CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Kenapa dengan saya?? ~

awak ...dia tak ambil air tulang belakang awak, ke? as in hehehe lumbar puncture?just asking ni bukan apa saja curious.

Assalamualaikum ,
ini hanya sekadar renugan, dan disusuli kemaafan jika tersalah.
Apa yang dikatakan kegangan masa itu adalah kejayaan yang paling besar bagi syaitan oleh kerna , pada masa kini kita semua telah disibukan dengan urusan harian dengan itu kita leka atau lupa pada pencipta kita (Allah). Hanya sehari semalah lima kali saje yang kita akan ingat padanya (sesudah solat bertebaran lah kamu dimuka bumi/mencari rezeki tetapi ingat jangan lupakan Aku).
persoalannya adakah kita kenal akan pencipta kita yang maha esa , adakah kita sentiasa mengigatinya.
Bagaimana kita hendak sentiasa mengigati Allah jika kita kenal pun tidak.
Dalam kehidupan seharian kita bermacam macam benda yang kita kenal dan tahu, sehingga kita berlajar sampai ke univisity untuk keperluan mencari rezeki . Tetapi  kita abaikan atau lupa untuk mengenal dan tahu pencipta kita.
Awalludin marifatuwAllah ( awal awal beragama mengenal Allah).
Umat islam bersaudara hendaklah saling ingat mengigati.
Satu tip untuk menenang hati mu , amalkan secara penafasan (sedup-hembus) berserta samaada Allah-Allah atau pun Allah-Hu atau pun Hu-Allah insya Allah hati mu akan tenang . Semoga kamu menemui NuruwAllah wasalam.

~ R200 ~
Waalaikumsalam....
Awk...mase sy mula-mula didatangi perasaan ni...sy memang xde hati lagi nak buat hal-hal dunia...sy merasakan hal-hal dunia ni dah xpenting lagi sehinggakan sy abaikan makan minum, tidur, kerja dan pergaulan sy...Tapi dalam pencarian sy, ramai yang menasihati sy yang kita perlu bersederhana..Hal-hal yang kita buat di dunia juga satu ibadah dan setiap apa yang dilakukan di dunia ni mesti beserta dengan niat hanya kerana Allah...Di situ, sy sedar kedua-duanya perlu seimbang...Apa-apa pun thanks di atas nasihat dan tips awk...sy akan amalkan dan manfaatkan apa yang telah dikongsi oleh rakan-rakan sy di sini...=)

Assalamualaikum
maaf atas teguran saya tadi,
izinkan saya megupas sedikit lagi, betul apa yang awk kata kan , sememangnya keseimbangan alam (dunia = bagai kan penjara bagi org2 beriman) dan akhirat adalah perlu dikerja kan bagi org2 mukmin.
Nabi Muhammad S.A.W adalah contoh terbaik bagi org2 mukmin.
Apakah sifat nabi S.A.W [1.Benar 2.Bertanggungjawab 3.Menyampaikan 4.Bijak sana]
1.Benar - Seharusnya kita hendak lah selalu benar erti kata lain tidak berbohong dalam perjalanan hidup ini.
2.Bertanggungjawab - Sesungguhnya kita perlu bertanggungjawab bagi perjalanan hidup dialam ini (cth: Keluarga, kerja,tubuh badan dan sebagainya), dan juga bertanggungjawab mencari jalan pulang (bekalan di akhirat).
3.Menyampaikan - Hendaklah kita mengingat-mengigati sesama umat
4.Bijaksana - Ketika ingat-mengigati/menyampaikan hendaklah secara bijak sana supaya tidak menimbulkan fitnah.
Sekali lagi saya memohon maaf atas teguran saya , yang buruk dari saya dan yang baik adalah dari Allah.
Wasalam.

