CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bizsarii

Knp Org Asia Bila Keluar Makan Nak FREE je?

10# cerita kita mcm sama je,asian restaurant kat sini very exlcusive dan mahal dari restaunt   local. tipping je dah 10% ++. tapi aku rasakan dia org ni tak appreciate langsung dia org buat mcm raya open house pulak dah makan buat dek.

tapi sekarang ni aku dah bijak sikit, aku bawa diaorang gi lepas tu aku pulak action action kononya ada kes Urgent. eheheh tapi tengok keadaanlah mana yg aku kira dia org tak mampu nak bayar aku tak buat cam tulah ooiii .

kau lain kali bawa bekal.. bila diorang nak ajak ke kedai je.. kau buka je tupperware kau tu..

siannnnn... nk pegi obersea bagai tp x cukup duit nk mkn... maka mgharapkan local people la yg blanjeeeee....

iols malu orang bayorkan makanan...
tp tak semua orang asia tauu...
iols tgk orang korea...rajin je blanje makan...
nak2 dekat foreigner...

nape x ckp terus terang..we're going dutch..bak kata org muda di KL..kita tong-tong sama2 bayar...

Reply 7# medangmru

haha tau xpe..slalu gak aq dgr ayat tu.
dah tau ade yang bayar tp wat2 komfiden kluar dompet nk bayar konon..

Follow Us
Reply 15# oneders

hehe aku pon pikir camni gak tapi sekali je lah. next time xde la nak ajak org yg berkenaan kuar makan sama2 lagi

sedekah, sedekah jugak. kalau dah tiap2 kali makan pun mau sodoqah, tak tensen ke?
cik.panda Post at 2-4-2011 06:49 PM

ye la pun..

Post Last Edit by intuitable at 6-4-2011 00:00

haha! sian tt. anyway, i tersgt la fhm apa u rasa
cuz my case terbalik lak

i pi tpt dorg, i lak yg kena blanje dorg mkn
alasan konon2nya sbb im on holiday trip
maknanya sure la duit tgh berkepok, kalau x camana blh nk pi jln2 kn
nk mrh, mcm xbaik la plak cuz psl benda mkn kn
xbaik la kalau nk berkira
tp ada skali tu sentap gak la..
member tu dh la srh blanje mkn, siap dh plan nk order apa suma
pastu bila ada member lain tegur, dia blh slumber je kata 'xpe2, dia byk duit'.
huk alok.. kawe yey gi lawak koghey, kawe gok yey keno blanje koghey ko.. << erk..btul ke slang kelate i nih?
rasa mcm dosa je la plak kalau nk berkira psl mkn nih
last2 kira halal je la..
agaknya sbb kdg2 tu i ni cam 'baik' sgt dgn dorg kot..
pastu bila pk2 blk, sementara Dia tgh bg rezeki cukup mkn pakai apa suma, blanje2 mkn ni kira cam amal jariah je laa..
so far blum thp kena pi jual tissue ke calendar ke utk topup blk duit2 yg dh diamaljariahkan tuh..
harap2 dimurahkan lg rezeki ku..
meh amin ramai2. haha!

Rate

1

Reply 1# bizsarii

mmg tension kalau kerap mcm tu.. mcm TT cakaplah kalau dengan org western ni kalau makan of course akan split the bill tapi kalau dengan orang kita, yg nampak berduit sikit orang tulah kena belanja

satu lagi yg tak berapa berkenan ni orang Asia ni suka benar menumpang rumah orang kalau dtg holiday.. kalau kita ni kerja di oversea oklah juga ni pun kira student saja.. perit jugak sebab kena prepare makan pulak.. kita bukanlah nak berkira, kalau seorang dua oklah tapi sekali datang satu family lari jugak belanja sebulan tu...

aku pulak jarang belanja orang makan sebab aku pun tak bape suka orang belanja makan.. mungkin dah dibesar kan dengan mcm tu.. aku makan, aku bayar.. kawan2 aku pun banyak mcm tu.. susah la nak jumpa yang bila sesekali gathering sorang bayar.. selalunya masing2 dah tahu kena keluarkan duit..

tapi bila dah kawin, laki aku jenis bila ajak kawan2 datang, dia akan bayar.. nanti bila keluar lagi, kawan dia pulak belanja.. yang datang tu bukan seorang dan makan pun bukan sepinggan.. jenuh le juga nak membayar.. amalan belanja membelanja ni kena elakkan untuk menjadi melampau..

aku tak kisah kalau keluarkan duit untuk orang yang betul2 susah dan memang tak memerlukan duit.. dan kalau families xde hal.. cuma hmm entah lah nak cakap pun x tau macam mana..

