CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20244|Reply: 96

Kenapa Memilih utk Bercerai?

Post Last Edit by ParinAmat at 24-1-2011 13:31

Salam..
korang, just nak tanya... apa punca korang cerai yer..?
Pastu, payah tak nak hadapi..?
Berapa lama korang struggle ....
Sorry.. thread ni menyentuh perasaan skett...

Kerana  akan menyentuh perasaan...maka selazimnya MOD akan alihkan thread ini ke sub board yang telah disediakan diatas sinun..........

banyak punca cerai pasei jantan depa main kayu saploh haaaaaaa.. kan?

cureng gitu

mula2 kawin sengkek..pas tu berkat rezki bertambah pasal kawin seme makin loaded makin gatal..

dah established..dah cool down ..langkah seme steadyyy jek..tak gopoh, cakap pun dah berani pasal salu praktis kat bini mula2 la..pas tu bini lari skit shape mula laaa mata lilau2 ke awek lain..btui dak?

bila ada anok doh..seme suh bini..bini tak terurus..dulu lom de anok muke cam era pajera..mata beso kedip2 cam heliza pas tu ada anak berderet rupa dah macam erra pasola dan mata kedut2 dah kulit tepi..asik ngantokzzzzzzzz jek..tak cukup tido jaga anak2..haa mula la suami komplen ..tolong nya idok..gaya macam raja tapi rokok pun mintak bini duit..manaaaaaaaaa depa tau malu..jantan cam ayam..biasa lah tuh

sapa tahan? bukan bini tak cerdik..mak ayah anto sampai london haaaaaaa..mana bleh tahan..ingat punching bag ke kan?

apa pun saya tak suke cerai berai ni..dan saya menyalahkan kaum bapak 10001 percent

kaum ibu sebeso abuk pun takdok salah..iyerrrrrrr sungguh ni..saya bleh bek up hujah saya kalo sapa berani nak berhujah laa..budak boyan singapore tu toksah laa..rosakkan majlis jek dia tuh..baru kuo jel

Salam..
korang, just nak tanya... apa punca korang cerai yer..?
Pastu, payah tak nak hadapi..?
Be ...
cari_cahaya Post at 24-1-2011 09:06

aku pun pernah diceraikan.. cerai susu..
thread ni dah ada, layankan ajelah.. sok2 akan dimergekan

banyak puncenye..dari seremeh remeh benda macam lauk taj sedap ke seberat2 perkara contoh isteri da nusyuz.. tapi yang confirm, sudah tiada lagi perasaan cinta antara somi ieteri..nak cope pun banyak care,terus cari yang lain, sibukkan diri ngan keja etc..

laki pompuan pn samaaaa je...hati je mo ingat..

Follow Us
somi curang,curang,curang dan curangggg:@

Cinta beralih arah.....

suami gay dan isteri lesbian. dapat tahu hanya setelah berkahwin

saya tak pilih... suami saya yg pilih. dia bagi 3 sekaligus

kadang2...puncanyer kecik..
pastu dibesar-besarkan..
mengungkit2... setahun dua, boleh di pendam...
makin lama..makin makan diri.. boleh giler

emmm ..
mcmana isteri boleh nusyuz yer...?
takut ter 'nusyuz'...

kalau perempuan boleh cop nusyuz.. kalau lelaki tak tangungjawab nafkah pe sume.. nyusahkan bini je.. berdosa tak? bleh ke mintak cerai?

aku penah gaduh teruk ngn laki aku
sampai aku paksa dia sebut perkataan 'itu'...
sbb masa tu aku rasa aku betul2 dh x bleh idup serumah ngn dia

Reply 10# wanitajelita

ok lah tu ngam2 jer..kalau dia bagi 8....mana nak taruk balance tu?

x bercerai, jd x bleh nak komen ler kenapa bercerai.....

banyak punca cerai pasei jantan depa main kayu saploh haaaaaaa.. kan?

cureng gitu

mula2 kawin  ...
ajinomotonosuga Post at 24-1-2011 11:20

setuju 120%

org pempuan please la kalau kahwin tu cari lelaki yg berduit, yg mampu bagi maid. tak berbaloi pon korang penat2 jimat & buat kerja rumah letih2 at last laki korang carik lain gak dgn alasan korang sememeh

Perkahwinan ni rezeki masing-masing.