~ R200 ~
waalaikumsalam....
awk tak perlu mintak maaf..awk berhak bagi pendapat dan pendirian awk...
sy terima segala komen yg diberi dengan hati yg terbuka sbb sy yg bukak thread ni..=)
Apa yang dikongsi di sini adalah ilmu...dan yg paling penting kite same-same saling mengingati dan sy akui sy banyak belajar benda baru dari thread ni....
Thanks semua n thanks jugak utk awk sbb share dgn sy..kalau ada apa2 yg awk rasekan boleh dikongsi...jgn segan berkongsi di sini dengan sy dan teman2 yg len...=)

Assalamualaikum,
Baik lah saya akan share secara surface bagai mana hendak mengenal Allah (ilmu Tauhid)
Pertama sekali saya memohon maaf jika ada diantara sahabat yang tidak selesa dengan apa yang dituliskan ini.
Awaluddin MarifatuwAllah : Awal-awal beragama mengenal Allah.
(Barang sesiapa mengenal akan dirinya akan mengenal Tuhan (Allah) nya)
Seseorang yang beriman perlu mengetahui sekurang-kurangnya 73 akidul iman (takat iman)
1.Tahu akan sifat-sifat Allah, iaitu sifat 20nya dan perlawanan nya (Jika boleh Mengetahui sedalam-dalamnya (kena berguru) jika tidak sekadar yang mampu)
Pengertian nya boleh dicari didalam internet atau buku2 agama.
20 Sifat-sifat Allah
1.Nafsiah ; Wujud
2.Salbiah ; Qidam, Baqa, Muqalafatuhlilhawadis, Qiamuhubihafsihi, Wadaniah
3.Ma ani  ; Quderat, Iradat, Ilmu, Hayat, Sama, Basar, Kalam
4.Ma nawiah ;Qodirun, Muridun, Alimun, Hayun, Samiun, Basirun, Mutakalimun
Maksud-maksudnya akan saya terangkan sebentar lagi jika di izinkan.
(Sesungguhnya Allah mengetahui apa yang terdapat didalam hati mu)
Wasalam.

Follow Us
~ R200 ~
waalaikumsalam....
teruskan usaha anda..thanks=)

Assalamualaikum,
Maafkan saya ,
saya tak dapat nak teruskan oleh kerana perkataan cik telah menggangu hati saya. tetapi saya akan laksanakan janji saya ,
Ingatlah dalam perjalanan ilmu Tauhid ada 3 perkara tunjang.
1.Ada permulaan , ada pengakhiran
2.Ada permulaan , tiada pengakhiran
3.Tiada permulaan , tiada pengakhiran.
20 sifat-sifat Allah
Nafsiah
Wujud ; Sesungguhnya Allah itu ada
Salbiah
Qidam ; Sesungguhnya Allah itu sudah tersedia ada
Baqa ; Sesungguhnya Allah itu Kekal
Muqalafatuhlilhawadis ; Sesungguhnya Allah itu tiada persamaan dengan benda-benda baharu
Qiamuhubihnafsihi ; Sesungguhnya Allah itu terdak bersandar akan apa-apa (berdiri sendiri)
Wadaneah ; Sir (satu, tidak dua tidak sebaliknya)
Ma ani (Ma ani bersandar pada Manawiah)
Quderat ; Kuasa
Iradat ; Mengkehendaki
Ilmu ; Mengetahui
Hayat ; Hidup
Sama : Mendengar
Basar ; Melihat
Kalam : Berkata-kata
Ma nawiah
Qodirun ; Yang berkuasa
Muridun ; Yang menkehendaki
Alimun ; Yang mengetahui
Samiun ; Yang mendengar
Basirun ; Yang Melihat
Mutakalimun ; Yang berkata-kata
20 sifat lagi adalah perlawana dengan sifat diatas.
Renungan ; Allah akn mengenal akan dirinya pada insan yang dikehendakinya.
saya memohon maaf sekali lagi , setakat ini saje yang saya dapat tunjukkan, jika ada rezeki  kita akan berbincang lagi.
Sesungguhnya saya tidak tahu apa-apa , Haya Allah saje yang maha mengetahui.
Wasalam.

~ R200 ~
Awk..kenapa dengan perkataan sy??ade yg mengguris hati awk ke??maafkan sy...sy xbermaksud...maksud sy teruskan usaha 2 maknanya sy ingin awk teruskan apa yang awk nk share 2..n sy mmg nak tau apa yg awk ingin sampaikan...maafkan sy sekali lagi..andai ada yg mengganggu hati awk..harap awk berterus-terang supaya perkara ini dapat diselesaikan..dan kita sama-sama puas hati...sy xnak ade perasaan yg tidak elok tentang diri sy di hati sesape pun...

naper lak nih eks?

