CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Kenapa dengan saya?? ~

~ want2bhappy ~

Sy org perak..
Stay dekat Kepong...=)
CikSiti07 Post at 31-3-2011 15:15

Perak kat mane yong?...

~ Naruto ~

Perak yang paling utara...hehehe..org kampung nih...=)

Aii...CikSiti007...dah ada peminat Tak apa tak apa, sekurangnya want2bhappy dan naruto3484 buat Siti007 tenang dan aman.  

~ Al-Patih ~

Amboi3..pepandai je awk nyakat ek=)
xde la...sy ni kan org baru kat sini...dorg 2 pun kwn2 baru sy mcm awk la..heheh
Kan bagus merapatkan ukhwah sesame sedare seislam...ye dok??hehehe

~ zamnie ~

Yup..saya dah baca cite awk...bnyak kali sy terjumpe post awk...sbb sejak2 sy jd cam n ...
CikSiti07 Post at 31-3-2011 16:35

Amin...
Insya Allah, ciksiti akan pulih mcm biasa...

~ Zamnie ~

Thanks=)Mudah-mudahan....

Follow Us
dia macam ni

kalau sampai takut tu tak bertempat dan 'ganggu' anda dalam menjalani kehidupan harian i takut anxiety pulak ...

so ...jiwa yg baik adalah jiwa yang tenang ... yang letakkan ketakutan pada Al - khaliq dengan sebab yg sebenar sebab  lah kot ...sampai TAKUT tidur ??? adakah Allah suruh kita takut tidur

tang bersolek tu, tang lalai tu ....itu kalau u tak latch on sangat pun tak pa ...bukan penting pun semua tu sangat ....

teruskan yang positif tu ...untuk mencari ilmu tu bagus

tapi tang takut tak bertempat sampai takut tidur tu ...i ..hmm....u bereave kot?

~ mbhcsf ~
Thanks sebab bg respon=)

hurm..pendapat awk anxiety 2..sy pun xpasti sbb sy blum pegi hospital...
insyaAllah akan pergi cuma belum berkesempatan...
cuma sy xpaham bile awk ckp mgkin sy bereave..maksud awk??

Reply 48# CikSiti07

bereavement - kehibaan...

tapi yang positif / iktibar tu tak paa...yang i takut ni tetiba you jadi anxious..jiwa tak tenang ...so calm down ...tang nak dalami ilmu agama tu bagus ...dan actually ibadat  tu tak bersifat khusus jer , you baca buku tu pun ibadat ...baca quran lah saudari hati tenang ...

~ mbhcsf ~

Thanks=)..
owh maksud awk hiba..sy ingat hilang ape la td...heheh
yup..setiap kali sy merasai perasaan 2..sy cuma berzikir dan baca al-quran...
Sememangnya diketika itu sy tenang...tapi bila sy bersendirian atau wat mende lain..perasaan tu datang balik...macam pagi tadi...sy bangun2 je pagi sy rasa perasaan tu datang...sepanjang perjalanan ke tempat kerja sy tak putus2 berzikir dan baca ayat kursi berulang2 kali..Alhamdulillah perasaan tu reda wat setakat ini..sy harap ia berterusan..=)

Reply 50# CikSiti07

perasaan tu macam mana ya saudari ...tetiba nafas you turun naik. berdegup kencang ke? or like tetiba kadar pernafsan you cepat ..peluh  semua tu ke?

bereavement - kehibaan , perasaan hiba lepas kehilangan sesuatu ...sometimes kita boleh alami ...

so ...i dunno ...lah saudarai saya bukan clinical psychologist ehee...

Apa yg awak rasa tu lebih kurang sama mcm saya...x tau nak luahkan mcm mana perasaan tu...hanya Allah yg tau...lebih kurang 2 bulan yg lepas, saya diserang penyakit saraf...habis satu badan saya terasa sakit-sakit..lepas tu sakit tu berpindah dr 1 bhgn badan ke bhgn yg lain...hati saya rasa runsing yg teramat sgt, cuma rasa lega bila tengah solat...pastu perasaan tu dtg balik...almost tiap2 masa ingat pasal mati & saya  rasa mcm x lama lagi saya akan mati...dah puas saya jumpa doktor tanya ape penyakit saya, doktor ckp hanya sakit urat biasa...saya dh berubat dgn ustaz2 juga, tapi buat masa ni masih belum pulih lagi...mungkin belum rezeki saya nak sembuh..

