CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baghal

PENTING!! SYURGA DAN NERAKA ISTERI, SUAMI TENTUKAN

nmpknya puan terlalu emosi, selalunya kata  org tua2 dulu yang kita benci sangat tuh lah kita ak ...
jesse_labu Post at 4-3-2011 21:47

adakah isteri encik engkar dgn encik makanya encik suka memutar belit post saya
adakah saya mengkelaskan semua lelaki tu sama :re: saya cakap kebanyakan, bukan semua. kalau encik x paham bahasa melayu sila pegi belajar lagi. Allah SWT mewahyukan kpd Nabi Ibrahim a.s "wahai kekasihKu, sesungguhnya Aku ciptakan perempuan itu daripada tulang rusuk yang bengkok begitu juga semua perempuan yg lain. Maka jika engkau betulkan nescaya ia akan patah, oleh itu bersabarlah dengannya dan biarkanlah ia sepertimana kelakuannya itu melainkan apabila engkau lihat kekurangan pada agamanya."

kalaupun perempuan ramai yg jadi penghuni neraka mesti sbb suami2 yg pegang kunci syurga-neraka tadi kan ataupun sebab perangai taek maka membentuk isterinya mcm taek juga

kupas bawang buat apa  kupas ilmu agama nak la
kinki Post at 4-3-2011 21:50

Kupas bawang neh ramai tamo kang nanges berjela-jela...

Agama tu kin, tade la nak kena kupas memang sering duk pundak la

Reply 32# bintang
Suami yang bertanggungjawab seperti inilah yang wajib ditaati hatta boleh sampai ke tahap disembah sebagaimana yang disebutkan di dalam hadis;

“Jika aku hendak menyuruh seseorang supaya sujud kepada seseorang tentulah aku perintahkan isteri supaya sujud kepada suaminya.”

Nampaknya ramai yang single woman kita xpuas hati..tapi semua hujah guna perasaan jer, ikut penilaian sendiri...hati2, ikut rasa badan binasa

Bawakkan saya nas dan dalil yang mengatakan suami bertanggung jawab saja wajib ditaati..

Cuba faham baik2, suami telah menggantikan tanggungjawab ibu bapak isteri, derhaka pada suami samalah derhaka pada ibu bapak..adakah kita hanya wajib taat pada ibu bapak yg baik saja, mcmana dgn ibu bapak yg kurang baik?

Jawab dengan nas dan dalil ,bukan emosi...

Kupas bawang neh ramai tamo kang nanges berjela-jela...

Agama tu kin, tade la nak kena ...
bintang Post at 4-3-2011 21:58

x paham bin cakap apa
pundak tu apa

Reply  bintang

Nampaknya ramai yang single woman kita xpuas hati..tapi semua hujah guna perasaan jer, ikut penilaian sendiri...hati2, ikut rasa badan binasa

Bawakkan saya nas dan dalil yang mengatakan suami bertanggung jawab saja wajib ditaati..

Cuba faham baik2, suami telah menggantikan tanggungjawab ibu bapak isteri, derhaka pada suami samalah derhaka pada ibu bapak..adakah kita hanya wajib taat pada ibu bapak yg baik saja, mcmana dgn ibu bapak yg kurang baik?

Jawab dengan nas dan dalil ,bukan emosi...

baghal Post at 4-3-2011 21:59

Adakah bintang jawab dengan emosi? Baca post bintang yang awal... bintang tade nafi pun atas ketaatan isteri terhadap suami... tapi kena fair la.. jangan hanya menunding jari pada isteri, kerana suami pun punyai tanggungjawab di atas semua hak yang Allah telah kurniakan kepada lelaki.

Contoh cam pembahagian pusaka kenapa lelaki mendapat lebih? Kerana depa kena tanggung dan menjaga sedara perempuan mereka... tapi ini berlakukah dalam masyarakat hari neh? Tau ker depa apa yang dipertanggungjawabkan tuh? Melainkan dapat jek harta tu blah...! Kerana? Kerana pemahaman mereka tidak sampai, endahkan semua tuh dan dalam ceramah-ceramah tidak ditekankan...

Hal di atas bukan bintang katakan pada semua lelaki, kang ada lak salah faham... bintang punyai bapa, abang dan adik lelaki yang sangat-sangat baik... jadi bintang tau hari ini masih ramai lelaki yang baik...

x paham bin cakap apa  
pundak tu apa
kinki Post at 4-3-2011 22:01

Alahai... pundak tu kepala la yang...

