CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Reply  cilijeruk

u are free to believe in anything u want. but there is a difference betwee ...
muaythaiko Post at 3-2-2011 13:05

memula aku nak sampuk yang ni dulu.  Aku tengok asalnya bod ni kita orang bincang sama muslim tetiba kau datang 'rubbing you nosy fahaman murtad'.  Jadi, ke2-2 thread perbincangan di bod ni sebenarnya hasil dari kesibukan kau.

Reply  ibnur
first off. aku bukan puja bomoh. cuma aku buat perbandingan yg org boleh berima ...
muaythaiko Post at 3-2-2011 12:15

Siapa kata kau puja bomoh.  Aku kata contoh kau bawa tu sebenarnya tak boleh nak jadi contoh sini sebab kita orang pun tak percaya dukun dan bomoh.  Kecuali sekiranya ada doa-doa dari ayat shifa' itu adalah satu cara bertawakal.  Tak pernah orang Islam suruh tinggalkan apa-apa jenis perubatan yang tidak khurafat.  Sila tukar contoh.

Lain-lain yangh kau cakap tu sebenarnya aku dan ramai lagi dah jawab.  Yang pakling tak payah jawab ialah apa kerja Nabi s.a.w. tu aku rasa jawapan senang.  Jadi buang masa nak jawab sebab kalau jawab pun tak bawa signifikan.  Lain-lain macam jumlah isteri, kawin budak, kawin janda semua dah dijawab di bod sebelah.  Tapi kau pilih untuk melihat dia dari kefahaman sekular dan kafir harbi yang mana banyak twisiting.  Jadi aku biarkan saja persoalan persoalan tu sebab yang penting sekarang ni bukan itu semua.  Yang penting ialah asasnya iaitu aqidah yang perlu kita debat sekarang ni.

Persoalannya sekarang ni, ada tak kau percaya tuhan wujud walau sekelumit dihati kau?  Kalau kau percaya walau sekelumit, apakah yang kau buat sekarang ni berkenaan kepercayaan yang tuhan wujud?  Aku bukan cakap pasal tuhan mana lagi, aku hanya maksudkan Supreme Being as general term.

Reply 182# ibnur

aku bukan melihat drpd pandangan kafir. tapi dari pandangan manusia yg berakal. bukan manusia yg mabuk dgn iman yg tak terbukti kebenarannya. sekali lagi its not about faith, its about proof.
    korang tak rasa suspicious ke yg nabi mula mengumpul isteri selepas dia mengaku menjadi rasul dan mula ada pengaruh???? kalo tak rasa apa2 maka shame on you. dan status pekerjaan dia utk tampung anak bini yg ramai tu tak diketahui.

berimanlah dgn sesuatu benda yg terbukti kebenarannya. kalo beriman buta2 camtu aje maka senang2 ajele kena tipu.

Reply 181# ibnur

sukati ko ler nak kata aku sibuk pon, mmg pon aku penyibuk. saja je aku nak tengok reaksi korang apabila berdebat. dan nampak gayanya takde satu pon hujah aku dapat dipatahkan dgn logik. semuanya setakat ini berasaskan religious superstition sahaja.
   aku baru teringat. sebagai bekas peminat setia jejak rasul. ada makam nabi2 tertentu yg lebih drpd satu. ada yg sampai 3. mana satu yg betul aku pon tak tau.

Reply 152# zippelius

tengok dari avatar mcm pernah aku liat tapi dimana ya?...woo...kalu xsilap teman M5 ni...!!!!sudah tukar nama ka?

Reply 155# naruto3484

mike kalu nk cari ilmu first skali nk la beradab ngan ilmu tu..soalan mike nie teman tgk cam nk menguji..mike tanye sape tuhan teman???..nape mike tanye rope itu???..bg jawapan soalan mike mike tu cer mike renung balik kalimah syahadah tu..mike dpt la jawapannye di situ..

org yg nanye mike tu memang itu kejanya'.dia nak nguji mike je tu'....sebab dia rasa dia dah hebat sgt,dia rasa dia byk ilmu ...nengok avatar dia pun teman dah tau...