Ada orang selepas kahwin, rezeki mencurah-curah, bahagia... sedangkan kenal sekejap je sebelum kawen. Ada pulak, couple, tunang bertahun-tahun tapi kawen sebulan dua je dengan sebab yang simple je. Contoh; wife X tau buat sambal belacan.

Sama-samala kita berdoa agar rumah tangga kita bahagia & berpanjangan selamanya...

TNC dlu sebelum kawin, hobi masak even tnc laki pown...lps kawin, tnc la yang selalu masak sbb i enjoyed it so much terutama sekali ble isteri puji masakan i lagi sedap dari dia. tapi dia pun pandai masak dan kitorang gilir2 masak....satu lagi sejak kecik lg tnc selalu urut2 badan ayah ngn mak dan abang2, tapi memandangkan ayah da meninggal, mak lak dok kat kg, so tnc urut isteri tnc je la. even penat camne pn, isteri tnc selalu je suh urut kejap je sbb dia kesiankan saya katanye. tapi saya x kisah pn sbb tnc da biasa urut org....lps urut isteri mesti dapat upah

alhamdulillah tnc skang bahagia sgt even da 3 tahun kawin, sebelum kawin x penah couple.

bg aku punca cerai ni mcm2..tp aku xpernah cerai lah..ni dr pe aku tgk je..

kdg2 sebab suami curang..suami yg bila dah senang terus lupa bini yg bsama sejak susah..terus pikir ada duit ada pempuan..padahal silap2 dia kayap miskin pmpuan tu pun lari.
tp skrg ni xleh ckp salah suami je..kdg2 suami baik bini curang..yang penting nak kawin..kena muhasabah diri..tujuan kawin ape..jangan letakkn ego tu no 1..kdg2 org ni ego xnak dgr ckp xnak terima kekurangan..pikir betul je..tu pun leh jd sebab cerai..tp paling bodo punya alasan bcerai..xda psefahaman..bg aku psefahaman  ni blh pupuk..mcm aku baru kawin dulu..aku ni agak pemarah..kurg leh kwl emosi..suami aku plak jenis cool je.aku kalo ape yg aku nak msti kna dpt..kalo x mrajuk..tp aku sedar..sbnarnya aku jgn salahkan suami aku kalo suami aku cari org lain..sbnarnya kalo bcerai sbnrnya salah aku sdiri..sikap aku ni yg akan jerumuskan kbahagian yg baru bini ke arah pceraian..aku mula brubah..suami nasihat aku dgn baik..xda marah2..cuba kalo aku ego..mesti dah jd mak jan aku ni skrg lps tu aku hari2 bdoa..jgn sesekali lupakan Allah..bila lupakan allah banyak ksilapan kita akn lakukan...yg penting tepikan ego..rajin bbincang..bpikiran terbuka..terima kritikkan..kalo xleh trima kritikkn baik hidup sorg2 kat hutan..psl brumah tgga ni hidup bdua..kalo dua2 nak ikut kata msing2 mmg tggelam lah..

nasihat aku..sebelum kawin bincang..biasanya org sebelum kawin sibuk pikir takut nak hadap mlm ptama lah..xsibuk pikir mcmne nak jdkan kluarga bahagia.kena bincang dgn pasangan.mcm aku gitu..siap tulis..suka tak kalo dah kawin nnti suami tegur,kalo perangai xelok dtegur..aku siap buat kat kertas..aku senaraikan banyak2..aku sain..pjanjian aku suami simpan..pjanjian suami aku simpan..cth mcm suami aku aku ckp sanggup x kurangkan mancing dah kawin..so dia tanda..mknanya dia stuju..kalo dia mungkir..aku tunjukkn bukti..nanti sdir malu..aku mungkir..dia tunjukkn bukti.