CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

bagi je dia nie sebijik sedare ibnur..
naruto3484 Post at 25-1-2011 17:36

wokey...  ni kita bagi dia sebijik...
walaupun kununnya mukjizat nabi adam boleh bercakap 10 ribu bahasa.

fakta akai 2 kupang.  Mana fakta dia?  mana hadith yang cakap ni?  Nabi Muhammad ada bagi tau ke?   

haha terlayan pulak akai 2 kupang.

cis.. mana si muay ni. mana hujah budak ni. aku nak tgk dia nak jawab apa.

maksud aku takde ke prophet yg diturunkan dibenua lain yg menggunakan bahasa lain. muaythaiko Post at 21-1-2011 18:49

Mengikut teori la kan....  ini teori sahaja.  Sebagai selingan.  Sebab nak confirmkan tu susahla kan, tapi ikut ayat quran dalam surah AzZukhruf....  

[6] Dan (ingatlah), berapa banyak nabi-nabi yang kami telah utuskan kepada umat-umat yang terdahulu zamannya.
[7] Dan tidak ada seseorang Nabi pun yang datang kepada mereka, melainkan mereka mempersenda dan mengejek-ejeknya.
[8] Lalu Kami binasakan orang-orang yang lebih kekuatannya (dan lebih kejam serangannya) daripada mereka; dan telahpun disebutkan (berulang-ulang di dalam Al-Quran) tentang kisah-kisah dan misal perbandingan mengenai umat-umat yang telah lalu.

Semuanya jadi sosat.
Numerous other historical figures may rank as prophets, but debate and contention surround this matter. Such figures include:

Al Khidr
Daniel
Uzair
Dhul-Qarnayn
Alexander the Great of Macedon - Debated as 'Dhul-Qarnayn' by some
Cyrus the Great of Persia - Debated as 'Dhul-Qarnayn' by some
Isaiah
Jeremiah
Mani
Socrates
Krishna
Confucius
Gautama Buddha
Laozi
Zoroaster
Rama
Akhenaten
Muslims[which?] will argue that one cannot identify these personages as prophets for certain, since the Qur'an does not mention them by name. Those[who?] in favour of counting such men as prophets often argue[citation needed] that they came with the word of God, but that it later became corrupted[by whom?], which accounts for the differences between Islam and the various religions and philosophies associated with each man.

Aku teringat cerita Buddha tengah dok bawak pokok bo tetiba dapat entah apa ke benda tu.  

Kenapa tak ada lagi kitab depa....  dah pupus lah.  Kan dah ahli sejarah confirm zaman sebelum kurun 4 SM tak ada rekod penulisan.  Apa yang dia orang conteng ada la tertinggal kat dalam gua-gua tu.

SEtakat ini untuk waktu ini....  sila lah sambung debat.

Reply 103# ibnur

so inilah bapak segala andaian. agaknya mungkin sebab terdesak. tak pasal2 aje buddha, socrates bagai kena kaitkan dengan islam. kesian depa

Post Last Edit by ibnur at 26-1-2011 22:15
Reply  ibnur
   so inilah bapak segala andaian. agaknya mungkin sebab terdesak. tak pasal2 aje ...
muaythaiko Post at 26-1-2011 20:56

Itu boleh dikatakan andaian berfakta.  Socrates dikatakan tak menulis apa-apa, tapi Plato yang menulis ialah dailog Socrates dengan orang lain  Jadi tak ada apa-apa proof untuk ya atau tidak.  Ini komen orang putih kufar pasal Socrates, buddha, dan Zoroasther.
(1) They all preached against the corruption of contemporary religion. (2) They all perceived keenly the needs of their fellowmen. (3) They all were so gripped by personal convictions that they tried to transmit to others what they believed to be true, even though attempting this often aroused opposition and caused them to suffer. (4) Each man's deeds and words have attracted admirers and followers who have extended his impact over many continents and through many centuries.

Aku bukan kata depa tu nabi, aku nak tunjukkan teori kemungkinan-kemungkinan bahawa Nabi untuk setiap umat ada.

Okay, sekarang kita masuk prehistory.  6000 tahun lepas di Afrika orang dah amal agama vodun atau vodoo.  Apa agama tu percaya?
There are a number of points of similarity between Roman Catholicism and Vodun:

Both believe in a supreme being.
The Loa resemble Christian Saints, in that they were once people who led exceptional lives, and are usually given a single responsibility or special attribute.
Both believe in an afterlife.
Both have, as the centerpiece of some of their ceremonies, a ritual sacrifice and consumption of flesh and blood.
Both believe in the existence of invisible evil spirits or demons.
Followers of Vodun believe that each person has a met tet (master of the head) which corresponds to a Christian's patron saint.