Follow Us
Reply  zippelius

tengok dari avatar mcm pernah aku liat tapi dimana ya?...woo...kalu xsilap tema ...
fathan Post at 4-2-2011 22:28

fathan rindu ka sama dia?  

Post Last Edit by ibnur at 5-2-2011 11:05
Reply  ibnur

aku bukan melihat drpd pandangan kafir. tapi dari pandangan manusia yg berakal ...
muaythaiko Post at 4-2-2011 20:21

Maksud kafir tu engkar.  Tak ada beza pandangan kau dengan pandangan orang kafir yang lain.  Semua mengaku berakal.  Orang keristian pun kau boleh kata berakal very intelligent tapi dia orang sembah manusia.

Aku tak suspicous bila nabi s.a.w. berkahwin lebih dari satu tapi kau lupa yang itu 13 tahun selepas menjadi Nabi.  Kau pun banyak salah fakta tapi kau masih guna fakta salah contoh kau kata nabi sudah ada banyak bini tapi masih kawin dengan budak 9 tahun.  Padahal ini dah terangan salah sebab Siti Khadijah wafat semasa Nabi di Makkah.  Itu baru satu contoh yang fakta kau salah.  Ada banyak lagi dan termasuk yang kau abaikan.  Contoh aku tanya kenapa Aisha dibenarkan oleh Nabi s.a.w. untuk berperang sedangkan lelaki berusia bawah 15 tahun tak dibenarkan?  Ini boleh la aku kategori soalan maut yang kau tak dapat jawab.  Tapi tak apa, aku akan bersabar sampai kau ada jawapan-jawapan yang logical, bukan jawapan raja lawak.

Banyak lagi persoalan yang kau accept tapi kemudian kau pusing balik kata suspicious.  Contoh satu dah diberi 2 contoh sahabat nabi s.a.w. yang kahwin dengan perempuan bawah umur.  Juga aku dah buktikan bahawa umur perempuan kawin semasa zaman silam bukan ada had.  Ini raja kafir pun buat sama.  Tapi kau dengan sombong masih tak tahu beza zaman dulu dengan zaman sekarang.  Padahal zaman sekarang pun masih berlaku, bukan di Malaysia tapi di Eropah sendiri.  Aku dah tunjuk fakta dah pasal ni di bod sebelah.

Sekarang balik kepada persoalan aku yang kau masih mengelak nak jawab.  Jadi aku skip satu step dan aku bagi 2 pilihan soalan.

1.  Kalau tuhan tak wujud, apakah tujuan kau hidup di dunia?  Apakah kau yakin lepas kau mati tiada apa-apa akan terjadi dan kau jadi tanah?  Kalau begitu, bolehkah kami bakar saja mayat kau?  (3 soalan)

2.  Sekiranya kau yakin bahawa tuhan wujud tetapi tak ada keyakinan tuhan versi kepercayaan mana yang benar, adakah kau yakin kau akan selamat lepas mati nanti tak ada apa-apa akan dilakukan oleh tuhan berkenaan ke atas kau?  Sebab kau nampaknya tidak mengikut mana-mana perintah tuhan yang disebutkan dalam mana-mana ugama. (1 soalan).

Sila jawab salah satu soalan (1 atau 2).  kalau nak jawab 2-2 boleh juga nanti aku nak tengok apa jawapan kalau jawab 2-2.

Reply  ibnur

sukati ko ler nak kata aku sibuk pon, mmg pon aku penyibuk. saja je aku nak te ...
muaythaiko Post at 4-2-2011 20:34

Siapa suruh kau pikir mana betul atau tidak makam Nabi?  Sekarang suruh kau jawab tuhan wujud atau tidak pun kau masih tak mampu nak jawab.  Benda kecik nak pikir, benda asas yang utama tak nak jawab.

Please note...  thread ni perbincangan ni fokus pada persoalan muay.  Kalau orang lain nak create issue sampingan, sila buka thread lain.  Supaya tak mengganggu kesinambungan posting.

