CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 32494|Reply: 110

“Diaorang Dah Tak Ada Kena Mengena..” – Puteri Sarah Nafi Bekas Mentua Beri Rumah, Kini Tinggal Di Kondo Milik Sendiri

Baru-baru ini, aktres dan usahawan terkenal, Puteri Sarah Liyana terkejut apabila timbul spekulasi yang mengatakan bahawa bekas keluarga mentuanya iaitu, Datuk Yusof Haslam dan Datin Patimah Ismail telah membelikan rumah untuknya.

Menjawab kepada dakwaan itu, Sarah menafikan tuduhan berkenaan dan bertegas bahawa rumah yang didudukinya sekarang adalah hasil titik peluhnya sendiri tanpa meminta dari bekas keluarga mentuanya.

"Hah? Kenapa pulak bekas mentua nak belikan saya rumah? Diaorang dah tak ada kena mengena dengan saya dah. Saya beli sendiri dengan duit sendiri."

"Kita kerja, ada duit sendiri kenapa nak harapkan orang. Setiap yang gosip tu tak baik tau. Penat kita kerja siang malam, tidur tak cukup, makan tak kenyang mandi tak basah."

Pada masa yang sama, pelakon ini turut mendedahkan niatnya yang sedang mencari tempat tinggal baru yang lebih berhampiran dengan ibunya supaya dapat menjaga anak-anaknya sekiranya dirinya sibuk bekerja.

"Sekarang saya duduk di condo, tapi dalam masa sama nak cari rumah landed, guarded and gated."   

"Saya nak cari rumah yang dekat dengan rumah mama saya. Ada di kawasan tu cuma mahal sikit. Tapi tak apa, perlahan-lahan, kita naikkan bisnes dulu, kumpul duit, berjimat.   

"Saya tak boleh jauh dari mama saya sebab kadang pergi shooting balik lambat, jadi mama la yang tolong ambil dan hantar ke sekolah, bawa diaorang ke rumah mama".

Sumber : xtra.com.my

Bukan ke mertua kita ni sampai mati tetap jadi mak ayah kita?

sayangselamah replied at 19-2-2024 11:51 PM
Bukan ke mertua kita ni sampai mati tetap jadi mak ayah kita?

Yer betul
Technically mmg inlaws ialah parent kita selamanya...cerai pun xubah panggilan mama ayah tu...

Tp ps just nk cakap specifically about kwangan. Mksd ps kt situ indirectly klu dulu masih bini sol ,ada probability inlaws kasi rumah ke apa. Now dh ex bini sol. So xda sebab utk dato datin nk belanja rumah kt ps lg dh... tu je yg ps nak jelaskan. Dari 1 sudut je ( duit ) bukan nya maksud ps tu dato datin dh bkn mak bapak dia lagi. Metua tetap metua..xda istilah bekas metua.... tp normal la kan pas cerai sapa2 pun makin renggang dgn inlaws..... maklom la masing2 nk muvon. Datin pun mcm dh lama xbekokok. Ps pun mcm xkawen2 dgn AA. Papejela kan asalkn ik dh kena cerai aku pulak yg puashati.

Masalahnya dah berkurun Aku tunggu filem sol keluar....xsiap2 lagi...

miss_strangers replied at 20-2-2024 12:23 AM
Masalahnya dah berkurun Aku tunggu filem sol keluar....xsiap2 lagi...

betul jugak. Tak habis-habis dia jer. Nak jugak cerita x-honey

ohh okay faham.

Follow Us
Kemain sheols tyg Hermessss

PS takpe.

Jgn shuringai tyg. Mmg i syak fake sbb sheols batak btollll dgn plbgai hi end brands now. Sian bru merasa

"Hah? Kenapa pulak bekas mentua nak belikan saya rumah? Diaorang dah tak ada kena mengena dengan saya dah. Saya beli sendiri dengan duit sendiri."

bengggongg jgk PS ni klu bab bercakap..main lepas jer..kecik hati mak mertua kang yg slalu backup kau.

bengggongg jgk PS ni klu bab bercakap..main lepas jer..kecik hati mak mertua kang yg slalu backup kau.

birah membirah lagi ke blkg tabir?

apapun ps bagus la...semoga makin berjaya

Tepuk dahi bila gambar last dalam kereta
Bukan product kuruzzz kan..

penat jah sheols keje keras sampai ke indon isap pod bagai ujong2 netizen ingat sheols misken? biadap tawww

Edited by prince_marhaen at 20-2-2024 09:27 AM

PS ni kalau menjawab mesti nak defensive sangat, ayat2 dia tu tak fikir orang eh, macam minah rempit ye, jawab elok2 dah lah,
"ohh bukan, saya beli sendiri." cukup lah...
takyah la cakap 'tak ada kena mengena', elok2 orang tua berdua tu sayang kau, terus tawar hati....kau tau lah tintimoh tu macamana....bodo gak kekadang PS ni...try hard sangat nak nampak strong & independant...yee...orang dah lama tau dah..

kenapa cakap takde kena mnegena pulak...sian datin pat..dia punya la sayang ko ,kalau ikut datin pat ckp camtu tak ke ko jugak kecik ati..apola bahsa rempit sangat,,..

ni mesti menjawab kt live tiktok... sejenis cepat triggered dgn komen haters. mmg mencari komen2 cmtu...

love_warrior replied at 20-2-2024 01:45 AM
ni mesti menjawab kt live tiktok... sejenis cepat triggered dgn komen haters. mmg mencari komen2 cmt ...

kan?
mata mencari komen yang trigger, lepas tu blocked. apa daa...
hater tu makin dilayan, makin la menjadi.

saki baki belen masih tak hilang..
cakap ikut sedap

Dulu2 mcm tak wujud je mak bapak sendiri.aku speku diorg dah x berapa ngam.ntah2 kena tegur ke? dia ni mana boleh kena tegur kan? asyik membentak je

newyork replied at 20-2-2024 01:32 AM
kenapa cakap takde kena mnegena pulak...sian datin pat..dia punya la sayang ko ,kalau ikut datin pat ...

nanti di spin balik ke netizen... kan sejenis dia je yg betul

Takde kena mengena kau kata? Syaikhul & sumayyah tu cucu dorang jugak. Takde kena mengena apa? Kalau dorang nak belikan rumah untuk kau & cucu2 dorang sendiri duduk apa salahnya since dorang mampu?

Macam makin besar kepala pulak dia ni. Mentang2 la selama ni ramai yang sokong siap memuji walaupun tak ikhlas

Ke dulu berbaik dengan tokselam & tinpat sebab nak sakitkan hati IK, konon diri tu menantu kesayangan? Since IK pun khabarnya dah diceraikan so no point nak berbaik dengan tokselam & tinpat? Gitu?