CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: danieladam

Ziana Zain Bidas Dato Sri Siti Nurhaliza : Jangan Bermimpi Nak Jadi Biduanita Ketiga. Anda Junior. Anda Tidak Layak Sebab Hanya Menyanyi Sahaja. Kalau Saya Tidak Layak, Anda Lebih Tak Layak.

balakkampung replied at 21-4-2024 03:33 PM
ooo sayangnya dia tolak, tapi memang ramai jer yg aku dengar tolak anugerah Dato ni, yg bukan arti ...

tuudiaaa mesti makcik uols peminat tegar ella kan.. kirim salam kedia
lagu2 ella sampai sekarang segar bugar.. tak lapuk dek hujan tak lekang dek panas la konon
konsert2 dia pun kalau buat sampai 2 malam, tetap ada yg gigih beli okay!

She-Ra replied at 21-4-2024 03:17 PM
upssss hehehee.. pastu yg pegi konsert2 dia, mesti takleh move on
manjang nk trobek

Itu ke senarai konsert setiap tahunnya?

Aku setuju Ella antara 10 penyanyi Malaysia terbaik dan paling berjaya sepanjang zaman.

balakkampung replied at 21-4-2024 03:36 PM
pengantin popular, dia sangat hebat kan. semua watak sangat natural dan menjadi kak yan bawak.bila ...

yeee.. antara pelakon yg pegang watak apa pun hidup
sama la dgn arwah anaknya jgk.. tp tulah sayang...

ashilalat replied at 21-4-2024 03:40 PM
Itu ke senarai konsert setiap tahunnya?

Aku setuju Ella antara 10 penyanyi Malaysia terbaik da ...

tidakla tiap tahun tp idokle mcm ada yg kata sepuluh tahun sekali

balakkampung replied at 21-4-2024 03:20 PM
setuju.

cuma kita memang takder anugerah seniwati agung ek?..kalau ada harus la dulu ia milik arw ...

Tq setuju

Untuk seniwati agung x de plak pernah dianugerhkan pada sesapa. Pada aku seniman/seniwati ni baru sesuai dgn apa yg ziana cakap - all rounder mcm P.Ramlee dan M.Nasir.

Kalao mcm kak yan tu aku rasa primadona. Utk primadona pon x de sesapa yg official dapat.

Tp entahlah, peendapat masing²

Tokti artis termuda dapat pangkat Dato kan?

Suara tokti dulu2 masa anak dara mmg sedap. Tapi sekarang, dah tak sedap. Mgkn kuasa mak esah dah tak power.

Follow Us
cincaumanis replied at 21-4-2024 01:48 PM
Betul lah kat zz tu, alahai peminat kipas mati ct, dia banyak masa lagi nk diangkat jd biduanita. Ta ...

Zz tak cakap pasal ct pun. I baru tgk video. Soalan wartawan: kak zz nama yg disebut. Zz kata dia belum layak. Semua dia cakap pasal diri dia. Lembut je pulak tu dia cakap.

TT batu api letak tajuk macam ni

She-Ra replied at 21-4-2024 03:43 PM
tidakla tiap tahun tp idokle mcm ada yg kata sepuluh tahun sekali

Hahaha..cumanya aku rasa, kalau Ella compare dgn Siti dari segi konsert, Siti lebih kerap. Keluar lagu baru pon aku rasa siti lebih selalu dari ella.

But no doubt, Ella antara yg kerap berbanding retis² malas mcm Ziana yg x de konsert. Dan konsert siti dan ella sentiasa laku. Konsert ziana masih terbatuk2 lagi jual teket.

drivethru replied at 21-4-2024 03:45 PM
Tokti artis termuda dapat pangkat Dato kan?

Suara tokti dulu2 masa anak dara mmg sedap. Tapi sekar ...

Kau lebih percaya kepada mak esah lebih daripada kuasa tuhan memberikan bakat nyanyian dan menarik balik bakat nyanyian?

ashilalat replied at 21-4-2024 03:49 PM
Hahaha..cumanya aku rasa, kalau Ella compare dgn Siti dari segi konsert, Siti lebih kerap. Keluar  ...

begitulahh.. ada masa/tahun dia sepi mmg kita takde nak kata ella ni layak/tidak dpt title tu.. fans tak gado utk title itu pun cuma menjawab pd soalan seseorang yg mengatakan konsert tokti je sentiasa tiket laku keras
kita pun ok je kalau tokti diberi title itu.. takde masalah pun

She-Ra replied at 21-4-2024 03:53 PM
begitulahh.. ada masa/tahun dia sepi mmg kita takde nak kata ella ni layak/tidak dpt title tu.. fa ...

Paham apa kau cuba sampaikan itu..

sleepandream replied at 21-4-2024 12:36 AM
lahhhhh... tadi ko jugak kata zaman tokpah tak banyak anugerah... zaman siti byk anugerah... dah s ...