Rate

1

sebenarnya arwah tok jantan pernah cakap kalau pasal makan ni jgn berkira sbb makanan tu adalah rezeki kita cumanya kalau dah kerap sgt terkena dan dikenakan tu mahu gak rasa bengang dan geram
bila dibandingkan dgn bangsa lain yg sama2 menetep di m'sia ni cam x sama je perangai masing, sbb tu org melayu ni asyik harap subsidi kerajaan aje, mana tidaknya sikit2 minta dibelanja, kalau boleh nak gi wee wee pun nak suh org lain bayarkan

teringat masa ana sekeluarga gi holiday kat europe, memandangkan kita nie x biasa so member U yg dok sana sbb asben dia kijer kat bhg kedutaan ni temanlah kami, then dia bawaklah naik tren, gi melawat bbrp tempat kat belgium tuh, masa kami sampai kat satu restoran milik org pakistan ni kami nampak ada sorang mamat ni tgh bengang giler coz kawan2 dia suh dia byr dan tinggalkan dia sorang2 aje kat situ, kami mmg kesian so kami bantu dia, masa tulah dia kata knplah kawan2 dia ni suka sgt susahkan dia sbb dia dah sediakan tmpt penginapan dan makanan tapi kat umahlah dan now kawan2 mamat tu kenakan dia dgn suh dia belanja kat restoran yg mmg mahallah harganya, kesian sgt

Rate

1

Post Last Edit by intuitable at 6-4-2011 20:42

i rasa lg satu y asian ni suka mkn free sbb dorg ni syg sgt nk spend their money on food
they prefer to spend on sumthg yg can be measured 'physically' say sumthg yg u can use or touch, kiranya yg blh npk dgn mata
cth mcm cellphone ke, ipad ke, rim kete ke, bj, kasut ( especially gurls )

slalunya benda2 camtu dorg KENA beli sendiri, so d only time yg dorg blh ketuk org utk cover blk duit yg dorg dh spend tu is time mkn je la
n mostly dorg ni tau org xkan gado sgt when it comes to food
'alaa, kira halal je la eh eh eh eh ..' << antara script2 org2 muka tembok nih

pastu lg satu perangai org2 yg pantang btul kalau org ckp nk blanje mkn
sbb kadang2 ada gak la rasa cam nk blanje org mkn bila dpt bonus ke apa ke
pastu confirm2 pny la dorg pilih tpt plg mahaaaaalll skali! patutnya ikut budi bicara yg tukang nk blanje tu la kn
pastu order xagak2, sure menu yg plg termahal didunia << pdhal xreti pun nk mkn benda tu
air plak yg mmg sampai 7, 8flavours tu. xmain la order ice lemon tea je okay..
sumanya kes kedekut nk keluar duit utk perut sendiri pny psl
pdhal perut sendiri kot
then sementara blum hilang nikmat mkn tu suma, xslh spend utk perut kita sendiri

bknnya blh mkn pun iphone 4 tu kalau time2 lpr kn..? << xde tuju kt sesapa eh
lg satu, xbaik wooooo slalu nk mkn free ni..
kalau si tukang byr xbrp ikhlas nk byr, pyh hidup kita nnti
nnti doa2 kita xmakbul woooo..
jgn lupa, antara syarat2 doa termakbul ialah pakaian dan mknn dr sumber yg halal gitu..
hahaha! terus terceramah lak.

p/s: tq en mod

Rate

1

atok cikgu cakap..makanan paling sedap adalah makanan free.....

Perangai orang yang tanpa segan silu makan sedangkan dalam hati dia dah aim takmo bayar nih ..memang sangat-sangat memalukan!!!

Kesian kat TT dan kawan yang ditinggalkan sorang2 di restoran di Belgium tuh

My hubby suka bayar bil makan bila sanak sedara datang rumah, tapi diorang selalunya sort of macam ikut turn pulak..kalau lama stay rumah saya..contohnya kalau bekfes my hubby bayar nanti lunch and dinner orang lain pulak.

So fair ler kan dah macam tu cara diorang. Alhamdulillah.

Tapi saya rasa yang suka makan free nih usahlah dicap orang Asia aje ok sebab saya rasa lebih pada attitude manusia bukan asal negara.

kalau malaysian dtg nak menumpang rumah me, dan suruh bawak jejalan
bayar makan kat resto, boleh aje asalkan bawakkan me rempah ratus sekotak,
novel melayu 3 ke 4 biji, itu ini.. then me more than happy tak berkira

kalau kita dah terbiasa bayar.....dan kendian in the future org yg sama makan ngan kita....depa akan mintak kita bayar kan.....tanpa segan silu derang "sound" kita...." haaaaaaaaa......kita makan je sbb ada org belanja"...

nak senang masa nk bayar tu ckp je kat kaunter or tukang kira 'bayar asing2' dgn muka selamba..... kalu mkn berkumpulan dorg wat2 g toilet bayar utk diri sdiri... bila yg g toilet dtg ckp je ' aku dh byr bhgn aku... korg lom lg'... hahahaha...

tp pd yg mmg jns suka kenakan membe la... kalu sesekali mmg plan nk banje kawan apa salahnya....

nak senang masa nk bayar tu ckp je kat kaunter or tukang kira 'bayar asing2' dgn muka selamba..... k ...
hainina Post at 10-4-2011 10:36 PM

kdg2 disebabkan mende remeh ni...kita tak lalu nak makan ( nak plak bila mengenangkan duit kat poket ada ciput jer....)...