CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5974|Reply: 22

[Politik] Sampai bila rakyat rela diperbodohkan oleh alasan agama? PAS juga menyokong agenda liberal…

Post time 24-11-2023 10:18 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by maklukpenggoda at 28-11-2023 02:03 PM

Case 1 Saya tidak pergi menonton konsert Coldplay
TAPI SAYA BERHUJAH DGN KAWAN ISU KONSERT INI

Samada di FB mahupun secara berdepan di majlis pertunangan, perkahwinan dan santai kedai kopi saya berhujah mengenai konsert Coldplay.

Saya tidak pergi menonton tetapi saya suka berbicara dgn rakan2 mengenainya. Sebenarnya mereka sengaja provok saya…mereka silap org berbuat demikian.

Saya tidak nafikan ada kemungkaran dlm konsert. Saya juga tidak nafikan ada kemungkaran dlm pelbagai bentuk hiburan yg ada bukan sahaja konsert tetapi menonton bola di stadium, team park, panggung wayang dan lain2.

Tak kurang 5 individu dikenali saya berhujah. Bila saya bertanya balik mereka akn diam atau memberi jawapan lucu seperti Fadhli Shaari.

Apa kata lebai ini mengenai boikot, “ Boikot ini kita buat dgn rasa hati kita…. Ada perkara yg kita tak mampu boikot seperti Iphone dan Facebook.” Bila kita tak mahu boikot ikut rasa hati dituduhnya tidak sensitif malah Liberal.

Moralnya Mercedez yg menyokong Israel kenderaan itu tak perlu diboikot kerana pemimpin PAS tak mampu menahan nafsu utk tidak menggunakannya di Kelantan.

Jadi kesianlah 20 ribu pekerja Melayu yg ada dibuang kerja. Bila kata tak perlu boikot yg terlalu ekstrims sb kesian dkt mereka… apa kata2 walaun (mereka yg terpadaya dgn penunggang agama)…” Tak mengapa rezeki ada di mana2.”

Mudahkan cakap sebab tidak perlu bayar. Tapi yg merana mereka yg sudah gaji beribu ribu tiada pendapatan.

Berbalik isu Coldplay…ramai yg guna ayat lebai kenapa Ustaz nak mengajar agama tak dibenarkan sdgkan konsert ini  boleh.

Sah mereka dpt pemikiran itu dari lebai2 yg hanya akn mainkan isu agama, bangsa, Dap, komunis, Liberal dan bermacam mcm lagi.

Saya bertanya… benar konsert ada kemaksiatan tapi dlm isu Coldplay ini lebih dimainkan tidak sensitf dgn Palestin.

Soalan saya jika maksiat kenapa waktu PAS di dlm kerajaan dan Menteri Agamanya dari PAS mereka benarkan Dewa, Calcum Scott, Rossa, Afghan, Billie Eilish dan lain2 mengadakan konsert di sini???

Kesemua mereka…. DIAM.

Soalan saya seterusnya jika kerana isu Palestin dikatakan kerajaan tidak sensitif mengapa konsert sebelum ini Dewa, Noah, Radja, Ella, Wings, Search, Mr Barbarick tidak dibantah??? Gegar Vaganza saban minggu mengapa tidak dibantah???

Jika tgk konsert artis2 ini kita sensitif soal Palestin tetapi Coldplay tidak sensitif? Jawapan mereka tetap sama…. DIAM.

Sebab dlm Islam hukum tetap sama. Nak haram boleh…zaman PN pun dulu kena tunjukkan contoh kamu haramkan. Ini tidak mereka halal org lain haram.

Pendapat saya kita kena faham kita negara berbilang kaum. 40% rakyat negara ini bukan org Melayu termasuk Sabah dan Sarawak. Konsert ini tiada paksaan utk sesiapa menontonnya.

Kemudian ramailah guna doktrin lebai… Coldplay boleh buat show tapi Ustaz tak boleh berceramah. Aduh itu bidang kuasa Sultan di setiap negeri yg perlukan mereka ada tauliah. Semua nak ditunggang atas nama agama.

Samalah isu syariah… mudah sahaja Tuan Ibrahim berkata zaman mereka jadi kerajaan mereka tak tahu kes tersebut. Bagaimana Menteri Undang2 dari PAS boleh tidak tahu??????? Jawapan tahap bodoh yg melampau (maaf kasar bahasa).

Bab ini juga seronok… saya pula sengaja provok mereka … tahu tak isu Elin ini isu apa?

Saya ketawa bila Jasin berdoa sambil diaminkan “ Ya Allah hukumlah mereka Ya Allah dari golongan Liberal dan Sekular… Ya Allah jadikan mereka BINGUNG Ya Allah.” Apa jenis doa begini ?

Aduh… begini sekali ajaran mereka. Tak sealiran dgn mereka kita dituduh Liberal dan Sekular sdgkan zaman merekalah judi semakin bertambah.

Tak mengapa saya tanya mereka faham tak isu syariah yg hampa turun ke Putrajaya. Tak silap saya ada seorang ini jawab…” Elin cabar kuasa syariah dan nak hapuskan undang2 Syariah.”

