CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leftrani_kel

Suami jatuh cinta ngan Janda anak 1

Close [Copy link]
Reply 104# leftrani_kel

apa pun sis, kena kuat semngat la, dekatkan diri ngan Tuhan, doa byk2... jgn lembut sgt, dan jgn mintak cerai.... bergegar pintu syurga... sis dah benarkan suami kawin lain, respek sama sis, jarang perempuan yang sanggup dimadukan... mudah2an sis dapat payung mas kat syurga nanti.... sis buat je macam biasa, sedarkan dia susah senang sis bersama die.
apa yang penting sis, kuat semangat jangan jadikan masalah ni untuk menghancurkan diri sis... jadi lebih berjaya buktikan.... Tuhan bagi ujian kat umat yang Dia sayang.. mungkin die nak bagi lebih kebahagiaan kat sis satu hari nanti...

sabr ek sis.......

Post Last Edit by blackmore at 31-3-2011 23:13
Reply  chaintea

x tau kuat ke tidak nak menghadapi dugaan Allah nie..
dulu akak selalu ca ...
leftrani_kel Post at 31-3-2011 11:09
...u have to be strong ketika menghadapi dugaan Allah ini...theres a way to enhance your strength...i.e...ko dekatkan diri ko padaNya...He gives u this dugaan...only He is capable of giving u strength...so...ko perbanyakkan sholat....berdoalah padaNya agar Dia permudahkan dan memberi ko jalan kluar daripada pemasalahan ko ini...

...u need to have a heart to heart talk ngan hubby ko...tak perlulah ko libatkan pompan tu for the time being...leave her aside for a while...korang berdua kenalah duduk berbincang secara jujur dan telus...muhasabah diri masing2....u may not realise akan kekurangan ko...so...ask him...kalau dia masih menyatakan yang tiada apa2 pon berkurangan from your part...dan reason dia berhubungan ngan that other woman is becos dia rasa kasihan dan sayang padanya...then...u have to accept that...cos...thats how he feels...

...on the other hand...bila ko bermuhasabah diri ko...it doesnt mean that u take all the blame for the fark up in your marriage nie...thats not what muhasabah diri is all about...kegagalan your marriage nie bukan 100% your fault ok...so...stop blaming yourself...instead...try to find out what are you weaknesses and find ways to strengthen them...besides searching for your weak points...u also have to identify your strengths...focus on those positive attributes of yours cos they can help u face this problem head on...

...jika selepas berbincang your husband is still keen on maintaining his relationship with that other woman...then...ianya terserah pada ko whether u want to go thru poligamy or not...whatever decision yang ko buat...there is no rite or wrong answer to it...if u choose to stay in the marriage...then u have to find ways to adapt to having a madu...kalau ko decide to leave your husband...then u have to find ways to adapt being a single woman again...its your choice...your call...your life...u can either make a chicken salad or chicken shiit out of it...

...penceraian nie memanglah sesuatu yang devastating dan traumatic
...why is it so devastating and traumatic??....cos ianya bermakna bukan saja mahligai bahagia ataupon syurga dunia kita yang dah collapsed...ianya jugak bermakna yang cinta kita yang kita anggap paling unggul dan sejati telah musnah...dan ianya jugak bermakna yang kita telah kehilangan seorang yang kita anggap as our other half...seorang teman baik yang pernah berkongsi ketawa dan tangisan bersama2....

...to some...ianya jugak melambangkan sebagai the end of the worldfor them....the ultimate failure in their lives...afterall...they have losttheir other half rite??...heh...terasa yang sebahagian daripada hidup mereka telah turut sama mati...

...soalan2 seperti bley ke aku teruskan hidup setelah dia tiada??...bley ke aku tidur ngan lena tanpa dia disisi aku??...bley ke aku makan dan minum tanpa dia bersama2???....banyak lagik persoalan2 sebegini akan timbul dan bermain2 di benak kita...but...as we carry on to move on with our life after divorce...we are forced to eventually find ways and means that will work for us to adapt to this new change....

