CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Post Mortem Ops Piramid Pelajar M'sia Di Mesir :Pendapat Ikhlas #1356,1361,1363

Post Last Edit by cecari at 7-2-2011 19:19

Reply 1320# selahau

hmm.. aku tak check pulak kat situ... tapi kat wilayah gharbiyyah tanta nih.. aku sorang je malaysian sekarang. dan anak2 kedah seluruh mesir yg dapat dikesan setakat semalam adalah 35 org termasuk aku.

oo jap jap.. damanhur dorang ada sebut smlm.. lupa lak aku brp kerat je.. lagi.. tapi Damiette pun tinggal sorang je malaysian.

Reply 1321# cecari

Kalau dari gambaran sumber di bawah, segi lojiknya ada berpuluh orang lagi di Tanta, mungkin puluhan lagi di Damanhur, dan sebahagiannya lagi mungkin di Madinah Nasr.

Tapi kalau ikut hang, Melayu Tanta dah pupus lari ke Malaysia.

Komuniti Tanta takle besar sangat, mungkin hang boleh jumpa dua tiga lagi melayu lagi kat sana.

1.   http://www.bharian.com.my/bharian/articles/2_000takbalik/Article/

Kebanyakan pelajar yang enggan pulang tinggal di kawasan zon selamat seperti di Tanta, Mansurah dan Damanhur yang jaraknya beratus-ratus kilometer dari tempat rusuhan sekitar bandar raya Kaherah dan Iskandariah.

2.  http://www.wartakedah.net/index.php?option=com_content&view=article&id=694:17-anak-kedah-enggan-pulang-133-tidak-dapat-dikesan&catid=36:berita&Itemid=67&lang=ms

Ujarnya  lagi, 17 pelajar ini mempunyai pelbagai  alasan untuk terus tinggal di situ kerana masalah pengajian, kewangan selain berasa selamat kerana kawasan penginapan Asrama Darulaman agak jauh dari lokasi pergolakan. (7th Precinct?)

Pesal leh masuk pasal berkerak , kiss.. 69.. dan apa ke jadah lagi... hangpa ni gila kot?? boleh kot ...
cecari Post at 7-2-2011 18:36

geng2 lobai dgn PR mmg gitu..klau dah kantoi abis la dia putar alam.....

Reply 1322# selahau

Aku tatau la depa ambik maklumat camana pasal tanta tu... tapi aku rujuk kepada list yg persatuan sini uruskan dan konfom takder org malaysia di tanta sekarang ini melainkan aku sorang saja...pada awal tu mmg ada lebih kurang 30 org bebudak ingin stay.. tapi tiba2 ada sumber mengatakan wajib balik dan mereka macam dipaksa mau tak mau.. jadi depa pegi ke Jeddah belaka kelmarin, dan itulah rombongan terakhir dari sini.   taktaulah kot2 ada bebudak yg terkeluar dari list. hehe.

dan lagi satu ,, tidak semestinya orang yg dalam list tu masih wujud di mesir... sbb mungkin mereka dah pulang atau telah lama pulang bertahun cuma mereka tidak dipadam dari daftar persatuan.. perkara ini mmg berlaku.
Aku ni sepatutnya tak termasuk list sbb aku tak join persatuan sini dan mana2 persatuan.. nama aku sebenarnya takder dalam list persatuan.. dah pupus.. tapi oleh kerana kebetulan rumah aku ini berdekatan dgn komuniti pelajar lain.. jadi depa mudah kesan aku dan listkan nama aku dalam list evakuasi... yg pada mulanya aku malas nak isi.

Reply 1324# cecari

Tahniah le, hang boleh jadi broker, tolong bayar sewa rumah bebudak sana, tolong pos kitab. boleh cari makan tu..
Aku takleh imagine, kalu budak Mesir balik bawak tujuh kilo saja. Rasanya masing-masing harta banyak kat rumah sewa. Buku espesially.. Dengan kotak speaker.

Reply 1325# selahau

kebanyakannya bayar sewa untuk 2 bulan dan sebahagiannya ada gak yg dpat persetujuan dgn tuan rumah yg baik untk menangguhkan pembayaran sewa bbrp bulan. (brp kerat je tuan umah camni hihi)
Bagi yg tergesa2 tinggal rumah macam tu saja,, dan kalau ditaqdirkan takleh datang bbrp bulan atau setahun.. maka... lebur habislah harta menda mereka jadi milik tuan rumah..tapi kalo depa kontek aku sebelum aku balik nih.. aku leh tolong uruskanlah.. tapi kena send duit lah.. hihi     sebenarnya kelmarin apabila depa kata wajib balik dan depa gesa baki bebudak balik.. aku pun terus sedekahkan ikan belaan kat umah aku ni kepada arab.. huhu... tapi last2 aku tak ikut depa gak.

Follow Us
hah.. ada kawan aku yg bersama group last kelmarin dah sampai malaysia pun.. hehel. depa group last tapi antara yg cepat sampai mesia.. mmg bagusler.

