CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aReSWeeT

Untuk wanita yg bekerja, perlukah dpt nafkah dari hubbymu?

Reply  meiwen_T

aku ada kwn cam ni..selalu curik duit laki dari wallet
nak buek camno..berlakik ...
hirai_saza Post at 11-4-2011 17:51

uiks tu kene refer pd ustad tu lau dh smpai cmtuh, bek mtk pndangan org pndai2. apela y da merasuk laki kwn ko tuh, lau nk kedekut bek xyah kawen, hdup2 sensorg je lg bek... khenn..

laki aku bayo rmh,keta & beli grocery. aku lak bayo baby sister & van skola anak2. duit mkn kt luar lak share2 atau bercuti. insuran keta & motor aku tlg bayokan sb dia dah tlng bayo loan keta tp bln2.... lgpn keta aku yg guna ....somi bw motor jer.

jd aku x kisah kalo dia bg duit walo rm100 pn xpa sb suma dia yg tanggung bayo.

Reply 121# meiwen_T

nak pi pejabat agama/kadi..pasal nak rujuk benda ni
    last2 laki dia sound..'kalo ko pi pejabat agama..jatuh talak'
    aku tgk muka laki dia pun nyampah
    tp nak buat camner kwn aku tu syg laki dia
    mgkin sbb dia pkkan pasal anak2

selain tempat tinggal makan minum segala mala, nafkah duit poket kena kasi jugak setakat yang mampu..bukannya ribu riban..

ustazah skolah peach cakap..baru sembang2 ngan dia...dia kata at least 1/8 gaji suami la...tp kalo binik redha rm10 pon takpe aa

Reply 123# hirai_saza

confirm2 laki mmbe ko ni mmg pns baran.. zmn skunk ni dh la byk kes, ko bce metro rini? lps 26thun kawen, laki die confess benci tgk muke istri yg dah tue, siap kencing atas muke binik lg, hell la weh. ingatkn mmbe ko ni, byknla doa.. elak jd bende bukn2..hish

same macam situasi aku sekarang la.. aku bekerja.. gaji pun kire banyak gak la.. asben aku org gomen. untuk nafkah tiap2 bulan mmg dia xde kasi direct la. tp duit kete, loan2 sume asben aku yang tanggung. gaji aku cume untuk bagi mak aku ngan buat duit dapur.. kire ok la kan.. tp tuh pun kadang2 xcukup.. pasal aku boros.. eheeheheh..

Follow Us
oowwhhh.. ye.. aku tinggal dengan PIL aku.. PIL aku pun sume bekerja.. aku kire beruntung jugak la pasal PIL aku ni baik and dorang tak kisah kalo aku xbagi duit kat diorang, janji aku beli barang2 dapur untuk sebulan. Barang dapur sebulan pun aku beli dalam RM200 je.

hubby bg gak bulan2 sbb mmg da mcm tu dr awl kawin. sebab nafkah tu wajib bg suami. pastu isteri nk beli utk brg umah ker, pulang blk ker, itu terpulang pd isteri. janji suami da jlnkn tanggungjwb dia..

bg sy....still lg husben kne bg la wpn RM10...hehehe..
tp kne sme2 bntu la...
lau die dh bli smua kperluan mkn,mnum,umh...yg len kite leh tlong support...
kn2..

bg sy....still lg husben kne bg la wpn RM10...hehehe..
tp kne sme2 bntu la...
lau die dh bli smua  ...
ilizarov Post at 15-5-2011 09:00

apa saya paham..nafkah zahir tu wajib di pundak suami, tak kire bini keje or tidak! ni maksud dr fadilah tu duit somi duit isteri, duit isteri duit isteri

bagian or hak isteri (napkah zahir suami) adaaaaaaa dalam rezki suami! macam hak anak yatim, misal abah dia ninggal kendian tinggalkan harta, hak anak dan bekas isteri tu ada..sapa2 kianat jaga ko haaaaa

dia(suami) wajib sediakan keperluan isteri, tempat tinggal or berteduh, makan minum..ni zahir..tanggungan suami

kalo takdak seme tu tadak lah keperluan taat isteri pada suami doh..kalo paksa dia taat gak TANPA seme tu disediakan makna berlaku aniaya dan kendian kezaliman di muka bumi nih..syariat kawin macam nafkah zahir tu tak di laksanakan.