Siapa suruh kau pikir mana betul atau tidak makam Nabi?  Sekarang suruh kau jawab tuhan wujud at ...
ibnur Post at 5-2-2011 11:03

benda asas yg utama yg patut ko jawab ialah akan kebenaran aqidah dan iman yg ko anuti. itu yg paling utama. soklannya ialah.
bagaimana ko boleh percaya membabi buta ajaran yg dibawa 1400 tahun dahulu tanpa usul periksa. tuhan yg ko sembah mmg tak nampak, nabi yg ko puja ko sendiri tak kenal. kehidupannya peribadinya dicurigai. dan yg paling penting ialah ajaran yg dibawaknya pada hari ni membawak banyak masalah pada dunia, melaksanakan undang2 yg karut dan terbukti melahirkan umat yg lembab. tgk le semua negara islam. semuanya bermasalah dan mundur. saudi arabia tu nasib baik ada minyak aje. malaysia ni pon sebab banyak cina yg tolong naikkan ekonomi dan jugak islam dimalaysia tak ekstrem mcm di middle east. umat islam harini menumpang senang hasil usaha barat. hasil usaha org kapir yg korang benci.

pasal makam nabi tu sebagai selingan aje. menunjukkan banyak contradiction dan overlapping dalam sejarah nabi2. sampaikan ada satu nabi tu sampai 3 makam dia. tapi aku tak ingat nama dia. bak kata nabil lu pikir le sendiri....

Reply 188# ibnur

Maksud kafir tu engkar.  Tak ada beza pandangan kau dengan pandangan orang kafir yang lain.  Semua mengaku berakal.  Orang keristian pun kau boleh kata berakal very intelligent tapi dia orang sembah manusia.

Aku tak suspicous bila nabi s.a.w. berkahwin lebih dari satu tapi kau lupa yang itu 13 tahun selepas menjadi Nabi.  Kau pun banyak salah fakta tapi kau masih guna fakta salah contoh kau kata nabi sudah ada banyak bini tapi masih kawin dengan budak 9 tahun.  Padahal ini dah terangan salah sebab Siti Khadijah wafat semasa Nabi di Makkah.  Itu baru satu contoh yang fakta kau salah.  Ada banyak lagi dan termasuk yang kau abaikan.  Contoh aku tanya kenapa Aisha dibenarkan oleh Nabi s.a.w. untuk berperang sedangkan lelaki berusia bawah 15 tahun tak dibenarkan?  Ini boleh la aku kategori soalan maut yang kau tak dapat jawab.  Tapi tak apa, aku akan bersabar sampai kau ada jawapan-jawapan yang logical, bukan jawapan raja lawak.

Banyak lagi persoalan yang kau accept tapi kemudian kau pusing balik kata suspicious.  Contoh satu dah diberi 2 contoh sahabat nabi s.a.w. yang kahwin dengan perempuan bawah umur.  Juga aku dah buktikan bahawa umur perempuan kawin semasa zaman silam bukan ada had.  Ini raja kafir pun buat sama.  Tapi kau dengan sombong masih tak tahu beza zaman dulu dengan zaman sekarang.  Padahal zaman sekarang pun masih berlaku, bukan di Malaysia tapi di Eropah sendiri.  Aku dah tunjuk fakta dah pasal ni di bod sebelah.

ko tak suspicious maka shame on you. mungkin aku ada silap fakta ckit2. so im sorry. tapi fact yg betul ialah nabi mula kumpul isteri setelah ada pengaruh dan selepas berjawatan rasul. well muslim isnt that suspicious enough for you??? if not then shame on you....

pasal kawin kanak2 tu. aku nak tanya ckit. lelaki dewasa yg normal takkan bernafsu dgn kanak2. hanya yg ada mental disorder iaitu pedophillia sahaja akan buat camtu. persoalan aku ialah. adakah manusia 1400 tahun dahulu mmg normal kecenderungan seksnya utk bernafsu dgn kanak2 perempuan????

Adakah lelaki zaman dulu mmg normal utk bernafsu dgn kanak2 ???????

even kalo budaya zaman dulu kawin dgn kanak2 is OK. nabi muhammad sepatutnya tau yg perbuatan dia akan dipersoalkan dimasa akan datang. thus akan mendatangkan fitnah. dia sepatutnya refrain diri dia drpd melakukan perbuatan itu. bukan dia sendiri ikut budaya jahiliyah zaman dulu. ko setuju atau tak wahai ibnur???

tapi dalam kes ni nabi yg mintak kawin dgn aisyah walaupon abu bakr keberatan pada mulanya. tapi nabi mengatakan halal aisyah baginya.???????

lagipon takde pompuan lain ke nak kawin????

