CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Post Mortem Ops Piramid Pelajar M'sia Di Mesir :Pendapat Ikhlas #1356,1361,1363

Reply 156# totokreturn.
nak kan orang hormat apa yg dirasa,
hormat dulu apa yg orang lain rasa.

dia bapak mertua kau ke kotot.. pigi dah..

Post Last Edit by haninuha at 2-2-2011 10:33
Reply  haninuha

jangan risau lah.. ada la tu nanti cadangan strategik luar jangka
nik aziz yang ...
d'zeck Post at 2-2-2011 10:18 AM

motip nak sangkutkan dgn nik ajis..??

atuk sedara ko ke..??

politaikkkk x sudah..!!!  

pls lah gov buat tindakan ngan cepat....jangan asyik timbang n baru nak fikir...ni tanggungjwb berat ni...huhu

jangan fikir sgt pasal peruntukan...plz lah atas dasar tanggungjawab...

Reply 159# d'zeck

baisa lah bro... dah tugas diaorg... kena bangkang.... kalau gomen leh justify kepentingan dia.... rasanya rakyat pun leh terima kalau pembangkang just bangkang je

Reply  totokreturn.
nak kan orang hormat apa yg dirasa,
hormat dulu apa yg orang lain rasa.

di ...
d'zeck Post at 2-2-2011 10:32

ko jangan main main, kejab lagi aku suruh spammer masukkan nama ko dalam list baru tau

Reply 94# Muntz

What kind of comments is this..???
kalau dah dioffer biasiswa sumer ditanggung..takkan nak tolak cam tu jer...??
ingat sajer2 jer pi belajar sana sbb nk makan angin naik unta menikmati pemandangan pyramid???
kebanyakan yang pegi sana ditaja oleh pusat ZAKAT...l/belakang pun orang biasa2 jer...
huh!!

Follow Us
Reply 162# haninuha
sebab dia sumber ilham para lobai yg asyik
salahkan orang lain hanihuha..

semoga semua rakyat m'sia dpt dipindahkan dgn lancar sebelum keadaan m'jadi semakin teruk....

kisah nak selamatkan rakyat malaysia kat mesir pon masih sangkut paut politik gak ke?

i don't car ...
chaintea Post at 2-2-2011 08:54 AM

kan.... diorg ni apa2 hal sket nak babit politik... ckp politik jumud, tp yg ckp tu otak kolot nak mampussss..!!!  

Reply 164# darkharis

sebab tu la pembangkang ada peranan besar, bukan
bangkang membuta babi je..

dan sebab itu jugak la taraf pembangkang di negara ini sekarang masih
terlalu jauh lagi untuk capai tahap alternatif kepada pemerintahan sediada

negara lain semua dhn hntr kapal terbang....kita pulak masih menunggu n timbang..

negara lain semua dhn hntr kapal terbang....kita pulak masih menunggu n timbang..
melati_kesuma Post at 2-2-2011 10:40

kan dah kata nk hantar tuh..... lupakan la bab politik manjang....

