CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Slasher^^Buzz

Errr.....korang penah jumpe hantu ape? saje2 tau

Reply 119# saphironyx

die suke lbh org teruna.. Mcm aunty die tak pandang da.. Die ckp tak dtg manfaat pun nk kaco.. Hehehe.. Hati2.. Die memerhati ko.. Sape susoh puji lerlebey.. Huhuhu...

Pengalaman terserempak tak pernah la, tapi ternampak kelibat dan rasa seram sejuk tu pernah.

1. Semalam, nak pergi perpustakaan, masa lalu depan bangunan pentadbiran, rasa seram sejuk. Nak hilangkan seram, baca ayat kursi.

Reply 121# auntymelly

Adeh, betoi dye suke yg teruna..?
Xmau la dye pikat aku... Sape mau owg umah dye ley terbang keliling sambil mengilai... Huhu... Pkir jauh lak aku...

ada sekali..masa tu darjah 3..masa tu balik dari sekolah agama naik beskal..lalu sebelah kubo..pulak tu kubo sebelah jalanraya, ada pulak masa tu org. gali kubo..apalagi pegi laa menyibuk tengok org gali..bukan slalu dapat tengok..heh heh..masa tu ari khamis kalau tak silap, jadi dah tentu laa malam jumaat..
seperti biasa malam tidur depan tv jeee..ntah macamana tgh. malam tu tiba2 terjaga dan terpandang laaa kat satu penjuru..nampak laaa satu bentuk gula2 putih..pocong laaa tu..apalagi terus tutp muka ngan bantal.intai2 ada lagi..kalau tak silap adalah 3 4 kali intai baru dia tak de..apa lagi terus lari masuk bilik ibu tersayang laaa he hehhh..sib baik tak domam ke apee...
pas kejadian tu..masih terasa2 lagi benda tu ada..kadang2 macam kat bilik..kadang2 duduk kat kosen siap bawak geng lagii..tapi buat tak tau jeee..walaupon seramm..ntah sampai bebarapa minggu terus menda tu ilang..agaknye dia dah penat kottt...tu jee laaa pengalaman nampak antu..sekarang pon kalau gi kubo..bila msuk malam tengok2 gak mana tau pisang bebuah bekali-kali...heh heh hehh..tapi alhamdulillah sekarang dah tak de..kadang2 kelibat2 ntah apa2 tu ada gak sesekali...

kolan ....poch tu bawak geng duk kat atas sofa ke? sauffie nasib baik kau hanye rase seram....kalau ternampak

kolan ....poch tu bawak geng duk kat atas sofa ke?  sauffie nasib baik kau hanye rase seram... ...
Slasher^^Buzz Post at 8-4-2011 14:40

x tau leee dia duduk ke diri..dah tak toleh dahhh..bentuknye tu same jee tiga2 tu..pastu terus lari masuk bilik laaaa....jangan pandang belakang...

Follow Us
seram sebaik kau x tengok

dulu aku kecik2 slalu nmpk gak....tp parents bwk berubat dah okeh skit laaa skang nih...harap2 x yah nmpk dah....

mase time aku skolah rendah dulu...aku skolah kat kg pedalaman skit...ayah aku cikgu...so skolah mane dier ngajo aku ikut skali laa....mase dajah 3 kot...kelas aku betul2 mengadap padang...tengari bute tu aku ngan budak klas aku buleh nampak antu  jopun dok berkawad tgh pdg tu...x der kepale....aku diam jer...tp klasmate aku menjerit...trus jadik histeria...ramai gak...bdk laki pon ade yg kene...aku igt lg ghupa antu2 tu smpi ari nih...

past bile keadaan dah reda suma....on da way balik umah aku cita kat ayah aku..aku nmpk suma tentera tu....ayah aku diam jer...kitorg naik moto...on da way balik lalu sawah suma...ade pokok besar kat sawah tu(pokok pukul 5 x silap aku)...aku nmpk sekor antu jopun x der pale nih dok tergantung kat salah satu dahan pokok dier...aku diam jer....smpi umah aku ckp kat ayah aku lg aku nmpk....mak aku da seram dah..x nak dgo ape2 dah....

esoknye ker weekend tah(aku x igt sgt)...parents aku bawak aku blk kg pegi amik air penawar dr ustaz ni...aku x igt name dier...ustaz tu kate aku x kene histeria tu sbb otak aku blank mase aku tgk antu tu (aku mmg sokmo blur jer smpi skang ni)....hahahhaaha

pastu aku da oke....tp kalo aku nmpk pon slalu aku buat dek jer...malas nak cite kat sape2..kang kene kaver depa kalo nak p toilet ker..mane ker....hihihiihihih...diam jer...tp mase sblm g amik ai penawar tu...teruk gak mak aku kener kaco dek antu nih...siang2 bute tu pun leh kaco gak....

