CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azradiza

ALL ABOUT SOUTH KOREA VERSION 5.0

Close [Copy link]
Reply  azradiza

5 days 4 nights hehe, niari nak pergi Busan Aquarium, Centum City, Hauendae Beac ...
DarkBaron Post at 13-6-2011 09:00 AM

DB..sila pegi semua tmpt tu...best woo..chimei dah gi semua tmpt tu...cuma x sempat nak masuk busan aquarium tu..padahal tepi otel je..dek sbb x sempat masa nye pendek beno

salam semua, saya akan pergi dari 24 Sep -29 Sep, saya kalau boleh nak rancnag semua sendiri tapi tr ...
SPACENUT Post at 13-6-2011 10:23

sendiri lagi best...

tula, diorang tak confidence...3 orang lawan sorang, tak terlawan...kak jelita boleh tolong ke hehe?

tula, diorang tak confidence...3 orang lawan sorang, tak terlawan...kak jelita boleh tolong ke hehe?
SPACENUT Post at 13-6-2011 11:44

yakin boleh... aku arituh redah jer.. coz info semua dah ade kat tangan.... mmg awal2 mcm blur2 sket laa .. tapi redah saje.. takat sesat sket2 tu biase laa.. dah namenye berjalan tempat org kan....

SPACENUT Post at 13-6-2011 11:44 AM

x confident dr segi ape? bahasa ke? or jalan2...senang je..trust me...mase chimei 1st time gamble gi sendrik dulu pun mmg zero tak tau ape..gi ngan 2 org member..kami redah je..yg penting korang cari info and get a clear picture cane transport kat sana...rase nye lagi jimat korang x yah bayo tuk tour guide tuh...just my 2 cent..up to you..ade gak student sana yg willing to help..tp korang kene cover semua la..transport, entrance fees, makan..kalo kuar kaw n perlu stay kene la cover otel sama..so fikir2kan..sini byk je bleh tulung kasi info..

Reply 2324# azradiza

Tula, entahla, payah nak convince diorang ni...saya akan cuba..

Follow Us
Reply 2325# chimei

Tak confident dari segi bahasa dan transportation semua...yela ni first time kitaorang pergi foreign punya tempat...selalu pergi Indonesia saja..nantila cuba lagi...

DB..sila pegi semua tmpt tu...best woo..chimei dah gi semua tmpt tu...cuma x sempat nak ma ...
chimei Post at 13-6-2011 10:31

chimei, ko rase brape hari paling 'afdal' utk jalan2 kat Busan ni n cover semua tempat2 yg best..?

Reply  chimei

Tak confident dari segi bahasa dan transportation semua...yela ni first time ...
SPACENUT Post at 13-6-2011 13:47

aku pun first time jalan2 kat negara yg tak pakai bahase omputih .... mmg tawakal jer laa... tapi b4 that aku mmg dah wat preparation laa... info2 pasal transport, subways, trains, mane nak pegi, mane nak turun, etc2 semua aku carik... hari2 dok tengok map subway...   .. tengok2 wikimapia, google earth semua just nak get a picture kat mane hala tuju aku nanti ... pastu siap wat travelbook... tempek segala mak nenek  info yg aku rase perlu dlm tuh... hahaha.. gigih gilos nak travel pi korea
in the end, ok gak laa... sesat skali mase nak pi station gangnam .. mase tu transfer kat seoul univ station .. station ni besar gilos... pastu lagik skali sesat mase nak pegi banpo hangang park.. konon2 nak tengok water show tuh... kluar2 exit terus tak tau mane nak tuju....then sesat nak pegi SKK Univ..... lagik satu sesat kat Sinchon station , nak carik kedai loving hut , sekali jalan punye jalan terus sampai ke Edae... hahahaha.... tapi walaupun sesat bagai, in the end tetap jumpe jugak tempat yg nak dituju ...

Reply 2323# SPACENUT

space...suh depa masuk benang nih...sure confident..gi tour terhad sangat tempat2 yg dia bawak..

