CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Reply  naruto3484

sebab aku dah nampak kesalahan dlm ajaran islam
muaythaiko Post at 18-1-2011 18:27

kau sebenarnya terpengaruh dan kau tak mampu untuk berfikir mencari jawapan. Akhirnya, murtad ler jawapan paling senang.  macam orang bermasaalah dan tak mampu nak fikir panjang lagi, last nya bunuh diri, selesai masaalah untuk dia.

Reply 39# ibnur

dulu pon aku kalo baca cerita2 pasal org murtad ni contoh lina joy, mama murtad. aku akan rasa mereka ni bodoh, jijik dan bangang nak mampus. sebab dulu aku pon sebahagian daripada korang jugak. subjek pendidikan islam antara subjek faveret aku. aku dapat A subjek agama dlm pmr dan spm. dulu aku suka dgr ceramah agama. antara pencramah faveret ialah ismail kamus, shamsuri ahmad, azhar idrus.
   tapi setelah aku merantau kebeberapa tpt dlm dunia ni. dan aku mula melihat perkembangan dunia islam diluar malaysia. baru aku boleh ternampak ada something wrong dlm islam ni. aku buat kajian dan akhirnya aku buat kesimpulannya yg islam is hoax. it is not a religion from god. one of the big question that puzzled me about the authenticity of islam as a true way of life is that why does all the prophet that claim by muhammad to be the messenger of god only exist from the arab land and the nearby vicinity?????

some muslim answer that question by saying that arab is barbaric, mean and evil. so they need guidance. well.... even if arab is the only evil people in the world. doesnt allah want to spread his religion around the world??? by saying that islam only descended in arab because they are evil. its like saying that only evil people needs to be a muslim.

islam would be more realistic in the eyes of the kuffar if there is any other messenger from other continent.

Reply  ibnur

dulu pon aku kalo baca cerita2 pasal org murtad ni contoh lina joy, mama murta ...
muaythaiko Post at 18-1-2011 22:07

kau masih tak cukup ilmu.  nabi-nabi dalam quran namanya disebut 25 orang sahaja.  dalam surah yasin ada sebut nabi yang namanya tak diberitahu.  ada lagi lain.  yang kau baca nama-nama tu sebab dari keturunan nabi ibrahim la.  bangsa lain pun ada nabi tapi tak disebut nama.  kau banyak sangat assumption.  belajar agama sampai tingkatan 5 pastu nak pikir sampai tak boleh nak pikir.

Reply 41# ibnur

ade dapat trace ke mana2 rasul diluar tanah arab, argentina ke ataupon rusia ataupon tanah melayu??? ada ke???
quran pon takde sebut. sejarah manusia pon takde sebut.

Reply 38# ibnur

so ayat tiada paksaan dlm beragama tu mmg takleh pakai le kalo camtu.

Reply  ibnur

ade dapat trace ke mana2 rasul diluar tanah arab, argentina ke ataupon rusia a ...
muaythaiko Post at 18-1-2011 22:15

Nabi adalah orang yang mendapat wahyu.  Rasul pula ialah yang menyampaikan.
cuba buktikan ini bukan di luar tanah arab....  

Ayat [84] Sesungguhnya Kami telah memberikan kepadanya kekuasaan memerintah di bumi dan Kami beri kepadanya jalan bagi menjayakan tiap-tiap sesuatu yang diperlukannya.

Ayat [85] Lalu dia menurut jalan (yang menyampaikan maksudnya).

Ayat [86] Sehingga apabila dia sampai ke daerah matahari terbenam, dia mendapatinya terbenam di sebuah mata air yang hitam berlumpur dan dia dapati di sisinya satu kaum (yang kufur ingkar). Kami berfirman (dengan mengilhamkan kepadanya): Wahai Zulkarnain! Pilihlah samada engkau hendak menyeksa mereka atau engkau bertindak secara baik terhadap mereka.