...u have to believe that your life doesnt end becos of the divorce...u have to believe and that there is a better future for u after the divorce...and that u can go on with your life with or without him...all u need is to have more faith in yourself and in Him...like ive always like to say...life knocks u down sometimes...but it is ok u noe...cos thats how life is...it can lift u up so high and it can bring u down crashing into pieces...but...what is not ok is when u let life keeps u down...

...life may probably take your beloved hubby from u...it may probably take whatever dreams u have together away from u too.....but even if those things were to acutalize  dont ever let life takes away your dignity too...thats the only thing that u have rite now that can help u to move on...cos once your dignity is taken away....u will end up living in a sad and pathetic state...

...so..again....try to work things out with your hubby...have a heart to heart talk...but...if all talks and attempts still lead to a divorce...then...be it...at least u noe that u have tried...

...the thing is...pple seems to think that moving on is too difficult and hard to do...in actual fact...to move on is not that difficult...it is the holding/hanging on that will be painful...cos to let go of something or someone yang kita pernah cintai dan cherish is the hardest damn thing to do...

kepada TT iya.. jangan tension2 sgt.. sediakan plan A, B n C.. jangan panic.. sediakan back up.. strategi.. byk2kan solat.. kalu dah usaha.. mintak tolong pd Allah s.w.t.. mohon pentunjuk.. tunjukkan aku jalan yg benar..

spl anak itu.. aku pon ade kawan.. dah kawin 15 tahun.. 4,5 kali keguguran.. tapi stlh berusaha.. demi usaha.. last year dapat anak boy.. this year scan dapat anak girl.. berusaha dulu (kawan aku suruh wife die makan habatus sawda (brand baraka tuh) pastu baru minta ngan Yg Maha Pemurah lagi maha mengetahui.. maknanya ade sebab die tak bagi lagi.. atau sebab die akan bagi kemudian..

solat.. solat.. jangan tinggalkan solat..

sekian ceramah aku pd malam ini.

Pandangan aku untuk seorang isteri. Jadilah seorang isteri yang baik... jadikan isteri Firaun sebagai rujukan seorang isteri yang bakal menjadi salah seorang penghulu syurga. Beliau seorang yang tabah lagi beriman tatkala suaminya berkelakuan zalim.

Layan lah suami mu sebaik mungkin. Jangan mengharapkan sesuatu berubah dalam sekelip mata. Sudah terjadi pada beberapa orang yang terdekat pada saya, seseorang suami sememangnya ada Ego. Tak bercakap mungkin salah satu dari Egonya. InsyaALlah akan terdetik pada hatinya akan kebenaran satu hari nanti akan kebaikan. Ingatlah, kalau kebaikan yang kita harapkan didunia, hanya dunia saja kita temui. Tapi sekiranya jika kita mengharapkan kebaikan akhirat, InsyaALlah kita akan temui di dunia dan akhirat. Hanya ALlah lebih mengetahui.

Secara ringkasnya, cerita benar yang berlingkar pada sekeliling saya tadi. Lelaki tersebut seperti tersentak apabila menyedari bahawa isteri pertama adalah segalanya. Walhal segala harta dunia sudah diberi pada isteri kedua (sebelum berkahwin dengan lelaki ini adalah seorang janda). Isteri pertama sabar dan tabah, bukan harta dunia yang dicari, tetapi adalah seorang suami yang mampu membawanya ke syurga.

Cuma satu nasihat saya, seorang isteri PERLU tahu akan hak seorang isteri. Jika berlaku sesuatu kecederaan fizikal, perlu bertindak ke pihak berwajib beserta bukti. Jangan terlalu taksub bahawa isteri adalah hak milik kekal seorang suami kerana suami ada akadnya. Maka ikatan suami isteri itu ada sempadannya. Jika melangkaui batas tersebut, jalankan tanggungjawab seorang isteri.

Pengalaman saya...dan salah satu cara berkesan utk buat pasangan kita beri respon semula atau bercakap dgn kita.

TT pula jual mahal...jgn bercakap....senyap jek....layan makan minum pakaian mm biasa...rumahtangga bersih macam biasa...cuma jgn ada kemesraan..buat mcm awak pula yg takde perasaan. Buat mcm apa yg dia buat tu (tak layan awak)....tak mendatangkan kesan kat awak pun.

Nanti ada nampak perubahannya....

