CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gemok

Fasah-Jejai-ND : Cinta bertaut kembali? (page 85)

Close [Copy link]
jika kamu membaca penulisan si gemuk itu, beliau hanya check report police untuk 2010-2011. ...
Changa Post at 28-1-2011 10:18

mmgla aku baca...2010-2011
sb tu aku kata polis kena check lg laporan lain...walaupun 10 tahun lepas laporan tu pasti ada..paham ke tak paham..

aku tak kata pun fs tak buat report tu..

tingat ak dalam kes abby-memeybodo-NH bodo ...dalam kes nih abby yg byk disalahkan sb berani bersuara ...n NH n memey bodo tu ramai org sokongg ..pdhal terang2 kn tangkap khlwat.sbbnyerrr buat knytaan akhbar ala2 suci n maksum ? sb je la mcm kes jejai -FS  n ND nih....cuma terbalik le skit ..FS yg kn teruk ...ak pun x fhm ...kalo pertahnakan diri tu pun org kata meroyan n gile talak ....ntah haper2 ...byk nye pompuan bimbo pasal lelaki kt msia nih .....

kl setakat merokok sbtg dua..tak payahlah nak jd isu..nenek kebayanpn dedolu isap rokok daun..lainlah kl dia beranak anak harem tiga empt ekoq pastu gi tanam belakang umah...setakat dicintai oleh suami org nak hukum dia mcm salah besar...ingt cinta tu blh dipaksa2 ke..mcm ND lainlah..paksa Jejai cintai dia jgk wlupn dlm ati Jejai nampak Fasha je...itu lg memalukn.

itu BERLAKON jer lah. ikut SKRIP
ruffleen Post at 28-1-2011 10:32

itula benda duk berlakon pun tak penah amik pengajaran

Reply 177# kate_lost

Huhu...apa yg ko tulis ni betul2 aku terpikir tadi...apa motif nak move on dan bagi laluan org lain nak bahagia? penyambung silaturrahim dah ada, nak x nak kena terima hakikat itu, kalo xleh, jgn kawen dgn duda yg ada anak. btol x?

mcm mana nk berangan jadi menantu tansri kalau perangan disko mcm tu. merokok dah sah2 nampak dah.

Follow Us
Ko ni meroyan lebih dari ND. Agaknya laki ko dah kena rampaslah ni.
    Tu yang meroyan t ...
natashism Post at 28-1-2011 10:31

ALAMAK..ADE ORG MEROYAN  NI..TAKUTNYER..GILE KAN JEJAI?..JGN CKAP KUAT2...MALU I..HA HA...

kl setakat merokok sbtg dua..tak payahlah nak jd isu..nenek kebayanpn dedolu isap rokok daun..lainla ...
yunayuni Post at 28-1-2011 10:34

mana ko tau nd paksa jejai cintai dia??ko duk 1 rumah dgn dia ke?ke ko tgh fitnah dia?

'Sympathy takkan kekal, but love last forever' untuk kali ni aku bersetuju dgn statement pasah ni... statement ni je bg aku yg nmpk cerdik sket...

aku rasa ND pn slama ni tak ada la guna anak dia utk raih SIMPATI kat fam mentua... dah fam mentua LOVE sgt kat BEKAS MENANTU n CUCU depa.. nak wat cmana kan ... bak kata mlayu air yg dicincang tak kan putus... bak kata omputih blood is ticker than water (kot2 pasah tak faham pribahasa mlayu)

kl setakat merokok sbtg dua..tak payahlah nak jd isu..nenek kebayanpn dedolu isap rokok daun..lainla ...
yunayuni Post at 28-1-2011 10:34

TP PUTUS GAK..HAR HAR..HAR...

yang iye nye fasha akan keep on berkarya
and jejai will keep on carik her
and wartawan will keep on carik ND for more comments

Reply  kate_lost

Huhu...apa yg ko tulis ni betul2 aku terpikir tadi...apa motif nak move on dan  ...
ruffleen Post at 28-1-2011 10:36

itula aku ckp..nak fs kawen ngan j n nd kena move on tak yah duk g umah mak mertua lg,xyah berbaik2 ngan org yg suka kita.....what the heckk??
kalau aku pun aku marah..tu umah atok nenek anak aku..suka ati aku la aku nak g..dah org syg aku lg..apa ada kisah...