Disebabkan sakit yg dtg secara mengejut tu, saya x putus2 ingat pasal mati...rasa takut yg teramat sgt sampai ada ketika rasa badan menggeletar & kaki tangan saya terasa sejuk, tapi berpeluh...makan pun x lalu, buat apa pun serba x kena...tiap kali solat x putus2 saya mintak ampun dr Allah atas kelalaian saya dulu...

Saya mmg betul2 faham dgn perasaan TT ni...susah nak bendung perasaan ni melainkan berdoa pd Allah supaya diberikan kekuatan hati & berzikir & mengingati Allah setiap masa...bila byk ingat Allah, buat suruhanNya & tinggalkan apa yg Allah tegah, baru rasa lega sgt2...tapi perasaan takut tu tetap ada & rasa mcm di ni sentiasa berbuat dosa setiap masa...Ya Allah,  x tau nak gambarkan mcm mana..

Reply 52# suaffiqa

boleh tak awak tanya balik doktor tu ...apa dia maksudkan dengan sakit 'urat'?? sebab urat banyak - urat darah ke, urat saraf ke etc etc ? camtu jer dia cakap...?

hmm

are these symptoms consistent with panic attacks?

Aii...CikSiti007...dah ada peminat Tak apa tak apa, sekurangnya want2bhappy dan naruto3484 buat ...
Al-Patih Post at 31-3-2011 18:20

Peminat? saya pompuan ler.... tapi lau setakat nak dijadikan sahabat.. atau pengajaran.. tak salah... huhuhu sahabat sejati semakin kurang di zaman kini...

~ mbhcsf ~

perasaan 2 mmg susah sy nak gambarkan..
tp apa yg sy boleh ckp..
rase takut dan seolah-olah ajal akan tiba...
awk paham kan mcm mane...
nak kate sesak nafas 2 xde la..cuma rase ketakutan yg terlampau sampi kat hati..
ramai org disekeliling sy nasihatkan sy jgn pk lebih2..
sy cuba tp sy xmampu...
sy hanye mampu berzikir dan berdoa je mohon Allah tenangkan hati...

~ suaffiqa ~

Ye wak...
ape yg awk rase 2 same lah mcm ape yg sy rase....
sy dah survey kat internet...
ade yg sembuh cepat dan ade yg sembuh lambat..
mgkin bergantung pada kekuatan hati kita kot...
tp sy sampai hari ni masih belum pulih sepenuhnya...
kdng2 sy rase mcm dah sembuh..kdang2 perasaan 2 dtang balik...
mmg xjangkalah...
xpe la wak, marilah kita sma2 berusaha utk dekat diri kepada Allah SWT..mudah-mudahan Allah SWT bantu kita..Amin..

~ want2bhappy ~

sy setuju ngan awk...
kdg2 walaupun kite kenal lama ngan org 2 belum tentu die jujur ngan kita...
hopefully bile kite bertemu d'tread ni, kita bertemu dgn sahabat sejati dunia akhirat...=)

Reply 57# CikSiti07

oh u rasa like tetiba takut like impending doom/ like sesuatu yg dahsyat akan berrlaku laa  gitu?...gitu...hmm...interesting ...

well...control that ye...calm...take a verrryyyyy deep breath ya? kalau jadi cam tu cuba tarik nafas ...relax....zikir ...yups...i bukan doctor  tauuu...tapi sounded like hmmm....nevermind ...u stay calm ...tarik nafas pepanjang

Reply  suaffiqa

boleh tak awak tanya balik doktor tu ...apa dia maksudkan dengan sakit 'ur ...
mbhcsf Post at 4-4-2011 11:22

Doktor tu cuma ckp saya kena penyakit saraf (neuropathic pain)...sbb musababnya x dpt dikesan...saya dh buat full blood test, MRI, & nerve test, semuanya normal..tapi until now sakit ni x mau sembuh malah semakin melarat sampai mengganggu emosi & kerja2 harian...yg saya fikir ialah pasal mati...bila fikir mati, bdn saya rasa semakin teruk & lemah...sometime rasa nak pitam...terutama bila sakit tu attack kat kepala...

Mungkin ke ada jin atau syaitan yg menumpang di badan saya ni sampai saya rasa runsing & hati x tenteram...lagi saya nak lawan, lagi bertambah dasyat runsingnya...