CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

“Siti Nurhaliza Calon Paling Tepat Biduanita Negara, Lenggok Dia Tiada Siapa Boleh Lawan” – Jennifer Thompson

Sheila Majid xda dalam list ya. Hahahaha

Whitney72 replied at 19-4-2024 11:16 PM
Setuju..compared apple with apple lar..SA pun dikenali di Indonesia..juga seorang pelakon dan pern ...

Rasa nya kat indon sana mmg Siti yg paling berjaya dan kekal releven sampai skrg. Jualan album pon Siti jauh lg tinggi dari Slam, Iklim, Shila Majid smua tu.

Sbb kat indon ada 2 fasa siti mendonia. Fasa pertama masa album Betapa Ku Cinta Padamu/Cindai yg mula memperkenal siti di indon.

Fasa kedua letopan siti di indon ialah era Emas/Prasasti Seni. Masa tahun 2004 aku byk ulang alik indon. Kedai kaset kat Indon (Jakarta, Medan, Bandung) rata2 bukak kaset Parasasti Seni smpai aku pon kompius, ni kat Indon ke kat Malaysia.

Sharifah Aini masa zaman berjaya cuba collab dgn Broery tp x begitu berjaya menembusi pasaran Indon. Sheila Majid lebih berjaya dari Sharifah Aini. Tp no doubt, Siti jauh lg berjaya dari Sheila Majid di Indon. Dan dia kekal releven smpai skrg dan masih hangat di Indon sana.

Tu pwmerhatian aku lah

red_velvet replied at 21-4-2024 09:58 AM
Ada juga yg rasa macam ai rasa... Bingit n try hard... Selain kak jena, suara aina bedul pun bingi ...

Honestly tak ada satu lagu Aina yg memorable bagi saya. Bila dia nyanyi live, terlalu mencuba sangat nk tunjukkan vokal dia wow bila part tinggi. Tapi kalau dia cover nyanyi lagu orang lain kat YouTube tu saya suka, boleh diterima suaranya. Kadang2 sampai boleh meremang bulu roma. ZZ kalau dia nyanyi live, dengan saya2 berkerut muka tengok kepayahan dia nk menarik suara tu.

ashilalat replied at 21-4-2024 10:10 AM
Rasa nya kat indon sana mmg Siti yg paling berjaya dan kekal releven sampai skrg. Jualan album pon ...

Aina abdul masih jauh lagi...zz pun lagi ok dari aina abdul pada pandangan sis noor

Whitney72 replied at 19-4-2024 11:12 PM
Setuju..bersepah suara mcm Siti..suara biasa2 je..tp Saloma dan Sharifah Aini mmg tiada siapa blh  ...

mcm mana nk tiru dah kekuburan..kalu tiru pun tk berbaloi suara level2 kg jer tk cukup gah dimata dunia

Rogue98 replied at 19-4-2024 11:37 PM
Selagi CT masih gigih bersocmed and bertiktok tak payahlah bagi gelaran tu. Should be someone yg exc ...

ni lg ketinggalan zaman dok banding zaman kak pah dgn saloma..zaman tu ada tiktok dgn media sosial ker..conform dah level kertu ni

Follow Us
noor2 replied at 21-4-2024 11:00 AM
Aina abdul masih jauh lagi...zz pun lagi ok dari aina abdul pada pandangan sis noor

Sis noor salah reply ke? Aku x sebut pasal aina abdul atau zz dlm komen atas tu

ashilalat replied at 21-4-2024 11:09 AM
Sis noor salah reply ke? Aku x sebut pasal aina abdul atau zz dlm komen atas tu

X salah..nk reply ashi yg thread lagi satu...terus reply yg ni

Aku teringin nk dgr full song koibito yo dari CT...mesti sedap giler....

Alvida replied at 21-4-2024 11:06 AM
ni lg ketinggalan zaman dok banding zaman kak pah dgn saloma..zaman tu ada tiktok dgn media sosial ...

Bila masa saya sebut kak pah n Saloma? Lagu diaorang pun aku tak tau. Aku cakap pasal exclusivity.
Biduanita terlalu tinggi gelaran utk seorang penyondol yang expose diri sendiri kat socmed.

Rogue98 replied at 21-4-2024 12:56 PM
Bila masa saya sebut kak pah n Saloma? Lagu diaorang pun aku tak tau. Aku cakap pasal exclusivity. ...

Saloma tu pun bini ke 3 P.ramlee...adakah saloma juga penyondol?...

Bagi aku kenapa arwah Saloma dan Sharifah Aini dapat gelaran Biduanita Negara adalah sebab lagu-lagu mereka evergreen..
walaupun dah berpuluh tahun tapi kalau dengar lagu mereka sekarang masih sedap pada halwa telinga..
Pada aku Aishah yang layak pegang anugerah tu selepas kematian arwah Sharifah Aini..
Dan kalau nak bagi gelaran tu pada penyanyi zaman sekarang padahal ada living legend yang masih hidup..
Is a big insult untuk karya nyanyian artis lama..