Follow Us
Reply  ibnur

so ayat tiada paksaan dlm beragama tu mmg takleh pakai le kalo camtu.
muaythaiko Post at 18-1-2011 22:23

kan dah diterangkan ayat tiada paksaan tu hanya untuk orang kafir tak perlu ikut cara Islam dan tak dipaksa masuk Islam.

Ada faham tak?  Kalau tak faham, memang buang karan jer cakap dengan kau.

Reply  naruto3484

sebab aku dah nampak kesalahan dlm ajaran islam
muaythaiko Post at 18-1-2011 18:27

mike tu yg salah..salah dlm memahami islam...

Reply  naruto3484

tu yg jadi bercanggah tu. kata takde paksaan. kalo islam tu agama yg bena ...
muaythaiko Post at 18-1-2011 18:26

nape mike tanye?..tu la..teman kate mike beruk..mike x leh terime..x kan la kite org nk semua org jd beruk cam mike..mike kalu nk jd beruk jd la..jgn nk sebarkan pahaman beruk mike kat sini...

Reply  ibnur

dulu pon aku kalo baca cerita2 pasal org murtad ni contoh lina joy, mama murta ...
muaythaiko Post at 18-1-2011 22:07

nie alasan mike keluar islam?mmg alasan bangang tul..kalu mike nk tau semua manusia kat dlm dunia need guidance seperti yg mike ckp tu..cam agame buddha  dibawa oleh siddartha gautama buddha..cam agame kristian dibawa oleh jesus christ(dlm islam Nabi Isa)..agame yahudi dibawa oleh mosses(dlm islam Nabi Musa)...ate..nape mike x kate je semua manusia nie barbaric,mean and evil?..mike cume kate islam je yg cam tu..

Reply  ibnur

ok baik. bagi aku penggunaan hadis itu hanya satu kebetulan sahaja. sepatutnya ...
muaythaiko Post at 16-1-2011 20:47

dah x nak argue pape lagi ke muaythaiko? nak sgt ikut logik akal..huhu....berdoalah semoga ko ni tidak terus berada dlm keadaan tu dan diberi hidayah oleh Allah..amin aku pernah dok oversea...summer..maghrib kul 8 lebih...pukul 2 lbh pg dh masuk subuh...x de masalah pon...time tu jd student..study la sampai subuh pastu lps solat..tdo la blk..atau tdo la b4 tu..then bgn la smyg subuh..x de mslh pon..in fact aku duk kt negara yg mmg sikit sgt org islam..x de azan2 nk kejutkn kitorg yg islam ni bgn smyg...pakai alarm kt fon je..x de pon mslh x cukup tido ke ape..ok je...kalau dh ikhlas nk jlnkn tggjwb pada Allah..x de sbb ( yg sengaja dibuat2) utk menghalang kita dr menunaikan tggjwb...
kdg2 mls gk nk layan org yg byk tanye ni.. hahahha...

Reply 46# ibnur

itu aku tau. cuma persoalan aku skang ni mmg tak wujud pon rasul dibenua lain selain tanah arab. Allah berkuasa dekat tanah arab aje yerrrrrr

Reply 47# ibnur

so islam ni ibarat mousetrap. sekali ko dah masuk ko takleh keluar. camtu ler kot maksudnya tiada paksaan dalam beragamatuhan yg maha mengasihi, maha melihat maha mendengar dan maha hebat segala2nya sehingga tidak bergerak sebutir zarah pon tanpa arahannya tak mampu utk mengawal hati manusia utk beriman kepadanya sehingga mengarahkan org yg meninggalkan agamanya dibunuh kerana khuatir pahaman itu merebak. so ridiculous

Reply 51# habibi165

sebab ko student. belum ada family lagi. belum penat bekerja lagi. so rasa mcm takde pape larr.

Reply 46# ib ...
muaythaiko Post at 19-1-2011 09:45

Tau apa? Dah tau tapi ada persoalan. Lawak la engkau punya statement. Engkau tu assume jer tak ada rasul selain bangsa arab. itupun kalau kau anggap yahudi tu sama bangsa arab.

