CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Kenapa dengan saya?? ~

~ devilswars ~

Thanks atas nasihat anda...sy xpaham bila awk ckp "syaitan mengajar kebaikan"..kalo xkeberatan leh terangkan...yg pasal badi mayat 2..mmg ade sesetengah org ckp mgkin sy terkena badi mayat tp rasanya bukan sbb sy xtengok pun arwah...sbb dia kat kmpung sy kat kl..sy hnye dpt berita dr kwn mlalui sms...tentang gangguan syaitan pula..sy telah pergi ke pusat perubatan islam, darussyifa'..tp ustaz yg merawat sy tidak langsung menyentuh soal gangguan syaitan cuma ustaz 2 bagi sy nasihat supaya perbanyakkan amal ibadah kerana kita semua akan ke arah itu juga..dan dia bekal kan sy air bacaan ayat2 untuk diminum dan sapu muka..skrg sy nak cuba berjumpa dengan pakar psikiatari pulak..doakan sy k...

~habibollah ~

thanks di atas nasihat anda..sy pun dalam proses untuk perbaiki diri dan mendalami ilmu agama=)doakan sy k..

Salam cikct

SYAITAN MENGAJAR KEBAIKAN
1)        sedikit penerangan yg boleh saya beri dan dalam keadaan cikct sebegini agak tak sesuai untuk panjang lebar
2)        cuba check wasiat nabi kita…..salah satunyer berbunyi begini…syaitan telah berputusasa dalam perkara2 besar selepas ini dia akan datang dalam perkara perkara kecil pula
3)        banyak juga yg saya saksikan dengan mata kepala  org 2 jadi kelamkabut bila terima hidayah (anggapan mereka) tiba2 dah jadi penakut ,tak tentu arah
  mengasingkan diri dan sebagainya

4)jelas sekali konsep sederhana yg diajar oleh nabi musnah sekelip mata

5)saya petik satu cerita yg yg pernah popular baru2 ini …berlaku gemencheh
Pemuda ini potong leher datuk nenek dia…apa penerangan dari segi saintifik
Untuk menjelaskan kenapa berlaku semacam itu
Dia ditangkap dan dilepas kan kerana tidak sedar masa melakukannya
(syaitan bagitau datuknenek ko tu sebenarnyer syaitan)

BADIMAYAT

1)        ungkapan ni bukan istilah saya
2)        saya ungkapkannya sebagai serangan syaitan terhadap emosi berkaitan KEMATIAN…..syaitan berdakwah  pada kita sesuatu yg benar ttg mati
tapi menambah pada perkara2 yg tak perlu
3)        cikct mendakwa ia kes yg tak berkaitan ttg badimayat kerana tidak melihat mayat
4)        ada dua cara yg saya pangil sebagai sentuhan langsung dan sentuhan tidak langsung
5)        dalam hal ini cikct ..sentuhan emosi tidak langsung (indirect) pokoknyer tetap sama iaitu KEJUTAN  …emosi terkejut amat sangat ….seolah olah tertanggal ruh dari tempatnyer ….semangat hilang ….dan isu nyer adalah MATI ..(hilang tiba2)
6)        bila system ruhani kita collapsed kita kehilangan memory yg terbina dalam
7)        bila system ruh kita tercabut syaitan pantas mengambil peluang …
8)        sebenarnya saya masih baru juga ttg serangan sebegini dalam situasi  yg saya hadapi berkaitan individu dalam keluarga saya …
9)        saya terpaksa merombak semula kaedah yg saya gunakan seolah olah macam tak berkesan ….walau bagaimana pun telah dapat diselesaikan …..saya mandikan dia
dengan air masjid than baru kenakan kaedah biasa yg saya buat .

10)sesetengah penyelidik menyatakn hal ini bukan berkaitan syaitan tetapi gangguan ruh

11)sesetengah perawat taknak ulas ulas apa …Cuma lakukan perkara yg yg termampu dan takmahu jelaskan apa2 …

SARANAN

1)Buat log dan catitan supaya kita kekal bertahan .dalam memory asal kita sebelum ianya berlaku bermula sebelum dan selepas, takut kita akan kehilangan identity

2)malapetaka atau ujian tuhan ….yg mana satu ni?  Camnerpun sentiasa fikir positif
Change it from negative into positif …tekad dalam hati ..aku berharap aku akan lepas semua ini dan boleh membantu org lain pula

3)cikct pegi dalam board paranormal tuh ….thread badimayat …cuba kaji simpton
Individu yg menghadapinyer

4)jalankan kedua dua sisitem perubatan ….buat medical checkup …kolesterol dan ebagainyer tak silap saya lebih kurang 200  hingga 300 …kemudian kaedah spiritual
Pula (rujuklah mana2 pakar …saya ada sedikit kaedah ..kalau cikct sudi saya pmkan

5)kalau jumpa psikiatri tuh ..tanya habis habisan supaya hilang semua keraguan
(harap takderlah jawapan klise …..cik stress jer…..