Simpati yang teramat dgn akak TT ni. Saya pernah lalui dulu. Saya tahu betapa remuk redam hati kita bila dapat tau suami curang. Tp TT lebih malang sbb dah la dia curang, nak abaikan perasaan TT lg. At least sy dulu dia pujuk sy sepujuk2 nya dan tunjuk kasih sayang dia lagi.
Adui la dah jadi jatuh di timpa tangga la akak TT.

Apa yang saya blh cakap, klu TT masih ada sayang pada husband terpaksa lah kak TT bersabar.
Sbb klu bercerai pun nnt sure duk teringat2 dia jugak.. Hati ni mmg pelik sikit. Org yg tak pernah rasa tak berapa paham. Tapi terpulang lah pada TT. Harap TT kuatkan iman, alihkan cinta kita dan channel keseluruhannya pada Allah. Insya-allah lebih tenang. Bila dah tenang senang sikit nak berfikir dan buat keputusan. Jgn lahar i aaaa kengkawan, hanya cuba berkongsi

Follow Us
Assalamualaikum,

Puan,

be strong....be calm i know it is hard diuji kanan kiri , just be calm okay , itu dulu...relax cuba cari ketenangan dulu ...sebab saya lihat your feelings pun  berkecamuk ni ...

relax .....solat baca quran, solat malam...nak nangis nangislaaaa

then stay focus....and lakukan tanggungjawab puan kat anak  anak , fokus anak anak...
sabar kejap...

bila tenang dan ini pun kena banyak sabaq anyway ....then ...mula mendekati masalah tu sebab sekarang ni dedua  tengah marah

kalau nak buat apa apa pun biaq hati tenang...

lelaki ni sememangnya sampah kan ?

dah takdir hidup bakal bermadu..redhalah..

saya rase akak patut bace kt bwh ni.....

