CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baghal

PENTING!! SYURGA DAN NERAKA ISTERI, SUAMI TENTUKAN

setuju sangat....
jesse_labu Post at 13-4-2011 00:33

teman pun setuju juge....

Reply 1# baghal

kalu mcm tu apa plk kes mcm ni....
namun dpt isteri boleh dikatakan agama yg diajar oleh family semua lengkap....cuma.....

suami xsemayang xpuasa...xpernah di ajar berbuat demikian. family xkiash anak2 sembanhyang atau tidak...
dari kecil ajaran fmily mcm tu salah siapa...

suami juga kaki nombor...hingga kdg2 si isteri terjerak juga....si suami yg xkisah isteri mengikut langkahnya....

suami juga kaki amik barng n panas baran....setiap kali amek baran mesti mare2 xtido dan juga xkeje....kategori apa sisuami ni...
apa yg patut isteri buat...apa yg patut isteri itu ikut kehendaknya...

Reply 540# hanahani5865

sbnrnya mmg mcm tuh.. baru2 mmg manis2 belaka tp yg dah lama nih masam kelat pahit sume ada!!! (tp tak semua lelaki lah, cuma yg kureng ilmu tuh jekk..) lebih2 lagi kalau dapat suami yg tak nak tolong dlm hal ehwal rmhtgga.. semua kita nak kena buat, pegi keje, jaga anak, masak, membasuh dan lain2 lg..

Reply  hanahani5865

sbnrnya mmg mcm tuh.. baru2 mmg manis2 belaka tp yg dah lama nih masam kelat ...
zamnie Post at 13-4-2011 14:58

dah agak dah...

insyaallah kalau niat pernikahan kerana allah taala, allah akan pelihara rumah tangga..insyaallah..tulah niat & doa kami setiap waktu...

Reply 544# hanahani5865

Amin.....

Reply  baghal

kalu mcm tu apa plk kes mcm ni....
namun dpt isteri boleh dikatakan agama y ...
fenin Post at 13-4-2011 14:11

Kalu mak bapak kita macam tu, patut dak kita taat ngan depa?

Follow Us
oo.mcmtu..sbb tu sbg isteri sebelum tdo saya akan minta maaf pada suami & mohon supaya suami redha ...
hanahani5865 Post at 13-4-2011 09:06

Jangankan nak mengamalkannya, nak meluahkan pendapat macam ni pon ramai sang isteri tak mampu..syukurlah anda di dalam rahmat Allah..Adakah suami puan menzalimi puan setelah puan melayan dia dengan baik?

Jangankan nak mengamalkannya, nak meluahkan pendapat macam ni pon ramai sang isteri tak mampu..s ...
baghal Post at 14-4-2011 03:35

alhamdulillah saya ada kekuatan utk mluahkan tu semua..so far alhamdulillah,apa yg saya buat utk suami, suami hargai & dia tau mcmane nak balas...tnp kita minta..suami ada cara dia..kalau suami something wrong..cuba "kita" muhasabah balik..apa yg kita dah buat sbnrnye..ntahlah incik baghal..kang ada org kondem sy lak sbb asyik jack hubby je..maklumlah, br 2 thn khwin..

oo.mcmtu..sbb tu sbg isteri sebelum tdo saya akan minta maaf pada suami & mohon supaya suami redha ...

macamtule isteri solehah....taat pade suami...baguih2 teman bagi AAA++++kat cik kak neh...

macamtule isteri solehah....taat pade suami...baguih2 teman bagi AAA++++kat cik kak neh...:lovel ...
fathan Post at 14-4-2011 21:06

yeayyy...AAA+++++++++ buat gapo...nak tacang..

pg td dgr suria fm ke ape ek yg halim othman tu..citer pasal hubby dia "slow", bini lak kaki sosial..pastu bini siap dok rmh mmbr2 yg bujang lg..apa lah masalah kalau laki dia x suke sosial..aku lg suke..hehehe..kalau dapat laki kaki sosial, ha, mampos ko dok lah rumah sorg2,jg anak sorg2, laki kuar balik mlm jmp kawan2..br padan muka..for me dat wife should hargai & thankful kan ada laki yg sayang family, dok rumah je..ya allah, untungnye bini dia..

Post Last Edit by HOTlips at 15-4-2011 16:19

Reply 543# zamnie
Kalau ada masalah dgn suami misalnya suami x nak menolong, isteri jgn marah2 atau membebel2 nanti masuk neraka kekdahnya.
Apa kata cuba tips dr prof sentap hati mak nak.... masukkan elemen2 budaya melayu dlm rumahtangga mcm ni:

nih calon bole duk ngan Siti Fatimah kt syurga....A+++

Reply  bintang

Alah! Deme tu saje je nak panjang kan isu. Nak lawan tred muay atau tred jin ari  ...
HOTlips Post at 31-3-2011 09:20

ahaa... dh mula rindu lerr tuh...pe salahnye kakak rindukan adeknye kan  kan...hemmmm...
kite baqo...kita baqo....romah kak limah...