Note
Setakat nilah dulu perkongsian kita sesame umat islam
Pada forumner yg nak debat apa apa yg saya cakap
Maaflah ..saya tak berminat buat masa ini

Semuga cikct berjaya melepasinya

AMIN

Post Last Edit by habibollah at 7-6-2011 01:02

Bismillah hir rahman nir rahim

berjumpa dengan doktor psikiatari bukanlah solusi yang terbaik kerana mereka tidak dapat menyelesaikan apa apa kecuali menambahkan kemurungan,kemudaratan dan questions. jenis perubatan mereka berpegang keras pada logik dan saintifik, tidak berasaskan kepada AlQuran dan AlHAdis.

1)saya nasihatkan cuba melakukan perubatan berbekam mengikut sunnah Rasulullah untuk titik permulaan.
2)lebih baik berjumpa dengan pakar motivator islam kerana mereka lebih dekat kepada AlQuran dan AlHadis
3) pernah kah anda terfikir kenapa ALLAH memberi anda ilham untuk memikirkan mati?
dari surah Al-Baqarah:

[45] Dan mintalah pertolongan (kepada Allah) dengan jalan sabar dan mengerjakan sembahyang; dan sesungguhnya sembahyang itu amatlah berat kecuali kepada orang-orang yang khusyuk;

soalan saya: siapa orang khusyuk itu?

[46] (Iaitu) mereka yang percaya dengan yakin bahawa mereka akan menemui Tuhan mereka, dan bahawa mereka akan kembali kepadaNya.

hayatilah ayat [46]. mengingatkan mati itu membantu dalam beribadah kepada ALLAH. jika kita tahu esuk kita akan mati, bagaimana keadaan sembahyang kita? begitu pula kalau kita tahu bila waktu kiamat berlaku, bagaimana pula keadaan sembahyang kita? beruntung sesiapa yang mendapat hidayah ALLAH

~ devilswars ~

Thanks di atas saranan saudara...
berdebar sy baca sbb mcm rumit je masalah sy ni...
seolah-olah mcm saudara pernah menghadapi situasi mcm ni or org2 terdekat..
apa-apa pun doakan yg terbaik untuk sy...

~ habibollah ~
Thanks habibollah di atas nasihat saudara...
saya berjumpa doctor sebagai salah satu ikhtiar untuk menyelesaikan masalah saya selepas berkunjung ke darussyifa'...
Apa-apa pun doakan sy k..

Reply 104# CikSiti07

Salam Cik Siti. Cam ne u skrg, u dah ok? Saye br kat sini..Saye sedang alami apa yang awak alami. Ya Allah terlalu sukar untuk saya hadapi. Sedih, takut semue bercampur. Sampai ada masa tu apepun tk boleh buat. Mungkin ini dugaan untuk saya..

~ devilswars ~

Thanks di atas saranan saudara...
berdebar sy baca sbb mcm rumit je masalah sy ni ...
CikSiti07 Post at 7-6-2011 18:02

Assalamualaikum CikSiti07,

Ghoper ghoper nya kita adalah sama.
Tidak berlalu siang hari tanpa teman melupai akan mati.
Begitu juga pabila menjelang malam................kematian senantiasa di dalam hati/akal teman.

Mengingati akan mati itu adalah baik.................dan ia dapat mematikan angan angan duniawi.
Menjauhi kita dari melakukan maksiat. (mengumpat etc)
Menyediakan kita utk menghadapi Allah swt dgn amal ibadah sebaik yg mungkin.

TETAPI tidak lah sampai kita TIDAK BLEY BUAT KEROJER dgn aman damai......CikSiti07

Bacalah Ayatul Kursyi setiap kali selepas solat fardhu miker.
"Yang menghalang seseorang memasuki syurga adalah kematian" - lebey kurang maksud hadis

Setiap kali sebelum tidur.............bacalah Surah Sajdah di dalam hati.

INSYAALLAH...............miker akan ZzzzZZzzzZzzz dalam aman dan damai.

