CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Kenapa dengan saya?? ~

Peminat? saya pompuan ler.... tapi lau setakat nak dijadikan sahabat.. atau pengajaran.. tak s ...
want2bhappy Post at 4-4-2011 11:32

Tak mengapa, mustahaknya kamu bolih bantu siti007. sekurang2nya, kamu dapat berbual dengan ilmu yang ada. Sikit atau banyak ada membantu.
InsaqAllah. Hari ini ari siti007, dia perlu bantuan, masa kita wallah hu'alam.

Tak mengapa, mustahaknya kamu bolih bantu siti007. sekurang2nya, kamu dapat berbual dengan ilmu  ...
Al-Patih Post at 4-4-2011 19:38

dun worry .. sy dah pun ber-PM dgn beliau... kerana masalah beliau ni saya dah tempuh juga... huhuhuhu ish takde la byk ilmu nau.. tt lagi byk ilmu lorrr....

~ want2bhappy ~

sy setuju ngan awk...
kdg2 walaupun kite kenal lama ngan org 2 belum tentu die j ...
CikSiti07 Post at 4-4-2011 11:42

kecik tapak tgn.. stadium shah alam ana tadahkan.... semoga boleh jadi sahabat dunia akhirat...

Reply 59# suaffiqa

u pi jumpa pakar ke atau klini k asal boleh ni ? mata ada problem tak? ada rasa kebas kebas atau sesemut tak ? sakit kepala?

Reply 1# CikSiti07

TT,

sblm ni aku pn pnh alami ape yg ko rse dan aku jgak ade bkk thread mcm ko utk tnye pndpt dorg

mmg pd mula perasaan takut 2 sntsa mhantui minda kite.....sbb itu lah kite sntse beribadat utk ALLAH.......bile aku jge solat n tingkah laku, otomatik aku rse tenang je......bile time kite cuti(period) syaitan la yg paling suke....syaitan ni sntse mgoda kite utk melalai kn kite smle....time ni TT kne kuat bzikir....wlu pn kite xleh smbyg tp jgn lpe zikrullah, insya allah syaitan akn jauh drpd kite

aku hrp TT akn ttp mjge solat n tingkah laku TT.....

~ mbhcsf ~
Thanks wak=)
tapi awak ade ckp "sounded like"..like what maksud awk??nevesnye..heheh
owh..semalam sy dah pergi klinik...
Doc juz ckp mungkin sy stress n mungkin jgak sy terkejut..
so, doc juz bg ubat penenang n multivitamin utk sy...

~sauffiqa ~
pasal jin n setan 2 sy xpasti plak...
sbb bile sy survey2 kat tenet, mgkin gak kot..
tapi ari 2 sy pergi darussyifa', ustaz tu xde ckp sal gangguan setan pun...
dia juz bg nasihat n air je la...

~Al-Patih ~
Thanks=)
Ye..itu yg sy inginkan..
sahabat sejati....

~ want2bhappy ~
Thanks =)
Moga hubungan persahabatan ini diredhai..
kite same2 belajar...ade yg awk tau sy xtau..
ade yg sy tau awk xtau...
kite share2 lah=)

~ sakura ~
Thanks=)
ye sy baru baca thread awk pasal mende ni...
rupenye ramai lg yg rasa mcm kite ni..
Sy sedar mungkin ade hikmahnye semua ni..
Sbb sy sedang berusaha untuk berubah menjadi yg lebih baik...
Doakan sy=)

Follow Us
~ sakura ~
Thanks=)
ye sy baru baca thread awk pasal mende ni...
rupenye ramai lg yg rasa mcm kite ni..
Sy sedar mungkin ade hikmahnye semua ni..
Sbb sy sedang berusaha untuk berubah menjadi yg lebih baik...
Doakan sy=)
CikSiti07 Post at 6-4-2011 12:42

aku ambk mase utk berubah....dan bkn 100% berubah terus......
sbb da bese dgn kehidupan sblm ni...so nk mcuba sesuatu yg br mmg la payah......

so ape yg perlu wt,jgn pakse diri utk berubah dgn skli gus...
step by step..insya allah TUHAN akn merahmati

Reply  suaffiqa

u pi jumpa pakar ke atau klini k asal boleh ni ? mata ada problem tak? ada ...
mbhcsf Post at 6-4-2011 05:56

Saya pi jumpa doktor pakar saraf (neurologist), bukan klinik biasa...so far dah 4 kali saya follow up dgn doktor tu, hatanya saya cuma mengalami sakit saraf...kebas2 tu xde, tapi rasa burning kat certain2 part mcm bahu, tengkuk, belikat & dua belah tangan...sometime turun ke pinggang & kaki...saya memang ada migrain since umur 12 thn lagi...sakit ni betul2 buat saya runsing...