Itu kafir yang tulis.  http://www.religioustolerance.org/voodoo.htm

Bagaimana orang Afrika tempat yang Nabi Ibrahim tak sampai boleh ada idea tentang satu kuasa besar?  Kalau macam tu, betul kata Allah dalam Al-Quran, nabi dulu dihantar kepada semua kaum, bila Nabi tu dah tak ada, semua jadi sesat balik.  Pastu hantar lagi nabi, hanta lagi, hantar lagi sampai Nabi Muhammad seal of the prophets.

Reply 105# ibnur

so mungkin2 tak pakai dekat cni. itu adalah andaian yg memang tak berasas. dan semua agama percaya tuhan mereka berkuasa besar. bukan islam saja yg macam tu. utk nak jawab benda ni ko kena bagi accurate description bukan lebih2 kurang atau dengan anggapan yg depa ni dah sesat kononnnya
so your post very2 irrelevant dan tak masuk akal.

Follow Us
Reply  ibnur

so mungkin2 tak pakai dekat cni. itu adalah andaian yg memang tak berasas. dan ...
muaythaiko Post at 26-1-2011 22:30

Soalan aku ni, aku nak tau jawapan kau macamana?  jawapan dari aku dah beri.  So kau pula?
Bagaimana orang Afrika tempat yang Nabi Ibrahim tak sampai boleh ada idea tentang satu kuasa besar?  Kalau macam tu, betul kata Allah dalam Al-Quran, nabi dulu dihantar kepada semua kaum, bila Nabi tu dah tak ada, semua jadi sesat balik.  Pastu hantar lagi nabi, hanta lagi, hantar lagi sampai Nabi Muhammad seal of the prophets.

aku dah bagi rujukan link tu sebagai fakta sokongan.

Reply 107# ibnur

mudah aje. macamle agama lain takleh terbayang pasal kuasa besar. sape2 pon boleh imagine benda2 camtu. yg ko plak mengarut pegi ke islam ni apsal???

so masih lagi takde bukti relevan yg ada prophet diturunkan jauh drpd tanah arab. takde lagi,

Reply  ibnur

mudah aje. macamle agama lain takleh terbayang pasal kuasa besar. sape2 pon bo ...
muaythaiko Post at 26-1-2011 22:40

Okay....  soalan susulan sebab aku tengok jawapan tu macam ada tak complete pulak.  Siapa pulak yang cipta ugama tu yang boleh fikir pasal Tuhan?  Adakah dia bangun tidur pastu dia cakap kat bini dia, oooo...  tuhan ada.....  ??

Bukan ke bagi atheis, manusia terevolusi dari primate.  Jadi macamana minda ugama boleh ada dalam minda manusia purbakala?

Reply 111# ibnur

ia boleh berlaku kerana ketaksuban dan ketakjuban seseorang kepada sesuatu benda yg tidak difahaminya. human being always fear about something that they doesnt understand.

contoh kepercayaan mistik macam kuasa pokok2, batu2 besar gunung. aku pon pernah baca pasal satu kaum di indon yg anggap harimau tu tuhan. atau kaum yg anggap gunung berapi tuhan. sebab depa just get fascinated by those thing. mungkin jugak ada manusia yg tgk langit tu terus bayangkan tuhan ada atas langit.

ataupon ada manusia yg nak hidup sebagai ketua, nak berpengaruh, nak beristeri ramai, nak dapat gaji pree tanpa bekerja. maka dia pon boleh mengaku dia messenger of god. mengaku dah ada pertalian ghaib dgn tuhan yg org lain langsung tak nampak. claim diri dia tak berdosa langsung. blablabla.. itu contoh ajele.

Reply  ibnur

ia boleh berlaku kerana ketaksuban dan ketakjuban seseorang kepada sesuatu ben ...
muaythaiko Post at 26-1-2011 22:58

Ikut pendapat kau tu, dia orang percaya pada satu spirit untuk setiap benda yang 'power' macam gunung berapai dan dewa merapi tu la?  Itu animastic, senang buat teori.  Yang monotheistic, macamana boleh wujud?

