CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

surah ar rahman

Reply  ibnur

dah berlambak dah ustaz ustazah yg cakap pasal tulang rusuk ni. drpd zaman aku ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 14:49

apasal aku pulak cari hadith tu?  kau yang kata ada, kau ler yang bawak.

Reply 69# zamkumis

kesimpulannya ayat tu menampakkan ciri2 yg ianya mampu direka dan ditulis oleh manusia.sedangkan ianya seolah2 sedang cuba menerangkan ttg kejadian alam. walaupon ada perbezaan makna antara sinar dan cahaya. kesimpulannya im not impress with that sentence.

Reply 68# naruto3484

aku mmg percaya air masin jumpa air tawar jadi payau. tapi yg jadi problemnya ialah ayat surah ar rahman itu yg masih blm dpt dibuktikan

Reply 72# ibnur

tgkle kalo aku jumpa aku letak cni.

moyan tak ke sudah haku nengok hang nih...kalu ikot kajian genetics pong, worg melayu mcm hang n ...
7anan Post at 17-1-2011 17:21

woi ane..mike pun nyentap sekali tu pehal?mike terase ke teman ckp?kalu mike terase maknenye sama la keturunan mike ngan muaythaiko tu..dua2 keturunan beruk...

Moderator, topik nie sesuai di board keagaman dan kerohanian. Kita boleh bincang disana
zamkumis Post at 17-1-2011 16:07

Ye, betul.  Perdebatan ni dah jadi ulangan pulak.  Sama jer si muaythai dengan truth8 debmey dan lain-lain.

Follow Us
aku biaq la korang meroyan buat sementara waktu.  bagi lepas perasan jiwa korang yang tak tenteram tu.  thread pun dah carca marba dah.

Reply 78# ibnur

elok pon. aku OK ajerr. cuma aku nampak ade org yg dah takleh kawal emosi dah

aku paham perasaan korang semua macammana. sebab aku dulu adalah sebahagian drpd korang semua. aku dulu fanatik ustaz ismail kamus. zaman maideen kutuk2 islam ngan pas dekat CI pon aku hangin semacam ajerr.

Reply  naruto3484

mak aihhh emosional sungguh takpele aku takkan ikut jejak ko.
muaythaiko Post at 17-1-2011 17:41

bkn emosional...tp bersemangat menentang anasir2 atheism..

woi ane..mike pun nyentap sekali tu pehal?mike terase ke teman ckp?kalu mike terase maknenye s ...
naruto3484 Post at 17-1-2011 17:51

nope, ai nak betulkan pendapat hang yg suka tuduh worg lain keturunan berok pasai kmungkinan besaq hang tu sundri keturunan homo erectus...aku tak mo lah nk ckp homo erectus tuh berok...bg aku tu species dlm genus homo jah...tak dak beza ngn homo sapiens sapiens (utk manusia moden=bani adam) ni...

kalu nenek moyang aku tu beruk, so nabi muhammad tu berok jugok la kalu ikot premis hang pasai dua2 belah parents aku ada silsilah ahlul beit

p/s worg mulayu ada silsilah ka utk tau betoi ka tak keturunan nabi adam?
ai penah baca hadith nabi hat mencelakakan sapa2 hat menaku keturunan sesuatu kaum, harap2 hang jgn la menaku keturunan nabi adam tanpa bukti silsilah seperti hat disuruh nabi dlm ilmu nasab

aku paham perasaan korang semua macammana. sebab aku dulu adalah sebahagian drpd korang semua. aku d ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 18:01

Ko banyak menuntut dari maideen tu la pasal kot agaknya laaa......  nampak sangat kelemahan kau tu, senang benor terpengaruh.  kita orang dengar ustaz mana pon, tak der ler sampai jadi fanatik.  Nak fanatik hadi awang ke, nik aziz ke, MAZA ke....  tu bukan kita orang ler.  Kengkadang bila orang fanatik ngan ustaz ni yang selau terbongkang.  Contoh paling jelas...  tengok Arqam...  Almaunah...  AlMansur.....

nope, ai nak betulkan pendapat hang yg suka tuduh worg lain keturunan berok pasai kmungkinan bes ...
7anan Post at 17-1-2011 18:09

sori..sori..teman mintak maap kat mike..kite kawan balik..teman tengah semangat nie...

nope, ai nak betulkan pendapat hang yg suka tuduh worg lain keturunan berok pasai kmungkinan bes ...
7anan Post at 17-1-2011 18:09

homo sapien sapien dengan erectus sama jah!!!???  ...  patut la kau ni...  nanti ada orang ambil pendapat kau buat modal nak bantai Islam....

Reply 83# ibnur

please le weii aku tak pernah menuntut dgn maideen pon. malahan aku dulu cukup anti dgn dia. takde satu benda yg aku terangkan dekat cni yg berasal dari minda maideen. semua adalah dari pemerhatian aku sendiri.
   oohhhhhhhhhh nanti mesti ko kondem aku berfikir dgn logik akal, kan tu bertentangan dgn konsep islam yg hanya ikut dan jgn menyoal

Reply  ibnur

please le weii aku tak pernah menuntut dgn maideen pon. malahan aku dulu cukup ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 18:14

berape teman nk ckp..mike tgh gile meroyan tu..byk sgt pikir...

Reply 82# 7anan

skang ni sains ada membuktikan kewujudan homo erectus. cuma muslim tak nak nabi adam dikaitkan dgn homo erectus. sebab mcm tak sedap plak nabi adam ada rupa beruk. so wujudlah pendapat sebegini.
   hakikatnya kalo kisah nabi adam ni betul. kita semua adalah keturunan hasil sumbang mahram.

Reply 87# naruto3484

dulu pon teman ni mcm mike jugak. langsung tak memikior

Reply  ibnur

please le weii aku tak pernah menuntut dgn maideen pon. malahan aku dulu cukup ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 18:14

Jawapan aku untuk hujah-hujah kau berkenaan air mani, dan entah apa lagi la tu ....  sebenarnya kau terlalu ikut arguement base on terjemahan perkataan.  Kita orang dah clear bagitau perkataan-perkataan tu sulb dan taroib belum jelas.  Air tu jangan ditafsir kepada air mani.  Maka ia boleh dikatan air yang keluar dari sulbi dan taroib.  pada aku, ayat ni belum clear lagi penafsirannya.  Lantak kau la nak tuduh macamana.  Untuk aku, dah tak ada argument lagi.  Tapi kot kau nak argue, aku tengok la, kot kau bagi target pores torego besar macam layar kapal, suka jer aku menembaknya.

Satu yang aku boleh bagi contoh pasal perkataan 'alam meluas'.  Dulu orang tafsir kuasa Allah yang meluas tapi bila lihat balik ayat tu, tak direfer kepada kuasa Allah tapi alam yang meluas.  Itupun lepas 1300 tahun abru orang discover.

Reply  naruto3484

dulu pon teman ni mcm mike jugak. langsung tak memikior
muaythaiko Post at 17-1-2011 18:20

sekarang dah pikior habis sampai tak boleh pikior terus.