KETAKUTAN yg dihadapi oleh tt dan saffiqa  bukanlah ketakutan kepada Allah, tetapi lebih kepada ketakutan terhadap KEMATIAN...

Dan ibadah yg dilakukan hanya untuk menghilangkan ketahutan tersebut, bukan IKHLAS beribadah hanya semata mata kerana Allah.

Biasanya kes sedemikian adalah akibat gangguan, tetapi bukanlah disebabkan gangguan jin, tetapi gangguan roh.... fikir fikirkan

Reply 68# suaffiqa

hmm..what is? belikat tu aper ? oopss sorry tak tahu istilah tu  ..awak ...yer ...aper tu yer ?

~ sakura ~
Ye la wak...
kalau nak berubah terus memangla payah....
kalau berubah secare drastik takut xkekal plak kan..heheh
sy sedang berubah sikit2..maksudnya jaga yang wajib dulu, then baru tambah2 yang sunat=)
Erm, boleh sy tau x, berapa lame awk rase cam ni?Dalam tempoh tu awak ade pergi berubat ke ape ke....

~ hantukiller ~
thanks=)
gangguan roh?maksud awk?...
erm kalo ikutkan memang la takut pada kematian...
tapi bila difikir-fikirkan, sebenarnya takut dengan seksaan Allah SWT..
Ntah cukup ke tak amal ibadat ni...
Tu yang paling merisaukan...

KETAKUTAN yg dihadapi oleh tt dan saffiqa  bukanlah ketakutan kepada Allah, tetapi lebih kepada keta ...
hantukiller Post at 6-4-2011 14:48

hantukiller,

Bak kata TT, sudah tentu kami takut pada Allah SWT, tu pasal kami takut akan kematian...sbb takut pada siksaan kubur/akhirat sekiranya
x cukup amal ibadat, lalai dgn perintah Allah & sebagainya...itu pandangan ikhlas dr saya...

Reply  suaffiqa

hmm..what is? belikat tu aper ? oopss sorry tak tahu istilah tu  ..awak .. ...
mbhcsf Post at 6-4-2011 14:48

belikat tu is area dua belah urat belikat iaitu antara bahu & pinggang...

hantukiller,

Bak kata TT, sudah tentu kami takut pada Allah SWT, tu pasal kami takut akan kematian...sbb takut pada siksaan kubur/akhirat sekiranya
x cukup amal ibadat, lalai dgn perintah Allah & sebagainya...itu pandangan ikhlas dr saya...
suaffiqa Post at 6-4-2011 15:47

Maaf , mungkin tulisan saya tersebut agak kasar, tapi itulah cara saya...

Bila kita sibuk takut kematian kerana takut tak cukup amal ibadah, ini menunjukkan kita beramal tu untuk mendapat ganjaran pahala yg boleh dibawa menjadi bekalan diakhirat, betul tak? jadi persoalannya adakah kita beribadah tu untuk memuji Allah, ataupun untuk bekalan kita tu, mana yg utama? atau kedua duanya sekali serentak? Kalau untuk bekalan, confirm tak ikhlas, tapi kalau untuk semata mata memuji Allah, ikhlas dan auto dapat bekalan......... sukar dimengertikan kalau 50-50?

~ hantukiller ~
sy setuju dengan sauffiqa...
apa2 pun..saya yakin sauffiqa pun setuju dengan sy yg kami sama-sama ingin mencari keredhaan dr Allah...kami sedang mencuba memperbaiki apa yang telah km lalai selama ni...
InsyaAllah, satu masa kami akan peroleh kedua-dua yang sedara ckp tu...mungkin sedikit demi sedikit..apa-apa pun doakan kami...dan sama2 lah kita mencari kenikmatan itu...InsyaAllah...=)

Maaf , mungkin tulisan saya tersebut agak kasar, tapi itulah cara saya...

Bila kita sibuk t ...
hantukiller Post at 6-4-2011 16:03

Amal ibadah & bekalan yg cukup dicari semata2 kerana Allah, sebab tiada yg lebih Agung & Mulia di dunia, akhirat & segala2nya melainkan Allah swt..segala2nya dh termaktub dalam Al-Quran yg Allah turunkan...jadi apa2 je yg kita kita semuanya mesti sebab Allah.. dan sekarang saya sedang mempraktikkan apa yg Allah suruh  & apa yg Allah tegah...tengah melawan nafsu dan godaan jin & syaitan yg x habis2 nak menyesatkan manusia lemah mcm kita semua...dan sedar diri ini adalah seorang hamba Allah yg hina yg memerlukan redha & keampunan dari Allah...

