CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gdah

[Belanja] Berapa saving korang setiap bulan>

Apa yg boleh dikatakan, simpanan itu penting..... harap lepas nie aku boleh menyimpan dan tak ambik2.... selalu simpan ambik balik...huhuhuhu

Mamason posted on 4-7-2013 11:30 AM
Apa yg boleh dikatakan, simpanan itu penting..... harap lepas nie aku boleh menyimpan dan tak ambik2 ...

Kan.. Kena disiplin...

Mamason posted on 4-7-2013 11:30 AM
Apa yg boleh dikatakan, simpanan itu penting..... harap lepas nie aku boleh menyimpan dan tak ambik2 ...

mama.. tiap kali pas dapat gaji amik siap2 tuk saving walaupun tak byk mana. kalu boleh masuk saving acc yg takde atm card so kita akan jadi malas nak keluarkan duit unless betul2 urgent jek..

miss selalu masuk asb jek coz payah nak keluar.

MMISS posted on 4-7-2013 03:05 PM
mama.. tiap kali pas dapat gaji amik siap2 tuk saving walaupun tak byk mana. kalu boleh masuk savi ...

itu laaa..mama plan pun nak buat ptgan gaji ASB jerk...biarlah gaji sikit pun, asal ada saving every month...ptg sikit2pun tak per yer dak.... asalkan ada....

Mamason posted on 4-7-2013 03:40 PM
itu laaa..mama plan pun nak buat ptgan gaji ASB jerk...biarlah gaji sikit pun, asal ada saving eve ...

itulah yg saya amalkan sekang.........tolak gaji setiap bulan sebab kalo nak harap pergi simpan sendiri kat bank memang susahlah.....

Mamason posted on 4-7-2013 03:40 PM
itu laaa..mama plan pun nak buat ptgan gaji ASB jerk...biarlah gaji sikit pun, asal ada saving eve ...

kalu bleh buat potongan gaji lagi bagus mama coz dah tentu duit tu masuk saving. potonglah amount yg kita mampu. kalu potong byk2 karang g withdraw balik pun tak guna and takut terwithdraw lebih pulak.

miss dulu saving nak kata byk sgt tu tak ler lebih kurang nak jejak 10k gak saving dari bonus n gaji yg tak seberapa neh. bila bisnes hb prob abis kikis buat tlg dia. now dok simpan balik tapi segala yg kuar tlg hb akan miss tuntut sampai mati . miss mtk hb byr montly sikit2 janji bayar duit miss balik.

Follow Us
MMISS posted on 5-7-2013 09:23 AM
kalu bleh buat potongan gaji lagi bagus mama coz dah tentu duit tu masuk saving. potonglah amount  ...

itu laa, ptgan sikit2 pun jadi laa asalkan ada.... macam tu yer.. hehehe, iyer laa, kalau dikira sbg pinjaman, boleh laa dituntut balik... Mama pulak kalau hubby nak bagi, ambik, tapi kalau dia pun xde, mama redho jerk laa... anggap bantuan suami isteri jer.... tapi selalu ingatkan dia jugak, masa susah habis korek simpanan isteri kan...so, tlg laa cover2 balik... hahahahaha.... Selalunya dia memang ganti laa kalau dia ada...

zasssssss posted on 5-7-2013 09:20 AM
itulah yg saya amalkan sekang.........tolak gaji setiap bulan sebab kalo nak harap pergi simpan se ...

Mama memang buat tapi utk Tabung Haji... hajat di hati nak buat utk ASB pulak lepas nie...sikit pun jadi laa yer dak... insyaAllah... asalkan ada utk simpanan masa memerlukan..

Mamason posted on 7-7-2013 08:48 AM
Mama memang buat tapi utk Tabung Haji... hajat di hati nak buat utk ASB pulak lepas nie...sikit pu ...

Nak kena g tabung haji gak ni buka akaun tuk baby.

lilo_kill posted on 7-7-2013 09:32 AM
Nak kena g tabung haji gak ni buka akaun tuk baby.

