CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: bizsarii

Knp Org Asia Bila Keluar Makan Nak FREE je?

baru nie kawan ana br balik dari bertugas kat PBB dan ana bukak topic ni kat dia sbb dia lama dok luar negara dan ramailah sahabat, sedara mara yg wat muka x malu gi menumpang umah dia dan dia mmg selalu terkena, alasan yg diberi oleh org yg mengenakan dia sbb gaji dia besar sbb gaji dia sama cam kat m'sia tapi guna US dollar

dia cakap klu sekali sekala xpelah tp kalau dah seminggu dok sana dan asyik mintak dibelanja boleh bankrap tokey restoren

baru nie kawan ana br balik dari bertugas kat PBB dan ana bukak topic ni kat dia sbb dia lama dok lu ...
fatehana Post at 12-4-2011 09:46 AM

bukan setakat tokey Restoren je leh bangkrap Hana...apa2 tokey sekalipun.........

bukan setakat tokey Restoren je leh bangkrap Hana...apa2 tokey sekalipun.........
medangmru Post at 12-4-2011 12:23

khennnnn tokey hapa pun pasti akan bankrap kalau asyik kena kuar duit tapi masuknya xde

masa ana gi london 2 tahun lps lodging ada org sediakan dan ana cuma pikir duit mkn, gi jln2 & sopping aje, masa ana gi tu adalah jugak bbrp kawan yg pergi tapi kami stay tmpt lain2 coz ada bbrp member yg mmg kijer & stay sana
nak jadi citer satu hari tue kami pakat kuar ramai2 so menyusurlah bbrp tempat kat kota london nie, bila dah sampai lunch kami pilih masuk sebuah restorang org kita, klu ikut menu mmg ala2 rega makanan kat hotel 6 star kat m'sia, then awal2 lagi ana sound masing2 bayar sendiri2 ikut family memasing dan bukannya biarkan tuan umah @ host yg kena bayar, so masing2 nie angguk tp mmg satu makhluk lahant ni buat selamba dek aje lps makan dia ajak bini dan anak2 dia blah camtuh tanpa settle bill dia:@, aduh mmglah kami semua berangin, nak kata xde duit memasing gaji dah 5 angka anak pun 2 aje tapi mmg x beretika lgsg

sudahnya kawan ana yg masih bujang ni yg byrkan sbb dia kata xpelah kot nanti satu hari ada org yg buat baik cam dia gak, then asben ana cam x selesa so nak byrkan juga tp member ni kata xpe, suh kami simpan duit atau spent wat beli souvenir aje

mmglah hampeh sesetengah org nie, kena antar gi kelas etika kot

Rate

1

wah ramai juga yg jadi mangsa cam sy ni

ari tu ada kes yg sama  tapi dah tau dah camne nak elak supaya aku tak perlu sponsor lagi

aku bawak mereka gi kat  w29th st restaurant yg yg ada  masjid ar rehman sebelahnya

Chandni  restaurant namanya ada jual  makanan cam nasi beriani dan seangkatan dgnnya cam kedai mamak jugakan.

so bila tiba je aku dok kat meja jadi kat restaurant ni setiap order kena beratur dan kena bayar dulu
ni kira macam kat McD lah kiranya. jadi mereka order dan bayarlah apa yg mereka nak makan.

seleaps makan kita org pun belahlah dan aku tak perlu bayar utk mereka lagi.

fYI restauran ni
dekat juga dgn Jack 99 cent store yg jual everythings harganya 99 cent je.kat West 32st
atau dekat dgn Macy's Herald Sq yg depan tu ada park namay nya Greenly Sq tak jauh dari Empire State Buliding.
kelaur je dari Macy's store ni jika ko keluar beluk kiri dalam 200m ko akan jumpa time Sq.

agak2 korang org boleh faham tak  tempat ni yg jual barang wholesale gitu w30th st.

tapi jika tanya je org akt mana Masjid Ar Rehman kat 29th west pasti org kat situ tau.

ni no tipun restaurant tu 212-686-4465 harga tak mahal nasi beriani ayam cuma $4-$6 je.( besar portionya)

Rate

1

Reply 43# fatehana

nest time ko bawaklah mereka gi makan kat Malaysia Hall kat Bayswater
    kat situ ambil lauk nasi kemudian terus bayar
    jadi dia org taklah ada chance nak makan free

Reply  fatehana

nest time ko bawaklah mereka gi makan kat Malaysia Hall kat Bayswater
    ...
bizsarii Post at 13-4-2011 00:46

bukannya aku pun yg jadi tuan umahnya tapi member2 yg dok sana sbb kijer tapi nanti akan aku usulkan cadangan bernas ko nih kat member2 supaya xdelah selalu sgt terkena dgn member2 yg sangap nie

Follow Us
Errrrrrrrrr....kalau kes kat Temerloh yg kene bill sampai RM13K tu camner plak yek...takkan nak tunjuk kat member lain suh bayar kan....tontong2 la jawabnya,,,byk tuhhhhh

ai slalu makan pree gak.... kalu makan dgn bos, takan ai bayar...

aku dah selalu terkena.  Dulu rumah keluarga aku dekat aje dengan niagara falls, selalu la dapat tetamu yg tak dikenali tumpang duduk kat rumah, dpt no phone dan alamat aku dari contact sana sini.  Kalau setakat semalam dua boleh tahan lagi.  Kalau dah masuk seminggu, memang terkopak duit sebab student lagi.

Lagi2 kalau yg datang tu satu angkatan family dari atuk nenek mak sedara cucu semua ada.   Duit diaorang kalau boleh untuk membeli belah dan visit2 aje, makan dan lodging memang derang dah bajet free kot.