orang bercucuk tanam dan sebagainya... yang saya selalu nampak ada 3 buah rumah papan yang kecil.. orang2 situ xberapa peramah dan pendiam... bila saya kesitu.. ada orang di kawasan tu nampak saya dan cuba ajak saya masuk ke kawasan rumah mereka tapi saya xnak... entahlah tetiba je hati ni gerak xnak sebab saya xkenal orang tu pun... lalu saya pun balik ke rumah....

selepas 1 tahun saya kat situ.. saya berpindah ke taiping perak... saya duduk di 1 rumah besar dikatakan banglo jugaklah... dulu sewa banglo pun rm150 je... pada waktu tu saya selalu terdengar orang panggil nama saya... dan saya kejar suara tu.. nampak orang ramai di rumah tu panggil2 saya.. ajak main nyorok2... kekadang tu saya akan bercakap sorang2 kat pokok.. macam saya ada dengar suara2 tu kuar dari pokok tersebut... sehinggalah saya berumur 8 tahun...

pada subuh hari... mak saya nak kejut saya ke sekolah.. tetiba saya xada... mak saya nampak pintu rumah terbuka... mak saya cari saya keliling rumah... tapi xada.... dah dekat dalam kul7 pagi macma tu mak saya nampak saya kat atas katil balik... mak saya pun kejut saya... mak saya tanya kemana saya pergi... saya cakap "pergi mana?" dan mak saya suruh saya cepat2 mandi dan pergi sekolah...

selepas saja saya balik sekolah mak saya tanya lagi.. " ke mana ko pergi pagi tadi?" saya pun jawab " pergi sekolah lah.." makk saya tengok saya... dan mak saya diam.. tapi saya macam xpuas hati dengan mak saya tanya soalan mcam ni... lalu saya tanya dia kembali " kenapa tanya?" mak saya pun cakap.. " pagi tadi mak nak kejut ko tapi ko xada atas katil jenuh cari 1 rumah ni 2-3 kali pusing cari ko xada kat rumah.. pastu mak cuba cari ko kat bilik tengok ko ada kat situ..." pastu saya gelak mcam kelakar je.. " memanglah ada kat bilik sebab tido.. pergi kemana pulak.. hahahahahhahaa..." mak saya diam lagi... tapi mak saya anggap itu mungkin saya mengigau... pastu saya cuba renung balik ape yang terjadi pagi tu... baru saya sedar rupanya saya dibawa oleh orang2 yang kecil tapi xtahu kemana... kebetulan pulak saya terdengar suara mak saya memanggil... dan saya macam terjaga dan terpandang kat langgit ada bintang yang banyak... pastu saya tertido balik.. mungkin saya dipukau waktu tu.. dan saya sendiri xtahu ke mana saya pergi waktu tu...

kejadian saya hilang tu dah xada lagi... tapi oang panggil2 nama tu setiap hari saya dengar dan nampak mereka berlari2 dan ketawa nak saya kejar dan main denga mereka ni... sehinggalah saya berpindah ke 1 perkampungan yang berdekatan dengan lake town resort... di simpang 4 semanggol... saya duduk di kawasan perumahan... tapi keliling kampung... seperti biasa saya selalu nampak benda2 ni sepanjang jalan perumahan tersebut... nampak pochong dengan kawan2 pochong banyak sangat pochong kat situ... pada umur saya 11 tahun kecoh kawasan tu pasal hantu susu.... saya pun buat tak tahu je bab hantu susu ni... da saya sendiri xsuka benda2 ni... janji jangan kacau saya.. pada waktu tu lah...

pada masa misteri hantu susu ni... ketika tu masih siang dalam kul3.30 ptg macam tulah saya ke rumah kawan saya yang selang beberapa rumah je dari rumah saya... nak diceritakan pulak rumah kawan saya ni depan rumah dia ada pokok2 pisang dan pokok kelapa... memang saya suka melepak kat situ dan main2 serta menangkap ikan sebab pokok2 tu ditanam di tepi parit... saya sebenarnya datang kerumah kawan saya tu nak main batu sremban... kebetulan pulak kawan saya xada batu tu.. jadi saya tawarkan diri pergi cari batu tu di depan umah dia... saya pun cubalah kutip batu tersebut di tepi jalan... bila saya kutip 1 batu saya terasa ada orang baling batu tu di belakang saya... lalu saya pun marah "tolong jangan ganggu aku lah.." pastu saya pun ambil 1 batu lagi... dan di baling lagi batu lebih banyak dari yang tadi... " Aduh sakitlah... aku nak main batu sremban jangan ganggu aku lah... korang jangan bagi aku naik darah kang korang kena dengan aku... korang ingat aku takut..." muka aku masih xpaling lagi ke belakang... saya syak budak2 laki yang suka mengusik yang baling batu tu...... pastu saya pikir saya nak ambil batu banyak2 nak baling kat diorang... saya pun kutip banyak2 batu.. lagi banyak batu dia baling kat belakang saya... last saya nekat saya pun pusing belakang dan mengadap pokok pisang tu... rupa2nya hantu pochong kat depan muka saya... tergamam saya.. xtercakap xterpikir ape2 lepas tu.. saya tengok dari atas ke bawah.. memang xpijak tanah.. muka pulak xada... hanya balut kain je je pochong.. tangan pulak ke balut juga.. tapi yang pelik macma mana dia boleh baling batu banyak2.. sedangkan kat situ berumput dan tangan pulak kena ikat... saya pun diam dan mula melangkah perlahan2 kebelakang dan terus lari masuk rumah kawan saya tu... termegah2 saya.. dan kawan saya tercenggang melihat saya... dan saya pun terus cerita ape yang berlaku kat saya tadi...

ok bersambung...

Rate

1

ada yang duduk kat bahu orang

eazzad Post at 19-1-2011 12:31

mcm dlm wayang thai...the shutter...seram gak cerita tu..

skrng masih boleh nampak ker...sebab apa boleh nampak..semulajadi ka...

tt boleh ajar orang bagi nampak ?..hehe..

boleh nampak lagi... sebab tu jadi perawat...

ko x takut ke ejad bla nampak.. x seram ker?

tt sentiasa nampak or just nmpak if u wish?

saya dah pm tt yer

memang nampak nak buat macam mana

ok nanti aku balas...

Reply 134# eazzad

best2

Bagus la kalo leh nampak... Selama ni masa bende2 tu blom munculkan diri
ke alam nyata...xreti nk watpe.. tp trus berubat dan berdoa..
Tp selama ni perawat sume xtau, aku bgtau pon mcm xcaya... ckp kosong la..xda la...
Cuma kita leh "rasa"..
Alhamdulillah berkat doa bertahun2... bende tu merasuk mak... confirm..

ejad leh ko tngok jap kat aku.. benda apa lak bertenggek aaa..

ko ni apelah cariknow itu yang ko doa ke???

kita ni yang rasa sakit orang lain xrasa macam mana diorang nak tahu... tambah benda2 tu macam xmasuk akal... tapi dalam dunia ni xada yang mustahil.... semua atas kuasa Allah SWT

ko ni apelah cariknow itu yang ko doa ke???

kita ni yang rasa sakit orang lain xrasa macam ...
eazzad Post at 19-1-2011 15:20

betul tu...

betul tu...
aKudaRikayanGan Post at 19-1-2011 15:38

ye aii sokong...