Engkau confirm ke Nabi Adam dan Nuh tu bangsa Arab? Ada tulis tak dalam Quran? Sila kemukakan ayat Quran yang kata adam, idris dan nuh tu orang arab dari arab.

(posted by mobile)

Reply 51# ha ...
muaythaiko Post at 19-1-2011 11:17

Engkau ni macam ada masaalah jer. Aku harap masaalah tu lah yang sebenarnya mendorong kau murtad. sebab kalau masaalah pendorongnya, maka adala penyelesaiannya. Setiap perkara Allah yang tentukan, setiap masaalah juga dari Allah  dan dari Allah juga ada solution. Cuma kau perlu usaha jer.  Kau baca dan cari ler dalam quran Allah kata kalau Allah mahu, Allah boleh buat semua orang sebagai Islam, tapi Allah tak buat macam tu, sebab apa? Sebabnya ada dalam sambungan ayat tu.

(posted by mobile)

Reply 55# ibnur

ko confirm ke yg nabi nuh bukan arab?? dan setakat ni takde lagi mana2 catatan sejarah yg membuktikan ada prophet yg diturunkan jauh dari tanah arab yg bawak ajaran tauhid yg sama mcm muhammad. takde lagi weehhhh. so itu bukan assumption. itu fact.

Reply  ibnur

ko confirm ke yg nabi nuh bukan arab?? dan setakat ni takde lagi mana2 catatan ...
muaythaiko Post at 20-1-2011 00:46

Tak tulis tak semestinya confirm tak ada.  Jelas tak ada mana tulisan boleh confirm nabi adam, idris dan nuh adalah orang arab.  Nabi Adam pun kau tak boleh confirm dari mana.  Kemungkinan besar kalau ikut DNA, Manusia pertama dari benua Afrika.  Oleh tu, Nabi Adam kemungkinan besar adalah orang Negro.  Kita orang Islam tak kisah pun kita keturunan Negro.  Tapi kot kau macam pemikiran Mat Saleh aryan mungkin ada masaalah besar.

Reply  habibi165

sebab ko student. belum ada family lagi. belum penat bekerja lagi. so rasa ...
muaythaiko Post at 19-1-2011 19:17

Kau kira ada famili tanggungjawab semua dah problem besar?  Kau ingat aku ni macamana?  Aku dah pernah kerja kat tempat jin bertendang okay jer.  Macam korang mungkin kerja tempat glamer kat Europe, tapi kau pernah kerja kat gurun Sahara?  Pernah kerja kat tempat Malaria di Afrika?  Pernah tak kau berada di tempat yang makanan tak jadi masaalah, lembu, ayam, ikan semua cukup, tapi orang macam aku cuma boleh makan Nasi+jagung+carrot?

Masaalah kalau tak boleh selesai lebih bagus tok sah hadapi dunia sensorang.

Tak tulis tak semestinya confirm tak ada.  Jelas tak ada mana tulisan boleh confirm nabi adam, i ...
ibnur Post at 20-1-2011 15:00

tak tulis pon tak semestinya confirm ada. aku pon boleh pakai andaian camtu. cuma kita yg dah duduk diabad ke 21 ni. yg informasi dah dihujung jari. travel satu dari satu benua ke satu benua pon ambik masa berjam2 sahaja. bermacam kajian dan debate telah dibuat. takde wujud pon trace atau bukti seciput pon mengenai prophet yg bawak ajaran tauhid yg sama macam nabi muhammad from other parts of the world. mmg takde.   sama gak kalau adam dan hawa manusia pertama. camne boleh wujud manusia yg bermacam2 bangsa dan rupa serta warna kulit sedangkan kita semua berasal drpd satu keturunan.
   sama gak kalo bahasa arab bahasa syurga dan bahasa langit. sudah tentulah adam akan bawak turun bahasa arab jugak. sudah tentulah semua bahasa didunia ini ada hubungkait dgn bahasa arab. skang ni bahasa tamil, jepun, korea, mandarin tu jauh berbeza dari arab pon. family language yg sgt lain