TLDM boleh la demand kapal baru...dokdo class pleaseeee
5229 Post at 1-2-2011 18:42

hantar kapal selam la..

Reply  ejans

Kita boleh kontek dia kalau dia actifkan roaming line dia tu. Smlm aku dah telefon  ...
cecari Post at 7-2-2011 18:23

mean, kalau dia x aktifkan roaming so x dptlah kontek dia ye?

Reply 1329# ejans
agaknyalah.. sbb tak semua org yg berada di Jeddah dapat saya call.. sbb tu saya fikir bagi yg aktifkan roaming je kot leh call. tapi apa2 hal pun tak perlu risau.. semua selamat. bahkan last group dari mesir kelmarin dah pun sampai malaysia.

alhamdulillah, so far semua selamat!
mana2 yg trauma tu, pi le ke kaunseling spy hilang trauma tuh!

Note: Thread has been banned by manager

perghhh ahkak pink
dino Post at 7-2-2011 16:30

cantik what rosmah pakai gini....

Note: Thread has been banned by manager

binatang bacul MN ciiilaka,

cantik juga kau ceritakan kepakaran ko tentang dubur dan blowjob  ...
Tajul10 Post at 7-2-2011 23:17

hi tajul....
tajul kalau pakai gini pun akan nampak cantik.....
pastu boleh ceritakan kepakaran dubur dan blowjob tajul.....

Tak habis2 balachi neh... Ada masalah hati ker?
Manami Post at 7-2-2011 18:03

Aku quote post hang ka? Terasa apsal???

Pandangan kedua: Bawa pulang bawa kesan negatif

KUALA LUMPUR, 6 Feb: Ketika rakyat dan kera ...
Magika Post at 6-2-2011 13:02

dh agak dh ni jwpn std pembngkang.....buat la apa2 pun...tetap salah janji yg usahakan tu kjaan...klu depa buat la apa pun nmpk baik....klu depa jd pemerintah bila jd mcm ni...negara tak rei nk urus revenue...otak bisnes tak de....tk bnyk pembangunan (sebb pembangunan bw masalh sosial...bla..bla..)depa jwb kat student & mak bapak budak2 tu kat sini...tak payah balik la....klu nak mati matila kat sana pi tlg berjuang sana...silap2 kuar "fatwa"..mati syahid kot......
Padahal mak bapak budak2 tu meraung sakan risaukan anak2 kt sana....tak salah la...yg ramai2 kat sana...kebnykkan dr keluarga yg dalam ilmu agama....kebnykn silap2 ramai penyokong Bulan.....klu kerajaan nk buat hati kering kata tak de budget bw balik budak2 tu.....faham2 la apa kata depa....siap buat roadtour...isu ni tak habih2 jd modal.....
buat la apa2 pun...walaupun baik pd mata mereka tetap tak baik...dh kata seteru.....
Tapi tengok la depa bg kesan negatif tu...benda2 remeh......
Rasa2nya kalau malaysia bergolak...agak2 saudara Muslim kita dr serumpun tanah seberang......atau dr utara malaysia...atau pak2 arab yg bersepah kat sini.....atau dr tanah afrika....nak ke sama2 berjuang utk malaysia...utk kita??????Macam apa yg depa kata....student/rakyat kita kat sana patut sama2 berjuang dgn rakyat sana......kita org asing jgn campur hal politik org sna.....pergi sebagai pelajar jgn sibuk campur urusan buat huru hara.......depa bukan mcm Palestin......

saya rasa , apa kata kalau ustaz yang pandai cakap ni sangat  - pi balik Mesir tu join depa..elok elok cakap : eh siapa nak sponsor pelajar ni kalau aman balik?#lagi satu : ohhh kita patut jgn tinggalkan mereka ketika susah , dan blabla

cakap macam tak pikiaq jer tak tahukah yg JPA sponsored student yg buat medic etc etc semua tu in a way bagi income kat industri pendidikan kat mesir laaa

yg lagi satu : secara tak langsung kita  "membantu" depa jugaklah

lepas tu boleh cakap  yang : bagaimana barangan student semua? amboii amboi - nyawa chek lebih penting .....apa laa statement yang si cakap ni awat balik pulak?

Kenyataan yang SANGAT bengong!

Orang Egypt protest pasal govt depa rasuah, dictator, tak ad ...
DARSITA Post at 7-2-2011 10:13

Orang FELDA pun tak sebodo nih

dh agak dh ni jwpn std pembngkang.....buat la apa2 pun...tetap salah janji yg usahakan tu kjaan...klu depa buat la apa pun nmpk baik
kimosabi Post at 8-2-2011 01:26

betul tu.
sy ada sedara yg sefamily penyokong kuat parti bulan yg seluruh family tu keje dgn k'jaan, termasuk bapaknya makan pencen. takpe la plak, kot...