Reply 2327# SPACENUT

mahai seh pakai travel agent. lagi mahai dari tiket kapal terobang. tu blm campo lg dgn tips nk bg mereka. oleh yang demikian, sila la khatam benang ni dan pergi sendiri. rasanya lebih afdhal.

yang benar,
-saya yang gi pakai travel agent itu hari. huk3-

Reply  SPACENUT

mahai seh pakai travel agent. lagi mahai dari tiket kapal terobang. tu blm cam ...
hakunamatata Post at 13-6-2011 14:25

brape TA charge korang arituh..? accomodation korang arrange sendiri eeh..? just amik daily tour kat sane ke camne..?

Reply 2332# azradiza

yup. accomodation sendiri. TA charge RM1600++ seorang (for 8pax) for 6 days. kitorg deal dgn TA kat malaysia, then diorg yg cntct TA korea. maybe pasal tu yg jadik mahal kot. tp yg bestnya guna TA ni,kita xpyh susah2 nk pikir apa2 bila dh ada kat sana. hehehehe

Reply  azradiza

yup. accomodation sendiri. TA charge RM1600++ seorang (for 8pax) for 6 days. k ...
hakunamatata Post at 13-6-2011 14:56

oohh..boleh tahan jugak reganye....

Reply 2334# azradiza

tau xpe. ahaks! terpaksa mengikat perut selama bbrp bulan sblm gi.

aku pun first time jalan2 kat negara yg tak pakai bahase omputih .... mmg tawakal jer laa... tap ...
azradiza Post at 13-6-2011 14:04

aku setuju. aku pun sama juga macam ko. buat preparation siap2. bila da di sana taklah gabra sangat.
bila da masuk ari ke2,3...da biasa da. sesat tu perkara biasa. tapi takkan sesat mana sangat pun. asal
ada map + subway, confirm tak sesat. bila korang tengah tengok map nti, jangan terkejut
kalau tup tap da ada korean kat sebelah nak tolong. aku balik2 kena macam tu....

aku setuju. aku pun sama juga macam ko. buat preparation siap2. bila da di sana taklah gabra  ...
jkk2 Post at 13-6-2011 15:17

dorang nak sgt ckp english ngan kita..nak practice english katanyer..

pernah jumpa kat subway ahjumma yg berkebok english ckp..
terer dri ktorang,dok MU lama kata nyer..   
siap blanja ktorang lagii..

Reply 2323# SPACENUT

tlg dr segi haper tuh? hehe.

akak kan 1st time pegi ngan kak long & abg ipar..ikut dorang soping utk bisness so mmg tak merasa la nak jln2 or nak jumpa artis bagai. cuma moyan kat kedai2 yg minho endorse jek..DD la...etude la...hehe!!

2nd time pegi ngan kazen...ini g 11 ari...akak nya research dr mesia lagik selama 6 bln...segala mak nenek mana nak pergi..sume print & tulis dlm hangul...tebal giler bwk print out sume...bila nak g jek mana2..abis akak kuar kan kertas tuh sume...siap sila ats lantai kat subway sbb carik print out yg akak nak tak jumpa2 dan ada jek snggup nak tlg bagai. ada ahjussi tuh siap bg salam lagik...sabo aje lah hehe!!

yeahhh!! masa nih mmg best giler....dan declare terus koya adalah 'kampung' ku

& the rest is history

akak kan teringin nak bukak TA sendiri....destination: SOUTH KOREA ONLY

leh lek kg selalu...akak le boss..akak le tourist guide...sume2 akak aaaa..jnji dpt g koya selalu

dorang nak sgt ckp english ngan kita..nak practice english katanyer..

pernah jumpa kat ...
miyoma Post at 13-6-2011 15:28

dorang memang friendly kan. kalau tempat kita ni memang susah nak cari.
my sis aritu pun pakai baju kurung kat sana, siap dorang tegur lagi pakaian tu
cantik.