Reply 188# ibnur

1.  Kalau tuhan tak wujud, apakah tujuan kau hidup di dunia?  Apakah kau yakin lepas kau mati tiada apa-apa akan terjadi dan kau jadi tanah?  Kalau begitu, bolehkah kami bakar saja mayat kau?  (3 soalan)

2.  Sekiranya kau yakin bahawa tuhan wujud tetapi tak ada keyakinan tuhan versi kepercayaan mana yang benar, adakah kau yakin kau akan selamat lepas mati nanti tak ada apa-apa akan dilakukan oleh tuhan berkenaan ke atas kau?  Sebab kau nampaknya tidak mengikut mana-mana perintah tuhan yang disebutkan dalam mana-mana ugama. (1 soalan).

1. tujuan???? ko ada apply ke utk hidup kat dunia ni???? lepas aku mati entah aku pon tak tau. cuma aku yakin tuhan yg mengaku maha adil takkan ciptakan org kafir utk dimasukkan kedalam neraka.

2. itu masih lagi dalam kajian. rilek dulu. tuhan yg maha adil dan maha berkuasa takkan halang manusia berfikir dgn otak yg dia sendiri bagi.

fathan rindu ka sama dia?
zippelius Post at 4-2-2011 23:47

rindu tu idakle...tapi teman ngan kengkawan dah lama nunggu jawapan utk tread tentang kurafat guna garam tuh!...bnyk dia blum jawab lagi tuh'....

Reply 193# muaythaiko

bahlul takde otak. tuhan ada ka takda bagi ko sebenarnye?

Reply  ibnur

sukati ko ler nak kata aku sibuk pon, mmg pon aku penyibuk. saja je aku nak te ...
muaythaiko Post at 4-2-2011 20:34

kalo betoler miker nih peminat jejak rasul ada soklan cepuk gangsa tuk miker jawab :- mengapa Nabi Muhammad saje yang guna SAW yg lain-lain tuh A.S why?

1. tujuan???? ko ada apply ke utk hidup kat dunia ni???? lepas aku mati entah aku pon tak tau. cuma aku yakin tuhan yg mengaku maha adil takkan ciptakan org kafir utk dimasukkan kedalam neraka.

2. itu masih lagi dalam kajian. rilek dulu. tuhan yg maha adil dan maha berkuasa takkan halang manusia berfikir dgn otak yg dia sendiri bagi.
muaythaiko Post at 5-2-2011 12:43

ok lerr disbbkn miker dh tanya tuh terpaksa laa...aku jawab tapi sebelum itu aku ajukan soklan ckit mengapa seseorg itu dimasukan kedlm surga...cuba miker bagitau aku dlu...mengapa deme bole menikmati surga Allah Ta'ala...

Post Last Edit by naruto3484 at 6-2-2011 22:17
Reply  ibnur

ko tak suspicious maka shame on you. mungkin aku ada silap fakta ckit2. so im sor ...
muaythaiko Post at 5-2-2011 12:36

mane mike dpt fakta nie???..mike jgn nk tuduh2 je yg Saidina Abu Bakar keberatan memberi anaknye Siti Aisyah bernikah ngan Rasullullah..mike tau x..Rasullullah x sentuh pun Siti Aisyah..Siti Aisyah tu dare g..kalu dpt kat mike belum mlm pertame dah tentu mike sondol punye..

Reply 198# naruto3484

ingat teman ni pedophile ke nak projek dgn budak 6 tahun???? sorry ckit wehhh
hadis sahih bukhari pasal tu aku dah tepek dekat board lagi satu tu. pasai pickup mike ni slow macam kete waksegan. maka dipersilakan korek balik.

Reply  zippelius

tengok dari avatar mcm pernah aku liat tapi dimana ya?...woo...kalu xsilap tema ...
fathan Post at 4-2-2011 22:28

terime kasih sedare fathan..pas nie teman akan lebih berhati-hati...