semedangggg jek dakwa bini nusyuzzzzz..derhaka , tak taat suami tapi seme duit dapoq belanja makan sewa umah bayo kete semeeeeeeeeeeeeee bini tanggung..jantan hape cam ni? ni jantan DAYUS..tak layak ada bini pasai tak mampu!

kita skang sebenonya dalam dunia HARI INI sangat2 dalam DILEMA..sebab kaum wanita lebih terpelajar, lebih ramai ada pendapatan sendiri, pandai niaga sendiri dan menabung, pendek kata kemajuan diri or sele development pompuan hari ni cukup jauhhh berbeza say 50 taun dulu

so apa berlaku hari ni saya anggap proses sedang berjalan untuk capai 1 titik perseimbangan kembali pada asas2 yang semulajadi walau luaran yang sering berubah

apa saya paham..nafkah zahir tu wajib di pundak suami, tak kire bini keje or tidak! ni mak ...
ajinomotonosuga Post at 17-5-2011 11:19 AM

dia(suami) wajib sediakan keperluan isteri, tempat tinggal or berteduh, makan minum..ni zahir..tanggungan suami

kalo takdak seme tu tadak lah keperluan taat isteri pada suami doh..kalo paksa dia taat gak TANPA seme tu disediakan makna berlaku aniaya dan kendian kezaliman di muka bumi nih..syariat kawin macam nafkah zahir tu tak di laksanakan.

somi aku xde sediakan keperluan aku (pakaian semua beli sendiri,loan keta bayar sendiri,utang piutang aku byr sndri jgk), aku stay ngn parents while dia duk jauh (PJJ), makan minum aku tanggung duit sendiri (byknye mak aku yg sediakan), pendek kata aku ni semua guna duit sndiri walaupun nama bersuami...adakah aku insan teraniaya itu??n adakah suamiku insan yg zalim itu? sejak kawen ade la sekali dua dia hulur duit kt aku,tp jarang2 sgt...

somi aku xde sediakan keperluan aku (pakaian semua beli sendiri,loan keta bayar sendiri,utan ...
qiqi_cat Post at 22-8-2011 03:12 AM

walau dah kahwin,
tapi u adalah single sebenarnya.....

Reply 3# haitt

sy setuju..

Reply 131# qiqi_cat

ko kena mintak...kalu ko diam je,mmg la laki ko wat x tau..

aku mmg jarang sgt minta duit dgn suami. sbb gaji dia xde la besar.
lg pun sume keperluan rumah dia yg sediakan, jd aku rasa x perlu sgt nk
minta duit dia. tp kalau dia dpt bonus tuh dia belikan apa2 yg patut utk aku.

walau dah kahwin,
faraway1 Post at 22-8-2011 05:56 PM

ermm itula yg aku rasakan saat ini.....

somi aku xde sediakan keperluan aku (pakaian semua beli sendiri,loan keta bayar sendiri,utan ...
qiqi_cat Post at 22-8-2011 17:12

ko pergi beranak kat prince court pastu duduk 3 mlm. rasanya boleh la cover nafkah2 dia tak bagi seblum ini.

since laki ko takder sediakan keperluan ko seblum ini, apa kata, ko nak beranak nie, ko suh laki ko sediakan duit utk
1) cost hosp private
2) keperluan baby - 10%
2) confinement need.

takpyah ler nak berjimat cermat sgt since laki ko sgt2 kedekut.

walau dah kahwin,
faraway1 Post at 22-8-2011 17:56

kesian kan..................

alhamdulillah, ada..
tapi x bnyak lah...
kdg 100 2 je...

ikut kemampuan encik somi....

xperlulah sampai berlebihan..
xda xpe, jnji barang dapor heolls lah beli...

ha, 2 je lah...

Reply 137# Hana

aku mg penah suarakan hal tue hana,tp jawapan dia "xyahla membazir"....brg2 keperluan baby pn mg mostly aku yg beli,nk tunggu dia alamatnya xberbaju la anak aku nanti...cumanya dia janji bonus yg dpt ari2 nk bg utk aku beli brg confinement n breastfeeding accessories jela...

p/s: duk prince court 3mlm mne nk cekau duit weh,somi aku kuli gomen jer,sebulan gaji belum tentu cukup...