Waallahua'lam

Follow Us
~ Miss_Tulip ~
Wsalam Miss Tulip...
Boleh saya tahu kenapa awk boleh jadi macam sy?
Ada apa-apa peristiwa yang berlaku?
Sampai sekarang ni, saya still rasa perasaan tu...
setiap hari memikirkan ketakutan untuk menghadapi kematian...
Cuma saya cuba untuk sibukkan diri...
Bila sy terpikir, saya akan call or bersembang dengan sapa2...
atau pun baca al-quran sampai tenang....
InsyaAllah...
Anggap lah ini semua dugaan Allah....
Sy dah tak pergi jumpe doctor lagi sebab sy rasa doc tak membantu dalam hal ni....
Sy rasa diri kita sendiri yg kene bantu....
Sy doakan awk boleh mengharungi dugaan ini..amin..

~ nice ghost ~
Thanks=)
Alhamdulillah...walaupun perasaan itu still ada...
saya rasa keadaan saya sekarang lebih baik dari dulu...
Maksudnya saya dah boleh lelapkan mata and buat kerja lain cuma bila terlalu memikirkan perkara tu saya jadi tak tenang....
Yup...sy memang amalkan ayat kursi lepas solat sebab saya ada dengar orag cakap, kalo kita baca ayat kursi lepas solat..malaikat akan lindungi kita sampai ke waktu solat yang seterusnya=)

Salam Cik Siti.

Seigat saya,Takde ape-ape yang berlaku..perassan tu dtg tiba-tiba aje. Tiem tu saya tk boleh tido malam tengah mengadap pc, tibe2 saye rase mcm masa sy dh dekat aje. Bedebar2 jd tk keruan. ada masa tu saya menangis sbb jadi takut sgtttt!! Ya Allah, tak tahu nak gambarka cm mana. Samapi tu saye tak tahu nak bezekan suara hati saya ataupun ntahla.

Saye jd takut, takut gelap, takut nak tido..kdg2 tu tk boleh nk buat.

Tp dlm pada tu saye cuba tenangkan diri (walaupun amat payahhhh) perbanyakkan doa, berzikir. Mungkin Allah sedang menguji saye dengan perasaan saya sedang sy alami. walaupun rasa tu come n go..tapi saya CUBA kuatkan semangat, kuat diri..

Hanya yang pernah rasa saje yg tau dan faham perasaan ini.

~ miss_Tulip ~

Ye tulip, hanya sapa yg rasa je tau perasaan tu...
org sekeliling saya dah naik muak dengan cerita sy...
kadang-kadang sy xtau nak cerita kat sapa sebab tu sy luah dekat forum ni...
diorang juz ckp jgn fikir dan wat tak tau...
cakap memang senang tapi nak bg tak nak fikir n wat xtau 2 tersangat la payah...
sekarang ni, Tulip anggap je semua tu mungkin bisikan syaitan yg nak bolak-balik kan hati kite....or mungkin jugak hidayah dari Allah...or sakit psychologi...sebab ade penyakit psycologi yg macam kite ni...saya pun tak pasti sampai hari...apa yang perlu kita buat, cuma berdoa dan banyak kan baca quran...

ni sy tepek lagi satu link yang ada kaitan dengan perasaan cam kite...
bila sy terasa pasaan tu..sy baca balik link ni untuk tenangkan hati=)

http://mforum.cari.com.my/viewth ... p;highlight=anxiety

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=417200

http://amanruzaini.com/blog/2009/03/mati/

moga tulip rasa lebih tenang bila baca link2 ni...amin=)

Salam Cik Siti,

Boleh saya tanya...apa yang paling awak takut bila awak ingat tentang mati tuh?? Kenapa awak takut sangat dengan kematian tu? Bukan ke setiap yang hidup pasti mati....? Kenapa kita mesti takut kepada perkara yang pasti terjadi?

Pada pendapat saya iman kita tidak akan sempurna sehingga kita cintakan kematian. Tapi untuk mengubah perasaan takut kepada perasaan cinta kepada kematian tu kita kena kenal apa itu mati...dan apa yang kita akan tempuhi selepas mati.

Dengan cara ini saja awak dapat ubati penyakit takut mati ini....iaitu mendalami ilmu mati....

Reply 109# CikSiti07

salamcian kat hang
cuma nak tanya sikitttttt je
hang dah nampak apa dlm kubur tak????????????
atau
hang dah naik ke atas tuuuuuu??????????

nak tau je
nanti leh le bantu sikit sikit
sikitttttt je tauuuuuu

*****MEREKA MERINDUI DAN DIRINDUII*****