CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 66426|Reply: 607

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Post Last Edit by ibnur at 19-1-2011 16:08

seorang ustazah aku dulu pernah bagitau yg imam mahdi tak wajib dipercayai sebab takde dlm quran dan hadis. hanya salah seorang dari 4 imam besar yg bermimpi semua tu.

[Muaythaiko]: Berkenaan Hadith dan Al-Quran

seorang ustazah aku dulu pernah bagitau yg imam mahdi tak wajib dipercayai sebab takde dlm quran dan ...
muaythaiko Post at 11-1-2011 21:06

Jangan buat fitnah bohong dah.  Tau la, ugama engkau tu tak apa macam tu.

Reply 9# ibnur

ini ustazah sekolah aku dulu yg cerita. kalo dia silap aku pon silap. mmg aku dgr dari mulut ustazah sendiri

Reply  ibnur

ini ustazah sekolah aku dulu yg cerita. kalo dia silap aku pon silap. mmg aku  ...
muaythaiko Post at 11-1-2011 21:38

ustazah tauliah sendiri.  tak pun kau yang tauliahkan dia...  entah sama jer macam kau.

Reply 11# ibnur

ustazah sekolah menengah aku dulu wahai cik mod. nama dia ustazah hanizan. orang kelantan. grad UM ke ukm kalo xsilap

Reply  ibnur

ustazah sekolah menengah aku dulu wahai cik mod. nama dia ustazah hanizan. ora ...
muaythaiko Post at 12-1-2011 17:55

ate..mike caye ke ckp ustazah mike tu?...

Follow Us
Reply 13# naruto3484

ntahle, aku tak kisah pon percaya atau tidak. tapi yg pastinya benda ni keluar drpd mulut ustazah yg grad universiti yg keje sekolah kerajaan.

Reply  naruto3484

ntahle, aku tak kisah pon percaya atau tidak. tapi yg pastinya benda ni k ...
muaythaiko Post at 14-1-2011 17:47

Engkau ni bayak benar Ilmu Andaian.  Engkau entah dengar cerita angin mana pastu kau buat kesimpulan.  Nak layan kau ni sebenarnya buang masa.  Tapi ada masa orang-orang yang masih mencari ilmu ni kena diberitahu yang orang macam kau ni ada Ilmu Andaian.

Post Last Edit by muaythaiko at 15-1-2011 11:02

Reply 15# ibnur

ilmu andaian??? benda yg aku dgr drpd mulut ustzah sekolah aku sendiri ko kata andaian???
anyway aku nak tanya ckit. kenapa ko takut sgt kalo org cakap benda yg dictated islam dlm ni. kalo islam ni agama yg benar, takde ape yg ko perlu takutkan. kenapa islam halang free speech. kenapa islam halang penganutnya drpd berfikir yg mana org islam hanya boleh menerima tapi jgn berfikir dan menentang??

cuba ko tgk board agama lain. semua OK ajer. org islam kita yg masuk sana buat kacau.
aku cabar engkau lerr supaya wujudkan satu ruang utk aku bertanya soklan2 berkenaan islam kat cni. kalo aku dapat jawapan yg tepat. aku akan kembali kepada akidah islam.

Reply  ibnur

ilmu andaian??? benda yg aku dgr drpd mulut ustzah sekolah aku sendiri ko kata ...
muaythaiko Post at 15-1-2011 11:01

Engkau tak pernah minta jawapan.  Engkau beri soalan pastu kau jawab sendiri guna andaian kau.  Pastu kau lawan cakap bila orang bercakap macam ler yang kau cakap saja yang betul.  Tu pasal aku kata buang masa layang orang macam kau.  Orang yang nak tahu jawapan tak jadi berdebat.  Kau nak balik semula ke aqidah Islam ke atau apa, itu tak akan jadi kalau hanya debat di forum.  Hidayah tu dari Allah.  Kalau orangpilih gelap maka Allah akan beri gelap.

Reply 17# ibnur

ooooo so maknanya dlm islam kita tak perlu berfikir dan bertanya untuk cari kebenaran??? camtu ke??? hanya tunggu segala2nya dtg dari Allah???
   ok kalo camtu aku nak tanya ko satu soklan dan ko jawab. boleh???

Reply  ibnur

ooooo so maknanya dlm islam kita tak perlu berfikir dan bertanya untuk cari ke ...
muaythaiko Post at 15-1-2011 11:39

Kan aku dah kata....  kau memandai jer buat andaian dalam Islam tak leh berfikir.  Padahal kau tu tengah berfikir.  Yang aku kata, kau punya perangai yang asyik macam betul jer.  sesikit nak debat.  Tak ada hujah fakta pun nak debat, pakai hujah lojik akal kau jer.

