CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

surah ar rahman

Reply 108# ibnur

tu aku persendakan ko lerr maksudnya ko ni akan tukarkan tafsir tu apabila keadaan menyebelahi ko.kalo mengikut pemahaman ko ayat 7 surah tariq tu dah jadi cerita kosong lerr. ayat yg tak bawak apa2 makna pon. bayangkan ayat 6 cerita pasal air mani yg dipancutkan kedalam rahim. ayat 7 cerita pasal air lain plak. padahal ayat tu bersambung. logik ke??

mungkin ada jugak yg akan pelik. hebat gak zaman nabi dulu dah cerita pasal air mani dan rahim. no wonder pasal aristotle dah reveal mengenai womb dan embryology seribu tahun sblm muhammad.

Reply 109# ibnur

tak nak pancung aku ke???? kata tiada paksaan dalam beragama. tapi nak pancung apostate plak??? pelik sungguh

Reply 111# ibnur

ko boleh debate bagi depa terdiam ke???? tak bleh kan. so lepas tu keluarlah alasan malasle nak layan.

Reply 110# salikin

ape plak ko ni. aku rilek ajerr. ko plak mcm emosi aje dgn aku ni

Reply  ibnur

ko boleh debate bagi depa terdiam ke???? tak bleh kan. so lepas tu keluarlah al ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 22:09

Dia orang dah habis modal.  semua dok ulang-ulang personal attack jer.  Dia orang akan diam bile dapat hidayah.  selagi Allah tak beri hidayah, dia orang Allah izinkan untuk buat bising.

Reply  ibnur

tak nak pancung aku ke???? kata tiada paksaan dalam beragama. tapi nak pancung ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 22:05

Dah tu la aku kata kau ni suka tafsir benda yang bukan-bukan.  Kan kau sendiri dah mengaku murtad.  Dia tanya kau dari mazhab mana.  Mazhab tu maknanya perndapat, jadi aku tolong jawabkan pendapat orang murtad.  Mazhab murtadi la tu.  Bukan aku buat andaian.  Kau sendiri yang bagitau.

Follow Us
Reply  ibnur

tu aku persendakan ko lerr maksudnya ko ni akan tukarkan tafsir tu apabila kea ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 22:04

Kat mana ayat tu kata air yang dipancutkan ke dalam rahim????  Baca la bebetul yob.  Apa merepek ni?  kan dikatakan air yang terpancar.  Bukan air terpancut.  Terpancar atau emerge.  Campur sperm dan entah apa benda enzim lain jadila air mani.  Yang ayat tu sebut pasal air tu sahaja.  kau pulak kata kelenjar.  Ingat kelenjar tu magic buat air ke?

Reply 117# ibnur

kaki belit le ko ni. islamik ke camni. maksud aku ialah kalo org yg dah murtad drpd islam ni kan hukuman dia pancung kalau taknak kembali kepada akidah islam. kan tu dah contradict dgn ayat tiada paksaan dalam beragama

Reply 118# ibnur

emm dah skang aku dah kenal dah ko sape. ingat mod board islam tenang dan sabar le. rupanya kaki belit.

ni satu lagi . tapi off topic lerr.
pasal isteri2 nabi. semua tau nabi kawin sembilan. awat byk sgt???

jawapan - nabi kawin bukan kerana nafsu semata2. tapi salah satu sebabnya ialah kerana nak menggembirakan balu yg kematian suami akibat perang- OK GOOD EXCUSE

awat hat lain boleh sampai 4 aje. hang sampai sembilan??

jawapan- waktu aku dah masuk no 9 baru turun hukum. tapi awat sahabat hat lain takde plak yg lebih empat time tu???

kawin dgn khadijah.
pengembala kambing kawin ngan usahawan yg jauh lagi tua. ada something ni

kawin dgn aisyah.
kawin time kawan tu umoq 9 tahun. motifff???????

kawin dgn zainab jahasy
dia ni janda zaid harithah, zaid kturunan hamba, zainab keturunan bangsawan. satu hari bergaduh. zainab cakap wahai zaid engko tu hanya hamba sahaja.
nabi tau hal ni. wahai zaid ceraikan isteri ko tu. kata nabi pada zaid
so nabi suruh ceraikan zainab sebab masalah attitude.
tapi lepas tu nabi plak kawin dgn zainab, apehal???? very the suspicious yeollssss

Reply  ibnur

kaki belit le ko ni. islamik ke camni. maksud aku ialah kalo org yg dah murtad ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 22:34

Apa beit pulak, ada tak aku suruh pancung?  yang layak suruh pancung tu hanya hakim.  Bukan aku.

Ayat Quran tiada paksaan dalam beragama tu untuk orang yang memang kafir tak nak masuk islam.  Bukan untuk orang yang mengumumkan murtad.  Maksudnya, hadith yang kata “Sesiapa yang menukar agamanya, maka bunuhlah dia”.  Hadith ni applicable kepada orang yang mengzahirkan kemurtadannya.  Ini tak termasuk orang kafir masuk Islam untuk tipudaya kemudian keluar dari Islam.  Dan juga bukan untuk orang yang masuk islam sehari dua tanpa buat apa-apa suruhan Islam kemudian umum keluar Islam.  Aku tulis ni berdasarkan hadith sahih.

Buat masa ni, aku tengok kau hanya berani dalam forum.  Masih lagi misteri, jadi belum layak dihukum pancung.  Tapi kot ada berani, sila la umum dalam paper.

Reply  salikin

ape plak ko ni. aku rilek ajerr. ko plak mcm emosi aje dgn aku ni
muaythaiko Post at 17-1-2011 22:10

cuba cite dlm baca yang aku paham. aku bukan ahli sains. ambk masa, aku bole tgu...tarak halnya

satu lagi takde disebut apa punca pendapatan nabi selepas diangkat menjadi rasul.

Reply 116# ibnur

bukan ko yg start PA dulu ke??

ni satu lagi . tapi off topic lerr.
pasal isteri2 nabi. semua tau nabi kawin sembilan. awat byk sgt ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 22:49

Nampak sungguh kau tak pernah baca Quran..  ayat larangan berbini lebih dari 4 tu lepas Nabi s.a.w. kawin 11.  Kemudian terjadi persoalan samada nabi kena ceraikan atau tidak.  Kau baca la Quran tu semua dah diceritakan la dalam bab yang sama.  kan ke Allah tak bagi Nabi ceraikan isteri-isteri dia.

dah jahil nak debat pulak.

Reply  ibnur

bukan ko yg start PA dulu ke??
muaythaiko Post at 17-1-2011 22:52

Dah habis modal ke?

Reply 122# ibnur

very the contradict ye alll.

Reply 126# ibnur

Allah tak bagi ke???
9 ke 11 ke. maksud posting aku ialah. kenapa hanya nabi saja yg banyak bini time tu???

Reply  ibnur

kaki belit le ko ni. islamik ke camni. maksud aku ialah kalo org yg dah murtad ...
muaythaiko Post at 17-1-2011 22:34

Kau ni susah betul la nak faham.  cuba la baca 7anan kata tu.  baik jadi wahabi, tak yah nak translate memacam sampai termurtad.  kau debat atas direct translation tu dulu yob.  kalu tak tak ke mana soalan-soalan kau tu.

dah aku nak tido. esok nak bangun semayang subuh.