Suami hanyalah tetamu
Saya berpendapat kebanyakan masalah yang sering melanda rumahtangga berpunca daripada skap wanita sendiri yang terlalu sayangkan suami, sanggup mengabdikan diri asalkan suami sayang, walaupun ada kalanya boleh menjerat diri.'' Demikian cerita Marlisya dalam e-melnya.
''Bertambah gigil bila ustaz kata syurga di bawah tapak kaki suami, maka isteri jadi lebih takut, taat membabi buta tanpa mengira sama ada suami itu penzina, peminum, kaki pukul dan tak bertanggungjawab, hingga mereka lupa masa depan sendiri. Pada saya isteri seperti itu hanya membodohkan diri sendiri.
''Kebanyakan suami berpendapat kasih sayangnya setinggi gunung, melimpah ruah sehingga boleh dikongsi ramai wanita yang menjadi isteri-isteri ataupun kekasih. Kerana itulah saya berpendapat suami adalah tetamu dalam kehidupan saya. Suami boleh datang dan pergi sesuka hatinya. Hari ini dia boleh sayangkan kita esok lusa dia boleh berubah dan mencintai orang lain pula.
''Jadi nasihat saya kepada isteri berpada-padalah memberi cinta, kasih dan sayang kepada suami, janganlah sampai menghambakan diri. Kerana jika bercerai suami tetap dipanggil sebagai bekas suami, sudah tiada hubungan lagi dengan kita. Ketika itu jika nasib kurang baik, anak-anak pun dia buat-buat tak kenal kerana tak mahu bertanggungjawab.
''Demikian juga halnya dengan anak-anak yang saya ibaratkan juga sebagai tetamu. Sewaktu kecil kita jaga, didik dan membesarkan mereka. Itu tanggungjawab kita, tetapi setelah berkahwin, mereka ada keluarga sendiri, akhirnya kita semakin jauh daripada hidup mereka, hanya sesekali mereka datang menjengok kita ibarat tetamu.
''Memberi kasih sayang, cinta kepada manusia biarlah berpada-pada, kecuali kepada Allah. Ada isteri terlalu fanatik mencintai suami hingga sanggup mengabaikan diri sendiri. Pada saya itu isteri bodoh.
''Saya bercakap dari pengalaman sendiri. Pernah 20 tahun dulu suami saya jatuh cinta dengan seorang janda dan bercadang untuk berkahwin. Janda itu kawan baik saya. Bila berita tersebut tersebar saya telefon ibu janda itu dan nasihatkan beliau supaya izinkan anaknya berkahwin.
''Ketika itu saya ada dua orang anak. Tetapi saya setitik air mata pun tak tumpah kerana peristiwa itu. Rasanya tak berbaloi saya nak menangis. Sambil menolong suami memasukkan pakaian dalam beg, saya kata padanya; ''Saya reda awak kahwin dengan wanita itu sekiranya dia lebih baik daripada saya. Mungkin juga Allah nak pertemukan saya dengan lelaki yang lebih baik daripada awak.'' Agaknya kata-kata saya pedas, akhirnya dia tak jadi kahwin, mungkin dia fikir jika saya dirceraikan dia takut saya berkahwin dengan lelaki lain yang mungkin lebih baik daripadanya. Dia jadi cemburu.
Kewangan
''Kini setelah 30 tahun berkahwin dan ada tiga orang anak, kesimpulannya saya rasa tidak perlu mencintai suami 100 peratus, sebaliknya saya jadi isteri yang mementingkan diri sendiri. Saya berkira dalam soal kewangan walaupun 80 peratus perbelanjaan rumah, saya yang sumbang seperti duit pasar, termasuklah duit pengasuh anak ketika mereka kecil dan duit tuisyen setelah mereka besar. Saya reda, biarlah Allah beri keberkatan kepada saya.
''Nasihat saya isteri jangan bergantung 100 peratus pada suami, buat simpanan sendiri, jangan buka akaun bank simpanan bersama, jangan beritahu jumlah duit kita, jangan jadi penjamin kalau suami nak pinjam bank. Kerana kalau ada simpanan sendiri anda tak takut jika suami buat hal, kerana kita pun boleh letak jawatan jadi isteri dengan hati tenang.
''Nasihat emak penuh berkias kepada saya ketika berkahwin dulu, katanya; ''kalau sayang sangat suami jangan tidur dalam perut suami.'' Puas saya fikir apa maksut emak rupanya emak pesan jangan terlalu percayakan suami walaupun kita sayang dia.
''Ayah pulak ketika saya kahwin dia hadiahkan sebilah kapak kecil (yang saya simpan sampai kini). Ia sebagai simbolik supaya saya jadi isteri yang tabah, cekal dan berani mempertahankan diri dari segala dugaan dan ancaman. Sungguh dalam makna dan nasihat emak ayah kepada saya.
''Jika ada masa saya pergi melancong keluar negara, ke Eropah, Korea dan China atau ke mana sahaja saya teringin. Hati saya tenang di samping anak-anak yang masih menuntut, sebab lepas kahwin saya lambat dapat anak. Kini suami semakin sayangkan saya. Mungkin dia sedar kesilapannya dan merasa rugi kalau ceraikan saya.
''Kepada isteri-isteri yang masih terperangkap dengan masalah dan perangai suami, kerana kesilapan sendiri terlalu mencintainya sepenuh hati, bawalah bersabar. Anda masih belum terlambat untuk membetulkan keadaan demi masa depan anda. Dekatkan diri dengan Allah semoga anda mendapat ketenangan dan ganjaranNya.
''Kepada ibu bapa yang ada anak perempuan yang akan atau sudah berkahwin titiplah nasihat agar mereka dapat menempuh hidup ini dengan hati terbuka, berani dan cukup bersedia menghadapi masalah rumahtangga.
''Jika ada anak lelaki nasihat mereka supaya jadi suami bertanggungjawab, kerana kebanyakan punca keruntuhan rumahtangga hari ini adalah kerana kaum lelaki tidak tahu jalankan tanggungjawab seperti yang diamanahkan oleh Allah.
''Ingatlah wahai suami semua, hidup anda dan kita semua bukan di dunia ini sahaja, akhirat kelak kita akan mendapat balasan setimpal dengan apa yang kita lakukan semasa hayat kita. .
''Bagi saya hidup ini terlalu singkat kerana itu wanita perlu mencari sendiri kebahagian, jangan tunggu orang lain membahagiakan kita dan lebih penting jangan perbodohkan diri untuk keselesaan orang lain, walaupun suami sendiri.
''Sebaiknya isteri juga mesti mencari keselesaan hidup di dunia dan di akhirat.'' Pesanan Marlisya menutup cerita.

ape yang baik tu,akak ambik...dan ape yang akak rase tak sesuai akak abaikan la...
saya just bagi panduan je....
bila saya bace article kt ats 2,saye rase ade betul jgk ape yg ditulis....
renung-renungkan....dan selamat beramal.....