~ zamnie ~
=)kenape ape wak??

Reply 1# CikSiti07

Beruntunglah sedari sbb Allah beri peringatan kpd sedari. Ucapkanla alhamdulilah.Saya penah alami jugak pengalaman mcm sedari ni. Mati itu sesuatu yang pasti. Bagi orang yang beriman, kematian adalah suatu proses yang amat indah. Malah ditunggu-tunggu.

Tips yang saya boleh kongsi dengan sedari cuma ada satu. Hafal lah surah Al-Mulk. Baca setiap hari. Surah ini lah yang akan membela kita nanti di akhirat kelak.

Kalau boleh hafalkan sekali 6 surah lain (al-kahfi, as sajadah, yasin, ad dukhan, al waqiah, dan al hasyr).

Insyaalah hati akan terasa lebih tenang apabila kita jadikan surah2 pilihan ini sebagai sahabat. Sedari takkan rasa keseorangan lagi.

~ AbangSidi ~
Thanks sebab bagi sy lagi satu ilmu=)
sy sgt2 hargai dan sy akan cuba amalkan tips dari awk...=)
thanks banyak2....=)

Salam TT, apa yg TT rasa ni...terbalik dari apa yang sy rasa selepas suami sy meninggal...TT takut nak mati.....saya takut nak hidup...terlalu takut sehingga pernah saya rasakan mcm nk sembunyi je bawah meja n tak nak kuar2 lagi...
Tp, alhamdulillah, sekrg, selepas 2 1/2 tahun, sy dh mula boleh menghadapi semenye secara rasional. Memang benar, hanya Allah yang akan bersama kita dalam apa keadaan pun dan dengan berserah kepadaNya, saya rasa tenang dan yakin untuk menghadapi segalanya.
Dalam 2 1/2 tahun ni, saya betul2 sedar akan perlunya untuk kita yakin dengan ketentuanNya dan apa pun yang terjadi pada kita adalah kehendakNya dan Dia tak akan menguji apa yang tidak terdaya oleh kita.
So TT, yakin dgn Dia, Dia akan selalu bersama kita dan kehidupan mesti diteruskan walaupun sesatu event tu boleh buat kita macam 'terkejut' dan 'tersentak' sehingga mengganggu perjalanan hidup seharian kita.
Take care.

Reply 1# CikSiti07

itulah iman

~ sam0622 ~
Thanks reply...
Erm 2 stgah taun?lama 2...huhu
sy baru 5 bulan...
lepas 3 bulan sy rasa sy dah ok...
tapi datang balik...
dulu-dulu cuma perasaan ketakutan yg terlampau...
skrg dia mcm effect kat badan..jadi sakit dada, badan bnyak angin, cam xtertelan air liur...
tapi kadang-kadang je la...
rasanya badan terlalu penat kot sbb otak asyik berfikir sal tu..
tido pun xberkualiti...
xpe la..betul ckp awk..mungkin ni ujian dr Allah...
Doakan sy k=)

~ habibollah ~

kenapa ckp cam 2?

salam kepada yg bertanya ...saya sempat membaca posting pertama jer

jawapan saya adalah gangguan syaitan
syaitan mengajar kebaikan
ramai yg dah tumpas

ramai yg ingat syaitan hanya tahu mengoda buat maksiat
ada  racun yg paling halus apabila syaitan menakut nakutkan manusia ttg soal dosa ni

syaitan mahu kita SENGET dalam jalan ketuhanan ni
INGAT TTG JALAN YG DIBAWA OLEH NABI MUHAMMAD

KESEDERHANAAN ......sekian dulu cik siti

salam semua n cik ct

5 bulan cukup lama dah tuh
sepatutnyer 2 atau 3 minggu jer

pesanan saya
cari perawat yg tahu ttg badimayat
atau diy
kaedahnyer
mandi air 7 masjid

nak padam kan memory yg disuntik oleh syaitan
jangan sampai memory ni tertanam begiu jauh dalam sistem pemikiran kita

serangan syaitan ttg dosa melalui kematian adalah alat yg begitu berkesan buat masa ini

hapuskan memory itu .....sistem ingatan kita diracun...

ikhlas dari saya

salam

Reply 97# CikSiti07

kenali iman. apa itu iman