Post Last Edit by cik_kambing at 2-2-2011 12:47

Adik saya kat Alexandria sekarang tapi alhamdulillah Alex ni ok sikit dari Cairo sebab phone masih boleh guna. So mak saya hubungi dia hari-hari to make sure selamat. Tapi semalam saya tataula mak saya kol ke idak. Makan memang susah sebab harga makanan melambung2 dan most makanan kat kedai mcm ayam dah ada orang booking. So depa makan apa yang ada. Adik saya cakap budak pompuan kat Alex semua dok sekelompok. Yang seriau bab keselamatan lah sebab kan ke penjenayah2 dah terlepas dr penjara.
Bab tindakan kerajaan ni, personally saya rasa depa agak slow sikit sebab benda ni start 25hb dan masa saya kol mak saya dah nak masuk 31hb masa tu adik saya cakap takde sapa lagi hubungi depa. Maybe jugak depa kontek ketua kumpulan kan sebab tak logik nak kontek semua. Tapi bila adik saya bagitau 'depa baru nak bincang' kat mak saya, tak dinafikan la memang seriau. Tapi saya rasa gomen ada lah alasan tersendiri. Benda tak terjangka kan...Kebanyakan bebudak yang dah habis exam dah balik, jadi tak pasti berapa ramai yang masih tinggal. Yang tinggal ni bebudak yang tak habis exam lagi dan depa tak balik sendiri hari tu sebab ingat tunjuk perasaan ni akan reda in few days and exam akan sambung balik.. Saya tak ler harapkan kerajaan angkut depa semua balik sebab mahal dan ramai..Just pastikan depa dibawa ke tempat yg selamat pon dah cukup. Kalau dah sampai libya ke jordan ke bebudak nih boleh balik sendiri. InsyaAllah duit depa ada untuk balik. At least bebudak Alex ni boleh lagi dihubungi..bebudak Cairo la kesian..resah gelisah mak bapak takleh nak kontek. Doakanlah yer keselamatan depa.

tapi kalau tengok pada komen2 balacan2 umno kat sini harus kena isi borang umno dulu sebelum nai ...
petola Post at 2-2-2011 09:00 AM

isi je laaa... demi nak menyelamatkan nyawa...

yg difikir puak2 ni hanyalahPOLITIK!POLITIK!POLITIK!!!

Ingat harta khazanah negara tu pemimpin dia yg punya... dia lupa pemimpin dia tu cuma pemegang amanah utk urus harta+khazanah negara je... bercakap sindir2 mcm harta tu semua bapak dia yg punya..

inikan bkn soal umno lg... tanggungjawab gomen.... atleast time mcm ni lupakan pahaman politik mel ...
dino Post at 2-2-2011 09:11 AM

khennn..!! stuju ngan abe dino...  

**SAYA BUKAN PENYOKONG POLITIK JUMUD**

Post Last Edit by darkharis at 2-2-2011 10:53

Reply 170# d'zeck

yup boleh katakan macam tulah... belum level utk jadi alternatif.... mgkn diaorg simpan je idea2 bernas diaorg utk dipakai bila dah memerintah.... tp rakyat tak tahu fully capability diaorg.. nampak di state spt penang, kedah, selangor nampak ok lah...takde isu besar sgt2... nampak hampir sama je prestasi like previous ruler... kalau diaorg boleh buat 'wow' factor kat state ini, kemungkinan rakyat akan tetap sokong diaorg + boleh tadbir more state.... harap diaorg jangan toleh kebelakang lagi... tp semestinya kena bersaing ngan BN yg berusaha merampas kembali... nampak macam pertembungan sengit skt lah....

mentaliti kena tukar dah... jgn asyik bangkang je... patut beri idea... tunjuk more profesional lagi.... tp rasanya berilahla peluang pada kudrat org muda utk politik.... dah jemu ngan kudrat tua baik BN + PR.... idea tak berkembang... asik pusing2 je jadi pening...

bg aku harakah n utusan tuh 2x5 jer dlm bab tokoh tambah nih....
dino Post at 2-2-2011 09:20 AM

Stuju lagi...    mencari kesalahan org lain.. diri sendiri lupa...

tak terjangkal akalku kalau aku yang ade kat sana...mesti mak pak bimbang giler..nak2 lagi kat cairo tu yang yang tak dapat contact langsung...

Stuju lagi...       mencari kesalahan org lain.. di ...
haninuha Post at 2-2-2011 10:50

dan bersikap neutral bkn satu kesalahan kan.... bljr la tgk kelemahan masing2....
bkn keje mudah nak angkut riban org kluar tuh.... jgn nak kutuk2 saja psl benci gomen.... yg ckp pandai buat la sesuatu... kutip derma ke ape..... btw kat mesir byk yg blajar skolah pondok2 ke.... mcm kat pakistan??

iskandariah dgn kaherah jarak lebih 200km..
anak sedara ai di iskandariah sana..mak bapaknya dah kecut perut kat sini