actally skola aku dulu tu....bekas tmpt tentera jopun dok meeting...planning bagai laaa....mayat2 tentera jopun pon buang kat ctu je(kat bilik guru)...skolah aku kayu jer...ade tangge...bawah dier ade batu nesan..byk gak...aku kekadang tggu ayah aku abes meeting skolah...sokmo gak dok skodeng batu nesan nih....budak2 yg full of curiosity....hihihihihih

sekian cerita aku...yg seram suam2 kuku ni

Rate

1

Post Last Edit by auntymelly at 8-4-2011 21:36

slalunye skolah mmg keras sket  ler.. aunty punye skola pun cenggitu gak..member aunty la yg nampak.. die dtg skola pagi2 buta.. sampai trus pg toilet.. tgh btulkan tudung tetiba pintu bilik air kat tengah2 terbukak... sekali mambang nie merangkak ler pulak.. ala2 ju-on gitu.. member aunty trus menjerit2.. nak dkat seminggu dok kat kampung pegi brubat.. agaknye kaki mambang nie sakit kot.. ngesot jela senang gaknye..hehehe..

salam...
aunty ada nk berkongsi cite masa aunty kecik2 dlu.. time tu aunty bru baik demam..  oleh  ...
auntymelly Post at 7-4-2011 10:22

mesti comel antu tu..tapi kene bagi losyen bagi putih tangan antu tu

masa tu zaman susah aku la S^^B...so,byk berfikir tentang diri dan hidup.

jadi tabiat a ...
Jeedai Post at 1-4-2011 17:08

ingat kan khalwal tu  hem hem

hehehe.. tak mo ingat da...serem...

ingat kan khalwal tu  hem hem
areenarena Post at 8-4-2011 22:37

uiks..jgn wo...lain plak jadinya nanti....

"Siri berkhalwat dgn cik p**..."

'depa' nk menyanyi ka...bersukaria ka...buat lah.asal jgn kaco aku tgh berpikir...sudah....

tapi apapun...aku takkan kondem org2 yg biasa terjumpak benda2 gitu.bg aku,tu "rejeki" hgpa la...

kali kedua aunty jumpa benda nie masa nak pg skola.. da besar sket la..time tu kuar umah kul 6.15 pagi.. nak tunggu bas yang pertama.. so kne kuar awal la..aunty jalan ler kat satu lorong nie... jalan punye jalan tetiba tergerak hati nak toleh blakang.. nak tengok ke tak nak.. ishhh.. tengok ler walaupun da start ketak2..

sekali toleh, benda puteh berbungkus.. cahaya lampu jalan tak kene kat die..lebih kurang dalam jarak 50meter la.. tegak berdiri.. aduhhhh.. menyesal lak aunty tengok.. aunty lajukan langkah.. aisehh.. apesal tak ada org lalu lalang.. slalu ada makcik2 balik surau ke.. budak2 len pg skola ke.. sambil tu toleh2 gak.. masih ada..!!!!

sampai btul kat simpang tiga aunty pun benti.. kne tunggu bas kat situ.. bas kecik masuk kampung.. jarak dgn benda tu dlm 100m.. toleh lagi.. ada lagi tak bergerak.. yela kang gerak lagi bahaya..huhuhu... tgk kanan kiri tak nampak lagi kelibat manusia lain.. mane dorng sume nie... toleh belakang lagi.... uuuuhhhhh.. die memang berdiri tegak tp...... nape ada kawan die lagi satu sampai..... kaki nie tak larat nak berdiri da.. longlai.......

benda satu lagi tu bulat kaler hitam... terbang2 keliling benda bungkus tu... nak lari nak kemana.. depan tu lagik gelap.. da ler tak de org.. keras la aku nie.. tetibe benda terbang tu mcm makin dkat lak.. laju lak tu.. die nak memain.. kejap kdpn kebelakang.. nak pitam je rasenye.. berpeluh jgn ckp ler.. da abis doa da nie..  

tetiba nampak sesuatu lagi dari jauh dari simpang kanan pulak.. serba puteh terapung btul2 ats jln... makin lama makin dekat..ada bunyik lagi.. belakang tak abih lagik tak kan bagi lagik kot.. makkkkkkk... nak nangis rasenye... tetiba aunty kenal bunyik tu.. makhluk terapung tu makin dekat...

