CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9164|Reply: 11

Astro Centralised

Masalah aku mcm ni, management apartment yg aku tinggal tu kata kalau nak pasang astro kena pasang through panel diorang sbb astro centralised. Fine. Tapi bila aku call panel tu, harga pasang RM239 tanpa dish sbb mmg centralised guna satu dish je utk seluruh apartment. Kalau nak dish kena tambah RM30 lagi. Ni yg aku tak puas hati :@. Kalau kat luar, siap install semua RM199 saja. Tujuan aku minta dish tu kalau aku pindah rumah aku ada dish aku nanti. Kalau dia bagi dish sekali dgn harga RM239 tu pun aku rasa terlalu tinggi. Apa pendapat korang mengatasi masalah ini ? Mcm kena paksa plak kena pasang dgn diorang, mcm taking advantage je. Korang ada pengalaman mcm ni tak ? Please share

Rate

1

ada yg bagus dan tak bagusnya....bg umah jenis apartment atau kondo ni....seeloknya jenis centralised...sobab musababnya sonang je...bg umah yang jauh dr kedudukan arah ke satelit Atsro tu...mmg agak susah la sbb kabel nak ke dish tu jgn cakap la punyalah panjang kene beli ( walaupun provide by Astro installer tu tp hanya pada certain meter je ...lepas dr certain lenght mmg kene beli la )....

lagi satu takder susah nak memikio pasal kerenah dish Astro kita yg terpaksa "menumpang" kat dinding umah org lain....susah wooo nak mintak permission....sbb aku dah alami masalah ni masa pindah dulu...rumah aku plak kat posisi yg jauh dr kedudukan dish tu ( rumah tgkt 2 ) dan memerlukan kabel sepanjang lebih dr 80 meter ( bygkan )....

haku rs dengan perbezaan yang tak berapa byk sgt tu....pasang je la....anggapkan sedekah je kalau ada yg terlebih atau terkurang...

ada yg bagus dan tak bagusnya....bg umah jenis apartment atau kondo ni....seeloknya jenis centralise ...
medangmru Post at 18-3-2011 14:55

Aku mmg setuju, tapi harganya rasa mcm terlebih, juga tanpa dish tu. Aku nak dish tu sbb mana tau kalau aku pindah rumah aku ada dish utk pasang balik. Ni kalau nak dish kena tambah RM30. Apalah keja byk sgt depa nak buat sampai caj RM239 ? Tu yg aku tak puas hati.. Kalau dia caj RM199 dgn bagi dish tu mmg aku puas.

satu lg yg tak bestnya astro centralised ni sbb takleh pasang beyond.

nak psg dish sndiri management x bagi. tp soh upgrade kt bangunan tu derang xnak plak. :@
so smpai bebila xdpt subs astro beyond.

nak psg dish sndiri man ...
sayangidaku Post at 18-3-2011 15:03

Masa ko pasang berapa kena caj ? Dish dia bagi tak ?

Aku mmg setuju, tapi harganya rasa mcm terlebih, juga tanpa dish tu. Aku nak dish tu sbb mana ta ...
Png_Prince Post at 18-3-2011 03:01 PM

mebe itu upah depa nak pasnag dish tu.....nak buek camne kan...skang ni zaman sumer kene kuar duit...nak ketandas pun kene kuar duit...

Follow Us

nak psg dish sndiri man ...
sayangidaku Post at 18-3-2011 03:03 PM

management tu pemaju perumahan atau management yg dibentuk dikalangan penghuni???

kalau umah kondo atau apartment...dan kebetulan plak balkoni umah kita tu mmg boleh terus ke arah satelit tu...biasanya penghuni akan pasang jer...pedulik apa kan dengan management.......mcm kes kat apartjment aku ni....takleh bela anjing la...pet la....mcm2 lagi...tp leaps 2 tahun....pergi mampos sama management......depa bela gak...

umah nina ada 2 piring tu... 1 yg sdg guna n 1 lg yg lama adik x bayar bil akhir jd wat bodo gtu je... ikutkan leh je guna.... kalu jiran2 kepoh tya mak nina ckp nina psg astro utk bilik sdiri... jd ada 2 kat umah.... hahahaha

jd TT apakata ko pasang je yg umah sdiri xyah layan syarat kena kongsi tu...

management tu pemaju perumahan atau management yg dibentuk dikalangan penghuni???

kalau ...
medangmru Post at 18-3-2011 15:17

Kalau aku pasang sendiri, management boleh ambik tindakan ke? Aku rasa mcm kena paksa plak, kalau berpatutan takpe la juga, ni cekik darah. Kalau company lain dtg pasang cucuk kat kat centralised tu boleh ke?

Takde ape ape suggestion ??

ko bgtau la panel dorg tu. ko nak dish tu sbg simpanan ko je. astro ko still psg dkat centralised dorg.
bukan suh pasang astro ke dish ko sndiri.

Reply 1# Png_Prince

ini suggestion ku... ko kata register dengan management sangat mahal. apa kata ko register full package dengan agen astro kat luar, nanti ko akan dapat decorder dan dish. selepas ko dapat 2 barang tu, ko pergi ke pejabat management atau panel jualan minta diaorang sambungkan astro decorder yang ko ada dirumah ke dish yang management [melalui panel jualan diorang] dah sediakan. dish ko simpan [macam ko kata incase nak bawa bila pindah].
ko juga boleh tanya jiran ko yang dah buat penyambungan, tgk management guna penyambungan macamana. kalau umah jiran ko guna penyambungan yang dah tersedia didinding rumah, ko boleh cuba cucuk sana dan cari sendiri signal atau call astro untuk signal tu. tapi kalau sambungan astro guna connection lain, terpaksa ko minta management buat juga sebab kontraktor ko takkan ada access ko dish yang management sediakan.

incase kalau panel tu argue, ko kata aaa, ko bawa astro ko ni dari rumah lama, benda dah ada, takkan nak register baru...!!

selamat mencuba..