CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Filem Pendek Raya Berjudul ‘Mak’ Lakonan KJ, Beto Kusyairy & Sharnaaz Ahmad Buat Penonton Menangis

izwani replied at 4-4-2024 10:36 AM
Iklan 'minyak maaf' tu best.. Yg ada pelakon joey dgn Delimawati..

Minyak ampun manyak manyak
Mmg kelakau

Ni kan berdasarkan kisah benar...mmg ada mak mcm ni la tu

iklan minyak saji tu best

tak suka sbb cm dibuat2 suruh sedih . tak suka sbb cringe dgn owner elrah tu. tak suka sbb janggut nanas. hahahahha. tapi mantap lah ramai retis top dlm 1 iklan. tu jelah terujanya. iklan pkns tu ye meleleh ayor mata walaupun pelakon tah sape2.

Alhamdulillah Iols x tgk pun iklan Ehrah ni sbb x suka Nanas . So far iols suka iklan Conteng , Ikhlas & Kotak Pensil ... Simple but impactful

redz85: aku meluat dengan mak dia.. depan anak macam patung tak bernyawa,, belakang anak sungguh sungguh berdoa untuk anak..anak kasitahu jadi pengawas.. sepa ...

xtunjuk syg 1 hal
tunjuk mcm benci plak
alang2 nak terkemam2 control syg tu xyah la syg semua

ni selected plak ko sembunyi2
apoo.. mcm nak sepak aje muka mak nya tu

Follow Us
Serius la aku xblh tgk mamu ni. Geli geleman tgk jambang dia. Mcm hapak kepam

Conteng pun aku menguap tgk. Kotak pensel OK sebab ada happy ending tapi sedih tu tidak lah. Aku heran korang semua sampai nangis2 berjurai air mata dah kenapa
Sorry lah sikit pun tak boleh lawan iklan raya, deepavali, Xmas, gong xi fa cai zaman dulu-dulu. Lagi terkesan di hati. Tak kisah lah lawak, sedih, garapan kemas, message tersirat tu ada.

Mak aku cmni la. Now dia cuba nk buat kt anak aku plk. Lebih sayang anak2 abang aku yg kaya raya tu. Haritu aku bawa balik anak aku baby lagi dia ngajak nenek dia sembang mak aku sumbat puting sbb Nak tengok tv weh. Dia blah baring atas sofa main fon anak aku melalak dia main je fon. Syall ye perangai org tua tu.

Ada masa tu cucu2 dia yg dh besar sikit tu balik.
Anak aku nangis nak tido aku amik dia nk tido.
Org tua tu boleh cakap kt anak aku “tu je la kerja kau”

Pu***** betul. Aku selalu terfikir kalau pompuan ni mati adakah aku akan sedih. Aku benci dia sampai tahap aku stop bagi Al Fatihah kt dia. Setiap hari lepas solat aku akan sedekah Al fatihah dgn mak bapak aku sampai satu hari aku stop sebut nama dia dalam doa aku. Now aku mcm tknk balik langsung rumah dia nk balik kg laki aku je sampai habis cuti.

Sekian anak tersakiti kahkah

Menontonl iklan khusus begini  netzs jgnlah cepat menilai berdasarkn paparan kesah. Ada mesej dn pesanan di sbalik riwayat yg dikesahkn dn penonton perlu selami dgn sabar dn jernih nurani. Zahirnya terlihat si ibu pilih kasih dgn anak2nya, ttpi ibu ttap sayangkn mereka. Kenapa ibunya dikatakn pilih kasih? Tak ada jwpn pasti yg dpt diberikn. Adakah mnskrip iklan sengaja nak tunjuk sikap buruk seorang ibu?  Apa erti di sbalik kesah yg  terfokus kpd cerita dn sosok seorang ibu?  Mungkin mesej nya  mengajak penonton berfikir di luar kotak. Baik emak mau pun anak, Kita penonton merasa bermutu, maka carilah maknikamnya.

Zirara99 replied at 4-4-2024 09:55 PM
Mak aku cmni la. Now dia cuba nk buat kt anak aku plk. Lebih sayang anak2 abang aku yg kaya raya tu. ...

X semua mak tu mulia dan betul...pelik2 sungguh mak yg pilih kasih yang sgt ketara dgn anak2 ni...tula..kalau anak jauhkan diri jgn pulak salahkan anak...