TT..cuba jadik tegas sket..wat xtau mcm dia tak wujud tu i rasa cdgn yg patut buat..dari situ bolehla wat penilaian for future planning, taim2 mcm ni tak payahla jadi 'baik' sgt..
kalau i, i dah start pasang badan n flirting..carik anak ikan spesis sah jazel tu..bujang trang tang tang gitew (lawak jeni)
asek diammmm ja laki u..cam ckp ngn batu nisan pulak..cer tenyeh cilibo kat mulot dia...dia diam ka x agak2nya :@:@

aku juga pernah curang dgn bf ku..  alasan aku curang coz bf ku tak bagi perhatian.. skg ku ade 2 bf ...
darkcloud Post at 31-3-2011 09:17

nk tambah 1 lg tak ?

macam da kena ubat guna2 jek somi akak ni
nuryakmal Post at 31-3-2011 09:46

x bek tuduh2...doseeeerrrr

bila laa ko nak kuar dari DENIAL ini?
laki ko dah tanakkk ko dahh.. tak paham2 lagi ke? :diz ...
Hana Post at 31-3-2011 09:49

ai loikeeeeeeeeee this setetmengg

dik..
check pm

tapi ari tu dia msg saya, dia kata dia sayangkan sy n x nak ceraikan saya..
saya ada caka ...
leftrani_kel Post at 31-3-2011 09:50

sebb dia pkir mak pak dia jahh ngn org sekeliling(kaum keluarge..sahabat handai..)
kang kalo cerai kang malu pulakkk....

somehow sy rasa janda tu ada menghasut suami akak..
sbb tu sampai saya-awak, takleh tengok muka ape sume..
bayangkan janda tu menangis2 cerita dia dihina, dimaki hamun akak ke ape(walaupun akak tak buat)..
dah tentu lah somi akak sebagai gentlemen tahap gaban yg ber ego tinggi tu bengang.. awek kena kutuk.. nak amok takleh lebih2 sbb dia tau..dia yg gatal cari pompuan lain. so dia attack akak cara halus mcm ni.. dia tau akak lemah bila dia diam.. dia tau akak sentap dan sedih bila dia tak jamah ape yg akak masak..

akak janganlah memberontak tapi akak kena buktikan akak kuat tanpa dia.. first thing first.
satu sen pun akak jgn tolong kewangan dia buat masa ni. bukan dengan cara amok2.. tapi dengan cara diam.. kalo dia tak bayar bil.. akak wat derk je..diam jugak.tapi kalau dah semua bil/installment atas nama akak tak dapek la nak buat camtu.
percayalah..bila dia tak cukup duit, kereta nak kena tarik ke ape..mengelupur dia cari akak..dan akak cuma perlu diam sebagaimana apa yg dia buat kat akak.. hehe..

tapi kalo taknak diam pun bleh jugak..akak cakap je..
"ehh.. takkan tak mampu bayar?? nanti bil2 bini lagi satu ape cerrr??"

TT ko pikir la diri ko dulu, skrg ni mmg susah dah nak cari laki yg betul2x syg kt wife dan tau hargai wife masing2x... even yg alim ala2x ustad pun ada mkn luar...
skrg ni ko kena tabah kuatkan hati dan semangat ko ..dlm masa yg sama ko dekatkan diri dgn Tuhan, minta petunjuk...anggap ni dugaan utk ko. apa2x pun tpuk sebelah tangan x bunyi, laki ko dgn janda tu mmg mengenyam lebih.. klu dh ditakdirkan jodoh ko dgn laki ko tak lama, redha lah..anggap benda ni ada hikmah utk ko.. hanya yg pernah mengalami hal mcm ni faham mcm mana rasanya dicurangi dan dikhianati....

reverse psikologi TT, biasanya menjadik.....he3,