Ni aku balik ke cerita Imam Mahdi tu.  Riwayat berkenaan imam mahdi ni tiada dalam hadith sahih.  Cuma yang dhaif atau lemah sahaja.  Kau cari dalam Bukhari dan Musli memang tak ada.  sekiranya seseorang tu nak fikir Imam Mahdi ni macamana, maka tak menggugat aqidah dia.  Jadi orang yang cakap kata Imam Mahdi tu mimpi imam, boleh lantak dia.  Tak ubah aqidah dia pun (kalau dia mazhab ahli sunnah ler).  lain kalau syiah.  Jadi, tu pasal aku rasa tak ada apa isu yang perlu aku layan dengan masaalah kau dakwa pasal ustazah tu.  Tapi nampaknya kau punya pengetahuan sangat cetek pasala imam mahdi pastu kau nak paksa kita orang pikir macam orang yang kau dakwa sebagai ustazah tu.

(Muaythaiko): Berkenaan Hadith

Post Last Edit by ibnur at 16-1-2011 14:13

Reply 19# ibnur

Kan aku dah kata....  kau memandai jer buat andaian dalam Islam tak leh berfikir.  Padahal kau tu tengah berfikir.  Yang aku kata, kau punya perangai yang asyik macam betul jer.  sesikit nak debat.  Tak ada hujah fakta pun nak debat, pakai hujah lojik akal kau jer.

so ko sendiri yg tolak logik akal kan??? so tu lebih kurang le maknanya dgn jgn berfikir. segala2 dlm dunia ni made possible dgn logik akal. ko hanya nak terima fakta drpd quran dan hadis yg hanya dipercayai oleh muslim. takkan kalo ko berdebat dgn non muslim ko nak suruh depa percaya ayat quran bulat2 jugak???

kalo aku nak ambik kira logik akal, semayang lima waktu pon tak logik. contoh doktor buat pembedahan. katakan doktor buat surgery. start pukul 12 habis pukul 5 contoh. kan miss solat zohor. mana boleh doktor tu nak stop sekejap pegi semayang. nak semayang pakai isyarat pon takleh. konsentrasi kena tinggi. boleh ke tgh concentrate nak bedah pesakit dlm masa tu jugak nak semayang??? mana boleh kan.
sama gak waktu semayang. dari subuh sampai isyak. kita dimesia ni OK le. subuh bangun pukul 6 isyak habis pukul 9. tapi cuba ko duduk obersi waktu summer.UK contohnya. isyak pukul 12. subuh pukul 4 pagi. berapa jam sgt ko dapat tidur???

takpon manusia yg duduk dekat dgn artik. northern canada takpun northern scandinavia yg 6 bulan malam 6 bulan siang. camne nak tentukan waktu semayang tu??? ade ke quran atau hadis sebut pasal ni. nak kena buat fatwa pulak ke??? nabi muhammad tak tau ke yg wujud tempat yg 6 bulan malam 6 bulan siang.??

Reply 19# ibnur

so betullah ustazah aku cakap yg imam mahdi takde sebut dlm hadis tak pun quran. yg ko beria-ria bangkang aku kenapa??
anyway aku nak mintak kebenaran kat ko ni utk aku nak bertanya kepada muslim ttg kepincangan dlm islam dan quran, mungkin mereka ada jawapan. ko berani terima cabaran aku ke??? sebab kalo ko yakin 100% yg quran tu mukjizat nabi. ape ko nak takutkan, betul???

Nampak dah kau punya kekurangan ilmu dalam hukum feqah.  Hadith sahih yang digunakan untuk dijadikan dali solat di kutub utara dan selatan ada, tapi kau memilih guna akal lojik kau yang tak cukup ilmu.  Ini termasuk dalil untuk solay jama', kau pun tak tahu wujud agaknya.

Reply 22# ibnur

berikan hadis sahih itu disini.

Reply  ibnur

so betullah ustazah aku cakap yg imam mahdi takde sebut dlm hadis tak pun qura ...
muaythaiko Post at 16-1-2011 12:46

orang yang kau dakwa ustazah tu salah.  Imam Mahadi ada disebut dalam hadith dhaif atau hadith lemah.  Dan dia salah sebab  ia bukan mimpi imam mazhab.  Hujah kau yang ni dah lama KO.

Reply 24# ibnur

hadith kalau dah daif boleh terima jugak ke???

Reply  ibnur

so betullah ustazah aku cakap yg imam mahdi takde sebut dlm hadis tak pun qura ...
muaythaiko Post at 16-1-2011 12:46

Kau tanya dalam thread lain.  Tapi kalau thread tu sama redundant untuk RSF, aku akan pindahkan ke RSF atau aku akan close kan sahaja.  Maksud aku, kalau kau bertanya sekadar perbincangan, okay.  Tapi kalau jadi macam masing masing punya pendapat saja betul dan orang lain tak betul, tu la masanya aku close atau hantar RSF.

Reply  ibnur

berikan hadis sahih itu disini.
muaythaiko Post at 16-1-2011 12:49

Insha Allah.
Nanti aku splitkan thread sebab dah off topik.  Kemudian aku bagi hadith-hadith berkenaan.