Ali Bin Abi Thalib KWJ bercerita bahawa dia telah masuk ke dlm umh Rasulullah bersama Fatima, mrk dapati Rasulullah sdg menagis tersedu-sedan. Mka Ali bertanya kpd Baginda: " apakah sbb engkau menangis ya Rasullullah?" then Rasulullah bersabda:

" Wahai Ali, Aku telah dibawa berjln ke langit pd suatu mlm. Aku dpti ramai pompuan drpd umatKu yg diisi dlm neraka jahanamdgn berbagai azab. ketika itu jg aku menangis krn melihat mrk diseksa dgn penuh azab. Aku melihat ada diantara mrk digantung dgn rambutnya, ada pula yg mengelegak otakmrk, ada yg digantung dgn lidahnya, ada yg dituang air panas ke dlm mulutnya dan setengahnye pula ad yg diikat kakinye dibahagian teteknye, manakala kedua-dua belah tangannye diikat di bahagian ubun-ubun kepalanya, ditambah dgn seksaan ular dan kala jengking. sesetengahnya pula, digantung dgn teteknya, ada pula kepalanye menjadi kepala babi dan badannya menjadi badan keldai. diatas langit itu, terdapat beribu-ribu azab dan antaranya ada yang berwajah anjing, api neraka masuk dari mulunya dan keluar melalui duburnya dan malaikat memukul kepalanya dgn tongkat besi."

kemudian Fatimah berdiri dan berkata:" Wahai kekasihKu penyejuk mataKu, apakah dosa mrk itu sehingga diseksa demikian?"

Maka jawab Rasulullah saw:

"Wahai anakKu Fatimah:

~ Yg digantung dgn rambutnya itu ialah perempuan (isteri) yg tdk bertudung kepala dihadapan lelaki selain suaminya..
~ Perempuan yg digantung dgn lidahnya ialah perempuan (isteri) yg menyakiti hati suaminya dgn lidahnya..
~ Perempuan yg yg digantung dgn teteknya ialah perempuan yg melakukan maksiat tanpa pengetahuan suaminya.
~ Perempuan yg dipasak kakinya di bahagian teteknya da kedua-dua belah tangannya diikat di bahagian ubun-ubun kepalanya dan diisikan dgn patukan ular dan gigitan kala jengking itu ialah perempuan yg tidak mandi junub dan meringankan solat..
~ Perempuan yg berkepala babi dabn berbadan keldai ialah dr golongan yg suka berbohong..
~ Perempuan yg berupa anjing dan api neraka masuk ke dlm mulutnya dan keluar melalui dubunya ialah perempuan yg suka menghasut, memfitnah dan hasad dengki"

seterusnya, Rasulullah saw bersabda:

"Wahai anakKu, amat celakalah bagi perempuan(isteri) yg durhaka kpd suaminya"  

Ada rasa gerun ke kakak? blom!?nti kita masukkan yg lebey gerun lg....

nih calon bole duk ngan Siti Fatimah kt syurga....A+++
jesse_labu Post at 19-4-2011 20:45

ishk...ada pulak..insyaallah...amin..tu yg semua org nak kan..aku just buat yang terbaik je..

saya ada kata saya dah kawen ke? jgn nak putar belit post saya pulak saudara2 berdua ni. bukan main  ...
kinki Post at 4-3-2011 10:40

setuju...lelaki sekrg makin emosi dr wanita. terlalu bangga dengan darjat diberi sedangkn hakiktnya mereka sedar kaum lelaki banyak yg kurang ilmu agamanya. itulah punca lelaki berperangai "macam taik". istilah itu..nampaknya kasar...tetapi elok diganti dengan tidak bertanggungjawab..seandainya itu yg digunakan..maka dua2 saudara ni takdelah terasa mereka "seperti taik"... apapun.. hukum meamng tetap hukum tetapi hukum Allah bukanlah zalim terhadap wanita..Allah maha mengetahui.. lelaki yg baik ntk perempuan yg baik..tetapi seandainya lelaki yg jahat untuk perempuan yg baik dan sebaliknya juga berlaku, semua itu adalah kehendak Allah, hanya Allah maha mengetahui mengapa wanita diuji begitu... mungkin satu sebab, Allah tahu wanita kaum yg sangat penyabar...maka wanita la sebebanrnya golongan yang diangkat tinggi darjatnya.. jadi kepada kaum wanita janganlah rasa diri tidak dianggap tinggi berbanding lelaki.. sabar eah...akak...

hidu di dunia hanya sementara...  tinggi ke rendah ke darjat lelaki....yang tak bertanggungjawab tetap ke neraka...................

Apo-apo pun den memang salute ngan akak tu....den doakan akak dpermudahkan segala urusan da ...
bobmarlu Post at 4-3-2011 15:44

apalah ayat cakap macam tue...mendoakan orang bunuh diri plak...

Reply 557# kabus_pelangi

eh...eh...ado plak yang teraso kat sini....ado den cakap kat kau ko...kalau xdo kurang ilmu takdo iman apo2 pon buleh jadi...bilo maso plak den doakan aka tu bunuh diri agak eh...

ummm nanti da tawrn nak taat tumpah setia kat suami....

Reply 556# kabus_pelangi

iyolah kak oiii,sapo yang tak taat perintah Allah dan Rasul....tak nak beriman dongan porintah Allah dan Rasul memang sesuai bonarlah tompek eh nerako jahannam...

Dah tu tak ghoti-ghoti nak taat ngan suami taat dongan porintah Allah dan Rasul...Cito eh skang ni Nabi saw suh taat yo...apo yang susah sangat nak paham nak amik pakai....yang ponek pikir kalau laki tu kaki pompuan la kaki botol la kaki forum la....buek apo ponek-ponek nak pikir taat yo selagi dio xtak suruh buek perkaro yang menyalahi hukum syarak.