Supersirap replied at 4-4-2024 11:09 AM
Sedih iklan ni tapi lagi sedih iklan lawyer and pensil case

iklan ni aku feel sebab kesiankan si anak.. sampai ke hujung hayat maknya dia dilayan sebegitu.
Iklan RHB tu.. mula2 masa kat court apa smua aku tak nak nangis.. just proud la.. tiba masa ujung2 budak india tu cari dia semula.. meletup terus rasa sedih tu. Rasa mcm mana 1 good deed tu sangat dihargai oleh orang yang benar2 memerlukan.

berjurai² airmata aku tengok iklan ni... ok lakonan Beto ngan Nanaz memang mantap... walaupun aku tak suka owner Elrah ni.. and aku tak suka Mak dia buat anak dia macam tu... obvious kot benci kat anak...

ko nak sayang kat belakang buat kat semua anak lah

pang kang

Cyempaka replied at 4-4-2024 09:38 AM
aku xtgk sebab aku x suka mamat elrah tu

aku suka iklan ni. jadi aku share

laku betul pokya dgan acik angel tahun ni..rezeki lepas kahwin banyak job buat iklan raya

Sedih doh, uhuk nak tahan tapi tak boleh nak tahan. Lagi satu yg khai bahar tu, terkesan betul iols sbb arwah ayah selalu suruh tolong dia, tahun ni takde dah

naina replied at 4-4-2024 01:01 AM
Samalah aku. Menyampah gila iklan raya macam ni. Hujung2 nak cakap mak sebenarnya sayang tapi tak tu ...

Patut plot hujung-hujung tu abang dia bgtahu ko bukan anak mak sbb tu mak tu layan ko macam taik! Mak pilih kasih ni memang ada ye, dah tu siap anak jantan berderet tu lagi, lagi iols geram heh patut mak dia mcm tu.. Anak ramai, ingat dia dgn shanaz tu je..

Buat mak-mak, jangan pilih kasih dgn anak-anak.. Kecik hati anak-anak tu, masa raya ni lagilah banyak kes. Anak menantu kesayangan duduk bilik, anak menantu yg tak berapa tidur lah sepah2 kat beranda, kat ruang tamu, kat dapur. Mak2 macam ni yg buat anak2 bergaduh, menantu ta berbaik, cucu tak suka..

She-Ra replied at 4-4-2024 04:19 AM
baru tgk
mmg sedih.. tp persoalan - kenapa mak dia buat helmi mcm tu?
tgk komen ada yg kata sb he ...

Rasanya sbb anak no 2, anak no 2 mmg anak yg nakal dari adik beradik yg lain

Tak sedih pun, sakit hati lagi ada. Bongok punya mak

Zirara99 replied at 4-4-2024 09:55 PM
Mak aku cmni la. Now dia cuba nk buat kt anak aku plk. Lebih sayang anak2 abang aku yg kaya raya tu. ...

Mak aku pun mcm nie jugak..sayang melebih pada abg sulung ngan adik pompuan aku sebab depa pandai..keja elok2..aku nie krja kilang jer pas SPM..kalau raya baju depa memang tiptop meletops...aku pon bodoh takut kena kata miskin maka beli lah jjugak baju mahal2 bagi setarap..habis gaji melabur utk raya demi nak jaga standard..mcm2 buat demi nak bagi mak aku pandang aku pun hebat..

Lama2 aku penat..kemuncak aku mengamok bila ayah aku sakit tenat masuk wad..ditidurkan dlm icu 2 minggu..berulang aku selang 2 hari demi melawat/jaga ayah dekat wad (aku duduk negeri lain)..angkut anak redah hujan panas jem kat hiway segala..entah mcm mana Allah bagi aku dengar perbualan mak aku dan adik aku yang katanya aku balik pun xde function..sedihnya Allah je tahu..aku simpan dalam hati dulu..

2 minggu ayah aku dekat wad, ayah aku pergi..selesai urusan esoknya aku balik rumah sendiri, aku meraung dalam kereta..sedih sgt2..letih dah nak mengadap sikap propa mak aku..last aku decide utk jauhkan diri..abg aku sound kata kat aku mcm2 sebab aku lansung tak bilik selepas ayah meninggal..tapi aku pilih utk block no. abg aku..menyampah sebab abg aku pun sama je perangai mcm mak dan adik pompuan aku..jenis terpaling rasa betul sebab education depa level degree..prinsip aku senang.. Dah semua aku buat tak kena, sebab aku tak setaraf dengan korang makanya lebih baik aku jauhkan diri..aku pilih utk jaga hati sendiri..aku pilih utk jauhkan diri dari manusia yang  toksik..kalau dia benar mak yang baik patutnya jangan bezakan anak hanya kerana taraf education..dan anak aku sendiri boleh rasa jurang layanan antara sepupunya..

Andai apa aku buat ini satu dosa, maka aku terima..aku dah tua..bukan masanya utk aku serabut pikir nak rebut kasih sayang mak..kasih seorang mak pada anaknya bukan sebuah pertandingan..bukan diukur pada besarnya barang emas ditangan dan leher anak dan cucu mak..

Sekian..
Dari anakmu yang terasa hati..

Dah tengok tak sedih mana pon gitu kerasnya hati meolls.
Mak JENIS NI MMG PILIH KASIH PUIKKK