CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

surah ar rahman

Reply  ibnur

elok pon. aku OK ajerr. cuma aku nampak ade org yg dah takleh kawal emosi dah; ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 17:55

Aku nak tumpang sekaki sebenornya.

Reply  7anan

skang ni sains ada membuktikan kewujudan homo erectus. cuma muslim tak nak nab ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 18:19

Itu pun masih peringkat teori hang dah nak buat dia serupa law...   homo erectus memang boleh bukti wujud tapi boleh tak sains buktikan erectus tu moyang kepada sapien?

Reply  naruto3484

dulu pon teman ni mcm mike jugak. langsung tak memikior
muaythaiko Post at 17-1-2011 18:20

teman x memikior cam mike.. tp teman merenung..pikior pakai akai..renung pakai hati..jgn nk samekan teman ngan mike..

Reply  7anan

skang ni sains ada membuktikan kewujudan homo erectus. cuma muslim tak nak nab ...

camane 7anan..mike nk sokong g ke org cam nie...

Reply 90# ibnur

ye aku paham ada pihak yg akan cuba matchkan dulu perkataan2 itu dgn fakta sains.
air mani kan sejenis air. oleh kerana ayat 7 sambungan drpd ayat 6. maka ia bermaksud air mani.
ko sebenarnya cuma takut nak ngaku yg quran ada error.

homo sapien sapien dengan erectus sama jah!!!???  ...  patut la kau ni...  nanti ada orang ambil ...
ibnur Post at 17-1-2011 18:13

aku bohkan samakan dua tu sbg satu keturunan..maksod aku, dua2 tu adalah species dlm kumpulan genus homo...homo nih nama saintifik utk benda hidop hat mcm manusia la...human..hat samada species tu berevolusi dr satu ke satu tu layen cerita.

Follow Us
skang ni sains ada membuktikan kewujudan homo erectus. cuma muslim tak nak nabi adam dikaitkan dgn homo erectus. sebab mcm tak sedap plak nabi adam ada rupa beruk. so wujudlah pendapat sebegini.
   hakikatnya kalo kisah nabi adam ni betul. kita semua adalah keturunan hasil sumbang mahram.

pasaipa nk samakan nabi adam ngn homo erectus...nabi adam dlm sumber rujukan sejarah umoq dia jaman bila? tak tau kn...seblom homo erectus pong dh ada species porba layen...

tp aku pong setuju ngn hang, buccailisme ala isele mmg apologetik pada sains tp last2 makan diri sundri

elok jadi wahabi, tak perlu gigih nk bukti apa2...dh koran kata lagu tu lagu tu la..tak perlu pikiaq bagai nk tutup2 malu pasai keturunan sombang mahram ka

Jawapan aku untuk hujah-hujah kau berkenaan air mani, dan entah apa lagi la tu ....  sebenarnya  ...
ibnur Post at 17-1-2011 18:21

susah la kalu masalah definisi pong tak paham..mcm ala2 bersinar n bercahaya tuh...kalu ikot harfiyyah ponya kekdah pong betoi ka translation dia lagu tuh...so bg aku x dak makna nk sembang byk2 bab sains2 ala isele nih. samada bg kebaikan pada islam atau keburukn pada islam (cm pecanggahan dgn fakta sains), tu suma bebalik pada sapa hat tapsir ayat tuh...aku pnah pi pameran sains ala isele, kemain kt papan2 tu dok terang teori2 tu ini tp seciput2 jah letak ayat quran...pahtu bila tny apa kaitan dia, xbuleh nk ekspleng worg hat jaga tuh..dok kopipes jah

Reply 90# ib ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 10:32

Aku nengok kau yang gigih tafsir dia jadi air mani.....  Tak pa..  Teloq hang sesuai la untuk storage tu.

(posted by mobile)

muaythaiko ini dari mazhab mana pula ye?

kalu nenek moyang aku tu beruk, so nabi muhammad tu berok jugok la kalu ikot premis hang pasai dua2 belah parents aku ada silsilah ahlul beit
7anan Post at 17-1-2011 18:09

cian....nya tak patut deme kata miker tuh ish...ish...ish...

saje jer nak tanya Abu Jahal ini tergolong dak dlm salsilah ahlul bait ? cuba terangkan yg dikatakan ahlul bait?

Reply 100# ibnur

agak kalo sains dapat buktikan yg air mani terhasil drpd tulang sulbi. hang lah org pertama yg akan mengaku ayat tu menyebut pasal air mani. dh terang puluh2 kali pon buat2 tak nak mengaku tu. jelas dah quran ada error. tu baru satu aje aku bagi. banyak lagi error contoh mathematical error, inconsistency dsb. nanti aku bukak thread dekat rsf.

Reply 99# 7anan

mmg dlm islam ni depa cuba nak kaitkan teori sains dgn quran walaupon ianya takde kait mengait.

Testes
The testes, also known as the testicles, are the male gonads, the organs that produce sperm cells. The testes are egg-shaped structures that grow to be about one inch long and rest inside the scrotum. The testes also produces hormones, including testosterone, which stimulates the production of sperm cells and facilitates male maturation. The testes of an adult male produce several millions of sperm per day. Sperm cells develop in the testes in a system of tubes called seminiferous tubules.

Reply  ibnur

dh terang puluh2 kali pon buat2 tak nak mengaku tu. jelas dah quran ada error.
muaythaiko Post at 17-1-2011 21:31

maksud miker sains lebih hebat dari Quran ye? (miker nih mcm kawan aku jer incik M5 la...) apa yang telah dibuktikan oleh sains tentang manusia..? kita mula sekarang tapi janji jgn larik..ok

Reply 106# salikin

kalo dah terang2 quran salah pasal sains pon ko nak ikut jugak ke??? kalo ko nak start boleh. aku bagi tajuk. surah tariq ayat 6-7. pasal air mani.

Reply  ibnur

agak kalo sains dapat buktikan yg air mani terhasil drpd tulang sulbi. hang la ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 21:31

Kau buka ayat pun dengan perkataan 'agak' pastu buat andaian.  Kau ingat aku peduli ke pasal air mani dengan sulbi.  Cuba kau pastikan, tulang sulbi tu dalam Quran sebut lelaki punya ka perempuan punya?  ada tak ada sebut?  Taro-ib tu quran sebut lelaki punya ka perempuan punya?  Aku dok baca terjemahan melayu, belum ada lagi yang terjemah air mani.  Kau jer yang gigih.  

Nak kata air dari kelenjar...  ingat kelenjar tu buat air ke?  Air tu datang dari paip pastu kau minum.  Masuk badan kau.

muaythaiko ini dari mazhab mana pula ye?
AuReusium Post at 17-1-2011 21:09

mazhab murtadi.

Reply  salikin

kalo dah terang2 quran salah pasal sains pon ko nak ikut jugak ke??? kalo ko ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 21:53

belom pepe lagi dh emosi ini mcm mn nk selesaikan isu nih...tenang la...plan plan ok...cuba terangkan kejadian manusia mengikut teori sains dulu..ayat quran tu nti kita bincangkan...setuju...

Reply  ibnur

jelas dah quran ada error. tu baru satu aje aku bagi. banyak lagi error contoh mathematical error, inconsistency dsb. nanti aku bukak thread dekat rsf.muaythaiko Post at 17-1-2011 21:31

Bukak la berapa banyak kau nak bukak sana.  Tu semua ulangan jer.  Aku dah duduk dlm forum 11 tahun.  Dah perpuluh orang copy paste benda-benda tu kat sana.  Sampai malas nak layan pun.  Bukan korang buleh dapat hidayah punya.  Buang masa aku jer.