~ hantukiller ~
sy setuju dengan sauffiqa...
apa2 pun..saya yakin sauffiqa pun setuju dengan sy yg kami sama-sama ingin mencari keredhaan dr Allah...kami sedang mencuba memperbaiki apa yang telah km lalai selama ni...
InsyaAllah, satu masa kami akan peroleh kedua-dua yang sedara ckp tu...mungkin sedikit demi sedikit..apa-apa pun doakan kami...dan sama2 lah kita mencari kenikmatan itu...InsyaAllah...=)
CikSiti07 Post at 6-4-2011 16:45
InshaAllah.

Aku bukan berniat menegur kalian aje, aku ni menegur diri aku sendiri juga, sebab terlalu sukar untuk kita ni mendapat ibadah yang betul betul ikhlas hanya semata mata KERANA ALLAH. Sentiasa sahaja akan terlintas dalam fikiran kita tujuan ibadah kita tu untuk ganjaran pada diri kita sendiri seperti pahala, syurga, dijauhkan dari api neraka dsb. Nak dapat yg betul betul ikhlas hanya untuk memujiNYA tanpa memikirkan ganjaran yg bakal diterima amatlah susahnya.... YA, memang susah mendapat IKHLAS tu.....

Assalamualaikum '
pertama sekali saya memintak maaf jika tersilap kata.
bagi pandangan saya hati kecil mu terlah terbuka (mendapat hidayah), cuma kamu tidak tahu apa yang perlu kamu lakukan untuk menenagkan nya.
kamu beranggapan kamu takut mati , bagi saya itu adalah salah . kita tidak boleh takut selain daripada allah, hanya pada yang maha esa saje yang patut kita takut tiada yang lain darinya.
cuba kamu firkirkan sejenak , kenapa kita dihidupkan kemudian dimatikan (Dari Allah kita datang dan dari Allah juga kita kembali).
Cuma kembali tu ada berbagai bagai cara. (cth: seperti apa yang kawan awak alami).
Ingatla setiap manusia akan melaluinya (kematian) tidak ada yang kekal .
Dengan apa yang kamu lakukan sekarang adalah bagus (mengerjakan apa yang disuruh dan meningalkan apa yang dilarang)
Tetapi hasilnya sementara (ketenangan hati) . Kenapa ia menjadi begitu , ini adalah kerana apa yang kamu lakukan itu hanya lah dari segi zahir (shyariat) manakala hati mu didalam golongan batin (Hakikat).
jika kamu berkehendakan ilmu , ini adalah nasihat yang saya dapat berikan : ilmu hanya terletak pada guru bukan nya buku , hendak mencari guru carilah yang sebenar benarnya , setiap penyampaian yang diberikan hendaklah disahkan oleh 3 saksi .
1-al quran. 2-Hadis, 3-Firma. Jika seseorang guru tidak dapat mengesahkan apa yang disampai dengan 3 saksi ini , maka lebih elok guru itu ditinggalkan.
Akhir kata semoga kamu menemui "Nurallah" wasalam.

~ hantukiller ~
ye wak..sy paham apa yg awk nak sampaikan...
semua org yg taat pd perintah Allah inginkan keikhlasan dalam beribadah...
Tapi kita hanya manusia biasa, kita lemah, syaitan sentiasa menghasut kita....
Apa2 pun dalam mencari keikhlasan tu, usaha sangatlah penting...
Sama2 lah kita berusaha utk dapatkan ikhlas tu..Mudah-mudahan Allah buka jalan utk kita...Amin

~ R200 ~
Thanks..
Sejujurnya sy sgt tersentuh dengan respon awk...
Ye..sy akui mmg kalau nak menuntut perlukan guru...
tp disebabkan kekangan masa...
saya hanya mampu membaca sedikit sebanyak dan mendengar ceramah-ceramah agama dekat youtube...
sekiranya ada kemusykilan dalam pembacaan, sy akan tanya ustaz-ustaz melalui facebook...

Reply 68# suaffiqa

so u dah dapat diagnosis as neuropathic pain laa gitu? o kalau gitu what you could do perhaps is to ask or google or tanya doktor pakar tu balik [ please do if you have time] bagaimana nak kurangkan ketidakselesaaan tubuh badan awak sekarang may be .... dan kalau boleh pi cari support group untuk orang yg ada neuropathic pain.