CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanasakura

Pegawai Pendidikan Pengajian Tinggi DH41 - Version 2

Close [Copy link]
Reply 51# AnakBulan

tahniah ye pada adik2 yg dah lepas interview tu.tunggu jela result.selalunya dlm sebulan dua tau la.untuk tangga gaji tu,sape2 yg baru masuk,tangga gaji ialah P1T3 utk bidang2 selain kejuruteraan spt sains,bisnes dll.lebih kurang rm1876.utk kejuruteraan dan teknikal ialah P1T5 iaitu lebih kurang rm2057.sape2 yg ade master tu tangga gaji ialah P1T8 iaitu rm2329.ni gaji basic jek tau lum campur elaun lebih kurang rm750.so memang berbaloi2....
    adik2 kena ingat ye,PPPT ni bukan posting kat poli jek tau,tp kat kolej komuniti jugak.skrg byk kk baru yang nak dibuka.so bersedialah utk dihantar ke mana2 sahaja.yang penting,tugas kita adalah untuk mendidik anak bangsa.

Reply 61# mawarberduri

tq infonya..sgt mghargai.. n thanks also utk doa nye...

Yakah? Saya mahu buka laman web SPP sekarang! Agak-agaknya bilalah? Saya bulan 2 hari itu iv. Ha'ah... dah x de. Wahh... berdebar nie... harap de la rezeki. Nanti bila result dah kuar, war-warkan ya!;)

hehehe..baca post korang tersengih aku sbb teringat masa aku menunggu result mcm korang dulu..sama ler mcm korang...setiap berapa jam bukak website SPP..hehehe..tp sekarang x dah...hehehehe

[quote]yup..panel penemuduga tau status pengajiannya slps dia ditanya ..klu x silap masa tu dia dl ...
AnakBulan Post at 31-3-2011 08:04
[/quote]

Reply  askwhat

Takder masalah beleh tukar mode program. Kalau U buat fulltime lebih2 lagi course ...
matrik02 Post at 31-3-2011 08:11

Maksudnya xdak masalah la utk yg sdg dlm pengajian master...sbb sy baru2 ne interview terlupa nak bagitau yg pengajian saya hanya di sebelah mlm walaupun mode pengajian adalah full time, masa interview..panel tue ada juga inform pasal tangga gaji utk kelayakan master dan berbeza dgn degree... juz terfikir ja panel ne mcm bg hint ja suruh aku habiskan study dulu baru boleh dipertimbangkan..

apapun thanks kpd anak bulan dan matrik02 utk info ne

Reply 64# hisyam5789

Sama-sama merasai detik-detik penantian. Akhirnya, awak berjaya juga hisyam. Tahniah. Harap kami semua juga mengikut jejak kawan-kawan yang berjaya. amin.

Follow Us
Post Last Edit by perempuanmanis at 31-3-2011 20:11

Reply 61# mawarberduri

thanks for the info..harap2 ada lah peluang nk dapat PPPT ni. dan tak kisah pun ditempatkan dekat poli ke kk ke..janji dapat. apa salah nye jauh sket dr tempat asal kan? masa muda ni lah masa untuk kita merantau. t dah tua2 mesti nk dok tempat sendiri plak kan?

mhafis : eh same lah ngan sy ni. siap jadikan bookmark lagi website SPP tu.

anakbulan : awk interview IT jg ke?sy pun iv IT gak .. 1 Mac aritu..awk?

Reply 60# AnakBulan

Pengurusan Logistik..

Reply  mawarberduri

mhafis : eh same lah ngan sy ni. siap jadikan bookmark lagi website SPP tu.

Nak lebih afdal sebelum tdo kena tatap wajah pengerusi SPP...

p/s: web SPP sudah berwajah baru petang ni..

Reply 67# perempuanmanis

saya 3 Mac..gud luck utk kita ;)

Reply 69# mhafis

waaa...bangganya saya ada geng macam mhafis ni..ehehehe..bleh tu perasan interface baru spp..hehe..bagus2.. a'a, sy dah tgk..mmg wajah baru ar..apakah petanda???

Reply  mhafis
   a'a, sy dah tgk..mmg wajah baru ar..apakah petanda???
AnakBulan Post at 31-3-2011 21:05

xde tanda apa kot.. diaorg just nak improve web diaorg supaya kelihatan lebih cantikkk..

pssttt: Tapi x cantik pun... kaler2 dia cam pelik.. blog kanak2 rebina..

xde tanda apa kot.. diaorg just nak improve web diaorg supaya kelihatan lebih cantikkk..

psst ...
mhafis Post at 31-3-2011 21:24

alor... xde tanda ke? baru ingat dorg nak kuar keputusan bagi yang iv batch bulan 2... nmpknya kena masih menunggu lagi lor...

psst ...
mhafis Post at 31-3-2011 21:24

diorang nk improve sbb dah ada penjaga web spp ari2 n siap buat homepage kan.... sebab tu kot..bilangan pengunjung web pun makin ramai..a'a dari segi color tak brp best...ada benda penting yg diorang tak brp highlight kan utk user yg nak info terkini

kepada yg baru di interview minggu ni...mari2 la bersama2 sabar menanti... ikut kan dr pengalaman komentar2 dlm forum ni yg lepas2...dlm sebulan lebih jugak... eh..forum ni mmg berguna...da bantu sy mendapat gambaran iv dgn spp b4 sy pergi iv hari tu... thank u !!

kepada yg baru di interview minggu ni...mari2 la bersama2 sabar menanti... ikut kan dr pengalaman ko ...
dilla3009 Post at 31-3-2011 23:16

itula yg diharapkan..saya pun sama..forum ni mmg sgt membantu utk info iv dh41 mcm da ramai da yg jadi ahli baru forum ni sbb nk dpt info lanjut kan.mcm saya la...hehe..ni da ble buat group fb apa

itula yg diharapkan..saya pun sama..forum ni mmg sgt membantu utk info iv dh41  mcm da ra ...
AnakBulan Post at 31-3-2011 23:31

sebenarnya kan ada 1 lg forum berkaitan PPPT ni tp kat sana x dapat sambutan..hehehe..aku selalu datang melawat jer sites tu

Uish... laman dah baru... susah skit dari yang dulu. Mahu tahu bila keputusan keluar pun susah ni. Dulu, buka je page spp, jelas bertahu keputusan keluar bila. Laman baru ini, perlu lebih kaji. If sesiapa tahu keputusan sudah keluar, maklumkan ya. Saya sudah pening dengan web baru ini.

itula yg diharapkan..saya pun sama..forum ni mmg sgt membantu utk info iv dh41  mcm da ra ...
AnakBulan Post at 31-3-2011 23:31

AnakBulan baru iv ke...untuk course ape tu ? haah kan..boleh buat group FB ..tp kena ade yg rajin monitor..hehehe

Reply 79# dilla3009

ye dilla..baru gak iv..3 Mac, IT.. haaaa apa kata dilla yg monitor?? hehe..klu sy payah skit, sbb menumpang wifi jiran jadi x tentu online nye