Ya Allah.... akhirnye...mak cik tu bru balik dari surau.. pakai telekung sambil kayuh basikal.. patut ler terapung.. tak nampak beskalnye..hehehe.. cpt2 toleh blakang.. da tak de da 2makhluk tu.. rasa nak peluk je mak cik tu... then baru lak budak2 datang tunggu bas gak.. selamat........

Rate

1

Adeh, betoi dye suke yg teruna..?
Xmau la dye pikat aku... Sape mau owg umah dye ley terbang keliling sambil mengilai... Huhu... Pkir jauh lak aku...
saphironyx Post at 8-4-2011 07:55

nak jadik kan org umah pacak ler paku kat tengkuk.. mesti tak ley terbang da... hehehe.. cun melecun gitu..

Post Last Edit by stokin at 9-4-2011 01:32

Reply 1# Slasher^^Buzz

Aku pernah kene usik paling obvious sekali time kt toilet pompuan jeti kuala perlis. Aku n kwn aku keje langkawi, nak balik kl so naik last feri. Sampai jeti k.perlis dh maghrib. So ingat nak kucil siap2 la before nak naik bas xpress dekat 6 jam balik kl. Toilet dia kt bhg berlepas(time tu dh gelap psl last feri dh berlepas) tapi lampu toilet bukak lg. Aku msk ngan member aku, ingt lg partition tepi sekali sebelah pintu kene ikat dr luar so aku masuk sebelah dia, kwn aku sebelah aku. Tengah berbizness kannn tetibe dgr angin 'wuuu..' buat bodo, tetibe dgr makin clear n kuat 'wuu..wuu..' pompuan menangis esak2..meremang weh aku tgh berbiznes, kung asam tul.. Aku kelam kabut settle kan, time aku kuar menghadap toilet tu sambil panggil kwn aku yg sengal kentang x sedar2 apa jadi, tetibe bunyi tu makin kuat kt telinga aku, rase hangat n mcm angin2 org bernapas!! Menangis tepi tinge aku! Mate aku sambil panggil member aku 'naa..naaaaa' duk jeling toilet yg terikat tu, ade lubang. Gelap dlm tu, yg kwn aku ' yea yea kejap laa' aku dh ketaq x leh gerak benda tu duk menangis tepi tinge aku(aku imagine dia nye kepala dekat sebelah aku) tetibe kwn aku kuaq, seluar separuh kt peha mate terbeliak.(baru dgr dasar pekak badakk) Aku tarik tgn dia, rembat bag2 semua lari ngan kwn aku nye seluar londeh2. Pastu ade pakcik cleaner kt luar ckp' jgn lari jgn lari, 'dia' usik2 je tu'  ahhhh!!  Few days balik langkawi, kul 6 pagi sampai jeti k.perlis, nak terkucil gile tapi kiterang tgkk je toilet tu dr jauh. Sanggop lagi aku harung ombak sampai langkawi baru kucil.

Tu blom kwn aku tu setiap mlm after 12 dgr org nyanyi lagu lama mcm jenih lagu begawan solo tu kt luar tingkap(tingkat 2 okehh) meloncat dia peluk aku. Hotel makcik dia mmg keras time tu. Apolah nasib anak dara dirantauan..

Pastu adik aku duk jemen, cete kwn dia kene kaco ngan pocong! Apakah pocong ade pasport nak ke obersee?? Mybe saka dia kot??Kiterang pon gatai nak tgk cete Hantu kak limah balik umah time kt jemen, pastu takut2 masuk toilet pon pintu nganga sambil jerit2 nak make sure mak aku ke adik tunggu, takut sgt kak limah kaco 'enjit enjit semut..' Penakut sgtt. Nasib baik tak penah nmpk face2face..

Rate

1

Reply  Slasher^^Buzz

Aku pernah kene usik paling obvious sekali time kt toilet p ...
stokin Post at 9-4-2011 01:24

areenarena Post at 9-4-2011 14:11

fleksibel khann ai

aku da vote TT... aku ingat ko kene tambah roh tak aman ler. sbb aku rasa bynk roh org mati di bunuh  yg wat gangguan gak. mcm aku da tentu aku vote lain2 sbb takde kategori org mati di bunuh. roh tak aman ni kalo sape tgk komfom tau da..sbb rupa dia cam manusia je tp muka mmg ngeri wehhh....