Follow Us
Alahai... pundak tu kepala la yang...
bintang Post at 4-3-2011 22:13

ooo...okiess ;)

adakah isteri encik engkar dgn encik makanya encik suka memutar belit post saya  
adaka ...
kinki Post at 4-3-2011 21:58

maaf yg nih post sape?

errrr.....saya terpaksa ulang sekali lagi saya belum kawen  tapi mungkin empathy sy terhadap kaum sejenis yg malang ni tinggi....saya tak perlu tunggu utk dapat suami taek baru saya boleh paham dan ambik pengajaran kan  rata2 saya baca kat bod kat porem ni kebanyakan masalah rumahtangga berpunca dr lelaki

apakah d sbb awk membesar diporem ini awk jadikan jdkan porem ini
sebagai qiblat awk?

Reply  jesse_labu

Hmmm.... nasnya mana bang...
bintang Post at 4-3-2011 21:57

cik bintang sayang ini dalilnya...

Hadis Rasulullah SAW bermaksud "Diperlihatkan kepadaku neraka ternyata penghuni yang terbanyak adalah wanita kerana kekufuran mereka. Kemudian ditanyakan kepada Baginda: Apakah mereka ingkar kepada Allah Taala? Baginda menjawab: Tidak, tetapi mereka mengingkari suaminya. Kalau sekiranya engkau berbuat baik kepada seorang daripada mereka, kemudian didapati pada dirimu sesuatu yang tidak kena baginya, dia (isteri) berkata: Aku tidak melihat dari kamu satu kebaikan apa pun." (Muttafaq Alaih)

Sabda Rasulullah S.A.W bermaksud: “Aku lihat api neraka, tidak pernah aku melihatnya seperti hari ini, kerana ada pemandangan yang dahsyat di dalamnya. Telah aku saksikan kebanyakan ahli neraka ialah wanita. Rasullullah S.A.W ditanya: “Mengapa demikian ya Rasulullah?” Baginda menjawab: “Wanita mengkufurkan suaminya dan mangkufurkan ihsannya. Jikalau engkau berbuat baik kepadanya seberapa banyak pun dia masih belum merasa berpuas hati dan merasa cukup.” (Riwayat al-Bukhari)

cik bintang nk lg?

tp walaubagimana pon lelaki dan wamita saling memerlukan apalah salahnya
kita mengambil agama sebagai landasannya...jgn mengambil nafsu sebagai qiblatnya

cik bintang sayang ini dalilnya...

Hadis Rasulullah SAW bermaksud "Diperlihatkan kepadaku ...
jesse_labu Post at 4-3-2011 23:00

Bintang mintak nas dari Quran, bang supaya ia menjadi sangat lengkap

maaf yg nih post sape?

apakah d sbb awk membesar diporem ini awk jadikan jdkan porem ini
...
jesse_labu Post at 4-3-2011 22:50

siapakah encik untuk menentukan hala qiblat saya encik2 sume kat sini x mengakui kelemahan lelaki pd zaman skrg. di alam realiti saya, (di mana lingkungannya tidaklah sebesar org di porem ni) rata2nya takde masalah suami taek org kat porem ni dtg dr mcm2 tempat dan mcm2 ragam. kalau kat dunia saya xde lelaki taek x bermakna lelaki2 mcm ni x wujud. hari2 kita dengar kes cerai-rogol-bunuh-rompak....sape yg buat semua ni adakah kaum wanita yg menghuni neraka semuanya perbuatan kaum lelaki yg telah Allah angkat darjat mereka lebih tinggi dr kaum wanita yg lemah.

bila saya cakap mcm tu jangan pulak encik kata saya samakan bapak-abang2-para Rasul saya sama mcm mereka. saya membenarkan setiap kalam Allah. Adam diciptakan terlebih dahulu dr Hawa. Para anbiya' juga lelaki. begitu juga dgn kebanyakan para auliya'. masha Allah, sungguh istimewa sekali kaum adam ini. thalaq2 juga diberikan kepada mereka.  tetapi apa yg mereka semua ni buat kepada isteri2 dan wanita2 mereka pd hari ini? adakah para Rasul mengajar lelaki2 mcm tu

andai kata saya dapat suami yg semacam ini, mudah-mudahan saya bisa membersihkan taeknya dan menjadikan dia seharum kasturi (which is easier said than done!)

kupas bawang buat apa  kupas ilmu agama nak la
kinki Post at 4-3-2011 21:50

Kalu betui nak suami yang dapat kupas ilmu, dah banyak di tulih tp kenapa panggil orang taek lagi...dakwaan palsu jer tu.

