CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15221|Reply: 160

‘Bayangkan Anak Saya Pergi Sekolah Orang Ejek, Bapa Kau Makan Harta Anak Yatim’- Ali Puteh

Pelawak dan usahawan, Ali Puteh hilang sabar apabila warganet terus menerus mengecam dan memfitnahnya berikutan kemelut yang berlaku antara dirinya dengan kakak ipar, Nor Hidayah Amzah yang masih berlarutan hingga ke hari ini.

Menerusi siaran langsung di TikTok, Ali atau nama sebenarnya Syed Ali Mubarak Syed Mohd Ridzuan tidak mampu menahan air mata kerana kesal dengan tomahan yang dilemparkan terhadapnya.

Dalam nada sebak, Ali berkata anaknya juga terkena tempias selepas isu yang melanda dirinya dan Hidayah sering tular dan mendapat perhatian di media sosial.

"Bayangkan anak saya pergi sekolah orang ejek ‘bapa kau makan harta anak yatim’.

"Saya jual sambal elok-elok, tak kacau orang dan berniaga dengan isteri saya. Ada yang kata saya pakai duit anak yatim untuk berniaga. Astaghfirullahalazim.

"Orang tak faham, sebab tu orang bercakap. Itu sebab saya kata berhenti bercakap sebab ianya salah."

Sementara itu, Ali juga memaklumkan bahawa dia menghormati perintah mahkamah berkenaan tanggungjawab terhadap anak arwah Abam iaitu Syed Uthman Hamzah Al-Juffrey yang kini berusia lima tahun.

"Orang tanya saya, ‘anak arwah tu tanggungjawab dan anak sedara’."

"Saya dapat surat hadanah dari mahkamah, kami tak boleh nak ambil anak tu tanpa sebab."

Bagaimanapun, pelawak berusia 34 tahun itu tetap menghargai kehadiran isteri yang banyak membantunya menyelesaikan bayaran saman terhadap Hidayah.

"Saya menangis dekat bucu katil, dia kata ‘tak apa aku ada, kalau tak cukup duit kita gadai barang kemas. Tak apa kereta aku pun ada, jom kita pergi jual’."

Terdahulu, Ali menyatakan dia kini sedang berusaha untuk melangsaikan bayaran tersebut dengan menjual motosikal dan mengumpul wang menggunakan hasil jualan sambal.

Pada 18 Februari 2022, Mahkamah Sesyen Kuala Lumpur memerintahkan Ali dan tiga ahli keluarganya membayar RM60,000 kepada Hidayah kerana mengeluarkan kata-kata mengaibkan terhadap wanita itu di Instagram, dua tahun lalu.

Sumber: TikTok Ali Puteh/OhBulan

So!
Perangai sendiri yang memgundang anak yang jadi mangsa. Maaih nak salahkan netizen. Ya ampunnnn

awat muka dia comei? rambut kepok-kepok. manja gitueww muka nangis2

Dah memang betul pun, kesian anak-anak ko ali.. Pegi sekolah kena ejek, sbb perangai bapak tak elok

mak bapak tlg jgn buat perangai pelik2 sbb terpalit kat anak2
sama jugak dgn anak2, buat apa2 akan terpalit kt mak bapa
berpada2 lah hidup
mulut org mmg xleh tutup
so elakkan la konflik terjadi

Amboiii kemain peloles muka si Ali....

Follow Us
sismarkonah replied at 14-2-2024 10:41 AM
awat muka dia comei? rambut kepok-kepok. manja gitueww muka nangis2

Kannn! Kalau tak pakai filter patut dia ni jual skincare timbang kilo je la, flawless angat. Boleh challenge skin nabila huda hitam manis licinnn je.

Makin gemok ke dia sekarang. Bahagia kot dihiburkan pesanan netizen non stop, rasa disayangi gitu. Dulu arwah mak ada buat salah tak kena rotan tak kena cubit, sekarang netizen ambik alih tugas tu. Sikit lagi ko nak kena rotan kena cubit ali.

Dia jgk yang dulu2 sibuk keluarkan kenyataan itu ini.
Dah netizen memang la serba serbi nak amik tahu.

Benda betul nak buat camne

Betul kan? Itu akibat dr perangai sialan ko. Hadap!!!

Asbab anak kena ejek usaha la jugak jual barang terpakai ko buat bayar saman dayah. Kalo tak kena ejek, mesti aman2 jer ko buat2 lupa.

sbb tu tak payah nak gaduh2.. cari pasal tak tentu hala... kan kena kat anak...

anilanil replied at 14-2-2024 11:50 AM
Asbab anak kena ejek usaha la jugak jual barang terpakai ko buat bayar saman dayah. Kalo tak kena ej ...

Baru nk ckp benda yg sama

Dia nak cakap tak boleh ambil Hamzah dah kenapa? Ko kena bagi duit saraan Hamzah. Bukan ko kena physically bela.

Bengap dan jenis kulit tebal betul Litam ni.

Orang suruh kau bayar nafkah anak sedara kau si Hamzah tu sebab memang tanggungjawab kau... Bukan suruh kau pergi ambil budak tu bela.. bagi nafkah je biar mak dia lah bela. Mesti kau tak nak kasi duit free free kat dayah kannn..

Dasar lelaki tak tau tanggungjawab..

So? So? So? Ko skolah tak??
Tetappp nak selitkan cerita bini Yindog dia tu terpaling mithali. Kalau bini ko baik sgt, dia akan nasihatkan ko kejalan yg benar. Bkn sokong ko buli2 akak ipor ko! Yihhhh aku anti betul bini ei Litam ni, taktau kenapa

memang betul pun kau makan harta anak yatim kan? sekarang anak kau terima la balasan sbb perbuatan jahat kau

Walau aku x suka dia..
Walau aku x percaya sedikit habuk yg kuar dari mulut dia...
Tp aku percaya klu anak2 dia kena ejek kat sekolah tu, sebab budak2 mmg akal nya mcm tu... kdg mak ayah dh pesan jgn dok mengejek2 kwn2.. nak gak di ejek2... kdg budak2 ni x tahu pun apa yg diejek tu... sbb tu mak ayah ni sebolehnya nak protect anak2 dorang... terutamanya kes anak MN baru2 ni.. aku heran org yg anggap MN over react bilamana identiti anak dia didedahkan.. siap nama penuh.. etc etc... org yg sewenang2 nak dedahkan ni.. sebab dia belum ada naluri keibubapaan tu.. sembang je sayang kononnya.
Tp

jauh beza dia dgn arwah Abam

Padan muka Alitam susun