Bukak2..kena ada sorang satu... sikit byk simpanan belakang citer...bila ada buku akaun tu pandai2 laa yer dak...hehehe

Mamason posted on 7-7-2013 09:50 AM
Bukak2..kena ada sorang satu... sikit byk simpanan belakang citer...bila ada buku akaun tu pandai2 ...

Mmg dah ada sorang satu. Selalunya duit raya dia orang mmg tak belanja. Masuk tabung haji.

aku mmg boros.. mmg x saving..pastu aku wt keputusan drastik...pi potong asb 1k setiap bln.. nk ikutkan kalau x boros mmg cukup balance utk wt belanja sebulan.. ni x...bila jumaat je JLN TAR...bila friday jer SOGO.. pastu gi la maybank pi kuar blk asb.. alahai... tp x pe...lps raya ni aku nk tanam azam nk berjimat cermat... nk pi soping sebulan sekali jer.. harap2 boleh lah...

tbg haji hubby ada masukkan sebulan rm400... pon tiap2 bln kuarkan.. nak2 emas tgh murah..hr tu elok2 ada 8k..skrg dh tinggal 6k... hukhuk... apa nk jd la aku ni...

ada simpan duit dalam bentuk cash jugak, tp selalu yang dikorek mmg duit tu la... nak beli tanah la (bila ada orang offer murah2 sbb desperate nak duit), nak renovate rumah la, bantu family, invest dekat business family, nak beli barang2 keperluan anak la ( tp yang ni small portion aje, sbb barang2 bukan mahal pun)... tea tak minat invest emas, lagi suka buying land & invest for family business...

tp tea cam serabut je tengok tanah2 yang dah beli tp blom ada planning nak buat ape.. mmg harga makin mahal, tp bila mahal, dah sayang plak nak jual... ingat nak letgo jugak one day... tp since takde emergency or keperluan, tea biar je increase rega...

simpanan2 cam koperasi kakitangan, ASB, tabung haji, insurance saving, 2nd retirement plan etc tu mmg maintain aje la

Hmm... Mak abah suh tambah lagi pelaburan... Hmmm.... Nak kena bincang dgn en suami dulu lah... Tgk apa kata dia...

Baru berangan nak melawat pak habib ker, en poh kong ker...

dealova04 posted on 8-7-2013 02:49 AM
aku mmg boros.. mmg x saving..pastu aku wt keputusan drastik...pi potong asb 1k setiap bln.. nk ikut ...

shopping apa tu kuat betul withdraw..hehehe..

but u minat emas,cantik2 koleksi u..

alhamdulillah bole simpan tiap2 bulan.. tapi jumlah tu kekadang banyak kekadang sikit sebab kekadang dalam bulan tu kena bayar maintenance n service apartment lah, kena bayar insurance n roadtax kereta lah.. tax itu tax ini.. atau musim2 raya.. so bulan2 tu sikit je la dapat simpan..kalau ada rezeki lebih mcm bonus ke, biasanya simpan 80%.. lagi 20% buat belanja reward diri .. tapi dah tak simpan kat ASB sebab was2.. so simpan kat tabung haji jek semuanya.. tabung haji insyaAllah dividen halal, bole gunakan.. pastu siap dah tolak zakat.. kalau ASB nanti was2 pula nak guna dividen tu

Pada me yang ada anak tiga nih..memang susah sangat la nk menyimpan..lebih2 lagi anak2 dah besar..keluar sikit "nak tu, nk ni"..hadoi..

Me cuma amalkan simpan duit Syiling, duit RM 1 dengan RM 5. Misalnya kalau pecah RM 50, tetiba ada duit RM 1, RM 5 waima duit siling, cepat2 me pg simpan dalam tabung..baru je start tahun ni..ki..ki..hasilnya, dah tak payah tukar duit RM 1 dan RM 5 kat bank untuk duit raya tahun ni...

so far bolehlaa nak simpan sket2... yelah, freshgrad bkn bnyk mn pon duit gaji. huhuhu