No offense to peminat Siti tapi aku setuju dengan Ziana..
masih ada penyanyi senior lain yang layak pegang gelaran tersebut..
Dan pada aku secara peribadi, Siti is undoubtedly a fabulous singer but none of her songs is an evergreen masterpiece yet to my ears..

cmf_blanco replied at 21-4-2024 02:41 PM
Bagi aku kenapa arwah Saloma dan Sharifah Aini dapat gelaran Biduanita Negara adalah sebab lagu-lagu ...

Apa lagu Aishah yg evergreen? Apa lagu Saloma yg evergreen? Apa lagu Sharifah Aini yg evergreen?

Dan paling penting, apa maksud evergreen? Adakah evergreen tu hanya bagi kau saja baru org tu layak bergelar biduanita?

Kalau nak lagi tua..yusni hamid lg tua dari aishah. Salamiah hasan lg tua dari aishah. Khatijah ibrahim lagi tua dari aishah. So adakah satu insulted pada mereka kalau kau nak bg aishah?

ashilalat replied at 21-4-2024 03:14 PM
Apa lagu Aishah yg evergreen? Apa lagu Saloma yg evergreen? Apa lagu Sharifah Aini yg evergreen?

...

lagu raya kak pah evergreen yg lain aku tk tahu

ashilalat replied at 21-4-2024 03:14 PM

...

Lagu cindai, hati kama, lagu2 raya CT pun dah kategori evergreen..bila dgr teringat nostalgia lama dan sentiasa segar bila didengar sepanjang zaman....pada sis noor lah..

Bila masa saya sebut kak pah n Saloma? Lagu diaorang pun aku tak tau. Aku cakap pasal exclusivity. ...

Kenapa suka kaitkan pasal penyondol bila bagi hujah pasal kerjaya, kemampuan bernyanyi dan penganugerahan biduanita?

Saloma dan Sharifah Aini pon bukan lah suci. Banyak juga kontreversi zaman diorg. Tp siapa boleh nafikan bakat nyanyian diorg smpai layak bergelar biduanita? Same goes to siti. Penyondol ke tidak, bakat nyanyian dan pencapaian dalam dunia hiburan nusantara dan asia, xde siapa setanding beliau.

Kau ingat diva diva dunia mariah carey, withney houstan smua tu x de kontreversi ke? Tp org angkat diorg sebagai antara penyanyi terhebat di zaman nya sbab bkat diorg.

Yg kau..x abis abis penyondol penyondol. Org tu dah comolot dgn ex bini tok k pon kau masih dgn isu yg sama.

Aku bosan bila org bg hujah di topik yg x tepat.

noor2 replied at 21-4-2024 03:20 PM
Lagu cindai, hati kama, lagu2 raya CT pun dah kategori evergreen..bila dgr teringat nostalgia lama ...

Aku pon rasa banyak je lagu siti yg evergreen..lebih dari lagu raya. Tp aku x paham kenapa org menidakkan lagu² siti yg masih org nyanyi, masih org pilih, masih dimainkan di radio smpai skrg.

Kalau bukak radio, aku rasa kerap lagi lagu siti dari lagu aishah atau sharifah aini. So, kat mana yg x evergreen? X paham aku

Alvida replied at 21-4-2024 03:17 PM
lagu raya kak pah evergreen yg lain aku tk tahu

Bagi aku, lagu raya kak pah evergreen dan lagu raya siti berada di posisi sama sebagai evergreen skrg.

Utk lagu bukan raya, aku rasa lagu yg originally siti punya lebih evergreen. Kak pah banyak buat nyanyian semula. Seri Dewi Malam single pertama kak pah pon nyanyian semula. Lagu asal normadiah. Bukan lagu dia. Byk lagu dia, lagu nyanyian semula.

cmf_blanco replied at 21-4-2024 02:41 PM
Bagi aku kenapa arwah Saloma dan Sharifah Aini dapat gelaran Biduanita Negara adalah sebab lagu-lagu ...

iols peminat kak ecah... tapi ikut kata nek ziana... kak ecah tak layak sebab tak mengacara... tak belakon...
so apa yg chuols setuju nyah dgn nek ziana?

ramai delulu dalam ni... m. nasir la, ella la, ZZ la, Aishah la... tu semua cemerlang dalam bidang nyanyian tapi tak distinguish...
"ganyang malaysia selamatkan siti"... tu je dah tunjukkan siti ikon dalam muzik nusantara...
macam lata mangeshkar... bukan india je.. pakistan,nepal & bangladesh pun hormat and kenal legend ni...

so siapa yg layak bg kau aina abdul,wany hasrita,dayang senandung..100 tahun lg belum mampu nk tandingi tokti..saloma pun rampas pramlee dr kakak dia si mariani..kak pah pun penuh kontroversi..eklusif apa mcm tu..wat lawak ker apa yer