CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Reply  jesse_labu

soklan ko ni menampakkan yg ko tak paham pendirian aku.
muaythaiko Post at 20-4-2011 00:06

00ooo yeke ok lani hg citer pendirian hg dulu....aku dengor dan cuba paham..

pastu jgn lupa plaks cuba jwb soklan aku nih.....menantimu dgn penuh minat..

Reply  Acong

aku tak tolak kewujudan tuhan 100%. cuma aku tolak kewujudan Allah 100%. so Al ...
muaythaiko Post at 18-4-2011 07:58
adakah ros akan hilang wanginya jika dipanggil dgn nama lain?

Reply 482# Acong

Hmmmm…cakap pasal avatar ku ke…

bagi aku kegagalan ibnur utk membuktikan kewujudan Allah ialah bukti yg agama islam ni sama aje dong ...
muaythaiko Post at 20-4-2011 00:14

Memang lidah biawak bercabang.  Kau pun agaknya tak faham apa yang kau tulis tu.  Cuba kau faham bebetul apa yang kau tulis tu!!! Orang tak tau pendirian macamana jer tulis bunyi tu.  Bila orang lawan hujah kau, kau lompat sebelah pagar.

Reply  jesse_labu

Aku cuba sedaya upaya memahami mu..aku cuba dekati mu..jawab lah dulu soalan aku, apa yang menyebabkan kita manusia, haiwan dan tumbuhan serta kuman dalam otak hang dapat hidup?  

Reply  jesse_labu

pendirian ape???...pendirian yg terlompat-lompat tu ke???...

Follow Us
Reply 484# ibnur

cuba faham betul2 yer...
OK skang ni takde bukti pon yg tuhan tu wujud. dan tak boleh jugak nak dibuktikan yg tuhan mmg tak wujud. walaupon selepas berlakunya big bang alam bergerak mengikut hukumnya. tapi sebelum big bang no one knows. itulah dimana science meets theology.

maksudnya takde mana2 manusia pon yg boleh buktikan kewujudan tuhan dan ketidakwujudan tuhan. none.

so itulah yg aku pegang.

Reply  ibnur

cuba faham betul2 yer...
OK skang ni takde bukti pon yg tuhan tu wujud. dan t ...
muaythaiko Post at 20-4-2011 21:53

Itu jerr pegangan hg...jd nmpaknya hg nih memang pandai mengelak dr mejawab soklan..
atau hg nih nk lari dr kebenaran yg memang sudah menyerlah..?

Baik jom kita buat satu perjanjian aku boleh buktikan kewujudan Tuhan...tapi dgn syarat
hg mesti mengucap dua kalimah syahadah...serta merta mentaklifkan Agama Islam atas diri
rohani dan Jasmani...atau cuba jawab jer soklan yg aku bagi tu...

Reply  ibnur

see itu sahaja yg ko mampu. cuba cari kesalahan aku utk menampakkan yg ko masi ...
muaythaiko Post at 20-4-2011 00:03

aku dah cakap dah.  lidah biawak memang bercabang.  biawak tu ada la binatang kalau nak tengok ada di zoo.  dengan kau ni nak cari keslahan memang berlambak.  kejap 50-50 kejap lagi 100.....  ni dulu kau kata ni
aku secara terus terang mmg tak menolak kewujudan tuhan 100% cuma aku tolak kewujudan Allah swt 100%

kau pusing-pusing hujah, bila orang jalan ke depan kau pi U turn.

Kalau nak berdebat, tetap kan pendirian tu.  kalau tak orang hanya perlu tonjolkan kesalahan-kesalahan kau tu ajer.

nah cuba compare 2 statement ni!!!!

aku secara terus terang mmg tak menolak kewujudan tuhan 100%
OK skang ni takde bukti pon yg tuhan tu wujud.

perlu ke debat dengan orang akal macam ni?

Reply 490# ibnur

haa kantoi. ko ambik ayat aku yg sekerat. penjelasan selebihnya ko tak letak.
ko sanggup buat camtu utk menutup kemaluan diri sendiri. tapi takpe aku faham. aku maafkan ko. mungkin satu masa nanti ko akan faham.