ini nak bg org lain bahagia nak suh kita jgn pegi umah tu...kalau diri sendiri takder inisiatif nak amik hati org tua...camana...baca jela dlm majalah tu..apa dia ckp kalau org tanya hubungan tak restu..ayat ego..xder pun merenddah diri..

nak pulak kawen ngan duda ada anak..sampai mati la ada hubungan ngan nd tu..

itula benda duk berlakon pun tak penah amik pengajaran
kate_lost Post at 28-1-2011 10:36

ko nehhh berlakon tu sbb nak dapat DUIT + GLEMER jahhh utk perangkap jerung beso (walaupun family org tu x berkenan)...tu la modalnya apa sgtlah dgn skrip tu, lepas abes shooting, campak jah dlm tong sampah, yg penting dapat PAYMENT + PUBLISITI

tak tahan... sampai ada rumah no 2 dah

and wartawan will keep o ...
kukulangau Post at 28-1-2011 10:40

yela..sah2 nd tu janda jejai..tiz yg cuba menggoda atau digoda tu pun wartawan carik..ini kan pulak yg penah sebantal sekatil seselimut...

Reply 128# ford1

aduhai...tak belajar agama ke dik oii...hukum menantu dan mertua...
1. Hukum bersentuhan dengan bapa mertua tidak membatalkan air sembahyang. Boleh rujuk firman di bwh:

"Dan katakanlah kepada perempuan-perempuan yang beriman supaya menyekat pandangan mereka (daripada memandang yang haram) dan memelihara kehormatan mereka dan janganlah mereka memperlihatkan perhiasan tubuh mereka kecuali yang zahir daripadanya; dan hendaklah mereka menutup belahan leher bajunya(hingga ke dada) dengan tudung kepala mereka; dan janganlah mereka memperlihatkan perhiasan tubuh mereka melainkan kepada suami mereka atau bapa mereka atau bapa mertua mereka atau anak-anak mereka, atau anak-anak tiri mereka atau saudara-saudara mereka atau anak bagi saudara-saudara mereka yang lelaki atau anak bagi saudara-saudara mereka yang perempuan, atau perempuan-perempuan Islam atau hamba-hamba mereka atau orang gaji dari orang-orang lelaki yang telah tua dan tidak berkeinginan kepada perempuan atau kanak-kanak yang belum mengerti lagi tentang aurat perempuan dan janganlah mereka menghentakkan kaki untuk diketahui orang akan apa yang tersembunyi dari perhiasan mereka dan bertaubatlah kamu sekalian kepada Allah, wahai orang-orang yang beriman, supaya kamu berjaya. (an-Nur : 31)"

2. Hukum sentuh bukan muhrim samalah dengan hukum menutup aurat terhadap bukan muhrim. Sekiranya boleh buka aurat, maka bolehlah juga sentuh. Ayat di atas menujukkan bahawa seorang perempuan hendaklah menutup aurat kecuali kepada muhrimya, termasuk bapa mertua. Jadi, apabila bapa mertua adalah muhrim dan sama juga dengan mak mertua, tidak batal air sembahyang.

Bapa mertua haram selamanya untuk dikahwini. Hukum sama dengan bapa sendiri. Jadi, aurat sama macam aurat terhadap bapa.

jadi tidak ada salah nya ND pergi ke rumah bekas mertua nya mahupun berhubung...

and wartawan will keep o ...
kukulangau Post at 28-1-2011 10:40

JEJAI CR UTK GELI2...HAR HAR....

Team Nora Danish (61%, 4,237 Votes)
Team Fasha Sandha (39%, 2,700 Votes)

Reply 192# kate_lost

Yups btol sesgt...kalo x nak mentua tu dok sayang2 kat cucu dan bekas menantu, pi bunuh cucu tu
pasah, ada brannnn???

yunayuni Post at 27-1-2011 16:34

Bagi sesetengah orang isu ARTIS merokok ni memang ISU
    negara, apalagi kalau yang merokok tu Fasha. Kalau Nora yang
    tengah embus asap tu, semuanya cakap CUTENYAAAAA.....
    Kalo Nora berclubbing sampai 4.00 pagi, semua kata, takpa, dia
    cuma nak berhibur melupakan luka di hatinya..........