Sbb tu aku ckp ko tak paham. Tapi pura2 paham. Comparison pon tak betul

Zaman Prime

Tok Pah Zaman 60an-70an-80an. Anugerah untuk penyanyi tak banyak waktu tu
Siti 90an-2000an-2010an. Anugerah tumbuh mcm cendawan

Ni bab Anugerah. Aku ckp ko x leh compare Siti menang anugerah masa prime dgn Tok Pah waktu prime.
Lps tu ko komen zaman 90an 3 dekad Tokpah, anugerah byk pasal apa dia tak menang. Zaman 90an tu, dia ada berapa kerat je original album. Album lain adalah album cover, rakyat, kompilasi etc. Zaman dia dah berlalu. Mcm la Siti Aim aritu, tercalon lagu terbaik etnik je. Zaman prime dia mungkin dah tercalon kategori2 lain wlpn album dia tu sekadar album dodoi anak semata sbb dia Siti. Sbb tu aku ckp 3 dekad depa ni xde beza pon.

Yang aku ckp skrg ni, perbandingan ko x logic, ko cuba bandingkan spotify dgn awards. Comparison ni yg tak betul. Kayu ukur dua benda berbeza.
Spotify is consumer based. Equivalent dgn Album sales 90an. zaman 90s, album fizikal masih terjual dgn banyak. Ni baru comparison yang betul.

Bukan Anugerah aim/ajl/abp zaman 90an-2000an samalah dengan jumlah streaming spotify zaman sekarang mcm ko ckp tu. Itu yg aku ckp ko salah. Anugerah is anugerah. Bukan diberi consumer. Diberi penganjur. Even fan vote pon penganjur boleh rigged. Even lepas 3 dekad Siti Anugerah2 tu masih wujud. So ko paham tak?

For comparison, Spotify 3 dekad siti = Album sales 3 dekat Tok Pah lbh tepat

Mcm ko nk bangga Siti lepas 3 dekad byk kipas stream album2 lama dia,
mcm tu juga la TokPah zaman 90an, byk kipas beli album2 kompilasi dia.

Aku Ok je kalau Tok Ti yg menang..mmg selayaknya mengukur pencapaian dalam dan luar negara. Sementara hidup bagi je lah anugerah tu.

Chuolzzz dihari raya menabur fitnah pda acikk jenameolz tgk vid reporter tnya sheolz psl dirinya tp ramai zonerzz salah phm kata kak jena bitterpdhal sheolz sbut artis senior utk diri sheolz utk ct sifir sheolz kta ct pncapaian yg hebat...ramai zonerz mnfitnah kak jena kata kak jena dengki..nokkss klau kak jena dengki sheolz tk pergi beraya umah ct 20 taun yg lampau..curlatzz pitenah zonerzz ke kak jena tersayam

DottieDot replied at 21-4-2024 09:43 AM
Apa punya jijik wei perangai.. Motipp sampai macamni sekali kau fitnah dan create caption yang menga ...

Kannn.. apa dapat dengan jadi pemfitnah ni. Perangai pondan2 zoners ni sangat hansuang ye.

Aku setuju dgn pendapat kak zz

So siapa yg layak?? Yg pasti ZZ xlayak. Legend tu ye, tp sekadar legend. Album pon berapa ketul. Buat konsert malas.

Nk compare enko dgn tokti jauh nyah!!!! I bkn jonah tp boleh nmpk how hard she work masa ko tgh sedap mengulit laki ko si kaki pukul!!!!

Shila amzah punya achievement pun bagus. Sampai ke prc peginya siap boleh duduk sana. Peminat prc pun ramai jgk. Suara mmg best.

She-Ra replied at 21-4-2024 03:17 PM
upssss hehehee.. pastu yg pegi konsert2 dia, mesti takleh move on
manjang nk trobek

Paling suka lagu standing in the eyes of the world, time sukan sukan komanwel 98..proud sangat

Dia senang crita cmnila. Antara reason why Tokti Layak dpt gelaran tu ialah sbb dia RELEVANT drpd 1996 sampaila skrg. Walaupun takla sehebat zaman dia peak dlu but takde sorg pun bole nafikan Tokti ni dah jadi mcm representative of Malaysia tu sendiri baik dalam malaysia ataupun luar negara. Cuba kau petik satu nama artis malaysia yg org lua kenal? Nama yg mostly akan sebut tokti bukti dia video2 reaction luar ke or bila artis lua dtg Malaysia mesti nak duet or at least cover lagu tokti. Even dalam Malaysia yg multi racial ni pun, kau rasa kalau kau tnya org cina or india siapa artis melayu or lagu melayu dorg kenal, aci potong jari la kalau dorang takkan petik nama tokti atau lagu Bukan Cinta Biasa..  Itu yg semua org kena paham kenapa sheols je yg so far relevant and layak dpt gelaran tu. Waima kau rasa ada yg lagi senior lagi layak ke or ada yg suara lagi power tahap petala langit ke or ada yg imej suci je bukan penyondol ke semua reason tu xvalid or significant pun utk dinilai sama ada kau layak dapat gelaran biduanita tu. Anda rasa kalau tnya budak cina or india siapa ZZ ke Aishah ke Sheila Majid ke theyols kenal? Maybe ada tapi maybe out of 10 people, 7/8 org confirm akan petik nama tokti punya for sure. That’s how relevant and well known she is among malaysian.