CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

product HERBALIFE yg berkesan PART 4

ade sape2 x yg jual herbalife nie...
pliz PM me your best price...~~~

saya pun minum hl.ramai geng opis dah mula terpengaruh sebab ada sorang kakak nie dia ambik shake hl nie,boleh turun berat badan.bkn setakat tu jer,hl jugak untuk kesihatan.sy cuma ambik f1 ngn aloe ajer.tu pun dah puas hati ngan keberkesanannya.

ade sape2 x yg jual herbalife nie...
pliz PM me your best price...~~~
sayang_pjan Post at 2-6-2011 15:16

Rege kena bincang blakang2...;)

Salam, nak share testimoni kat sini:

Dulu sebelum herbalife, berat badan 67kg, tinggi 168. Malas sgt2 nak bersenam, duk layan ps2 je, perut dah mula boroi, asik letih lesu je. Ambik herbalife pun try2 je, sebab tgk wife makan. Alih2 turun sebulan 3 kg.

Skrg dah naik berat 66kg, tapi saya tak risau sebab yg naik otot, bukan lemak. Skrg dah rajin senam, jogging n buat weight training. Perut dah mula2 nmpak six pack, skrg target nak capai body fat bawah 15%. Walaupun berat naik, tapi lubang tali pinggang tu turun dah satu lubang. Dulu masa berat 67kg, saiz suar 31-32, skrg ni 29-30. Feel sgt2 ossemm!!

Rasa seronok pulak tgk komen kwn2 yg mkn HL ni...sbb dulu pun sy mkn HL gak mmg berkesan dari 75 kg turun 64 kg dlm masa 4-5 bulan rasanya ntah dah lupe sbb masa ambik tu tahun 2009. Pastu dealer HL tu dah xdtg2 lg n dia pun dah ada kedai sendiri kat penang, so xde lah sy mkn lg HL ni.. Berat sy naik pun ambik masa 2 tahun lepas stop HL sbb sy akui sy xjaga pemakanan dan now berat sy 74kg..skrg ni sy dah jumpa dealer yg baik hati n insyallah esok sy nak mkn HL semula.. Hrp2 b4 raya ni leh pakai kebaya yg dah 2 tahun tersimpan dlm almari (masa dah kurus aritu buat kebaya) he3...

Rasa seronok pulak tgk komen kwn2 yg mkn HL ni...sbb dulu pun sy mkn HL gak mmg berkesan dari 75 kg  ...
Mar Post at 7-6-2011 08:31

halamak lambat jumpa Mar, kalau tak boleh kita promote hehe

kali ni bila start ambil HL balik, cuba la terapkan tabiat sihat jugak, mcm kontrol pengambilan makanan, minum air kosong cukup & jadi lebih aktif... kalau nak tau, beza antara mereka yg susah nak maintain berat dan mereka yg berjaya kontrol berat sikiiit & simple sangat. kalau tak caya, cuba tanya pakcik makcik yg berumur 60+ tahun yg maintain sihat lagi, apa rahsia diorang. amalan & petua diorg semua simple2 je

Follow Us
halamak lambat jumpa Mar, kalau tak boleh kita promote hehe

kali ni bila start ambil HL balik ...
din_hbl Post at 7-6-2011 21:46

Tq din...apa2 pun sy nak mulakan semula dgn hl ni hrp b4 raya dah slim semula

Reply 169# Mar

haaa.. saya tgh buat weight loss challenge online kat FB ni, sempena nak raya.. tanak join ke?
yg lain2 nak join boleh jugak, PM je le..

baru lepas makan protein bar.. errkk kenyang

pernah cuba....pelik kenapa sy tak turun tp naik, padahal ikut aturan makan HL and follow diet meal plan......

Reply 170# kimosabi

berapa lama dah ambil kimo..
   wife saya mula2 ambil dalam sebulan tu naik 2 kg! bila buat body scan baru tau berat naik sebab wife saya ada masalah hormon.  bila masalah hormon dah stabil baru berat mula turun. skrg berat dah turun 10 kg.. maybe lain org lain tindakbalas..

Reply 171# din_hbl

2 bulan....tak sabar agaknya tapi takut la, naik, naik dan naik lagi.....nak turun payah kemudian it needs 'money' to bring it down

Reply 172# kimosabi

kimo, u ada sakit apa2 tak? sapa2 yg ada penyakit mmg biasanya naik berat dulu. herbalife tu kan nutrition based, berat naik sebab badan baru dapat cukup nutrition, jadi apa u makan pun dia simpan skjp sebab nak repair2 badan. wife saya dulu masalah period 3-4 bulan baru datang sekali, resdung kronik, gastrik.

lagi satu maybe umur metabolisma u tua dari badan. wife saya umur metabolisma dia 40+ tahun, padahal dia umur 27 tahun. kitorang tiap-tiap 2 minggu buat body scan, tu tau psl effect herbalife. kalau tak buat, maybe akan risau sebab berat naik..

Reply  Mar

haaa.. saya tgh buat weight loss challenge online kat FB ni, sempena nak raya.. tan ...
din_hbl Post at 11-6-2011 14:35

mcm mana nak join tu din? boleh je la sy join saje suke2

Reply 174# Mar

nak join suka2 tak leh, join serius boleh hahaha..

acah je tgk PM saya bagi link..

dh mkin meriah thread ni...

bagus2...hehe

Reply 173# din_hbl

sakit alhamdulillah tak de sebarang penyakit, kecuali penyakit selera makan....heeeee

Reply 178# kimosabi

ha sebenarnya kita pun kena ubah sekali jugak, jgn harap kat herbalife je. bukan saya cakap ye, dr herbalife louise ignarro yg cakap..
tak semua org nak makan herbalife smpai ke tua, so kalau dah dapat berat ideal dgn herbalife & pada masa sama dah tukar tabiat lama ke tabiat sihat, nak stop makan herbalife pun takpe, tu pilihan masing2...

btul tu din, kita bkn nk brgantung aje pd herbalife ni... lps dh dpt ideal wgt, pndai2 laa kontrol selera. jgn lh anggap aku dh mkn hbl ni, jd aku kurus selama-lamanya... bila dh sedar brt naik, bole amik hbl smula n kawal selera jgk.