Macamana pulak boleh terfikir pasal spirit padahal spirit tu benda tak nampak.  macam roh, Islam kata tak nampak tapi Islam kata wujud.

Reply 113# ibnur

banyak faktor. imaginasi pon salah satunya. lagipon manusia zaman dulu pon tentu bingung pasal apa ada disebalik bintang2 tu. so berhalusinasi lah mereka.

Post Last Edit by ibnur at 27-1-2011 15:28
Reply  ibnur

banyak faktor. imaginasi pon salah satunya. lagipon manusia zaman dulu pon ten ...
muaythaiko Post at 26-1-2011 23:13

Tapi masalahnya, teori-teori kau ni tak boleh dibuktikan.
Sama macam kalau aku kata dulu Nabi dihantar kepada setiap kaum, tapi sesat bila nabi dah tak ada.  Islam percaya ni sebab dalam quran sebut iblis akan sentiasa menyesatkan manusia, dan quran sebut juga pasal nabi-nabi dalam surah azzukhruf.  Kalau ikutkan, orang Islam akan percaya ni sebab dalam quran.

Bagi kau punya teori, tak akan dapat dibuktikan kesahihannya.

Boleh tak kau nampak perbezaan tu?  Bagi yang tak ada quran hanya andaian dan terus anadaian.  bagi yang Islam, ada andaian dan andaian tu jadi kebenaran dengan alquran.  cuma sekarang ni, adakah andaian ikut quran tu adalah kebenaran?  .....  okay nak off tido.  hang jawab la ni, lantak la, insha allah aku sambung kot Allah izinkan.

Reply  ibnur

so inilah bapak segala andaian. agaknya mungkin sebab terdesak. tak pasal2 aje ...
muaythaiko Post at 26-1-2011 20:56

skang mike lak cube buktikan x de prophet yg diturunkan kat benua lain cam yg mike kate tu?kalu sedare ibnur punye hujjah yg terang lg nyata pun mike x leh terime..skang cube mike lak kemukakan hujjah mike?...

Reply 115# ibnur

aku punya andaian berasas. sebab quran pon takde mention anything berkenaan dgn lokasi nabi2 malahan nabi muhammad pon takde mention. dan jugak takde bukti sejarah pon yg boleh prove pasal benda ni. as far as it concern, prophethood is only for arabs which means allah jurisdiction only limited to arabia land.

Reply  ibnur

aku punya andaian berasas. sebab quran pon takde mention anything berkenaan dg ...
muaythaiko Post at 27-1-2011 18:12

ini ja jawapan yg dikatakan berkualiti....bg ler jawapan yg aku bole teruja ckit...ini jawab mcm org tade akal ja...

Reply  ibnur

aku punya andaian berasas. sebab quran pon takde mention anything berkenaan dg ...
muaythaiko Post at 27-1-2011 18:12

andaian kau tu, orang tak sekolah boleh cakap sebab kau tulis situ banyak faktor.  Semua orang boleh cakap macam tu.  Tapi mana buktina?  Ada tak memana tulis kat dinding gua neolithic yang bagitau kau dia orang berangan ada makhlus halus bersama harimau tu?

Kami cakap berasaskan Al-Quran.  kau tanya kenapa dia orang sembah hantu, pokok, tuhan yang banyak dan bagai.  Sebab bagi kami, memnag dah dituils dalam Quran ada nabi bagi setiap umat kemudian mereka disesatkan oleh iblis.  Simple dan kukuh statement ni tanpa was was bagi mereka yang yakin Allahu Ahad.

Tu pasal aku tanya kau, kau punya aqidah macamana?  kau percaya ke Tuhan (tak kira versi mana) tu wujud?  Sampai sekarang pun, jawapan terakhir kau bagi ialah mungkin wujud tapi bukan Allah.  Kau masih kononnya mencari, tapi setiap petunjuk kau tolak.  Tu pasal sampai sekarang hanya percaya mungkin Tuhan wujud.  Kenapa tak percaya terus, kan lebih mudah?  Tak payah ler pikir pasal benda-benda yang Islam buat sekarang.

Reply 119# ibnur

so ko ada bukti kukuh ke yg mmg ada civilisation jauhhhhhhhhhhhhhh drpd tanah arab yg mempunyai prophet yg membawa ajaran yg identical dgn ajaran muhammad. bukti kukuh.
kalo takde cakap je takde.