Reply 489# ibnur

samada ko ada masalah memahami benda2 camtu ataupon saja2 buat tak faham.
maksudnya ialah aku tak menolak kewujudan tuhan 100%. maknanya aku tak menolak kewujudan tuhan sepenuhnya.

maknanya ada lagi percentage yg mana berkemungkinan tuhan tu wujud.

aku tau sebenarnya apa ko nak. ko nak aku ada satu pendirian yg mana ko boleh attack. sebab ko mmg tak mampu nak lawan segala hujah aku. so solutionnya ialah jawab soalan dgn attack. katakanlah aku ni kristian. sudah semestinya ko akan attack christianity utk coverup kelemahan ko, tanpa menjawab apa yg dipersoalkan. aku dah tgk banyak muslim gunakan keadah ni di alam maya ini. kerana sememangnya agama islam sgt lemah. hanya manusia yg jahil dan bodoh sahaja akan mempercayai islam.

sedangkan kalau betul islam ni agama tulen drpd tuhan yg maha bijaksana, takkan ada sebarang masalah dan kecacatan dlm agama itu. tapi apa yg aku nampak ialah islam adalah agama yg penuh kecacatan dan kelemahan.

contoh aku suruh ko buktikan kewujudan Allah. itu pon ko tak mampu buat. pelbagai syarat yg dikenakan utk nak jawab benda tu. padahal kalau Allah tu betul2 wujud dan islam agama yg serba lengkap sudah tentulah dgn mudah saja ko boleh buktikan benda tu. kalau ko boleh buat seorang atheist sejati dan tegar mengakui kewujudan Allah. maka sudah terbuktilah kebenaran islam itu. barulah ko boleh claim islam agama superior tinggi melebihi agama2 yg lain. ini apa yg aku nampak depa sembah patung batu, hang sembah dinding, punggung tok imam takpon kerusi meja
ini baru aku tanya ckit dah tergagap pastu saja nak melengah2kan utk cover malu. padahal takleh buat

satu lagi aku nak tanya.

kalau islam ni agama yg tulen drpd tuhan yg maha bijaksana. kenapa sebegitu mudah sekali utk seseorang itu disprove islam???

begitu mudah sekali utk cari defect dlm islam.

Reply 492# muaythaiko

ini baru aku tanya ckit dah tergagap

Ye ke?

satu lagi aku nak tanya.

kalau islam ni agama yg tulen drpd tuhan yg maha bijaksana. kenapa sebe ...
muaythaiko Post at 20-4-2011 23:27

Hg tak payah nk soal Agama org lain...dan xusah pusing-pusing, kalo tidak isu
ini tak akan selesai...tulih panjang-panjang buat semak page jerr buat apa...ayuh...
cuba selesaikan teka-teki tu...setiap persoalan hg dh byk dijawab...yg aku bagi tuh cuma
soklan tadika jerr....hg takut yerr...atau hg mmg penakut....

Reply 495# jesse_labu

soklan tadika jerr....hg takut yerr...atau hg mmg penakut....

Patut lar dia xjawab soalan darjah 3 aku, rupenye soalan tadika hang pon dia tak boleh jawab..mana punya mamat sindrom down nih?

Reply  jesse_labu

Patut lar dia xjawab soalan darjah 3 aku, rupenye soalan tadika hang pon d ...
baghal Post at 21-4-2011 00:52

Komen hg ni mmg bernas, aku suka sangat...aku rasa lerr mamat ni bkn setakat cacat pemikiran jerr
tp anggota pong sama..

maksudnya takde mana2 manusia pon yg boleh buktikan kewujudan tuhan dan ketidakwujudan tuhan. none.
so itulah yg aku pegang.

Sebab, ada sekor mamat tanya buddah pasai tu, Buddah tak kasi jawapan. Sebab dia sendiri tak sampai kat situ. Pas tu, dia sambungle. So mamat ini pun ikut cara Buddah.

Ok itu satu bab. Jadi Buddah atau penganut Buddah nak sorru kena mengemis kat kampong. Ok, taka pa. Jadi sedikit sedikit orang kampong taksoup dengan cara Buddah , semua join tak ada sekor yang tertinggal, termasuk, ayam, itek, lembu, kerbau. Complete membership. Eeek…masalah timbul, siapa nak kasi makan dari kampong tu. Yang paling dekat 100 batu melalui hutang belantara. Itu kampong, kalau satu Bandar, macam, tak huru hara  dibuat untuk United Nation, kena hantar bantuan makan. Baik punya tactic. Makan free. Cara terhormat rompak bantuan.

muay.....  aku rasa kau belum mengkaji keseluruhan agama-agama yang ada di atas muka bumi ini..... sebabnya sehingga setakat ini apa yang aku baca dari statement engkau hanya mempertikaikan "kewujudan ALLAH SWT" dan masiih tidak berpuas hati terhadap keterangan-keterangan mereka yang telah menerangkan kepada kamu dan tidakkah kamu juga ingin nak tahu bagaimana pula kewujudan tuhan-tuhan agama lainnya... jadinya aku nak bagitahu kamu satu cara untuk short-cut pencarian kamu iaitu dengan bertanya sendiri kepada Tuan yang ampunya Alam.... caranya aku rasa kamu sendiri pun tahu...///

Reply 499# MaxSteel

memang aku dlm proses belajar ttg agama2 lain dlm dunia ni. dan jugak aku telah mengkaji pasal islam dan akhirnya aku dapat kesimpulan yg islam ialah buatan manusia.