Saya ketawa dulu baru saya jawab, “ Kau ini ada degree tapi boleh jadi bodoh juga. Teringat dulu org kaya ketua kongsi gelap si Komeng juga kena tipu. Sebab dia percaya dgn bomoh tu pakai kopiah dgn janggut palsu.

Saya beritahu si Elin ini bukan nak cabar kuasa mahkamah syariah. Nik Elin tu fail petition utk cabar enakmen. Dia cabar bidang kuasa DUN Kelantan yg mengubal Undang2 bercanggah dgn Perlembagaan Persekutuan.

Sebab itu Tengku Maimun Ketua Hakim Negara, menegur dan berkata byk kenyataan dibuat di luar mahkamah adalah kenyataan yg mengelirukan dan diputar belit.

Katanya, isu dlm pendengaran petisyen berkenaan adalah bukan mengenai melemahkan agama Islam dan mahkamah syariah, tetapi ia adalah berhubung isu kompetensi kerajaan negeri dlm menggubal undang2.

Kes ini samalah ada org kampung saya pergi Padang Merbok sb dia ingat RUU355 tu hukum hudud. RUU 355 ini bertujuan meningkatkan bidang kuasa Mahkamah Syariah sahaja, bukannya hudud.

Sebab itu dua kali tukar kerajaan PAS tak ada wakil jadi PM mahupun TPM.. sb apa? Sebab Muhyiddin dan Ismail rasa tiada pemimpin PAS yg layak. Pemikiran yg hanya membodohkan org ramai yg percaya benda yg bukan2 dol.

Case 2 Pas tiada masalah dgn Mercedes masalah dgn Coldplay
MERCEDES SOKONG LGBT DAN ISRAEL

Ya ikut kata hati kalau nak boikot atau haramkan sesuatu. Kerana nafsu berlagak bak org kayangan… PAS pertahankan Mercedes yg sokong LGBT dan Israel.

Apakah perasaan anda sebagai org Islam. Sudahlah PAS tak kisah dgn Iphone dan FB. Tapi bila kita kata jgn boikot keterlaluan kpd Mc D puak mereka kata pekerja Mc D tiada hati perut terhadap nasib Palestin.

Mentang2 lah mereka tak minat Coldplay mereka serang. Kalau kerajaan Selangor guna Mercedes dan mereka pakai Proton confirm mereka akn serang kerajaan Selangor.

Nafsu mereka tidak dpt mengelak dari menggunakan Mercedes yg hanya dipakai oleh golongan kayangan di negara kita. Mereka menghalalkan apa yg mereka mahu.

Mereka dulu 2011 promote Coldplay sebagai band yg sokong Palestin tapi bila kita tidak boleh. Itulah PAS Haram utk kita halal utk mereka. Syurga ditangan mereka neraka utk mereka bukan dari mereka.

Sampai bila umat Melayu diperbodohkan atas nama agama?

Sumber: Norman Radzuan

Single Polls, Total 30 Users voted

Count down: 834 Days19 Hours16 min.

Your User group have no permission to vote

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Pilihan terbaik masa kini bg iols tetap PAS. Mungkin ada pihak yg ada cuba sedaya upaya utk menghalang pengaruh PAS tp rakyat di bawah smkn ramai menerima PAS. Politik islam sdg bangkit di seluruh dunia

mojarean_X replied at 24-11-2023 02:28 PM
Pilihan terbaik masa kini bg iols tetap PAS. Mungkin ada pihak yg ada cuba sedaya upaya utk menghala ...

Mengucap sis Moja, mengucap.

Ada ke pemimpin cerdik dalam pas?

Ummah boleh support hamas tetapi tolak PAS... Bahahaha... Better lobais pas yang suka mecedis

ermm pendirian aku akan lebih positif terhadap pas sekiranya pas mampu menahan lobai klate dari menjolok lobang bontot budak. kalau gagal aku rela jadi liberal dan sekular.

Follow Us
ultra78 replied at 25-11-2023 07:23 AM
Ada ke pemimpin cerdik dalam pas?

Depa pandai tapi pandai ke depalaa.. hahaha.. satu lg aku tgk muka pemimpin pas ni sesuatu ..

“ Boikot ini kita buat dgn rasa hati kita…. Ada perkara yg kita tak mampu boikot seperti Iphone dan Facebook.”

Termasuk mecidis...

Alih-alih perjuangan poligami

sorry, pemikiran ala taliban pemimpin pas tak sesuai utk negara berbilang kaum & agama seperti malaysia. sebab tu sultan2 pun tidak perkenan coalition yg ada Pas utk memerintah. mereka backwards dan tak economy friendly

Paling win bila depa berteriak pasal Elin.
Aku macam.... engkorang ni tak reti nak baca dari sumber lain ke selain dari mulut lobai PAS?

Selagi hadi awang jadi presiden pas, tk kuase nk sokong. Parti penunggang agama. Macam mana nk represent parti islam kalau sesama islam pun fitnah sana sini.

sampai kiamat jd hipokrit

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

dua_chzy replied at 24-11-2023 10:42 PM
Mengucap sis Moja, mengucap.

.
.

Bachok..Bachok..Bachok

ruh ruh ruh... neh neh nehhhh..............

12Next
Return to list New