Adakah bintang jawab dengan emosi? Baca post bintang yang awal... bintang tade nafi pun atas k ...
bintang Post at 4-3-2011 22:12

Tadi nampak ganas sangat ngan Hadis dan al-Quran, sekarang bila saya mintak, dah tak boleh masuk..memang dari tadi cik bin dan cik kin hanya meluahkan perasaan dgn mengambil nafsu sebagai sandaran..tak boleh la ini macam, kita perlu jadikan agama sbg qiblat..

Kalu nak amik kira sesetengah suami yang akhlaknya kurang baik, sampai kiamat hukum ni tak boleh laksana..so, terima lah hakikat yang setiap isteri itu WAJIB taat pada suami walaupun bagaimana pun perangai dia selagi dia tak suruh buat sesuatu yang menyalahi syarak..

Kalu betui nak suami yang dapat kupas ilmu, dah banyak di tulih tp kenapa panggil orang taek lag ...
baghal Post at 4-3-2011 23:11

Ala.. jangan la ambik ati pasal taek tu... dia bukan kata kat pacik pun, tapi kat lelaki-lelaki di luar sana yang mucuk cam taek ler ...

Kalu betui nak suami yang dapat kupas ilmu, dah banyak di tulih tp kenapa panggil orang taek lag ...
baghal Post at 4-3-2011 23:11

ini first time lu porem dengan wa kan...so bagi lah muka dekat wa ni. lu x kenal wa, wa pon x kenal lu. lu pon x penah baca posting2 wa kat tmpt lain. apa pendapat wa tentang perkahwinan dsb. sbg seorg perempuan, dan bakal isteri (insyaAllah kalau wa kawen) wa tahu kat mana letaknya tmpt seorg isteri. di sisi suami. harapan suami/isteri tu sama je. nak suami/isteri yg soleh/solehah dan menyenangkan hati. TAPI, kalau kita dapat yg sebaliknya mcmana? itu yg wa nak lu org pikir. sbb kebanyakan suami2 zaman skrg ni sungguh mengecewakan :cry:

pernah ke diorg fikir apa yg terpikul ke bahu mereka saat mereka menyalami tangan2 bapak mertua mereka? betapa besarnya tanggungjawab yg diorg kena bawak mukan setakat kawen buat anak je :re: bini buat salah, kena tegur. kalau bini x mintak maaf, redha dan maafkan. sebab syurga seorg isteri letaknya kat tapak kaki suami! ini tak, bini salah pukul. bini x dgr cakap, ceraikan! buduh ke ape :re: korang dulu beriya nak kawen dgn anak org, pegi meminang, sediakan duet sume, kenapa x beriya jugak utk pertahankan rumahtangga yg korang bina tu??? mudah je nak musnahkan.....

korang x payah lah bawak nas berbakul2. ilmu tanpa amal mcm pokok yg xde guna. x bermanfaat pun. berapa ramai yg betol2 paham alam pernikahan tu? :re:

Reply 51# kinki
andai kata saya dapat suami yg semacam ini, mudah-mudahan saya bisa membersihkan taeknya dan menjadikan dia seharum kasturi  (which is easier said than done!)

Ish..beruntungnya sapa yang jadi suami cik kin..(pss..dah ada boyfren ka?) Insyaalah saya akan jaga cik kin dengan baik dan kupas ilmu agama dan bawang banyak2 asalkan taek saya dicuci...

Post Last Edit by kinki at 4-3-2011 23:40
Reply  kinki

Ish..beruntungnya sapa yang jadi suami cik kin..(pss..dah ada boyfren ka?) In ...
baghal Post at 4-3-2011 23:31

cuci sendiri lahhh

Tadi nampak ganas sangat ngan Hadis dan al-Quran, sekarang bila saya mintak, dah tak boleh masuk ...
baghal Post at 4-3-2011 23:22

Hempuk kang

Emosi ker bintang tepek hadis quran bagai tuh? Astaga.... tak baca habis neh...

Awal-awal bintang cakap bintang tak nafi pun kewajipan tuh.. but kena fair la.. jangan duk jaja isteri kena taat kat suami jek.. kena gak citer somi pun kena gak jalani tanggungjawabnya...  ini tak, pompuan jek nampak salah...

taek lu la weyyyy cuci sendiri lahhh
kinki Post at 4-3-2011 23:33

Adeh

Reply 55# kinki

Setujuk dengan ostajah kin